146 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Fobie z velké potřeby

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Zdravím. Mám fobii z velké potřeby. Teda přesněji z jejího utajení. Nedokáži před nikým říci, že potřebuji na záchod, strašně se stydím, aby o tom někdo vůbec věděl. I když je to běžná potřeba všech lidí. Stydím se jít i na záchod. Trochu závidím ženám, že když jdou do kabinky, tak nikdo neví, co tam vykonají, kdežto u mužů je to jasné. Z malé žádnou fobii nemám, to je v pohodě, jen z velké. Prostě bojím se, aby někdo věděl, že to na mne přišlo. Nejvíc mi to vadí, když s někým někam jdu apod. Raději zaběhnu někam do lesa nebo křoví než na veřejnou toaletu. Proto se i dost vyhýbám delší společnosti třeba na více dnů. S vlastním procesem vyprázdňováni nemám žádné problémy, ani zácpy ani hnačky, jen ze zmíněných důvodů občas zadržuji.
9. Leden 2009 - 7:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
ahojky, mám podobný problém... bojím se proto chodit do školy že ,,to na mě přijde,, přitom když se to stane, tak to zadržím, ale další den se bojím znova. Stejné je to u akcí a podobně. Chodila jsem k psychologovi, který mi vůbec nepomohl. Pořebuju na to soukromí, ráno čekám až všichni odejdou... S přítelem se o tom otevřeně bavím, jen mu pustím hudbu když se odeberu na onu místnost. Myslím že se to lepší samo. Máš- li přítele a důvěřuješ mu, svěř se mu s tvým problémem a pokud má trpělivost, bude ti pomáhat. Hodně štěstí
14. Leden 2009 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
jsem už skoro s (anonym)
babka a musím vám říct,že tímhle problémem trpím celý život,nejvíc třeba na nějakém zájezdě,kdy se jeden hrne za druhým.když vím,že musím na velkou,tak radši čekaám abych byla poslední a po mě nikdo nešelmám strach aby nepadl z ozonu,který tam po mě zbude.No a přežila jsem až do dneška
15. Leden 2009 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
takyupejpavá (anonym)
Během jedné dovolené jsem měla hroznou zácpu,vznikla ze společných záchodů, který někdo chytrý vymyslel tak, že že dámská a pánská wc tvořily dvě řady,přilepené k sobě zády, takže jsem musela poslouchat, jak pán v přilehlé kabince tlačí..což mě ve společnosti jiných lidí moc nejde i když na ně nevidím.Krom toho střecha objektu byla prosklená a stala se domovem mnoha pavouků,kteří se pod skleněnou střechou bezva vyjímali..Jeden zdařilý exemplář se mi spustil na hlavu..Tyhle zážitky mi poněkud zničily jinak suprovou dovolenou.Ale nakonec to dobře dopadlo,zjistila jsem, že spousta žen nechodí na wc ale do lesa a následovala jejich příkladu.Bylo mi lesa sice líto,ale zachránila jsem si život...:-)
16. Leden 2009 - 2:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak nějak stejn (anonym)
Také mi dělá problém když mám ve vedlejší kabince spolutlačícího a já se bojím hlasitosti čůrání natož padání stolice do záchodu z veselým hlučným pleskání do vody.V lese se bojím aby se za mnou neobjevil zvídavý houbař spletoucí si moji zadnici s bedlou jedlou:-)ale jestli se dostaví křeče a nesnesitelné bolesti a tla..moje ostychy jdou stranou a už to lítá.Horší je když se proberu z té euforie a mám z toho záchoda vylézt s úsměvem.
16. Leden 2009 - 2:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Proboha (anonym)
Vy patříte na psyhu , vy nejste normálni ztoho je rakovina tlusteho střeva,,,,,,,
16. Leden 2009 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Proboha (anonym)
Vy patříte na psyhu , vy nejste normálni ztoho je rakovina tlusteho střeva,,,,,,,
16. Leden 2009 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Proboha- ty zalez, když nemáš tyto potíže
16. Leden 2009 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Kdo nepoznal jaké to je, tak si to neumí představit... člověk trpí mnoha fóbiemi, ale proto ještě nepatří na psychiatrii...
16. Leden 2009 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Díky za podporu. Vám, že v tom nejsem sám a trápí to dost lidí. více asi ženy. I proto je dobré, že i takhle člověk může dostat něco ze sebe. Nepřejníci jsou všuce, naštěstí převládájí seriózní názory. Já si myslím, že každý člověk má nějakou fobii, i když si to třeba neuvědomuje. Anebo si ji nechce přiznat. A protože se mi o tom špatně mluví, jsou na to dobrá taková fóra, kde se můžeme vzájemně podpořit. A nenormální je spíše ten, kdo žádnou fobii nemá, nebo si to spíše myslí nebo si ji nepřipouští.
16. Leden 2009 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Me nastesti tohle netrapi, i kdyz mame tu spolecne panske ci damske a nekdo prijde a ja nevim s jistotou, je-li to chlap, tak radej prestanu a pockam, az dotycny odejde, neni mi to tez prijemne, nebo se snazim rychle zmizet, aby si nikdo nevsiml, kdo to je. Rozhodne tam nechodim teda na musle :D.
24. Leden 2009 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Alexi a Simono,mluvíte mi z duše.Problém s velkou potřebou jinde než doma mám od základní školy a je to dost nepříjemné. Přesně,jak je to tu psáno,když vysloveně musím,tak to neřeším,ale pokud se mi jen chce,tak si zkrátka nemůžu ulevit,když je tam někdo jiný.Na základce jsem to zadržovala,vlastně jsem za celých těch devět let byla jednou,ke konci devítky,když jsem dostala průjem.Na střední zatím asi třikrát,ale vybírám si buď nejméně frekventované toalety,nebo dobu,kdy tam nikdo není.Jinak je to docela problém,třeba minulý týden mě celou hodinu tlačilo břicho,šla jsem na záchod hned po zvonění,ale jakmile jsem dosedla nemohla jsem nic vytlačit.Až potom co zazvonilo a nikdo tam nebyl.Nevíte,zda to jde nějak trénovat?
6. Únor 2009 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
A Simčo,jestli se můžu zeptat alespoň přibližně, jak vypadá takové vyšetření/konzultace s psyhologem.Mimochodem,ty chodíš tedy vyloženě jen doma,nebo i někde jinde,když to na tebe přijde?
6. Únor 2009 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Janko, zdravím Tě. Přiznám se, že mnohem raději jdu někde venku do křoví, kde mám jistotu, že mne nikdo nevidí, než na veřejnou toaletu. Zadržet stolici pro mne není problém, prújmy nemívám, jestli to zadržování ale může mít do budoucna zdravotní následky, nevím. Je to u mne čustě psychologický problém. Neměl bych odvahu o tom mluvit ani s psychologem. Přeji Ti hodně štěstí.
7. Únor 2009 - 7:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Sely (anonym)
Ahoj, taky jsem mívala tento problém, trpěla jsem zácpou a nebyla jsem zvyklá chodit na velkou jinde než doma a to ještě s pocitem, že mně všichni poslouchají. Pak se to ale nějak zlomilo, asi jsem změnila stravu a začala jsem chodit pravidelně a tudíž jsem si zvykla, že normální je kadit..Raději si dojdu doma, ale když cítím, že to na mně jde někde jinde, tak se to pokusím udělat i mimo domov..Většinou jsem opravdu ráda, že se podařilo a to, že to někdo slyšel se snažim neřešit..Nejlepší je, jak už někdo psal, vyhledat osamocený wc, počkat, když tam někdo vejde, nebo odejít dřív, než dotyčný vyjde..A ještě jsem chtěla říct, že taky záleží na čistotě wc,když se mi tam chce zvracet z humusu, tak se tam ani neuvolnim..a ještě závidim těm, kteří mají pocit, že je v lese nikdo neuvidí..to já mám zase fobii, že mně tam někdo načapá..a taky se štítim hmyzu..
7. Únor 2009 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Já mám ten samý problém, skoro vždycky chodím, jenom když mohu být úplně o samotě. Věřte, nevěřte, ve škole jsem nebyl na velké nikdy. "Srajdy" skoro nemám, jestli čtyřikrát za život, tak je to hodně. A moje zadnice mne ani nepronásleduje. Není-li vhodná situace, jednoduše se mi nechce, přitom normálně chodím dvakrát denně. V práci mám vyhlídnutý jeden hajzlík, kde je jenom jedna kabinka, ale nedávno jsem tam byl dopaden uklízečkou, která se mne rázně zeptala "Už budete pane, nemůžu tu čekat". A tak jsem si musel pěkně vytírat "pr**l" s uklízečkou za dveřma. Skoro vždycky chodím doma, bydlím sám. Před holkou jsem nebyl nikdy. S žádnou přítelkyní jsem zatím nežil non stop, bylo to jenom navštěvování. A o dovolených taky vždycky čekám, až nebude v pokoji. A když není zbytí, radši jdu někam ven. Zrovna minulý víkend jsme měli alkoholický dýchánek u kámoše na chalupě, hajzlík věčně obsazený, tak jsem musel vyrazit do "snížku"
7. Únor 2009 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Ahoj všichni,on ani není problém to zadržet,spíš je nepříjemný,když to ve škole musíte držet dalších třeba šest hodin,to je podle mě lepší zvolit i horší záchod.Jinak jsem se o tom včera bavila s kamarádkou a zkusíme udělat jeden pokus,že si ráno nedojdeme doma a pak to zkusíme ve škole vedle sebe.Tak potom napíšu,jak to dopadlo.
7. Únor 2009 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj,stejným problémem,který je tu popisován trpím i já.V Praze se to ještě dá jakž takž zvládat,snažím se chodit pravidelně ráno a na veřejné záchody pouze,když na mě přijde "akutka",což se stává tak jedenkrát za rok.Horší je to v létě,když se jede někam do přírody třeba pod stan,protože záchody v kempech pro mě nepřidají v úvahu a les taky nemusím,protože se tam nedá nikde skrýt na 100%.Co mi ale vůbec nevadí a můžu vřele doporučit,je kukuřičné pole.Naprosto geniální,schovám se tam celá a opravdu není odnikud vidět.Loni když jsme jeli na týden kempovat,leželo asi tak 200m od tábořiště a chodila jsem tam spolehlivě každé ráno.
8. Únor 2009 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Pokud je jehličnatý les, mladé smrčky, hustě vedel sebe, tak je to také docela spolehlivé. Jen třeba dávat trochu pozor na větvě a kořeny. Ale vidět tam není. Jano, před kámoškou ti to nevadí? Mne by to vadilo před kýmkoliv.
10. Únor 2009 - 5:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
kdyz musis,tak musis:-(
10. Únor 2009 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Ahoj Alexi,to já právě nevím,proto chceme udělat tenhle pokus.Je to moje nejlepší kamarádka,s důvěrou si všechno říkáme,tak nevím,zda to bude jiné,než před někým cizím.Každopádně ten pokus plánujeme,abych se tak nějak vytrénovala,ale zatím na to není čas,pak napíšu,jak to dopadlo.Ono to není fatální,žít se s tím zdá,ale otravuje to život.
