44 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

RH faktor

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Chtěla bych vědět, zda je možné narození dítěte s RH faktorem negativním, když matka i otec mají RH faktor+. Děkuju za odpověď
29. Leden 2004 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
ALEX (anonym)
SAMOZŘEJMĚ ŽE JE TO MOŽNÉ.vÁŠ RH FAKTOR JE Dd (+) A MANŽELŮV JE TAKY Dd (+) DÍTĚ SI VZALO OD KAŽDÉHO d.tÍM PÁDEM JE dd A VÝSLEDKEM JE RH NEGATIVNÍ (-)
15. Únor 2004 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se může RH faktor měnit. V prvím těhotenství jsem měla RH+ a ted při druhém těhotenství mi našli RH-. Je to možné? Moc děkuju za odpověd.
7. Listopad 2006 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
house (anonym)
Není mi známo, že by se Rh faktor v průběhu života u zdravého člověka mohl změnit. Můj výklad nebude z odborného hlediska detailně správný, ale upřednostním srozumitelnost. To, jestli máš Rh faktor pozitivní nebo negativní, záleží na tom, zda máš gen, který se značí D. Tento gen se může navenek různě projevovat a pak se mluví o "alele" genu D. 0,5-1% lidí v ČR má alelu, která se nazýva Du (to "u" se píše jako horní index, podobně jako 2 ve výrazu 3 na druhou). Rh faktor se určuje pomocí diagnostických sér, klasická alela D s těmito séry buď reaguje, pak jsi Rh+ (pozitivní) nebo nereaguje, pak jsi Rh- (negativní). Alela Du s některými diagnostickými séry reaguje a s některými nereaguje. Pokud tedy laboratoř, která ti stanovení prováděla, pracovala správně, v prvém případě použila diagnostické sérum, které reagovalo s antigenem (t.j.produktem) alely Du a v druhém případě jiné diagnostické sérum, které s antigenem alely Du nereagovalo. Předpokládám, že jsi se ozvala, když ti řekli, že jsi Rh- a ty jsi věděla, že minule jsi byla Rh+. Stálo bych ti za to, abys mi sdělila, jak ti to vysvětlili ? Každopádně bys na tuto skutečnost měla důrazně upozornit v případě, že bys měla dostat transfuzi. Divím se, že to neřešili v porodnici, protože možnost transfuze je důvodem, proč ti Rh faktor vyšetřovali. Je také možné, že se u tebe vyskytuje protilátka anti-D, která by mohla při případné transfuzi krví Rh+ vyvolat určité komplikace. Jako dárce krve bys měla být považováno za Rh+, ale jako příjemce krve za Rh-. Asi by bylo vhodné vyšetřit celý lokus Rh, do kterého patří ještě alelické páry C-c a E-e, ale do takových podrobností tady jít nechci. Důležité je, abys před případnou transfuzí sdělila, že byla vyslovena domněnka, že jsi nositelka alely Du (s pronikáním angličtiny se také označuje D weak) v lokusu Rh faktoru a že nesmíš dostat krev Rh+ !
9. Listopad 2006 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Mám Rh -,manžel má Rh -,nyní jsem těhotná,bude vše v pořádku?Již jednou jsem kvůli protilátkám potratila.
16. Listopad 2006 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
house (anonym)
Ivano, na to, aby ti mohla odpovědět moderní medicína, je tvá otázka velmi chudá na informace. Na takto kladenou otázku mohou odpovědět pouze šarlatáni, t.j. léčitelé a homeopati. Není lepší dávat takové otázky před otěhotněním ? Není důležité, jaký Rh faktor má manžel, ale podstatné je, jaký Rh faktor má biologický otec dítěte. Pokud chceš radu, musíš odpovědět na tyto otázky : 1) Jaké jsi rasy ? (běloška, míšenka bělocha s ... apod.) 2) Jaké rasy je současný biologický otec dítěte (běloch, černoch) ? 3) Je biol.otec dítěte, které jsi potratila, totožný se současným biol.otcem ? 4) Jaká je krevní skupina tvá a biol.otce dítěte ? 5) Kvůli kterým protilátkám jsi potratila ? Byly třídy IgM nebo IgG ? Jaký byl jejich titr ? 6) Určoval ti někdo kromě antiD protilátek i typy c-C a e-E ? 7) Vyšetřovali ti krev na skupinový systém Kell nebo jiný systém? Předpokládám, že jsi v lékařské péči, kde si všechna výše uvedené fakta již zjistili. A ty si zde chceš jen "ověřit", zda konají dobře. Jde o velmi složitý problém, kdy stačí, abys neuvedla jediný údaj, který třeba považuješ za bezvýznamný, aby se má odpověď lišila od sdělení těch, co o tebe pečují. house
16. Listopad 2006 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Oni mi to vůbec nevysvětlili. Řekli jen, že to není možný. Až půjdu opět na kontrolu, zeptám se opět a požádám o opakované testy. Chci jim přinést kopii předchozí těhotenský průkazky, aby si nemysleli, že si vymýšlím. Tak ještě uvidíme. Každopádně děkuju za odpověď a dám vedět, jak jsem dopadla!
