29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Feminismus versus mužský šovinismus - co Vy na to?

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Poslední dobou se opět přetřásají v tisku tyto pojmy a často jejich autor vůbec netuší, co vlastně tyto pojmy znamenají. Feminismus byl vcelku dobře popsán, ale mužský šovinismus? A co když se střetnou?
31. Leden 2007 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
když se střetnou tak je to v háji...
31. Leden 2007 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To je naprosto výstižné :-))) Ale myslím si, že oba pojmy jsou většinou chybně používané a v podstatě se degradovaly pomalu na nadávky. Já osobně cítím z těch slov určitou soutěživost, ale ta je přece zdravá, ne?
1. Únor 2007 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
io (anonym)
Myslím, že protipólem feminismu je maskulinismus. Šovinismus je krajní poloha, kterou může nabývat i karikaturní podoba feminismu, to je asi ta, která je právě tak často přetřásána. Stojí-li proti sobě mask. a fem., není to tak zlé. Stojí-li proti sobě dva šovinismy, dá se jenom utéct:-)
1. Únor 2007 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Souhlasím, ale já nehledám přesné protiklady významu těchto pojmů, nýbrž stavím proti sobě dva nesmiřitelné tábory. Dokážu si dokonce představit, že zástupci maskulismu i feminismu spolu dokáží spolupracovat na odstraňování bezpráví na nich činěných - měli by přeci mít stejné cíle i když pro opačné pohlaví. Ale pravda, nedokážu si představit rozhovor feministky a mužského šovinisty... ke "zkřížení mečů" by evidentně došlo už při pozdravu :-)
1. Únor 2007 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
io (anonym)
Rozumím. Radikální šovinismus je dráždivý pro každého, nejen pro stoupence umírněných -ismů. V tom nejlepším případě může šovinista těm ostatním sloužit k politování a dobromyslnějším k pobavení, někdo by jen mávnul rukou,lidé jsou různí. Zda by došlo ke zkřížení mečů, záleželo by na odolnosti a nadhledu feministky. Šovinista odolný není a nadhled též nemá, proto je vlastně šovinistou:-)
1. Únor 2007 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Horní Dolňák (anonym)
Pro Olgu: nevím kdo jsi, co jsi, kde jsi ale už Tě pár dnů pozoruji, tedy čtu, a velmi se mi ty příspěvky líbí. Dokonce lze v nich najít vtip, což je u žen jev poměrně vzácný. Zatím jsem se vším musel souhlasit. Tohle vyznání však píši proto, že přesně na tohle téma jsem myslel včera večer, tedy, že by bylo docela zajímavé jej založit. Když jsem ho teď objevil vyrazilo mi to dech a už věřím na spřízněnost duší a telepatii stejně naladěného člověka. Ještě se ozvu. K pojmenovávání: Myslím, že správnější je užívat pojmy feminizmus a maskulinizmus. Protože šovinizmus je výraz podstatně širší, odlišný a platí stejně na ženy, muže, dokonce i děti. To, že jej některé fanatické feministky ve snaze udupat, ponížit, urazit, užívají je hloupost a jejich neznalost. K samotnému tématu: Zase máš pravdu (až na to užití pojmů), mohli by si i rozumět na 49%. Na zbylých 51% jsou to šakalové nesmiřitelní na věky věků. Sám, coby maskulinista, jsem přesvědčen o naší - chlapské pravdě, což některé Vy - feministky, nikdy nepochopíte. Objektivně je nutno konstatovat, že o žádném zuřivém maskulinistovi nevím, zato zuřivé feministky znám a do rozvodu jsem je dokonce měl v tchýni a švagrové. (Je zajímavé, že v bejvalce ne). Takže, téma je zajímavé, pár slov do pranice jsem také přidal, tak, chlapi, hin sa hukáže!
1. Únor 2007 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdislava (anonym)
Zuřivého maskulinistu znám, fackoval mojí kamarádku, chce se s ním rozvést. A to si dovolila dost! Zato feministku a ještě zuřivou, tu vážně neznám. Koho třeba se známých osobností byste takhle označili?
1. Únor 2007 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Zuřivá feministka se nejlépe projeví na WC, když zjistí, že je prkýnko zase nahoře!!! Samozřejmě, ženy na veřejnosti málokdy bývají zuřivé, o to zuřivější bývají občas doma. Muž to má podle mě trochu jinak nastavené, ten může zuřit kdekoliv a kdykoliv. Asi taky záleží na počtu žen a mužů v té dané společnosti. Teď mě ale napadá, nedávno v našem městě zuřivě napadla jedna žena hlídku městské policie o síle dvou mužů. No naštěstí se ubránili. Ale ona asi nebyla feministka, byla jen opilá...
1. Únor 2007 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
to Horní Dolnak (anonym)
Proc by u zen mel byt vzacny smysl pro humor a vtipnost, ty idiote zabednena.
1. Únor 2007 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdislava (anonym)
vztek na prkýnko bych neřekla, že je projev feminismu :-) a když je někdo přesvědčen, globálně, o své "chlapské pravdě", tak to taky nemusí být šovinistický maskulinista, ale pouhopouhý arogantní hlupák
1. Únor 2007 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To Zdislava: vztek na prkýnko ne, to s tím chudák nemá co do činění, vztek na toho chlapa, co ho po sté ZASE! nepoložil ano.:-) Já bych řekla, že to je právě ten ženský a mužský pohled na svět a svá práva. A s dovolením, muž, který si hájí svou mužskou pravdu, nemusí být ani šovinista, ani arogantní hlupák. A tady je i na tobě, čemu říkáš "chlapská pravda". Já osobně se považuji za umírněnou feministku, ale jak tady pročítám ty některé příspěvky, jsem někdy mužský šovinista, ano, přiznám se, zastávám se mužů, kamenujte mě. Občas mě názory některých dam na muže totiž dokážou pěkně zvednout ze židle.
1. Únor 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdislava (anonym)
Jistě Olgo, že ne na prkýnko, to byl vtip (no asi jsem se zasmála sama.) Já neznám pojem "chlapská pravda". Tvůj obdivovatel :-) zde tento pojem uvedl, a protože mi to přijde jako blábol, tak jsem na to reagovala. Toť vše. Já tě nebudu kamenovat, že se zastáváš mužů, proč, já mám muže moc ráda :-) :-) (některé)
1. Únor 2007 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskarka (anonym)
Ja som vždy stála na strane ženy, tie to majú ťažšie, a vôbec - muži by si to mali niekedy skúšiť byť v koži ženy! To bol môj postoj - dokia? som nepoznala svoju švagrovú. Keď som videla ako hovorí a jedná s bratom, vyletelo zo mňa: ale veď aj muž je človek! Takže - záleží kus od kusa, teda človek od človeka. Hrubý a neznášanlivý a povýšenecký atď. dokáže byť aj muž aj žena. Jednoducho sa treba takýmto ?uďom vyhnúť - na oboch stranách!
1. Únor 2007 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Plynař (anonym)
Dobrý den. Zajímalo by mne jaké mají ženy-feministky názor na prdění v partnerských i manželských vzatazích. Je zde i požadována rovnoprávnost?
1. Únor 2007 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdislava (anonym)
:-) málokdy se najde opravdu vtipný muž :-) takhle ti to řeknu, muži mají své dny, a ženy zase ty své, plynaři! nechtějme za každou cenu dokázat, to co opačné pohlaví
1. Únor 2007 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
plynařka (anonym)
Nejsem pravá feministka , ale rovnoprávnost vyžaduju a proto prdím stejně jako muž. Ale neumím stejně smrdět jako on! Jídlo jíme stejné, prdíme stejně, ale rozdíl v tom přece je. On prdí hlasitěji, já to tak nahlas nedokážu. On si občas uprdne na mokro a hned je blato na hřišti, mně to tak nejde ! On smrdí jak žumpa a já voním po fialkách. Čím to je ? Opravdu to ode mě není žádný feministický úmysl!
1. Únor 2007 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Vážení plynaři, v rámci hnutí feministického i maskulistického, ponechte si každý svůj a buďte na něj pyšní. Vyjadřuje Vaši příslušnost k pohlaví.
1. Únor 2007 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Horní Dolňák (j (anonym)
Drahá neznámá, co mi nadáváš kvůli výčitce, že u žen dost často chybí smysl pro vtip a humor - nechce se mi dlouze odepisovat, protože svojí reakcí jsi si odpověď dala sama. Zasmál jsem se jí, ale to asi nebyl tvůj úmysl, takže jenom proto odpovídám. S tím prkýnkem to bude asi tak, jako s tubou zubní pasty - ženskou chlap nikdy nenaučí, že tuba se vytlačuje od konce, vždy ji bude vytlačovat uprostřed. Příjemnou výjimkou je Plynařka - hezká, vtipná odpověď. A "moje" Olga jako vždy výborně. Neděláš ve zdravotnictví, něco mě napadlo?
2. Únor 2007 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Hrozně se mi ale líbí na vývoji výrobků, že myslí i na tubu zubní pasty a vyšla nám ženám vstříc, teď to dělají i z té umělé hmoty a jsem moc ráda, že je jedno, kde tlačím.:-))) Věřím, že časem se podaří zvládnout i prkénko. Víte ale, co je nesmírně zajímavé? Tuby na barvu na vlasy nejsou z umělé hmoty a ženy je vytlačují ne v prostředku, ale hezky od kraje, tak jak to muži mají rádi. Tento fenomén by bylo zapotřebí blíže prozkoumat...
2. Únor 2007 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Tedy jestli to bylo na mě, tak ve zdravotnictví nedělám... jsem devatero řemesel, desátá bída :-))). Ale nejblíže mám asi k přírodě, čímž se nechci zařazovat do řad zelených obránců životního prostředí.
2. Únor 2007 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
plynařka (anonym)
Prkýnko i zubní pasta nejsou ty správné příklady. Já žiju sama mezi muži a zvednuté prkýnko mě vůbec nepopuzuje! Jim zase nevadí mnou sklopené prkýnko! Zkrátka no problem. Zubní pastu já vytlačuji správně od konce a ti moji chlapi zásadně někde od prostředku. Už jsem se smířila s tím, že je to tlačit od konce nikdy nenaučím a taky mi to už nevadí. Dokonce snáším i smrduté zapařené ponožky poházené u postele. Matematiku se s klukem zásadně učím já a ke sportu ho taky vedu já. Přitom nejsem žádná ortodoxní feministka, ani mužatka,komplimenty miluju a můj muž není mužský šovinista a klidně mi jde do obchodu koupit vložky. Rovnoprávnost znamená stejná práva a ne dělat z muže ženu a z ženy muže. Každý máme své přednosti a nedostatky a smyslem rozdílů mezi mužem a ženou je , aby se doplňovali! Ptáte se na soužití feministky a mužského šovinisty? S pravou feministkou může vyjít i maskulinista, protože feministky jsou pouze za rovnoprávnost. Nepleťte si je s různýma mužatkama a zamindrákovanýma kozama, které se za ně schovávají. Naopak s mužským šovinistou nemůže vyjít žádná žena (nemusí být ani feministka) Vzpomeňte jen např. na známého mužského šovinistu Hausnera (nebo jak se jmenuje). Ten zapomněl, že otrokářská společnost už zanikla!Toho mít doma, tak skončí na krchově a já v kriminále.
2. Únor 2007 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
H.D. (anonym)
Nevím, kdo byl Hausner, ale tvoje odpověď se mi líbí. Máš pravdu, dá se vyjít navzájem. Pokud to ale jedna strana začne tlačit do extrému, je to v pr... Když se prát se ženskou, tak v posteli a s úsměvem mezi čtyřma nohama. Olinko, máš dva syny a jsi vdaná?
7. Únor 2007 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Ne. mám jednu dceru, ale vdaná jsem ;-)
7. Únor 2007 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
u.d. (anonym)
Tak to já se považuji za šovinistickou feministku:-))) chlapi třeste se
7. Únor 2007 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To mě zajímá u.d., jak se to projevuje?
7. Únor 2007 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
kitkatclub (anonym)
Myslím, že mužský šovinismus je v české společnosti dobře znám jak v teorii, tak v praxi. Snahu neustále žvástat a odvádět pozornost od důležitých věcí k trivialitám a fámám prostě některým lidem nevymluvíte. Důležité je hlavně to, že jen podle reakcí na internetu, neustále přibývá žen, které vědí, co feminismus skutečně JE.
24. Leden 2008 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
!!! (anonym)
Neboj ony si vždycky najdou nějakýho troubu, bezdomovce nebo cigoše co jím nacáká do kapličky a pak už pomoci úřadů toho dotyčnýho troubu donutí platit! Svého dosáhly a už ho na nic jiného nepotřebujou! A bohužel jím naše úřady, zákony a soudy v tom akorát pomáhají.
23. Květen 2016 - 7:57

Přidat komentář

Reklama

Reklama