76 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

fibroza plic

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petrasova (anonym)
Prosím o sdělení,co je to fibroza plic. Z čeho vzniká, co je příčina nemoci a jestli se dá nějak léčit.
3. Leden 2003 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Fibroza plic je stav, kdy se v plicích množí vazivová tkáň a plíce tak ztrácejí svoji rozpínavost. Příčin vzniku může být velmi mnoho - imunologický mechanismus, následek vdechování škodlivých cizorodých částic (např.azbest), následek infekce,revmatického procesu v organismu, radiačního ozařování, užívání cytostatik, vrozené geneticky podmíněné onemocnění plic tzv. cystická fibróza ... Léčba závisí na druhu fibrózy. Na léčbu se specializuje I. klinika tuberkulózy a respiračních nemoci, Praha 2, Kateřinská 32. V těžkých případech je nadějí transplantace plic.
3. Leden 2003 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef Čihák (anonym)
Prosím o sdělení, jaká je terapie a prognóza u fibrozy plic.Děkuji
15. Listopad 2003 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Božka (anonym)
Poraďte mi prosím, můj manžel má 42let a nedávno mu zjistili,že má fibrózu plic. Jak se to dá léčit? A na koho se máme obrátit? Děkuji
12. Leden 2005 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Bronchoskopie je laicky řečeno prohlídka dýchacího ústrojí zevnitř s odběrem postižené tkáně nebo tak něco. Další možností je odběr vzorku z boku. Jsou tato vyšetření nutná k určení diagnozy - fibrozy plic? Nemocný má obavu z odběru (pochopitelné) a zásahu do "problému" aby se nezozjelo něco, co se pak nedá zastavit. Může na to někdo prosím reagovat? Máte zkušenosti s váháním a odmítnutím bronchoskopie, a co bylo dál?
21. Duben 2005 - 7:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
No viděla jsem to z pohledu třetí osoby-pacient-lékař-já. Moc nechápu co by se tím mělo rozjíždět.Každopádně to je celkem nutný a odmítnout to může jen úplnej blázen.Ale to vám poví každej doktor.
21. Duben 2005 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Fibróza se tím určitě nerozjede-tam už se nemá co rozjíždět.K diagonstice to podle mě důležité je.
21. Duben 2005 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Jde o to, že konkrétně tato fibroza je diagnostikovaná na základě provedeného CT a vpodstatě se neví "co" tam v té plíci je. Pacient má odhadem nasazeny léky. Jestli se odebere vzorek z postižené tkáně (a je tam rakovina), panuje lidově názor, že je konec. A vysvětlete to pacientovi, když to v okolí vidí. (sleduje samozřejmě především neuzdravené případy)
21. Duben 2005 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Hmmm.To je blbý.Nutno vysvětlit pacientovi,že jestli tam rakovina je,tak nějaká bronchoskopie to neovlivní.To,jestli se do toho "nehrábne" rakovinu nezastaví.Pokud se to nevyšetří a nechá se to být,a bude to rakovina,tak je takřka 100% jistota že člověk zemře.Pokud se to vyšetří a bude to rakovina,tak je možnost operace a ozařování a je naděje na záchranu,přestože u plicních karcinomů to není žádná sláva.Záleží na míře a místě poškození i na věku a kondici pacienta.Jako u všech nádorů je NUTNO včas odhalit a začít řešit.Pak už může být na vše pozdě a odtud taky ty POVĚRY!!!! že jak se do toho hrábne,tak člověk zemře.Lidi příjdou pozdě a pak se diví,že to nejde zachránit.Tohle není žádný měřítko a bronchoskopie není žádné hrábnutí,ale jen odebrání maličkého kousku tkáně z průdušek a bronchů.Pokud je to fibróza,tak to taky není nic moc.Víte o tom onemocnění vůbec něco?Řekl vám něco lékař?A co je to za člověka?Váš příbuzný,partner nebo vy sama?