10. Únor 2009 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tedy, fakt-vaše starosti bych chtěl mít!! to bych na toaletě strávil tolik procent času, co má člověk vyměřený na spánek.Jen přemýšlím, kde vzít peníze na "papír"
10. Únor 2009 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ahojky všichni,podobným problémem,který je tu uváděn trpí i můj přítel,ten má zas problémy si dojít v mojí přítomnosti.Kvůli tomu mimo jiné odchází do práce až po mě - byť to svádí na to, že si ještě vyřídí maily :-),popřípadě využije chvilku,když zrovna odejdu nakoupit,ba dokonce si raději dojde v práci.A to mu můžu stokrát opakovat,že je to úplně přirozené a nemá se vůbec za co stydět.Bydlíme spolu teprve půl roku,tak doufám,že časem ho to přejde.Mě tenhle problém nikdy netrápil,možná i proto,že když je vás v domácnosti sedm na jeden záchod,tak na vás prostě ráno mnohdy nevyjde řada.A když jsem ještě chodila na základku,jednou se dokonce stalo,že jsme se první hodinu sešly tři ségry na velké :-) Na střední jsem zase musela vstávat v pět kvůli dojíždění,což je tedy hodina,kdy se nechce pracovat ani střevům,takže jsem za ty čtyři roky prověřila opravdu bezpočet záchodů na rozličných místech. Pak přišlo moje slavné stěhování do Prahy na výšku přičemž v prvních dnu pobytu ve velkoměstě jsem,asi z rozčičení,navštívila patery veřejné záchodky za účelem vykonání velmi akutní velké potřeby (zejména závěrečný sprint přes Smíchovské nádraží byl nezapomenutelný).Poté co jsem se z kolejí přestěhovala k mému miláčkovi se to uklidnilo,ale i tak mě to při cestách mezi fakultou,prací a domovem občas někde potká...Takže po téhle životní anabázi mě v tomto ohledu fakt nic nepřekvapí,to ale vůbec neznamená,že jsem s to v pohodě zvládnout všechny životní situace.Každý máme něco (až na neomylného pana anonyma) a tak je potřeba to brát.Všem přeji hodně štěstí.
10. Únor 2009 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Ivo, jakobys psala přesně o mně, také když potřebuji, vymlouvám se na cokoliv a udělám to co nejtajněji. Vím, že je to přirozená potřeba, já s evšak velmi stydím ne ani tak za tu činnost, jako hlavně aby o tom někdo nevěděl. Výmluva s emi vždy podaří nějaká najít. Janko, přeji aby experiment dopadl dobře. Chodíš pravidelně ráno doma preventivně nebo to na Tebe přijde přirozeně? Na mne to ráno nepřijde, stejně bych nešel ani doma, stydím se i doma. Jdu až během dne, často ve škole, udržet to dokáži a většinou to vykonám cestou domů v lese. Třeba pak odpoledne nebo večer pod záminkou, že jdu nakoupit, zajdu v supermarketu, tam většinou je prázdná toaleta. Pokud jdu na veřejnou toaletu, její stav mi ani tak nevadí, důležitější je, aby tam nikdo nebyl. Díky všem za pochopení, jsem rád za tuto diskusi, normálně bych o tom mluvit nedokázal.
11. Únor 2009 - 6:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
Ja myslim, ze nikomu neni prijemne, kdyz je na spolecnych zachodech a tam je vicero lidi zrovna na velke. Clovek vsecko slysi, kazdy prd, curani a kdyz hovna padaji do misy. Zvlaste pikantni je to v pripade, ze to je trebas vas kolega z prace, ci jiny znamy. Vyjit pak spolecne z kabinek, kouknout se do oci tomu dotycnemu, tak se asi rehtam, nebo nevm. Myslim, ze vetsina lidi potrebuje k vykonani potreby jiste soukromi, aspon zavrene dvere na zachod. To se vetsinou snad da zajistit, ne?
11. Únor 2009 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
Jinak si myslim, ze ve 21. stoleti by uz mel byt kazdy zachod zcela oddeleny az po strop ze vsech stran. Ty spolecne zachody oddelene jenom plechem, takze vidite nohy spolukadiciho :-), to je vazne divne. Ja vim, jsou lidi, co je jim to jedno, nekdo je primitiv, vysere se a vychcije se vsude. Nebo jen je tak vychovany. Taky vidim obcas u silnice sofery aut, chcije tak, ze ho kazdy vidi, je mu videt skoro i sulin, to bych taky nemohl. Musim hloubeji ke krovi. Souvisi to s vychovou a neco je vrozene, jako ostych a takt. Proste kdo je utlocitny, tak ma smulu. Nerekl bych, ze to je fobie a dotycny se ma lecit. Spise ma vymyslet technicke opatreni, aby predesel problemum. Ale predstavte si, jak trebas museli trpet lidi totalni ztratou dustojnosti v koncentrac. taborech, kde byly jenom takove drevene lavky s dirama, desitky vedle sebe, zadne oddeleni, kolenama jste se dotykal souseda, navic vetsina nemocnych, prujmy, uplavice atd.... Nevim, jak by to prezil zakladatel diskuse. :-)
11. Únor 2009 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Žijeme ve světě technických skoro zázraků a kakáme nedůstojně,máme z toho problémy, neurózu apod.Už mě to štve. V restauraci je jen jeden dámský záchod, aby se učinilo hygienikům zadost. Jsem nervozní, už když tam vejdu. Nevím, co s tím.
