4160 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

existuje posmrtný život?

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jolana Z. (anonym)
nikdy jsem po tom nepátrala,ale chtěla bych tomu věřit, že něco je po smrti.Minulý týden mi odešla milovaná bytost.Proto bych se chtěla zeptat zda má někdo nějakou tu tajemnou zkušenost jestli něco může být.
26. Květen 2007 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ano, existuje.
27. Květen 2007 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Určitě je buď posmrtný život nebo se rovnou narodíme znovu. Život na Zemi tady není jen tak, má to nějaký smysl, který nám ale není znám, vím na 100%, že smrtí to nekončí.
27. Květen 2007 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A ja to vis na 100 procent?.... to me opravdu zajima... ja si myslim naopak, ze po smrti proste nic neni... jak clovek o sobe nevedel ped tim nez se narodil, tak zemre,a zase uz o nicem vedet nebude.... ve spanku o sobe taky nevite.... posmrtnym zivotem se akorat uklidnuji ti lide, co maji strach ze smrti a nechteji uveit tomu, ze poste zivot na zemi mame jen jeden....je to smutne, ale je to tak......
27. Květen 2007 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Tommy (anonym)
Posmrtný život? Samotné slovo je nesmysl. Kdyby byla řeč třeba o záhrobí, Onom světě, světě duší, Ráji, vibraci života, nesmrtelné nukleové kyselině, zákoně o zachování informace v proudu času:)...
27. Květen 2007 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
tommy, tak třeba život po životě:) No já myslím, že stejně není, babička říkávala, že kdyby mrtví zůstávali, nebude místo pro živé. A Buddha řekl, že co je pro nás za života nedosažitelné, to k nám nemá žádný vztah a jako by ani neexistovalo.Proto je velká chyba s tím jakkoliv počítat.
27. Květen 2007 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak to jsi na omylu, já se smrti nebojím a přesto věřím že posmrtný život je. Je to tak, však to jednou zjistíte sami, nebude to tak dlouho trvat!
27. Květen 2007 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Alešek (anonym)
Smrti se nebojí akorát vyznavači Armagedonu:) Ti věří, že když budou pomáhat aby nastal konec Světa, Bůh je za to potom oživí i s celým rodem:) Jinak, i Einstein tvrdil, že než předal amíkům vynález atomovky, měl si vzpomenout, že i on sám je smrtelný. A že smrt je to poslední, co člověka potká. A proto ani on se nebojí atomové války, ale lituje ty, kteří přežijí:) Einstein byl silně věřící, ale myšlenka záhrobního života mu neseděla.
27. Květen 2007 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Opičák (anonym)
Záhrobní život bude realitou, až se začnou transplantovat ksichty. Dokázal to už slavný Mengele:( A nedělá se to dneska jenom z etických důvodů. Ale až se budou dražit tváře mrtvých celebrit a ženská s pěkným ciferníkem si nebude na ulici jistá životem , bude svět místo lidských tváří plný ksichtů mrtvých:)
27. Květen 2007 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetinka (anonym)
Vodkud tos vzal, ze Einstein byl verici?! Einsteimn byl ateista.Vubec neveril v boha.
27. Květen 2007 - 17:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Alešek (anonym)
Tak že byl einstein věřící tvrdí to naše profačka na dějiny, pak to tvrdil taky papež Jan Pavel, dočtete se to v některých encyklopediích...A kdyby nebyl věřící, proč by říkal,že nejvíce ho zajímá to, jak Bůh stvořil Vesmír, ostatní považuje za nepodstatné:) Říká to na autentickém záběru z jedný starý reportáže. Hodně vědců je věřících, hlavně v USA. Ale to neznamená, že kvůli tomu začnu věřit na starouška na mráčku a na duchy na hradě:) No, mají pravdu, bez víry v Boha nebo v něco Velkého by se těžko dalo obchodovat se zbraněmi a omlouvat to bojem za lepší zítřky:)
27. Květen 2007 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jsi na omylu, Aleši, já se smrti nebojím, protože patří k životu, je to to samé co narození, to je jako kdybych se bála života. Smrt k němu prostě patří a je dobře, že smrt je! koho by bavilo být nesmrtelný?!? mě tedy ne!! po smrti se narodíte znovu, ale je fakt, že už defakto budete někdo jiný - jinak vypadat apod.
27. Květen 2007 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Gošín (anonym)
Když si uvědomím kolik miliónů let existuje naše planeta tak se mi zdá nepravděpodobné že bych tu byl zrovna teď, ten jeden lidský život který je jen zlomek času existence země, nebráním se té myšlence že po smrti se znovu narodíme jako malé dítě. Je ale otázkou, jestli opravdu jako dítě nebo jako zvíře nebo něco jiného.
27. Květen 2007 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Mikuláš (anonym)
Koho z lidí by bavila nesmrtelnost, i kdyby jenom moje, pořád potkávat ty samé blbce, za těch stejných okolností, jenom jinak oholený oblečený a s jinak zařízeným barákem! Jako by se Pánbůh nenaučil za celých 11995 let od biblickýho Stvoření nic jinýho:)
27. Květen 2007 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetinka (anonym)
Ty si strasne vymyslis. Nic z toho neni pravda.Jo,vesmir ho zajimal do konce zivota. Psal taky po postelnim pradlu svou posledni teorii a vypocty. Je velice zajimava, ale to tu nebudu rozebirat z ciste logickych duvodu.
27. Květen 2007 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Mig21 (anonym)
Květinko, alešek nekecá. V USA je podle mezinárodních statistik nejméně 65% vědců a výzkumníků věřících...Právníci až na vyjímky všichni. Kterou Eisteinovu teorii máš na mysli? Souvislost mezi elektřinou, magnetismem a gravitací a časem? Nebo tu o všudypřítomném Bohu, ve které navazuje na Newtona?
27. Květen 2007 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
čumil (anonym)
Na HBO2 běží už asi pul hodiny Mrtvá nevěsta od Burtona. Líp zpracovanýho Erbena jsem ještě neviděl. Proč to sem dávám? Je to o tom jak si lidi představují záhrobní existenci. Protože o tom to je. O čem se točí filmy, přece musí existovat! Každá tvář reality které se dokážou dotknout naše činy a myšlenky, i kdyby byla pouhou fantazií, na nás má nesporný vliv. důežité tedy není prvotně řešit existenci či neexistenci dané věci, ale tento vliv, kam a k čemu nás vede,JACÍ BUDEM (A.Ackroyd Ghose)
27. Květen 2007 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetinka (anonym)
No tak dobra...jak chcete.Mozna se mylim. Ohledne teorie ( vidim ze te to bavi )mne taky. Ta posledni, na ktere spolupracoval s Newtonem.Presne pojmenovani mezivascularni biopolarni energie na galaktickem proudu castic galaxie ktera pohlcuje cerna dira OHM v toku pretorie.Moc zajimave.No kdyby se jim do toho nepletl Bohr a oni z toho byli dost nervozni ( to vis Neewton mel detskej rozum do konce zivota)tak by mozna z toho neco bylo vic.Skoda ze to nedodelal vysli jim castice T 34, pak super neutrony TU 95, Tu 160 ktera predci Mig 24(tak rikaji vedci).Jenom tohle z toho rozumim. No moc toho neni,to vis krehka zenska.Kvok..Pa
27. Květen 2007 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal D. (anonym)
Květinko, částice se vypočítávají (aspoň Einstein to tak dělal, neměl kompl takže nemohl nic simulovat)už od dob Newtona z vlnové funkce. V podstatě laicky řečeno jako nota reprezentuje zvuk, tak částice nějakou vlnu. Aby to existovalo, musí to být určitým způsobem harmonicky kvantováno. Takže prostě hodně částic nikdo nikdy nedetekoval, ale matematicky jsou dokázány. Jako derivace něčeho:) Ale aby někdo dnešní technikou propočítal Vesmír, tak by potřeboval více času, než bude ten vesmír trvat:)
27. Květen 2007 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetinka (anonym)
Nevim, ja mela z matiky trojku s odretyma usima. Jenom mne napadlo skus to s minci...aneb zeby ten Bohr mel pravdu?!
27. Květen 2007 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal D. (anonym)
Mince? Jak se chová mince popsal už Pythagoras:) Ani ten nebyl první. Číňani už měli svýho "Newtona" 6000let před Kristem:) To se simulací kvantové mechaniky moc nepomůže:)
27. Květen 2007 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Josífek (anonym)
Nejprve k tématu a potom k fysice: Posmrtný život dle mého není. A kdyby byl, kdo všechno by ho mohl žít? Lidé? Co lidé s psychickou poruchou? To by s ní museli žít navěky? A když by ho žili lidé, proč by ho potom nemohli žít třeba i šimpanzi, delfíni, psy či kočky? Ta zvířata se od nás lidí liší jen tím, že jsou trošku "hloupější" :) (nevěděl jsem jak to napsat :) ). Ale stejně jako je člověk chytřejší než pes, tak je třeba pes chytřejší než mravenec. A mravenec je o tolik chytřejší než bakterie a ta je o tolik chytřejší než rostlina, která je jen o něco chytřejší než kámen. No dobře, řekněme, že na to půjdem jinak - budeme se převtělovat! Takže až umřu, znovu se narodím. Když jsem se narodil, byl jsem před tím někdo jiný, kdo před tím umřel. Jistě bych nebyl prvním, kdo žije posmrtně, proto jsem se v minulém životě také narodil, v předminulém také... Ale lidé prý jsou na Zemi jen asi 3miliony let. A Země prý vznikla před 4miliardami let. Takže když před tak dávnou dobou nebyl člověk, který by mohl zemřít a převtělit se, jak tady mohu býti já? To se raději právě jednou narodím a právě jednou zemřu :). A budu šťastný :). K fysice: Myslel jsem, že A.Einstein nepřijal myšlenku černé díry, tak jak o ní mohl psát? No to je detail ve kterém se možná i pletu :). Nicméně si myslím, že A.E. věřící byl. Zkuste si od něj přečíst knihu "Jak vidím svět". Ale nemohu souhlasit, že z vlnové funkce se počítají částice a už vůbec ne, že už od Newtona! :D Vlnová funkce popisuje stav systému, nikoli počítá částici. V době Newtona vlnová funkce jistě nebyla. Vždyť vlnová funkce je z kvantovky, Newton vymyslel zákony typu padání jablka (vzorečky vynechám :) ) Ale hlavně - De Broglieho vlnová hypotéza je teprve z minulého století... Jinak mnoho fysiků věřících je. Tam je zajímavé, že mnoho z nich začnou věřit až po letech vědecké práce :)
28. Květen 2007 - 2:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Taky nějak nevěřím,ale stávají se předce podivné věci. Meho 3 letého syna málem srazilo auto a najednou ho něco popostrčilo a on odskočil,jakoby dostal šťouchanec do zad. Nedovedla jsem si to vysvětlit. A jsou jiné divné případy.Tak jak se to dá vysvětlit?
28. Květen 2007 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Pip (anonym)
Plně souhlasím s Josífkem. Ale nemohlo by to být třeba takto ? (a teď přijde hodně kulhající přirovnání): V lesní půdě je stále víceméně neviditelné podhoubí. Občas z něj vyrazí viditelné plodnice (houby). Stejně tak by bylo možné si představit, že existuje jakési univerzální vědomí (nevím jak to nazvat), jehož malá část se za určitých okolností "přeleje" do vzniku jednotlivých tvorů. Zdůrazňuji, že se jedná o ničím nepodloženou fantazii. Její jediné plus je to, že snad není s ničím podstatným ve sporu. Tvorové mohou být různí, může jich být v různé době různý počet. Lidé i zvířata mají jednu podstatu. Na opačné teorii, že totiž člověk je dokonalý (chemický) stroj je zarážející to, že tento stroj je schopen si uvědomit sám sebe, což se vymyká našemu chápání.
