103 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Fobie z Doktorů?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mám problém již od dětsví mám nesnesitelnej strach z doktorů a nevím jak stím bojovat vadí mi i běžná prohlídka u gynekologa sice to není pro mě to nejhorší ale jak se blížím k ordinaci mám potřebu na velkou potím a jsem neklidná jsem ztoho celkem zničená nejvíc mi dělá problém zubař, když jsem šla na vyšetření žaludku na tu sondu byla jsem tam dvakrát a nemohla jsem spát od té doby co jsem věděla že jsem tam objednaná až do doby než bylo po vyšetření a nejvíc mě děsí nyní porod nejsem těhotná ale miminko by jsme chtěli ale já se tak bojím že jsem snad schopná ho i nemít je to děs nadá se tato forma fobie nák léčit slyšela jsem že prej by mi pomohla hypnoza máte někdo zkušenost?
30. Červenec 2004 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Měla jsem něco podobného. U mě stačilo, když jsem vyměnila doktora za doktorku, zubaře za zubařku a gynekologa za gynekoložku. Teď jsem spokojená.
30. Červenec 2004 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Myslím, že když je už člověku hodně špatně, pak ustoupí i strach z doktorů. Ale něco je i na tom, jaké doktory máš. Já mám například tak skvělou zubařku, že jsem k ní ochotná dojíždět 100 km (je to jen 2x ročně), a na tu návštěvu se těším, protože mi dá jistotu, jestli zuby mám, nebo nemám v pořádku:)
30. Červenec 2004 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Co se týká toho mimča...zkus si najít lékaře/lékařku která za Tebou bude jezdit domů...a v dnešní době je možný i doma rodit. Možná že to bude trochu jinak finančně ohodnoceno, ale třeba by to stálo za úvahu =o)
30. Červenec 2004 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Já to mám taky - všechny prohlídky se snažím co nejdéle odkládat, nebo nejlépe se jim nějakým způsobem vyhnout. Vím, že je to špatně, ale už jen při té představě, že jsem u doktora, je mi hrozně.. zajímalo by mě, jestli se toho člověk nějak může zbavit. Ale asi jiná možnost, než se přemoct, není...
26. Květen 2005 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Gita (anonym)
Nedá se s tím nic moc dělat.Já s tím bojuji už hooodně let a mám to pořád.Záleží na tom,jak se doktor chová,když špatně,tak pryč od něj,pak je to ještě horší.Já u zubaře dostávám panické záchvaty a než jdu ke gynekoložce,musím běžet nejmíň 3x na velkou.
26. Květen 2005 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
Mám šílený strach z doktorů blíží se to fóbii, radši bych byl 100x u zubaře než na běžné /tak banální/ prohlídce, vždy když jsem u doktora neuvěřitelně mi stoupne tlak a tep, když mi moje teta-sestřička měří tlak- mám ho v normálu aLE U DOKTORA JE TO JINÉ...a příští týden mám jít na běžnou kontrolu, kvůli práci a navíc kvůli řidičáku to asi sfouknu najednou,,,,chci se tomu ale vyhnou, představa že mi berou krev je otřesná poradte...
8. Listopad 2006 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Jo jo, já to mám taky. Teď mám jít do měsíce na předoperační vyšetření, to bude něco. Bojím se už teď... Nevíte někdo, jak ten strach zvládnout, stoupne mi totiž tlak, i když jinak ho mám normální..
8. Listopad 2006 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
saska (anonym)
Tento problém mám taky ,začlo to po operaci ,která dopadla dost špatně,málem jsem umřela a od té doby se bojím doktoru.Když mám jít na prohlídku umírám strachy dostanu průjem ,potím se a mám pocit ,že omdlím.Nejhorší je pro mě zubař a gynekologie.Moje gynekoložka je úžasný člověk a přesto mě děsí ,když musím na prohlídku.Před třemi lety jsem byla těhotná a díky ní jsem tohle těhotenství zvládla jsem jí za to jak se ke mě chovala strašně vděčná.V ordinaci mě pokaždé začlo šíleně bolet břicho a už jsem musela na záchod,bylo mi strašně trapně a pokaždé jsem se omlouvala,p.doktorka se jen pousmála a řekla nic se neděje.Mluvila se mnou vždy hezky s úsměvem a za to jí moc děkuji.Od porodu jsem byla na prohlídce jen jednou,dostala jsem už čtyři pozvánky ,ale bojím se a určitě to není p.doktorkou.Taky jsem se bála porodu,ale jak to na vás přijde tak zapomenete ,že máte tyhle ty problémy.
8. Listopad 2006 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
Já mám šílený strach z doktorky ke které musím jít na preventivní prohlídku-pracovní.Už jen její čekárna která je nazdobena plakáty se srdcem a srdeční komory atd...mě uvádí v šílenství...jen se kouknu na tonometr tedy přístroj na měření TK tak se mi zvýší a mám tak 120 tepů je to hrůza a nemůžu s tím nic dělat,přitom TK mám také u své mudr.v pořádku.Prostě mé myšlení se zcela převrátí a já panikařím...má někdo podobný problém??