11. Únor 2009 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Dobrý odpoledne,trochu offtopic,ale k tomu co psala Iva,taky jedna historka ze života,spíš pro pobavení.Když jsem chodila do devítky a ségra do sedmičky na základku,taky jsme se takhle potkaly na velké,poněkud ovšem za zvláštních okolností.Dodneška nevím co jsme povečeřely nebo posnídaly špatného,ale nějaký zádrhel v tom musel být...Nikoliv první,ale třetí hodinu mě to přepadlo,nejdřív zlehka-to jsem optimisticky myslela,že to vydržím domů,pak silněji-myslela jsem,že to vydržím do přstávky a nakonec mi bylo jasné,že déle než další dvě minuty to nevydržím,tak jsem rychle sprintovala na toalety,tam otevřu dveře první kabinky a co nevidím - má sestřička zkroucená z břichabolu,chuděra se v té rychloti ani nestačila zamknout.Jenže problém byl,že jsme tam s prominutím prosraly zbytek hodiny,což samozřejmě na zš vzbudilo zájem a podezření pedagogů...když se ségra dlouho nevracela,osobně si to šla ověřit její učitelka a ta,když zjistila,že se tam nefláká,ale fakt má průjem a stejně tak i její sestra,začalavyložená monstr akce.Tedy telefon rodičům,ať si pro nás přijdou,mezi tím to došlo k ostatím pedagogům a samozřejmě i mezi žáky se to rozšířilo.Pak když máti přišla,třídní jí ještě vynadala,co to včera uvařila.Dneska,osm let potom,co jsem ze základky venku,je mi to srdečně jedno a akorát se tomu směju,ale v těch patnácti jsem byla rudá snad i na zadku.tak to jen tak pro pobavení,ať máte hezčí den :)
11. Únor 2009 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitrocelka (anonym)
Ahoj, taky mám podobný problém, vykonávat velkou potřebu na veřejnosti atd...zkrátka všude, kde jsou , nebo by mohli být lidi.Vadí mi to natolik, že mám fobii někde mezi lidi a ještě trnu strachy, aby mě to nechytlo v obchodě atd...prostě jsem stále nervozní, když mám někde jít a nejhorší na tom je, že mě pořád s tím jakoby spojené do souvislosti bolí břicho a jako na potvoru si tam onu potřebu vyvolávám sama tím tlakem strachu z té příčiny atd....Je to normální fyziologický jev- to je pravda, ale nemohu si nijak pomoct a pořád se obávám , že mě venku či někde chytne"ona potřeba" a mám pak nechuť někde dlouhodobně chodit mimo domov. Vypadá to tak, že stím nic neuděláme, že jsme takový typ lidí, bohužel a je jen na nás, jestli tu fobii v sobě překonáme. Obdivuji lidi, kterým to je jedno a jdou v pohodičce všude a za každých okolnosti.Kolikrát nadávám, že proč to "pánbůh" nevymyslel tak, že by to člověk musel dělat jen jednou za měsíc:o)
21. Únor 2009 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Je fakt ,že tou nervozitou se to spustí samo je to takový reflex.šla jsem na rande nadávno a měla jsem strach,že mě to chytne a bohužel chytlo a musela jsem do obchoďáku na wc naštěstí tam nikdo nebyl...nebo když jedu na dovolenou nesnesu záchody na chodbě to je stres vyvolám si pro změnu zácpu na několik dní...
24. Únor 2009 - 10:02

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama