119 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

fibroskopie žaludku

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Je mi 13 let.Dnes sem byla na fibroskopii.Bylo to něco úděsného.Jen mi nastříkali nějaký hnus do krku a pak to začalo.Bylo to vážně ÚDĚSNÝ!Několikrát sem zvracela asi tak destkrát i když nebylo co jelikož sem šla na lačno.Zvracela jsem nějaký hleny a sliny a nějaký zbytky a žaludeční šťávy nebo co to bylo.Nic horšího sem v životě nezažila a NIKDY už na to nepůjdu.Odebíraly mi vzorky žaludečních šťáv.Tu trubičku mi tam nechávali strašně dlouho!V tom břiše sem jí opravdu cítila.Ale v jednom kuse sem zvracela a svíjela jsem se jako had.Myslela jsem,že nejspíš umřu!Když mi ji začali vyndavat,trvalo jim to strašně dlouho jelikož jí vždycky povytáhli tak o půl centimetru za 2 minuty.Když už bylo po všem,oddychla jsem si.Bylo to přesně před 12-ti hodinami,už jsem se stačila vzpamatovat.Když sem odjížděla z nemocnice sesypala sem se v autě.Nešla sem do školy a nepujdu ani zítra,je mi neuvěřitelně špatně.Takže vám doporučuji-nechoďte tam!Já už tam NIKDY ani nepáchnu,je to horor!!!!!!!!!!
9. Říjen 2003 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ahoj Hani, na fibroskopii jsem byla asi před čtyřmi roky (bylo mi 19) a pocity jsem měla stejné jako ty. Řečeno lidově: celé vyšetření jsem blila a blila , samozřejmě jsem neměla co...Po chvíli snažení mi doktor řekl, že jestli ten žaludek nezklidním , tak že to bude muset vytáhnout a udělat to jindy protože jsem obzvlášť dávivý exemplář. To už mě sestřička hladila pohlavě a říkala mi: "no tak, beruško". Nějak se to zadařilo a když jsem od tam odcházela, tak jsem brečela. Žaludek mě bolel ještě další dva dny, prý se pomlátil od té hadice a prý jsem si za to mohla sama, neměla jsem tolik zvracet, ha, ha.Nic mi nenašli, jenom nějakou podrážděnost a měla jsem jít pak ještě jednou, že to zkontrolují, ale už jsem se tam neukázala.Dnes se na to dívám s odstupem, možná bych to i zvládla, ale je to pěknej hnus. Ale zase je dobře, že taková vyšetření existují a můžou odhalit různé věci a ty se můžou včas začít léčit.Tak nevím, měj se hezky, už to máš za sebou a říkej si, že jsi statečná holka!!!
10. Říjen 2003 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ještě jsem zapoměla dodat, že ten pocit, že ti něco "jezdí" a hýbe se v žaludku, je taky hodně divněj.
10. Říjen 2003 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
ahojmoje paní doktorka mě poslala na fibroskopii ale neřekla mě o co přesně jde prosím kdo toto vyšetření prodělal aby i řekl jak thle vyšetření probíhá jaká je příprava a pocity během vyšetření a co se vůbec při tomto vyšetření provádí a jak dlouho trvá oc děkuji Petr
27. Červenec 2005 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenik (anonym)
Vypiješ takovou tekutinu nebo ti nastříkají něco do krku, aby ti umrtvili určitá místa... asi aby ses nedávil, což je stejně naprd :-) Dýchat můžeš v pohodě nosem. Lehneš si na bok na lehátko a doktor ti začne pomalu zasouvat hadičku do žaludku. Pro mě bylo horší, že na té hadičce byly napsané cm a já jsem viděla, jak přesně hluboko to je... a z toho mi bylo o něco hůř. To vyšetření netrvá zas tak dlouho, jak je tady popisováno, ale nepříjemný zážitek to určitě je. Každopádně to budeš mít brzy za sebou a půjdeš v klidu domů.
27. Červenec 2005 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
prober (anonym)
Jako veterán žaludeční fibroskopie (5x) si dovolím přihodit několik poznámek. 1/- pokud jdete poprvé, anebo předchozí zákroky pro vás byly stresující, nechte si píchnout injekci před zákrokem, je to takový koktejl zklidňujících látek. Já osobně ji vynechávám, jsem po ní ospalý.2/- do jisté míry záleží na lékaři, ktrý zákrok provádí; mně osobně nejvíc vyhovuje typ, který se s tím nemazlí - šup šup, a jde se domů. Ten jakoby "šetrný" pomalejší přístup podle mne spíš prodlužuje ty nepříjemné stavy.3/- nejdůležitější ze všeho je odsunout stranou vlastní strach, důvěřovat lékaři, který zákrok provádí a -to je to podstatné- poslouchat pokyny, které vám dává. Když vám řekne "teď polykejte" tak polykám i přesto, že mě šlauch příšerně nutí ke zvracení a napůl se dusím. Kooperací to usnadním lékařům i sobě; kdo se tam s nima pere a soustředí se na své strašlivé utrpení, dělá si to sám mnohonásobně horší, než to musí být. Doktor není kouzelník a neumí zařídit, aby fibroskopie byla příjemná. Když má ale člově alespoň trošku sebekázně a důvěry v to, že zvolený postup je optimální variantou jak zvládnout nepříjemné vyšetření, a ne útok ne vaši tělenou integritu, tak se dá tahle chuťovka zvládnout během 5 minut s pocitem, že to nebyla až taková hrůza jak by člověk čekal.
28. Červenec 2005 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Ahoj,úplně s tím souhlasím.Soustředit se na to,co mi říká doktor a snažit se to dělat a hlavně se snažit pravidelně dýchat.Já se vždycky soustředím na to,abych si zklidnila dýchání a je to v pohodě.Držím Vám palce.D
28. Červenec 2005 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
betsy (anonym)
Tak, právě jsem se vrátila z polikliniky, kde mi byla dělána fibroskopie žaludku. Než jsem sebrala odvahu tam jít...uběhl týden. Ten týden jsem věnovala čas čtením příspěvků zkušeností lidí, kteří na tomto vyšetření byli...Tolik hrůzy mi nahnali, že jsem myslela, že to bude o slinění, dávení, svíjení, bolesti a pod lidskou důstojnost. Nic z toho jsem ale neprožila a lékaři i sestře jsem nakonec poděkovala. Do žíly mi bylo vpraveno cosi, co mi do 2 sekund nastolilo naprosto blažený pocit.Pak asi proběhlo nastříkání znecitlivovacího spraye do krku (to už si nepamatuji :-)) A pak jen vim, že mi vyndávají "hadici" z těla a říkají hotovo! Vůbec nic jsem necítila.... Kdybych to věděla - šla bych tam úplně v klidu a bez stresů.
22. Červen 2006 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
furt lepší hadica horním otvorem než spodním
22. Červen 2006 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Fibroskopii jsem absolvovala dnes dopoledne, ještě nyní se mně obtížně polyká. Nález byl pozitivní-defekty jícnu, jinak se to opravdu nedá zjistit. Je to zážitek, ale jinak opravdu nemáte jistotu. Chce to statečnost a určitě s injekcí, fakt pomůže. Všem, kteří to mají před sebou, držím palce.
29. Srpen 2006 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Taky jsem na tom dnes byla.Pouze mě přispali injekcí, ale o všem jsem věděla.Ale před dvěma roky jsem byla u jiného doktora,ten mě uspal a vůbec nevím,že mi něco dělali.Zkuste si říst o úplnou narkozu.
30. Srpen 2006 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
LUboš (anonym)
No zítra tam jdu a už týden jsem ve stresu,jak z výkonu,tak z toho co mi tam najdou...:( držte mi palce...
19. Říjen 2006 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Tak jsem zpátky z fibroskopie,byl to otřesný zážitek,ale všichni byli milí,po přeléčení budu muset znova,ale moc se mi tam chtít nebude...je to fakt hnus...hlavně to dávení :(
20. Říjen 2006 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Absolovoval jsem před 4 hodinami,podle některých příspěvků jsem se fakt bál,ale bylo to v pohodě, trvalo to velmi krátce, byl jsem příjemně překvapen.
15. Listopad 2006 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
mě dělají fibroskopii žaludku každý rok asi tak tedka po čtvrtý-dostanu injekci a pak šplíchnec do krku, není to tak hrozný, ale kdybys si přečetla ty hysterický výjevy co tady píšou, tak by mě to docela vzalo ještě než bych došla do nemocnice. Fakt se toho nikdo nebojte :-)
17. Listopad 2006 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahojky.Chystám se na toto vyšetření 27.11.a po přečtení některých příspěvků jsem nervozní víc než dost.Mám problémy s prohlídkou krčního lékaře natož s prohlídkou žaludku.Tak mi držte palečky pa
24. Listopad 2006 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Tak vám Hanko a Katko moc děkuji!!!!Zítra mám na fibroskopii jít a po přečtení vašich řádků se mi klepe snad úplně všechno!Doufám, že jste jen histerky,že přeháníte a že to nebude tak hrozné!!!No uvidíme,zítra ve čtvrt na deset už budu sedět,nebo ležet s otevřenou pusou... at už je zítra a aspon jedenáct hodin,to už to budu mít snad za sebou...tak páčko :/
30. Listopad 2006 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Je mi 18 a dneska jsem byla podruhé na fibroskopii,nemyslim si že je to tak strašný jak tu někteří popisují. Trvá to chvilinku a přežít se to určitě dá!! A když se hodně bojíte tak si nechte dát injekci.
4. Prosinec 2006 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Já už to mám taky konečně za sebou,těm hysterkám co píšou na začátku,neberte je tak vážně,je to nepříjemný zákrok,ale pokavad jste chytrý a od půlnoci ani nic nepijete,tak zaručeně nemáte co zvracet!!!!Je to nepříjemný,ale dá se to přečkat,trvá to do pěti minut...Vy co na to jdete,at Vám to dopadne dobře!!!!!A NEBOJTE SE!!! Mišpule
19. Prosinec 2006 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dnes jsem také byla na fibroskopii. Bála jsem se týden, v noci jsem se budila hrůzou z hadice, kterou mi budou násilím cpát do krku. Ted jsem vlastně celkem mile překvapená, protože vyšetření proběhlo v naprostém klidu a bez jakýchkoliv bolestí. Nikdo se toho nemusíte bát! Injekce vás uklidní a sprej, který vám stříknou do krku znecitlivý co má a pak už jde všechno hladce.. během minutky to máte za sebou... a pokud je výsledek v pořádku - máte vyhráno :-)
24. Květen 2007 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
ahoj lidicky.Ve stredu jsem byla na fibroskopii v Praze v nemocnici pod Petrinem.Delaji to tam v narkoze takze celou dobu spite a nic nevite.Hradi to pojistovna.Jsou tam moc hodny.Kolonoskopie tam delaji taky v narkoze.Tak pro vsechny kdo se tohoto vysetreni boji jako ja mohu jen doporucit!!!!!!
26. Květen 2007 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
jaroslav (anonym)
dobry den všem mohu z vlastní zkušenosti doporučit dr.Janíčka v Praze 6 Dejvicích. objednací termíny má tak do 2dnu a hlavně to umí,je slušny a pohodový,co vám mám povídat,vyléčil mě. nebojte se a běžte k němu.
10. Červenec 2007 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Edita (anonym)
no ja se po pul roce odhodlala na sondu do zaludku,ale jakmile mi sonda dosla sotva k mandlim ,odmitla jsem to,nechtel mi dat ani sprey ,nic na umrtveni,proste na zivo.tak ze mam dalsi termin v nemocnici,doufam ze mi daj neco na oblbnuti,protoze ja se davim i kdyz si cistim zuby a zajedu kartackem dozadu.nemyslim ze nekteri jsou hysterky,kazdy snasi vse jinak.ja se nebojim zubare ,ale bojim se zase sondy.
11. Červenec 2007 - 0:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Myslim si, že ty dvě co píší na začátku nejsou hysterky, každý to snáší jinak. Já jsem to snášela stejně jako ony.. Zařekla jsem se, že už na nic podobnýho nikdy nevkročim, protože to byl jeden z nejhorších zážitků mýho života. jenom mi tam vsouvaly tu hadici, já nemohla ani pořádně dejchat, jelikož jsem byla nastydlá nemohla jsem dýchat nosem, pořád se mi chtělo zvracet, ale nebylo co. myslela jsemm že tam každou chvíli omdlim, sestřička mě pořád držela za ruce a uklidňovala mě. Jenomže já jsem už nic nevnímala, ani jsem si nedokázala v tu chvíli představit, jaké to vlastně bez té hadice je. Strašně mě bolelo břicho a vůbec všechno... není to hysterie, jenom špatně zvládám bolest a tohle na mě bylo moc. Ale vůbec nechápu jak tohle může někdo doporučovat.
6. Říjen 2007 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Vím přesně o čem mluvíš, já mám stejný problém a fibroskopie mě čeká za týden , tak jsem zvědavá jestli se jim to vůbec podaří. Držím palce ať se to na podruhé podaří.
18. Říjen 2007 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenís (anonym)
Ahojky,tak já ta jdu dneska v 17.00 podruhý.Poprvé jsem byla v jednom našem malém městě a chovali se krásně.Jako vy vsichni jsem řekla, že na to už nikdy, ale když chcete byt zdraví uděláte maximum, co můžete.Nejhorší je vidět ty centimetry jak do Vás zalézá ta hadice. Z čekárny jsem vylezla se slzama v očích.Děs běs, ale vim že to přežiju-nadruhou stranu dámy buďme rády, že se sonda zavádí krkem :-)))Zatim je ze mě stále optimista, ale nebojte on mi ten humor během dvou hodin přejde...Jinak mi prosím držte prsty i na nohou, ať vim, že v tom nejsem sama. A nikdy neřikejte nikdy-pomůžou Vám. Papapa Lenka
29. Leden 2008 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace naleznete zde: www.snama.cz/dieta
29. Leden 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
No ja tam mam jit za týden, takže dekuju za povzbuzení :-D
2. Únor 2008 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
deni (anonym)
já byla na fibroskopii dneska, upřímně není to nic příjemného a podruhé by se mi nechtělo,ale není to zas až tak strašné, ostříkali mi krk nějakým sprayem, takže jsem nic necítila... když se budeš řídit tím,co ti řeknou, tak to přežiješ;) jen nesmíš být hysterka a bát se... ehm já se bála hodně:)
4. Únor 2008 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Až půjdete na vyšetření žaludku, nechte si udělat nový způsob vyšetření, kdy hadička je slabounká a zavádí se nosem, je to příjemnější a nenutí to člověka na zvracení. Jestli se nepletu, tak to dělají v nemocnici u Svaté Anny.
4. Únor 2008 - 13:12

Stránky

Přidat komentář