19. Duben 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
zita (anonym)
Moc prosím o jakoukoliv radu..potřebuji k zubnímu, ale to co prožívám, není strach, to je panika ,děs, až snad fobie..Minule jsem na křesle omdlela, od té doby jsem tam nebyla..jak se to dá překonat-dá-li se to vůbec.Moc děkuji za odpovědi...at? vás nic nebolí:-)
22. Duben 2007 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Mám stejný problém, mám fobii z gynekologie, nevím co s tím (( asi jednou zemřu na rakovinu dělohy nebo vaječníků..mám strašný strach a nevím jak to řešit
22. Duben 2007 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
zita (anonym)
Ajda-Úplně tě chápu, ale na gynekologii to aspon? nebolí...u zubního je to vždy o bolesti.Ale asi je to ve finále jedno, jen jak si pomoct?Mám nateklé d´ásna a bolí to jako čert.Jestli na něco přijdeš, budu ráda..Měj se...a od doktorů pryč!!
22. Duben 2007 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Mě to právě na gynekologii jednou moc bolelo a od té doby mě tam už nikdo nedostane..a je to ponižující, mám v sobě takový blok, nevím, nedokážu to vysvětlit, ale nedokážu tam už jít..co se týče zubaře, já si nechala dát vždy injekce proti bolesti nebo jsem si dávala sklenku vína než jsem tam šla, byla jsem pak taková oblbnutá. Vidíš, já se zubaře nebojím, ti mi nevadí, ale gynekologie - to mám nevysvětlitelnou fobii..nevíte někdo,mají panicové HPV viry, z kterých vzniká rakovina dělohy? když jsem měla jen muže, které nikoho jiného předemnou neměli, mohli mě HPV viry nakazit? četla jsem, že je každý muž nemá, že se chytají s promiskuitou. Díky
22. Duben 2007 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Strašně ráda bych ti nějak pomohla, gynekolog je zrovna doktor, kterého se nebojím..Zubního se děsím od dětství..Jednou jsem si nechala píchnout injekci, ta vůbec nezabrala, tak mi vlastně ten zub vytrhl za živa a to nepřeji nikomu:-(.Jak to chceš jednout vyřešit s dětma, když máš takovou paniku?Na tvůj dotaz odpověd? neznám..zkus se zeptat telefonem gynekologa...
22. Duben 2007 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Já se bojím každého arogantního a hloupého doktra.Zito,dej si před cestou k zubařce Neurol, ale je návykový, tak pozor! Možná, že bys strach mohla řešit u psychologa nebo sama meditacemi.
22. Duben 2007 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Já děti v životě nikdy nechci, takže spíš mi jde o to, abych neměla třeba rakovinu dělohy nebo vaječníků, o děti mi nejde, nechci je. Říkala jsem si, že bych se musela snad jen hodně opít, to bych to pak možná ani nevnímala, ale to bych musela vypít tak dvě flašky vína a zas abych nebyla opitá moc. Mám v sobě strašný strach, paniku, fobii, jen když slyším slovo gynekologie a mám to tak už hodně dlouho. Ani psycholog mi nepomohl ((( má někdo stejný problém?
22. Duben 2007 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
zita (anonym)
Martina-moc děkuji za odpověd?,mi ten zubař sám dal nějaký lék na uklidnění, když mě viděl...ale asi jsem beznadějný případ..já panikařím už po cestě tam, mám infarktový stav..pořád tvrdím, že mi už pomůže jen narkoza, ale nevím, jestli to někde dělají...
22. Duben 2007 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ajdo,máš v sobě asi moc bloků, kt. si nesež z výchovy z rodiny a z jejího prostředí. Nebo jsi ještě moooc mladá na chtění dětí.Dítě není o gynekologii, ale o lásce. Miluju svého 15-tiletého syna do hlouby duše od jeho 1. nádechu na svět. Moc si s ním rozumím, o to víc, že asi nebudu moci mít už další dítě - ze zdrav. důvodů. Otěhotněla jsem mladá, kdy jsem také moc po dítěti netoužila. Ale jsem se vdala a k tomu patří dítě. Tak jsme ho naplánovali a přišlo. Ovšeem s 1. známkou těhotenství jsem pocítila rados. Strach z gyndy jsem také trochu mívala, z porodu taktéž, ale to se nevyhne nikomu.
