34 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

FAKULTNÍ NEMOCNICE- JSME POKUSNÍ KRÁLÍCI STUDENTŮ???

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
Ahoj,čeká mě operace zubů ve VFN Motol. Já vím, jsem asi blázen, ale mám hroznej strach z těch studentů...Prosím, nenajde se někdo zasvěcený, kdo ví, jestli tam ti studenti třeba i operujou??? Mám hrzonej strach, aby se na mě nákej neschopa nevyřádil...:-(:-) Jsem blázen...
23. Listopad 2007 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Jako medik tě musím uklidnit, neboj, žádný si na Tobě nebude nic zkoušet, ty doby jsou díkybohu pryč. Maximálně se na to někdo bude dívat, ale s tím musíš souhlasit!Přeji hodně štěstí a opravdu tohoto se neboj:-)
25. Listopad 2007 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jsem taky medik a můžeš být v klidu, u operací jen stojíme a z dálky se díváme, nikdo by nás operovat nenechal.
26. Listopad 2007 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
Díky Karlo...:-) Když se budou jen dívat, tak je to v pohode...:-) Můžu s etě ještě zeptat, kde a co přesně studuješ? Já taky tak trošku uvažuju právě o medicine (to je docela paradoxni že mam fobii z mediků, co?:-D) A jak se tedy vlastně učíte složitější věci, třeba zrovna "operování":-)? A nevíš něco konkrétnějšího o operaci osmiček;-)? Mám je v dásni vodorovně, a musej prej ven...je to velká "řezničina":-(??? A jaká je úmrnost při narkozach?:-D (já vím, jsem hypochondr a blázen ale nák si nemůžu pomoct:-D) díky za jakoukoli informaci:-)
26. Listopad 2007 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
Tobě taky dík, Jano, před chvili tu tvuj přispěvek jeste nebyl;-)
26. Listopad 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
io (anonym)
A hele:-) medici:-) kde se vzali na doktorce?:-)
26. Listopad 2007 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
i, (anonym)
MOhl by nekdo odpovedet ohledne tech osmicek? mam je totiz taky vodorovne, ale do odstraneni se mi vubec nechce :s mam strach......dikyy
26. Listopad 2007 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
tak to nejsi sam/a...me se o tom i zda..:-O :-D
26. Listopad 2007 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
i :Tak už mám za sebou ty osmičky, bylo to docela v pohodě a rozhodně jsem opravdu enbyla pokusný králík:-D tak jestli chceš vědět nejáký podrobnosti, tak se ptej;-)
18. Prosinec 2007 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Rea (anonym)
Ja som si na Fakult. nemoc. dala robit prsia...v poho.
22. Prosinec 2008 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Bóža. (anonym)
To si pište,snad vám jako rozuzlení stačí skupinka roztodivných ksichtů táhnoucí se za jedním Docentem,či Prófou,z nichž jsou 4 šprti,půlka lítá v oblacích a zbytek jakž takž stíhá.
22. Prosinec 2008 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Jen by mě zajímalo, jak by se ti, kterým strašně vadí medici ve fakultních nemocnicích, tvářili, kdyby se jednou vyšetřoval a léčil lékař, který před nimi pacienta jen viděl na diapozitivu.
22. Prosinec 2008 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nejsme pokusní králíci ale praktická pomůcka!
22. Prosinec 2008 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Souhlasím s Formolem a ještě jedna poznámka: Díky takovým lidem jako jste vy, co k vyšetření mediky nepustí vás nakonec bude minimálně jednou vyšetřovat lékař, který pacienta viděl opravdu jen z dálky. Hned po škole jsme doktoři a už nikoho nezajímá, že jsme na fakultě nic nezkusili. Takže buď se s tím smiřte, že vás vyšetří medik po dohledem doktora nebo jděte do jiné nemocnici (ne fakultní, nikdo vás nenutí). Nebo si teď na to nadávejte a nechte se pak vyšetřovat nezkušeným doktorem ...Nejen na medicíně existuje praktická výuka a medicínu se člověk opravdu nenaučí jen z knih, ale z praktických příkladů. A ještě něco, někdy je medik mnohem pečlivější než lékař...
23. Prosinec 2008 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Merča (anonym)
No každopádně by měli dát pacientům na výběr,není morální,že ve chvíli tak intimní-nemoci-se do pokoje nahrne skupinka čučilů,nemocný člověk nemá psych.sílu se tomu bránit,mohou neomezeně nahlížet do lékařské dokumentace a věřte mi,že ne všichni jsou natolik vyspělí,aby znali míru mlčenlivosti před kým a do jaké míry.Jste-li na oper.sále v narkóze,budiž vám útěchou,že nemáte potuchy,jaké časové prostoje nastávají tím,že do vás nahlíží a leccos zkouší min.jeden medik.Čím více lidí,tím vyšší riziko infekcí,bohužel.Budu-li mít volbu,fakultce se vyhnu obloukem.
23. Prosinec 2008 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Merčo nepřeháněj. Na výběr pacienti dostávají. Pokud někdo nechce, aby ho ošetřoval, nebo vyšetřoval medik, nebo o něj pečovala žákyňka tak stačí jen říci, nebo to vyznačit do souhlasu s hospitalizací. A tvá představa, že na operačních sálech se něco zkouší na pacientech je rovněž mylná. Kolik myslíš, že se k tomu operačnímu stolu vleze lidí? A kolik by to asi stálo, kdyby se celý studijní kroužek měl převléct do sterilního? Studenti dělají maximálně asistenty zkušeným chirurgům a to většinou ještě asistenci druhou. Nemocnici si můžeš samozřejmě vybrat, ale studenti chodí na praxe i do "okresek" :-) .
24. Prosinec 2008 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jednou jsme šly okolo nemocnice pro děti a míjely jsme hlouček mediků.Popisovaly vyšetření asi u větší dívky formou:Ty viděl jsi ty kozy?Čoveče dal bych si říct!Mám sama doma slečny a mít tam zrovna některou z nich asi bych se neudržela!A tohle k nim pouštíme!Ještě že a to doufám nejsou takoví všichni,ale obrázek si udělá člověk hned a špatně se ho zbavuje!
18. Březen 2009 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Myslím, že vážení a uznávaní páni docenti se za svých studentských let bavili zrovna tak. :-) A jelikož to dotyčná neslyšela, tak si s tím hlavu dělat nemusí. Bych chtěla mít vaše starosti.
18. Březen 2009 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
No tak a kde se mají studenti učit ??? My máme jedinou praxi během studia. Pak dostaneme diplom a nastoupíme přímo jako doktoři, kteří se o vás budou starat a nikoho nezajímá, že nic neumíme a nic jsme neviděli.Třeba kamarádka za 2 měsíce končí medicínu, chce dělat chirurgii a v životě nebrala krev. Takže pokud jdete do FN, tak máte počítat s tím, že tam studenti budou, jinak běžte do jiné nemocnice, kde budete mít horší péči, ale bez mediků. Fakt by mě zajímalo, kde se to máme asi tak učit, jen z knih? To je blbost, praxe je praxe. A u nás ve FN se doktoří pacientů ptají, zda medici mohou být u vyšetření a pokud to pacient odmítá, tak se mu to snaží alespoň rozumně vysvětlit. Pokud je pacient rozumný, tak svolí. A když je to intimní, tak nás doktor pošle rovnou pryč.
18. Březen 2009 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Já ve FN rodila a klíďo jsem nechala mediky, aby byli při porodu i poporodní kontrole. Někde se to učit musejí, ne? I ten můj starý dobrý zkušený porodník kdysi studoval. A jaký je to teď formát. Možná i díky tomu, že ho při praxi nenechávali stát za dveřmi kvůli hysterickým pacošům. Navíc diplom ještě nikoho z doktora neudělá, to jedině léta praxe, která mu ale musí někdo umožnit. Nevidím přílišný rozdíl mezi medikem před státnicemi a začínajícím lékařem chvíli po nich.
18. Březen 2009 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Inez (anonym)
Mám syna s mozkovou obrnou, a tak jsme častými hosty ve fakultní dětské nemocnici. Musím říct, že nemám absolutně nic proti tomu, když u vyšetření, zákroků nebo ošetření jsou medici či žákyňky - jak je psáno výše, jak by se asi jinak naučili aplikovat nastudovanou teorii v praxi, kdyby za 6 let studia neviděli živého pacienta? Naopak mě potěší, když vidím, že mají zájem, že se například přítomného pedagoga, lékaře nebo i mě zeptají na něco, co přímo nesouvisí s aktuálním problémem, ale se specifiky vyplývajícími z jeho základní diagnózy. Buďme rádi za každého medika či studentku zdrávky, i dnešní doktoři a sestry jednou zestárnou a bude je muset někdo nahradit.
18. Březen 2009 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Mám na to stejný názor. Teď jsem byl v FN HK, holky se mnou sepisovaly dotazníky a já nevím co ještě a je to nutné pro jejich vzdělávání.
18. Březen 2009 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Bětka (anonym)
Mám za sebou porody i operace, protože jsem z Prahy, připadaly v úvahu vždy jen fakultní nemocnice.Bylo mi jasné, že u operací, porodů a na vizitách jsou medici.I když ještě nesložili Hypokratův slib, tak je beru jako budoucí lékaře.Lékaři by je nenechali dělat nic extra složitého, nedopustili by zbytečné zdržování operací, kde jde o čas.A jestli se nevyjadřují případně zrovna podle etikety?V narkoze nic neslyším a těžko pak medik stojí o to, dát si při vizitě dohromady obličej pacienta v čepci s pacientem ležícím už na posteli.Čím více toho medik vidí či si vyzkouší, tím lépe pro budoucí pacienty, třeba někdy pro mé blízké či opět pro mne.
18. Březen 2009 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
v. (anonym)
Ležela jsem ve fakultce vPraze na pokoj za mnou přišla nějaká dr. a slušně mně požádala zda by mi nevadilo a šla jsem s ní do učebny mediků a popovídala jim něco o své nemoci nebyla jsem proti a šla v učebně sedělo asi25černochů mediků a 2učitelky to jsem se lekla ale pak ze mně strach opadl strávila jsem tam s nimi skoro2hodiny povídali jsme o nemoci paní uč. jim překládala i když oni museli hodně mluvit česky a tak jsme se i zasmáli jo bavilo mně to! Aspon jsem zabyla nemocniční nudu!Dodnes když jdu na kontrolu tak třeba potkám nějakého toho známého černouška s hodiny mé nemoci tak se zdravíme je to milé mám opravdu pěkné vzpomínky!Vždyt oni se to nějak naučui musej a je jedno jestli je bílej nebo černej
19. Březen 2009 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ten rozhovor byl dost hlasitý a docela jasný.Medici by se mohli trochu krotit a nevyřvávat to tak.Fakt nás to dost zarazilo.Jinak to chápu,jsou to mladí kluci,přesto chtějí být doktorama a my za nimi posíláme svoje děti.Lékaři si taky velmi hlasitě nevykládají na veřejnosti o svých pacientech a jejich nemocech.
19. Březen 2009 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Jasně, máš pravdu, ale nevztahovala bych to na všechny mediky. Nás opravdu nebaví rozebírat ve volnu pacienty, které jsme viděli. i když občas se nějaký blbec najde, že.
20. Březen 2009 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
V tom s tebou souhlasím.Myslela jsem si už,ženás berete,jako starý protivný ženský,co nevědí co zkritizovat.Bohužel máte pravdu,že jsou černé vrány,které pak zastiňují bílé a je to škoda.Ale tak je to ve všem.Asi to chce pevnější nervy a nedivit se už ničemu.Medici jsou jinak fajn,aspoň ti co jsou zvídaví a chtějí se učit.Není nic horšího než jim něco vysvětlovat a oni člověka přezírají jen proto,že je to nebaví a nebo proto,že není doktor.I když některý učivo je dost nezáživný,jako všude.Budu se snažit být optimističtější.
23. Březen 2009 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
hela (anonym)
Take jsem je zazila ,nekde se naucit musi a je s nima i legrace .Jeden medic mel semnou pohovor a mel urcit diag., z meho vypraveni byl v koncich .Poprosil me jestli by mu ji nerekla , nejdriv me to tak dopalilo ,ze jsi chudak neco vyslech , no proste kazani o doktorech ktery nic neumej ,ze nicej lidem zivoty...a vite co me rekl -prosim ,prosim ja budu jenom zubar :-)))))rekla jsem mu ji ,doufam ze je z neho dobry doktor.
24. Březen 2009 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
No, tak to jsme taky kdysi dělávali. Je těžké se učit tolik knih najednou, člověk v tom má zmatek. Hlavně v nižších ročnících. To jsme se taky pro jistotu ptali, člověk se hned nezorientuje z pouhého vyprávění pacienta, bez toho, abysme viděli nějaká vyšetření. Teď v šestáku je to už lepší, člověk má přehled, ale záleží na tom, jak moc srozumitelně pacient mluví. Někdy se ptáme dotyčného na jeho choroby a dozvíme se, co má jeho dcera, manželka atd... to je nejhorší:)
24. Březen 2009 - 16:12
Obrázek uživatele Jari
Jari
6. Právo na súkromie a zachovanie dôverného prístupu Každý jednotlivec má právo na zachovanie dôverného prístupu k svojim osobným informáciám, vrátane informácií týkajúcich sa jeho zdravotného stavu a možných diagnostických alebo liečebných metód, ako aj na ochranu svojho súkromia pri výkone diagnostických vyšetrení, prehliadke u odborného lekára a lekárskom ošetrení alebo chirurgickom zákroku vo všeobecnosti. Všetky údaje a informácie súvisiace so zdravotným stavom jednotlivca a s lekárskym ošetrením alebo chirurgickým zákrokom, ktorému sa podrobuje, sa musia považovať za súkromné, a ako také sa musia primerane chrániť. Osobné súkromie sa musí rešpektovať, a to aj počas lekárskeho ošetrenia alebo chirurgického zákroku (diagnostické vyšetrenie, prehliadka u odborného lekára, lieky, ap.), čo musí prebiehať v primeranom prostredí a len v prítomnosti osôb, ktorých prítomnosť je nevyhnutne potrebná (pokiaľ pacient nedal výslovný súhlas alebo o ich prítomnosť nepožiadal).
8. Leden 2010 - 18:37

Stránky

Přidat komentář