19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

FBSS

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Dobrý den,pro mou diplomovou práci sháním pacienty s diagnozou FBSS, z Prahy nebo jeste lépe Praha 6, či pacienty, kteří chodí někdy na vyšetření do Motola.Píšu diplomovou práci, a ráda bych na vás provedla jednoduché měření, uplně bezbolestné, časově cca 20 min. Děkuji za každého dobrovolníka.
2. Listopad 2009 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlada Trubka (anonym)
Dobrý den,pro mou diplomovou...dobrý den,jsem po trech operacích,takze pokud je to jeste aktualni,tak se ozvete. Mob:775 17 33 88 P.S. jsem z Prahy
22. Únor 2010 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Dobrý den,pro mou diplomovou... slečno Julie,mohu Vás poprosit o kontakt na pacienty s FBSS kteří se Vám ozvali ohledně Vaší diplomové práce?Ráda bych s nimi zkonzultovala jejich a mé problémy souvisící s dg.FBSS.Děkuji a přeji úspěchy při Vaší práci a studiu.
17. Leden 2012 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Dobrý den, pani Renato možná jsem Vám odpovídal na serveru ZDN "FBSS – když záda bolí i po operaci". Pokud navštívíte diskusi na tému "spondylolistéza" tak tam své problémy taky popisuji. Nic méně u mne se jedná o vícečetné postižení páteře s tím, že právě u spondylolistézy se mi problémy zhoršují. Zatím je mi doporučená rehabilitace za pobytu v nemocnici. Kapačky sice zabrali ale netuším na jak dlouho. Pěkný den.
17. Leden 2012 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Milusc (anonym)
Dobrý den,pro mou diplomovou...'Ráda se přidám ale jsem z daleka. Chci k tomu říct soudím se důchod 1. a nechtějí mě ho dát
13. Duben 2012 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Dobrý den mám taky BFSS mám nález z MR rozsáhlé fib. změny utlačuje mi to nerv tahá za durální vak.Mám neustálé bolesti skončila jsem i na antidep. chodím na opich pod CT co 2 měs.připadám si k ničemu.Není to k žítí neustálá bolest a omezení každý půl rok do nemocnice na 14 dnů rehábka.Prosím co pomáhá Vám.Moc děkuji a co v tomto stavu děláte máte ID?
25. Únor 2013 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Zdravím, paní Dagmar myslím že by Vám lékařka měl začít vypisovat žádost o ID. Jedná se o dlouhodobý nepříznivý zdravotní stav. A i na tom lze postavit Vaši žádost. FBSS je dobré mít podloženo zdravotní dokumentací. Mě osobně pomáhá rehabilitace a hlavně pak lázně. A i když to pojišťovny skrouhli, tak pořád se tam jezdit dá pokud Vám to lékař doporučí a pojišťovna schválí. Přeji hezký zbytek dne.
2. Březen 2013 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Dobrý den, pani Renato...Dobrý den pane Luboši i paní Dagmar,,po 2 letech jsem se podívala opět na stránky FBSS,je fajn být ve spojení s těmi co vědí o čem mluvíme...opakované bolesti,,trvalé poškození,,já absolvovala 4 operace v bederní oblasti,,nyní již 4 měsíc bojuji s iritující bolestí mezi C6-C7,,mám za sebou MR,,nálezy nejsou dobré,,v pátek na EMG,EG a CB vyšetření kvůli rozsahu poškození nervu a svalstva,prostě stálé,nekončící bolesti,,domácí izolace mezi kapačkami,obstřiky,léky tlumící bolesti a strach ,co dál??Dášo,,nevím asi jste už důchod dořešila ale já prošla tím samým,1.st.ač jsem přišla o berlích,,následoval můj kolaps,,odvolání,,stížnosti,,nyní mám 3 st.jdu letos ke komisi.prostě-boj a boj,kdo nezažil,nepochopí a to se prý dá naučit s bolestí žít..asi jsem špatný žák!!
6. Leden 2014 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Operace páteře,šrouby a následuje fbss.Nespím ,nic nemůžu kvůli bolestem.Jsem na opiatech a ted jdu ležet na opich do míchy na centrum bolesti.Zatím mám 3 ale taky se děsím na jak dlouho.psychika včudu,vím jak vám je a kdo to nezažije-nepochopí,za rok 10 kg dole,ale za ty kg jsem vděčná-jsem lehčí na nohy , po léčbě opiaty je mi hrozně zle.
8. Únor 2014 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