21. Duben 2005 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Ano, je to moje 70 letá matka, včera jsem informace o možné fibroze získala od její lékařky, která mi tuto nemoc popsala v přibližném znění jako je výše uvedené. Že někdo matku přemluví k jakémukoliv odběru vzorku je nepravděpodobné. Otázkou pro příbuzenstvo zůstává, jak se k tomu postavit. Proto také hledám další informace (tímto také díky za internet, servry jako je doktorka.cz)
21. Duben 2005 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Tak to je blbé.Nic víc na to nemůžu napsat.Bez důkladného vyšetření nelze jednak stanovit diagnózu a jednak nelze udělat něco pro záchranu.Asi i vám je jasné jaký to bude mít asi dopad.V tomto případě-vzhledem k věku by byla lepším řešením ta fibróza-je to nemoc zlá,ale s dlouhodobou prognózou=ve věku vaší matky to už ani zkrácení života nemusí znamenat,protože by žila stejnou dobu i v přirozeném případě.Musíte matce lhát-jiná možnost není.Poraďte se s odborným lékařem.Třeba jí namluvte společně tu fibrózu a to,že je nutno provést to vyšetření kvůli určení správných léků.V tomto případě a u starých lidí obzvlášť je lež tolerována.Jiná cesta není,než maminku nechat vyšetřit....
21. Duben 2005 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jahoda (anonym)
Fibroza se nedá léčit, pouze pozastavit. Můj otec má 47% kapacitu plic. Fibrozou trpí zhruba 4 roky.užívá Prednison a 16 hodin denně musí dýchat kyslík.
7. Květen 2005 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Kozák Jan (anonym)
Moje máma před dvěma dni zamřela pitva potvrdila fibrózu plic od zjištění nemoci do úmrtí bylo 6 let zemřela ve věku 77 let škoda že se to nedá léčit ale těch 6 let prožila dobře.Všem nemocným s touto chorobou držím palce.
5. Srpen 2005 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Plicní fibróra je velice zákeřná nemoc. Můj otec na ní zemřel do 3 měsíců. Lékaři hned od začátku nedávali žádnou naději na uzdravení. Otec se léčil na srdeční aritmii, užíval lék amiodaron, který může zpusobyt plicní fibr?u. Lékaři nám však nedokázali přesně říct jestli to způsobyl právě tento lék nebo něco jiného.
28. Březen 2006 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacient (anonym)
Z vlastní zkušenosti - pokud je to jen fibroza, nic se odběrem vzorku nespustí, ale vzhledem k omezené léčitelnosti vyšetření nemá význam. U onko nálezu odběr vzorku opravdu urychluje lokální diseminaci kanceromu.
21. Květen 2006 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Minulý týden jsem se dozvěděla,že maminka má fibrozu plic.Vůbec tomu nerozumím a nechci uvěřit,že je to tak beznadějné.Můžete mi prosím poradit kam se obrátit,nechcem se vzdát.Mamce je 48 let.Chtěla by se vrátit do práce, ale to asi nepůjde.Opravdu není žádná šance?????
12. Červen 2006 - 0:15
Obrázek uživatele Návštěvník
terke (anonym)
Ctu jen otázky a skoro žádná odpověď. Doufám,že mi někdo poradí.Je někde specialní léčebna,kde se věnují jen fibroze? Jak dlouho se s touto nemocí žije?
21. Červen 2006 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Mamince doposud byla diagnostikovana sarkoidoza plic. Dale se pridala komplikace deformace dychaci trubice, do ktere ji lekari vlozili, laicky receno, vystylku. Moc to nepomaha, stav se zhorsuje, opet je hospitalizovana a dnes ji lekar sdelil, ze se s velkou pravdepodobnosti ze sarkoidozy "vyklubala" fibroza. Musi casto pod pristrojem dychat kyslik, pristroj zrejme dostane i po propusteni domu. Moc prosim o vase zkusenosti - jakou muzeme mit vyhlidku? Jak dlouho je mozno takto zit?? Predem dekuji!