16. Listopad 2006 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Dobrý den, mám taky dotaz.Včera mi bylo sděleno,že mám RH faktor mínus.Můj partner půjde teprve na odběr/je biologický otec očekávaného dítěte/.Pokud i jemu výjde RH faktor mínus, je možné,aby naše dítě mělo RK faktor plus?Děkuji.
14. Prosinec 2006 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Dobry den, tak jsem tady konecne s odpovedi. Nechala jsem si udelat opis testu z prvniho tehotenstvi, kde na vysledcich z laboratore jsem RH negativni, jen moje doktorka mi do tehotenske prukazky napsala RH+. Jinak dvoje testy po sobe v soucasnem tehotenstvi mi vysly taky RH-. Takze predpokladam, ze jsem negativni stale, jen doktorka se spletla... Mohl mit porod prvniho ditete mit vliv na dalsi tehotenstvi? Pokud jsem byla negativni, teoreticky jsem mela dostat po porodu injekci, abych ted v dalsim tehotenstvi nemusela dostavat protilatky? Predem moc dekuji za odpoved!
28. Prosinec 2006 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den,mám jeden dotaz.Mám RH+,čekám druhé dítě, u prvního nebyl žádný problém.Dnes jsem si volala na výsledek krve a bylo mi řečeno, že mám přijít opět na odběr, musí se prý dovyšetřit protilátky.Ať hledám jak hledám, všude se píše o problémech jen v souvislosti s RH-.Mám se něčeho obávat?Za odpověď moc děkuji
22. Leden 2007 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Silvie (anonym)
Dobrý den,mám jeden dotaz.Dnes jsem byla na vyšetření u pana doktora a zdělili mi,že mám Rh-faktor negativní.Můj přítel jde na testy.Chtěla bych se zeptat,zda bude moje dětátko vpořádku i když byde mít můj partner Rh +,nebo Rh -.Děkuji moc za odpověď.
13. Březen 2007 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Situace je složitá. Pokud má partner také Rh -, je všechno v pořádku. To je ale málo pravděpodobné, jen 15 % lidí má Rh -. Pokud je partner Rh + a dítě zdědí po matce Rh -, je taky všechno v pořádku. Problém nastane v případě, že dítě zdědí po otci Rh +. Matka si v krvi vytvoří protilátky proti Rh +, což je pro ni cizí bílkovina, a tyto protilátky napadají krvinky plodu a způsobí mu vážné onemocnění. Proto je v případě matky s Rh - a otce s Rh + sledovat hladinu protilátek v krvi matky a v případě potřeby jejich tvorbu včas omezit.
14. Březen 2007 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobry den, prave jsem si precetla odpoved na otazku Pavliny. Mam podobny problem. V prvním těhotenství jsem měla RH+ (skoncilo potratem ve 23. tydnu, krvacela jsem tri mesice) a ted při druhém těhotenství mi našli RH- (take jsem potratila, v 9. tydnu, zamlky potrat). Poprve mi tedy nedali Rhegu, podruhe ano. Jak moc to muze ohrozit me dalsi tehotenstvi, kdyz se mozna jiz vytvorili protilatky? Budu moci mit detatko? Dekuji moc za odpoveď.
15. Březen 2007 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobry den, chtela bych se zeptat na Anti-D injekce. Na ceskych internetovych strankach jsem vsude nasla, ze se pichne do 72 hodin po porodu, ale ja ziji momentalne v UK a zde mi prisel dopis, ze jedna injekce mi bude aplikovana ve 28.tydnu a druha davka ve 34. tydnu. Bude to mit stejny ucinek jako bych dostala injekci po porodu??? Muzete mi to, prosim, trosku vysvetlit, proc je tu jinak? Dekuji.
11. Květen 2007 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
erika (anonym)
Dobrý den, procházím si články a nenašla jsem nikde můj případ. Jsem týden po odstranění zamlklého potratu v 8 týdnu. Já mám faktor RH+ a partner RH-. Může toto být důvodem mého potratu? Děkuji předem za odpověď
20. Listopad 2007 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
JEANIE (anonym)
Dnes už se rh faktory a protilátky v těhotenství nepovažují za komplikaci. po porodu dostaneš injekci která tivychytá RH pozitivní krvinky které se ti do těla dostali od RH pozitivního miminka.jediný co je, že nemůže darovat pupečníkovou krev
5. Září 2008 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Dobrý den. Našla jsem si tyto diskusní webové stránky poté, co jsem po prvním dárcovství krve zjistila, že můj RH faktor je negativní, což jsem do té doby netušila. Je mi 38 let a před 17 lety jsem prodělala zamlklý potrat v 5.týdnu. Od té doby jsem neotěhotněla, ale myšlenky na potomka jsem se ještě úplně nevzdala. Po odstranění zamlklého potratu jsem nedostala žádnou injekci s chemickou látkou. Je možné zjistit, zda se v mé krvi již vytvořily protilátky? Je možnost požádat o injekci i po tak dlouhé době? A jak by probíhalo případné další těhotenství?
3. Říjen 2008 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Ája (anonym)
Dobrý den.Jsem ve 12.týdnu těhotenství.Mám KS B Rh+,manžel A Rh+.Při prvním těhotenství jsem navštěvovala rizikovou poradnu v Olomouci kvůli protilátkám proti plodu.Pak další těhot.skončilo potratem v 5.týdnu.Zajímalo by mě,kdy mi budou odebírat krev na protilátky v kterém týdnu.Zatím se tak nestalo.
27. Říjen 2008 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, ktorý Rh faktor je zriedkavejší? či Rh- alebo Rh+
18. Prosinec 2008 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Většina lidí (slyšel jsem něco o 80%) má Rh +, podstatně menší zbytek má Rh -.
18. Prosinec 2008 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Alka (anonym)
Dobrý den .Prosím Vás ,najde se tady někde mamina ,která má RH 0- a má manžela RH+ a má víc dětí? Mám dvě děti ,oba mají po tatínkovi krev + ,ale nějak se nám nedaří třetí mimi. Nepamatuji si ,že by mně dal někdo po porodu injekci na protilátky. Má tu někdo takovou zkušenost? děkuji
19. Červenec 2009 - 0:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, mám dotaz. Já i můj manžel máme stejnou krevní skupinu O, Rh faktor negativní. Mám strach jestli naše budoucí dítě (v současné době ještě těhotná nejsem) nebude mít zdravotní problémy. Děkuji za odpověď
2. Říjen 2009 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
K dotazu Alky uvádím, že mám 3 děti, všechny mají Rh+, já mám Rh-, manžel Rh+. Vše bylo bez problémů. Děti jsou již dnes dospělé(věk mezi 40 a 30 lety). Nepamatuji si, zda jsem po prvním porodu dostala nějakou injekci.Pamatuji si jen, že při třetím těhotenství jsem několikrát byla na sledování protilátek a bylo to ok. S otěhotněním jsem neměla nikdy problém, ani s tím, abych děti donosila a normálně porodila. Patřím už ale k seniorům, takže je to možná tím, že tehdy ještě nebyla tak složitá doba.
2. Říjen 2009 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
peta (anonym)
Dobrý večer, chcela by som sa...Rh+
12. Leden 2010 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Mám RH- a manžel, jejich biologický otec, též. Je možné, aby děti měly RH+? Děkuji za odpověď.[/p]
29. Leden 2010 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Bedřich (anonym)
Prosím o vysvětlení, proč se nepoužívá označení faktorů Rh+ a rh-. Pokud si pamatuji, tak na krevních konservách,na kartě, bylo vždy toto značení. S díky Bedřich
28. Březen 2010 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
klára (anonym)
dobrý den , mám za sebou jedno těhotentství a š potraty na genetickém vyšetření mi zjistili že mám RH negativní a můj muž RH pozitivní D/D a že je asi problém v tom ,nic víc mi nevysvětlili a poslali mě na jiné oddělení tam mi zdělili že je to nějaké nedorozumění a že se tím nezabývájí chci se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto problémem a na koho se mám obrátit
22. Duben 2010 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Hankie (anonym)
Mám RH- a...Ano, je to možné - viz.: http://www.ceskatelevize.cz/program/port/chat/2169-prof-rndr-jaroslav-flegr-csc/
23. Duben 2010 - 8:33
Obrázek uživatele swet-68
swet-68
Chtěla bych se zeptat,když můj otec má krev.skup.0-,moje matka A+,bude mít můj bratr automat.krev po otci nebo po matce stejnou jako oni? Díky.
23. Duben 2010 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak rozpoznám svůj RH faktor ? Mám krevní skupiny 0+ - ale RH faktor nevím - Musím zajít na testy? Nebo to jde zjistit nějakým výpočtem ?
7. Červen 2010 - 17:53

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama