8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Farmakorezistence

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ejpa (anonym)
Tohle veledůležité vlákno tu z pro mě nepochopitelného důvodu chybí. Kdo má zkušenost s farmakorezistentní formou neurózy nebo psychózy, prosím napište sem své zkušenosti a nejlépe, co vám nakonec pomohlo.
1. Červen 2009 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Ejpa (anonym)
A hned začnu. S úzkostně depresivní poruchou se léčím už téměř rok a nereaguji v podstatě vůbec na nic, jen na vysoké dávky benzodiazepinů a alkoholu (samozřejmě ne dohromady). Antidepresiva beru již sedmá a bezpočet podpůrných léků, vedlejší účinky přesně podle příbalového letáku, ale žádoucí ani náhodou. A ani sloní dávky se mnou nehnuly - Zoloft 250 mg, Cipralex 20 mg, Mirtazapin 60 mg... Zkoušely se všemožné kombinace s léky na uklidnění, stabilizátory nálady i s atypickými antipsychotiky, ale vždy se objevily jen vedlejší účinky. Z antidepresiv jsem vyzkoušel 3x SSRI, 2x SNRI, 1x Tricyklika a 1x IMAO. Je ještě nějaká šance, že mi léky zaberou nebo už mám volat po elektrokonvulzivní terapii? Jinak co se alternativních metod týče: psychoterapie, fyzická zátěž, dovolená u moře, homeopatie a tak, to snad ani nestojí za zmínku, protože to fakt nefunguje.
1. Červen 2009 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Fyzik (anonym)
Pro Ejpu: Ahoj, já se léčím na depresi, která se mi periodicky vrací. Nyní už na třetí epizodu-13. měsícem. Naštěstí na mne velmi dobře působí Mirtazapin, ale nevím, jestli mi ho lékař bude moct vysadit... K vašemu problému. Někdy se bohužel dlouho hledá lék, který pomůže, ale zkusil bych hledat dál (vím, je to hodně vyčerpávající). Tricyklická AD jsou velmi silná, obvykle se dávají na velmi těžké stavy nebo když ostatní nefungují. Mají sice hodně nežádoucích účinků, ale např. Noveril jen minimum. Užívá ho můj kamarád, byl na tom moc špatně, ale pomohl. Na benzodiazepiny si dávejte pozor, jsou návykové-to může být cesta do pekel. Možná by bylo vhodné zjistit z krve, kterých neuropřenašečů máte málo a podle toho zvolit vhodnou kombinaci léků. Zkuste to vašemu lékaři navrhnout. Elektrokonvulzivní terapii si raději nepřejte, neslyšel jsem o ní nic pěkného. Prý po ní bývají velké potíže s pamětí nebo s logickým myšlením. Údajně se dává, pokud pacient vůbec nereaguje opravdu na žádný lék. Změna léků přináší nestabilitu a dost nepříjemné stavy, ale ještě to zkuste. Myslím, že je to lepší než elektrokonvulze. Nebojte, něco se najde. Léčíte se ambulantně? Kolik je vám let? Jinak jsem četl váš příspěvek na téma "Jak se nechovat k psychicky nemocnému". Máte to hezky napsané. Máte moji podporu, přeji hodně štěstí a včasné zlepšení.
6. Červen 2009 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
co muže zpusobit mirtizapin 90mg...jaké stavy...
10. Září 2011 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
No, já brala rok a půl Seropram 40mg denně, a musím říct, že pravděpodobně ani tak koňská dávka mi nezabírala nijak zvlášť. Před dvěma měsíci jsem vysadila a je mi dokonce o něco líp než loni. Když mi bylo úplně nejhůř, nezabíralo mi vůbec nic. Ani Seroquel, ani Lexaurin ve větších dávkách to nezastavily. Nejsi odněkud z Plzně a okolí? To bych možná měla radu.
13. Září 2011 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Doporučuji knih (anonym)
Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
28. Prosinec 2014 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
co muže zpusobit mirtizapin...Mi navrhoval doktor zkoušel jsi ?
8. Duben 2018 - 20:58

Přidat komentář

Reklama

Reklama