28. Květen 2007 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Kikuš (anonym)
Po mnoha letech práce vidí každý, že je unavený a život na prd. Tak se dá na Víru, aby měl jméno na kostelním okně:) A nemusí to bejt vědec, třeba děda bejval horník:) Newton právě počítal částici jako "kus vlnění",ve svý korpuskulární teorii , právě proto, že ještě nebyla žádná De Broglieho vlnová hypotéza:) s jeho znalostma by jsme se asi k popisu stavu systému nedostali, maximálně tak k tomu, jakou barvu má světlo:) A vůbec, nejlepší byl Pythagoras který si myslel, že modré světlo jsou kolečka, protože je méně ostré než červené, to si zase myslel, že jsou čtverečky:) No, ale na svou dobu, když ostatní uctívali Bohy a předky:)
28. Květen 2007 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Kubík (anonym)
Pythagorovy žlutý trojúhelníčky jsi zapomněla, kikuš:) On dělal na celé barevné soustavě, kde mu ze tří základních vyšly všechny barvy duhy. Dneska známe podobnou soustavu jako Oswaldovu:) Pythagoras ale ještě věřil, že můžou být i barvy mimo tento systém, lidem naprosto neznámé. Dneska se tomu smějeme. Možná z blbosti, černání určitých látek v neviditelném UV záření nejspíš znal, teplo také považoval za záření a možná právě to myslel... Co si myslím o posmrtné existenci? Tak předně, nevím jak souvisí se sebeuvědoměním, podle učení behavioralismu je sebeuvědomění prostě jen pokročilý systém organizace potřeb systému. Takže nějaké sebeuvědomění má každý, kdo se je schopen učit, i pes, i nějaká améba. Ale améba ani váš pes, jak na to odpovídá Eisenhower, neumí anglicky a nespoří si doláče:) Je jim to tedy houby platné. Posmrtná existence jako mitochondriální DNA, jak to vnímá současná věda, taky není nic moc. Možná nám pokrok ve čtení genetických kódů jednou umožní stvořit výrobní linku na lidi, jak psal třeba scifista Souček a po něm to opsal a značně zpopularizoval A.C. Clark:) Ale aby se na nich "vezlo" vědomí jednotlivce, to se tam asi nevejde. Záhrobní život jako duchové, třeba jako z Pottera, když už český pohádky neznáte? Ještě jsem neviděl ducha, už jsem navštívil pár strašidelných míst, byly tam různé anomálie, třeba zvýšená hladina CO2 , ethylenu...to dostačovalo, spolu s činností kněží nebo spisovatelů, placených z kapsy podnikatelů v turistice, nebo místních správců, toužících po slávě, k vytvoření potřebné atmosféry:) na druhou stranu, proč by nebylo nějaké "podhoubí" . Ale každé podhoubí je cítit, nosem:) Existuje snad něco takového i u "duchovního podhoubí"? Kdyby nasazování sensibilů nebyla forma psychického terorum nebo nátlaku na vyslýchané osoby, nebo prostě jen dobrého obchodu bez záruky, pak bych tomu snad i věřil. Nicméně, už jako dítě, když jsem se zmínil o záhrobí před farářem, málem mě tam jeho trestající ruka a rantl kostela odeslal. Když je pro správné ovce Ráj a Nebe, není potřeba nic dalšího...zbývající půjdou do teplíčka za sexem a tancem,zatímco já jako křtěný budu mrznout s píšťalou někde na mráčku:( No, jsou i jiná náboženství, ale v současné době mají zanedbatelný vliv, v porovnání s těmi s judaistickými kořeny. Takže co? Leda tak počkat, až odejdu do Valhaly, tam bude aspoň sranda:)
28. Květen 2007 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
ivanka (anonym)
určitě existuje něco po smrti.
30. Květen 2007 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Monk (anonym)
Ivanko, jistě. třeba mouchy, rakev, náhrobek..:)
30. Květen 2007 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
J (anonym)
Zajímavá je myšlenka, že když na zesnulého myslíme, bude žíti s námi dál. Ale vždyť podobně na nás myslí známí i když žijem, ne? Že bych teda žil dvojí život? :) Monku, Ty jsi morbidní! (Zapomněls na červíky, kteří si z nás udělaj dobrou sváču ;) )
30. Květen 2007 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
asi jo, vždyť se stále dějí nevysvětlitelné věci.
31. Květen 2007 - 21:42

Stránky

Přidat komentář