22. Duben 2007 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Martino, nejsem tak mladá, děti opravdu už neplánuji, nechci je a ani je mít nebudu! nevím, jestli z výchovy z rodiny, u nás to tak nikdo stejně jako já necítil. Blok v sobě mám, to máš pravdu a nejde se toho zbavit, bohužel, snažila jsem se a snažím, ale nejde to a nic nepomáhá (((
22. Duben 2007 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Ajdo, naprosto tě chápu, ale řešení bych viděla. Gyn. prohlídka není tak neosobní jako prohlídka např. vymknutýho kotníku a vyžaduje mnohem větší důvěru a potažmo uvolněnost a psych. komfort, jinak jde vždy jen o více či méně potlačované nepříjemné pocity a jejich následné racionalizace ve stylu "musí se to vydržet, musíme tam každá, když to zvládnou ty druhé...atd", ve skrytu duše ale často zůstávají nezvládnuté a tropí pěknou paseku ve formě všelijakých "bloků", které nakonec mohou být spoušťěčem pro mnoho jiných potíží. Osobnost gynekologa, který si je tohoto všeho vědom, je proto velice důležitá a věř, že jich není málo. Radím ti proto, aby ses poptala u kamarádek, známých, kolegyň, kam chodí na gyndu a kde se při prohlídce cítí dobře, jistě brzy najdeš profíka, ke kterému budeš chodit ráda, i kdybys měla třeba někam dojíždět, stojí to za to.
23. Duben 2007 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
zita (anonym)
Prosííím, nevíte, ošetří mi někde zuby v narkóze? Jinou možnost u sebe nevidím..Moc děkuji
23. Duben 2007 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Děkuju za podporu, L., ale já upřímně ani nechci "aby se ve mě někdo hrabal" když to tak napíšu..prostě se mi to příčí a těžko s tím něco udělám, prostě NECHCI!!! když nad tím tak přemýšlím, tak asi radši zemřu na tu rakovinu..je to hrozné, ale je to tak.
23. Duben 2007 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Chápu:-) Nakonec - moje babička v životě u gynekologa nebyla, porodila (doma) tři zdravé děti a zemřela v 92 letech na zápal plic:-)
23. Duben 2007 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Jo, moje prababička také :) také u doktora v životě nebyla, doma v posteli také porodila tři děti a zemřela v 92letech, ale na stáří, snad mám geny po ní :) uklidnil mě článek, kde jedna doktorka psala, že pokud ženy měli partnery, které předtím žádnou ženu neměli, tak by neměly mít v sobě virus HPV, který způsobuje rakovinu dělohy, tak snad to v sobě nemám. Nejsem promiskuitní a měla jsem jen dva partnery, kdy jsem byla jejich uplně první.
23. Duben 2007 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
O viru HPV nic nevím, ale zdá se, že tobě víc, než nějaký virus, uškodí to, že si děláš zbytečný nervy:-) Klid nabudeš buď návštěvou u pičmajstra nebo tím, že to pustíš z hlavy.To druhý je správně, viď:-)
23. Duben 2007 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Máš pravdu, hodně se tím stresuju, to mi asi moc neprospívá. Jenže kam se podívám, tak tam čtu samé "viry HPV, očkování proti rakovině dělohy apod.", budu se snažit se tím nestresovat, budu věřit, že budu zdravá. Koneckonců jsou i jiné druhy rakoviny a u nich ani prevence neexistuje a taky se to neřeší. Prostě pokud mám zemřít, tak zemřu. S tím nic neudělám. Díky L. za podporu.
23. Duben 2007 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A myslíš,že ti nepomůže třeba troška alkoholu před návštěvou lékaře? Panák vodky a budeš uvolněnější.Protože nechodit k lékaři je opravdu blbost, co se ti může stát? V nejhorším se budeš červenat a bude ti trapně tak jako většině žen.
23. Duben 2007 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
zita (anonym)
Že nejdeš ke gynekologovi aspon? nikdo nepozná, ale když já nedojdu strachy k zubnímu, tak doma trpím bolestí, nespím, cpu se práškama, mám teplotu..jsem prostě úplně ,,mimo provoz''.Jak to překonat, prosím, nevíte někdo? To se nikdo nebojíte zubaře?
23. Duben 2007 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Zito,tak si zkus najít psychoterapeuta - kineziologa. On Tě může vrátit i do minulosti a zjisti proč máš tak panický strach. A rodit se nebojíš nebo už rodilas?Onemocněla jsem nemocí - řadu let od rána do noci kruté bolesti svalů - NIKDO z dr. mně nepomohl, nezabíraly ani léky od bolesti. Bolestmi jsem se plazila po zemi - co pak bys dělala? Musela jsem zjistit, proč tak trpím - sama jsem si pomohla jak fyzicky - přír. léčba - tak psychicky - knihy. Najdi si knihu o strachu a začni něco sama se sebou dělat, narkózy nejsmírně poškozují mozek i tělo! Hl. to chce psychoterapii - mně stačila ta moje, protože ani psycholog ani psychiatr mně nepomohli - psychiatr se ani nesnažil.
24. Duben 2007 - 8:03

Stránky

Přidat komentář