jsem po 4 operacích bederky,poslední v 2006, 6 šroubů,bolesti opět hrozné,nad operovaným úsekem mi vylítly všechny ostatní ploténky, nejvíc L1-15mm, opiáty, tramal, AD, rivotril, amitriptilin, hypnotika, Nemůžu chodit ani s berlema,2 roky jsem se nemohla posadit, okamžitě by se mi urvaly nohy bolestma.Neustále mi dělají TFD, ale bez účinku. V CB mi bylo před 14-ti dny řečeno, že mi nikdo nepomůže. Přímo takhle,dost mě to vzalo, i když jsem to věděla. Ale takhle natvrdo jsem to nečekala. Nemám nárok na ZTP. Mají ho jiní-sportovci co každý den sportují-tenis, hokej, kola, bowling, tůry, tanec......takže mě v případě potřeby dovezou přímo na místo, kam potřebuju. Ujdu s holema s problémy 10m.
24. Duben 2014 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Dobrý den, už jsem tady dlouho nebyl. Paní Aleno nezkoušela jste aby Vás vyšetřili někde jinde(mimo místo kde Vás operovali)?Do Motola, Brna nebo Na Homolku? Jak jste reagovala na lázně nebo rehabilitaci? S lázněmi mám dobré zkušenosti, zatím mi vždy pomohli Jáchymovské lázně. Pokud máte plný ID tak na ZTP by jste měla mít nárok,i když v dnešní době se to furt nějak mění.
4. Květen 2014 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Operace páteře,šrouby a...Dobrý den, paní Evo ja pravě přešel na opiaty. a už první dávky svědčí o tom , že to asi žaludek nebude zvládat. Nespavost, buzení se pro bolesti mě psychicky vyčerpává. Kor když se mi do toho nabalují další zdravotní problémy. Mě kaudální blok docela pomohl a tak uvidím zda mě další pomůže v létě taky. Klidný den!
4. Květen 2014 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Dobrý den, mám FBSS je mi 48let. Operace beder.ploténky se nějak nepodřila. Měla jsem 19mm a 16mm výhřez po operaci 9mm a další.Máte někdo zkušenost je možne se FBSS zbavit? Třeba další operací povedenou,nebo to už je napořád. Iva
7. Květen 2014 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Dobrý den, paní Evo ja...Je někdo s kým bych si mohla psát ohledně FBSS a jeho zkušenosti, doporučení a podpory? Jsem nějak na to sama. Kontakt bych poslala
27. Květen 2014 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Dobrý den, paní Evo ja...Je někdo s kým bych si mohla psát ohledně FBSS a jeho zkušenosti, doporučení a podpory? Jsem nějak na to sama. Kontakt bych poslala
27. Květen 2014 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
luboš-Tablety oxycontin a oxycodon mi změnily na náplast fentanyl,jsou hlavně k žaludku šetrnější a i pohodlnější na tři dny pokoj.I se záspou a nevolnostmi se to zlepšilo.Ted jsem prošla detoxem v nemocnici pro bušení a bolesti hlavy-vyloučení že je po opiatech.A ted mi je vrátily a budou zvyšovat dávku.Připadám si jak pokusnej králík.Iva-FBSS je chronické a dá se vyjímečně přelečit-ustálit opiaty.Je to dlouhá cesta -najedou zvyšování dávek na odbourání bolesti a po delší době je možno začít snižovat zda bude člověk bolest mít či ne.Pokud ne snižuje se áž do pokusu vysazení-detoxu.Popřípadě se najede dávkování stavu bolesti.Anebo je člověk bere doživotně.Můžete napsat pokud budete chtít- ee-vka@seznam.cz
4. Červenec 2014 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Slávina (anonym)
Dobrý den i já mám FBSS,a dokonce i PID a přesto mě vzali průkaz ZTP.Několikrát do roka absolvuji opichy páteř.kanálu,na který mě musí vozit dcera,bez doprovodu mě domů nepustí,nejméně 2x do roka dojíždím na kapačky,2x až 3x během roku rehabilitace a lázně k tomu,které poj,nechce hradit.Neustále slyším ,že s bolestí se musím naučit žít,tak se o to snažím,někdy jsou dny zcela pohodové,ale těch je opravdu málo,pokud jsou bolesti snesitelné,tak to jde,ale jsou dny kdy se nemohu ani pohnout.O průkaz ZTP jsem žádala opakovaně,bez výsledku.Letos jsem požádala v lednu a ještě do dneška nevím ,zda jsem pochodila či ne.Mám pocit,že tento průkaz dostávají jen někteří,ale zv mém okolí jsou případy,kdy jsou lideé schopni celý den pracovat a průkaz ZTP mají nastálo.A to nejsou ani po žádné operaci.Tak jaká kritéria pro získání průkazu ZTP vlastně jsou?????
28. Duben 2015 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Odpověď na Dobrý den, pani Renato..
Přeji krásný den,mám lekařsky podloženou zpravu fbss ted mě čeká kaudál je to strašný žít už 5 měsícu s bolestí bederní páteří .nemužu pořádně chodit jde mi to do levé nohy ,nejste špatný žák s touhle bolestí se žije hodně těžce,V lednu jdu před komisy tak jsem zvědavá. Myslíte že dostanu ID 3 stupně ?děkuji
21. Listopad 2019 - 16:15

Přidat komentář