27. Červen 2006 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Tak jsem to tady přečetla, a jsem zděšena. Vyléčil se už někdo z této nemoci? Přece mi nechcete tvrdit, že to nejde. Jde o to, že je mi 24 let a v listopadu 2004 mi zjistili fibrozu plic. Nevím z čeho jsem ji dostala. V roce 2004 mi tvrdili, že to bude tak rok a dostanu se z toho. Pak přidali a řekli, že tři a teď už se nevyjadřuje nikdo. honí mě pořád po doktorech a na vyšetření, kterých se už úplně bojím. Nejvíc mě mrzí to, že mi řekli, že při této nemoci nemůžu mít děti a tak čekám až se z toho dostanu, abych konečně mohla mít miminko. To není žádná naděje? Je někdo nebo znáte někoho, kdo se z toho dostal? Je mi teprve 24, přece tu nemoc nemůžu mít napořád. Znáte někoho, kdo se touto nemocí zabývá (klinika, lékař, atd.)? Prodím dejte mi naději, že budu žít normální život.
24. Červenec 2006 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
columbia (anonym)
Nevíte prosím, kde se na fibrozu plic specializují, kde jsou největší odborníci na její léčbu? Děkuju moc za radu
25. Červenec 2006 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Asi Vám Aleno nepomůžu, ale také čtu a čtu , stále hledám nějaké informace a nic. Já prý mám sarkoidosu nebo plicní fibrosu. Byla jsem na nějakých vyšetřeních, nic konkrétního nezjistili, nemají jistotu zdali je to to a nebo ono, a tak mám podstoupit další vyšetření a přitom na http://crohn.cz/upa/colitisCrohn ....se píše o léku Prednison, že je na naše potíže, lékaři říkají, že se dávka postupně snižuje, bere se rok,ale jak je to ve skutečnosti nevím, mě to vlastně teprve čeká. Jsem starší než vy, mohla bych vám dělat mámu, ale taky chci být zdravá a dlouho žít.
21. Srpen 2006 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Fibroza plic je svine, lecit se neda, pouze zastavit, pomoci kortikoidu a to jsou taky pekna svinstva, dalsi moznost pomoci je transplantace plic. Zalezi jak je rozjeta, jak rychle postupuje, na kolik jsou plice zasazene. Muj otec na ni pred par dny zemrel. Bylo mu 55 let a jeste pred necelymi dvema mesici byl uplne zdravy, spotovec. Bral taky jiz zmineny lek na aritmii a samozrejme nam dosud nikdo nerekl s urcitosti jestli to zpusobil, ale nejspis ano. Davaji ho tisicum lidi a je jim jedno, ze diky nemu obcas umre nekdo, kdo tu mel byt jeste spoustu let.
22. Srpen 2006 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Fibroza plic se opravdu nedá léčit, jen udržovat,aby se nezhoršovala. Je to hnusná nemoc. Zemřela mi na ni moje matka. Měla 60 let. Ale znám jednu paní od nás z města, která ji má od dětských let a nyní ji je už 55 let a pořád pracuje. I když někdy velmi trpí, ale žije. Sami doktoři neví, z čeho nemoc vzniká. Jediná šance je opravdu transplantace plic.
8. Listopad 2006 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Dašena (anonym)
Ahoj Lucie, je mi moc líto, že Ti zemřel tatínek. I mě zemřel otec, je tomu již 7 let, ale bolí to stále. On zemřel na rakovinu pli. Má teď nějaké dlouhodobější dýchací potíže, můžeš mi prosím napsat jaký lék na srdeční aritmii Tvůj tatínek bral, taky beru něco na vysoký tlak a aritmii. Měj se hezky a děkuji
28. Listopad 2006 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
aKaCiA (anonym)
Taky jsem měla podezření na fibrózu plic, naštěstí se to nakonec nepotvrdilo...ale je mi tohle téma blízké, protože jsem byla prakticky smířená s tím, že ji mám. Jak jsem to tu četla, napadá mě ještě pár věcí, které tu nebyly řečeny-Myslím že jsou dokonce 3 druhy fibrózy a jedna z nich se zastaví sama-ta tak zlá není. A pozor na ten Prednison!!! Má spoustu nežádoucích účinků-při tom podezření ho do mě cpali a po 14 dnech mi udělali vyšetření plic, zjistili že fibrózu nemám a nikdy jsem neměla-teď mám 11 cukru, tím Prednisonem mi způsobili cukrovku...a úplně zbytečně(Prednison zvyšuje cukr) a mj. matka nevlastního otce Prednison brala a po několikaměsíčním používání se jí objevily silný halucinace, kterých se už nikdy nezbavila, Prednison způsobuje halucinace, ale to už ti frajeři zapoměli do příbalového letáku dopsat...Zase na každého to působí jinak...
6. Prosinec 2006 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
skalista (anonym)
Dá se to nějak léčit ? možnosti aby se to nezhoršilo? díky předem
22. Leden 2007 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj Dášo, omluvám se, že jsem Ti neodpověděla, ale teprve dnes jsem se odhodlala podívat znovu po dlouhé době na tuhle diskuzi (při slovech fibroza plic se mi ještě pořád dělá dost zle). Pokud by si měla stále zájem o nějaké bližší info tak mi napiš svoji meilovou adresu na columbia"seznam.cz, ráda Ti zodpovím, co budu vědět.
30. Leden 2007 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Taky jsme měli v rodině řadu zdravotních problémů. Většinu z nich nakonec pomohly vyřešit produkty na přírodní bázi. Někde jako doplněk ne moc zdárné klasické léčby, něco zvládly samy o sobě, jako například podstatné zlepšení imunity a jako prevence řady problémů. Mám z toho takovou radost, že vám to musím napsat. Zkoušeli jsme kde co se střídavým účinkem. Až mi kamarádka poradila, že objednávají
31. Leden 2007 - 1:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Zdravím,chtěla jsem se zeptat,jaký je rozdíl v tom,když se objeví fibroza plic ve věku 28 let a když se projeví u dítěte?U kamarádky objevili tuto nemoc právě ve 28 letech,trpí na záněty plic,má astma,hodně jí,nepřibírá,spíše hubne,i když bere Prednison.Je tu nějaká šance na zlepšení?Jaké jsou vyhlídky do budoucna?Je možnost nějaké alternativní léčby,nikde jsem nic nenašla.Děkuji předem za odpověď.
2. Únor 2007 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
jak tak čtu je to smutné, tato nemoc je asi opravdu neléčitelná, dosud na ní nevymysleli žádný jiný lék než prednison, moje mamka tou zákeřnou nemocí trpí už 15 let, naštěstí stačila porodit dvě děti, to jsem nevěděla, že s touto nemocí se mít děti nedoporučuje. mamka pracovala ještě minulý rok, sice se hodně zadýchavala, chodila pomalu, ale stále ještě nepotřebovala kyslíkový přístroj, před rokem jí postihla asi z nedostatku kyslíku v mozku mozková mrtvice, léčila se u paní doktorky Bártů na pneumologii v Tomayerově nemocnici a nebýt jí a jejího profesionálního přístupu, nevím jak by to s ní dopadlo, díky včasné rehabilitaci mamka znovu chodí a je soběstačná, bohužel musí sedět 16hodin denně na kyslíkovém přístroji a užívat několik druhů léků, je jí 51 let, myslím že tato nemoc není vůbec mezi veřností známá a málo se o ní ví a málo se pro ní dělá - nové léky, nová řešení... Přeji všem postiženým hodně sil k boji s touto ošklivou nemocí
18. Únor 2007 - 23:34

Stránky

Přidat komentář