34295 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Další bezpečnou cestu do
Jj bezpečná cesta do záhuby...
10. Říjen 2022 - 14:30
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Jj bezpečná cesta do záhuby..
Tvůj názor. Někdo má jiný.
10. Říjen 2022 - 14:45
Jirka (anonym)
Odpověď na Tvůj názor. Někdo má jiný.
To není jen "můj názor". "Já jsem ta cesta, pravda a život, nikdo nepřichází k Otci než skrze mě." ...to řekl Ježíš.
10. Říjen 2022 - 15:04
Návštěvník (anonym)
Odpověď na To není jen "můj názor". "Já
A Buddha zase řekl jiná slova.
10. Říjen 2022 - 15:06
Jirka (anonym)
Odpověď na A Buddha zase řekl jiná slova
A nebyl sám. Falešných učitelů bylo spousta.
10. Říjen 2022 - 15:13
Návštěvník (anonym)
Odpověď na A nebyl sám. Falešných
Tvůj názor.
10. Říjen 2022 - 15:14
Jirka (anonym)
Odpověď na Tvůj názor.
Ne můj názor, ale skutečnost. Lidé vydávají za pravdu ledacos, a mnozí se líbivou řečí nechají snadno svést. Podívej, buddhismus má v určitých zemích východní Asie kulturní kořeny, vychází to tam prostě z nějaké duchovní tradice, a totéž platí jinde třeba o hinduismu, považovaném za nejstarší dosud praktikované náboženství. Ale i z buddhistů a hinduistů se stávají křesťané. Poznali pravdu, Ježíš jim vstoupil do života, poznali, kdo Ježíš opravdu je. A kdybys to věděl i ty, neobhajoval bys tady už žádnou jinou nauku, protože všechno ostatní je úplně kničemu.
10. Říjen 2022 - 15:32
Obrázek uživatele sardanapal
sardanapal
Odpověď na Ne můj názor, ale skutečnost.
Asi tak , jako se i z křesťanů stávají budhisté a cokoliv jiného ...
10. Říjen 2022 - 15:36
Návštěvník (anonym)
A stejně tak se z mnoha křesťanů stávají buddhisté. Já neobhajuji žádnou nauku, jen svobodu, tady svobodu vyznání. Je třeba, abychom se tolerovali navzájem a ne jeden druhého dehonestovali, nejen v náboženství.
10. Říjen 2022 - 15:40
Jirka (anonym)
Odpověď na Asi tak , jako se i z
To sotva :-) Jestli jsi nějaký takový případ zaznamenal (o čemž pochybuji), tak tam nešlo o skutečné křesťany. Možná se o křesťanství snažili jen zajímat atd. Nebyli znovuzrození.
10. Říjen 2022 - 15:46
Jirka (anonym)
Odpověď na A stejně tak se z mnoha
Nikdo nikoho nesnižuje kvůli náboženství, jen se ti snažím vysvětlit, že když člověk pozná živého Boha (v Kristu), tak už prostě nehledá jiné cesty v jiných naukách. Abys to chápal, bys musel pochopit co to křesťan je.
10. Říjen 2022 - 15:53
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Nikdo nikoho nesnižuje kvůli
já bych zase chtěl tobě vysvětlit, že někdo to, co hledá najde v Buddhovi, nebo v někom jiném. .Svět je pestrý.
10. Říjen 2022 - 16:11
Návštěvník (anonym)
Odpověď na To sotva :-) Jestli jsi
Ale jistě. Znám jich několik. A našel bys i svědectví na netu.
10. Říjen 2022 - 16:12
Jirka (anonym)
Odpověď na já bych zase chtěl tobě
Však jistě, jsou tady i temné síly a ty se snaží napodobovat Boží působení. Dají člověku jakýkoliv příjemný pocit nebo poznání, a také mu úspěšně nalhávat, že cest je mnoho. Buddha není žádný stvořitel, je to jen osvícený člověk, takže je to jen stvoření, asi jako ty nebo já,... nechápu jak to můžeš dávat na stejnou úroveň. Neznám jediný případ křesťanů, co by přešli k buddhismu. Musel bys nejprve vědět, kdo je to křesťan, abys tohle mohl s jistotou tvrdit.
10. Říjen 2022 - 16:49
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Však jistě, jsou tady i temné
Stejně tak mohou jiní věřící mluvit o tvém náboženství. Co se týká Stvořitele, to je archetyp vyskytující se pochopitelně ve všech náboženstvích. Tobě jde o monoteistické, vzpomenu tedy aspoň Zoroastrismus, náboženství daleko starší než křesťanství, kde podle původní ideje z. je jeden Bůh stvořitel – Ahura Mazda (odtud druhý název pro z. – mazdismus), později též nazývaný jménem Ormuzd. Posvátnou knihou z. je Avesta. Tolik ode mě. Jinak googli a najdeš co hledáš.
10. Říjen 2022 - 17:12
sardanapal
Che che che , každý křesťan může prostě jen věřit bludům ...
10. Říjen 2022 - 17:53
Jirka (anonym)
Odpověď na Stejně tak mohou jiní věřící
Věřím ti, že si na internetu vyhledáváš skoro každou informaci a tak máš o mnohém přehled. Já se s tebou nepřu o tom, co je kde napsané, a ani mi to čtení k ničemu nebude. Mám vztah s Kristem, ne s Buddhou ani s Mazdou. Problémem těchto starších, byť monoteistických náboženství je, že nemají žádnou výkupní oběť za hříchy. K čemu potom jsou? K čemu jsou meditace buddhistovi, když svůj úděl nemá ve svých rukou, i když si může nalhávat, že ano? Všechna ostatní náboženství stojí na víceméně nějaké iniciativě věřícího, snaze, činnosti nějak ovlivnit svůj úděl svými silami. My ale můžeme v reálném životě vidět, že lidé se rodí a umírají nezávisle na své vůli, že prostě svého života takovými pány nejsou, jak se domnívají. Křesťanství ale nestojí na dodržování skutků zákona, ale na milosti. Je to jediné náboženství, (raději jej nazvu víra) které nabízí milost a odpuštění, jediná víra, která má oběť za hříchy a má Spasitele.
10. Říjen 2022 - 17:57
Rakato (anonym)
Se všemi těmi bláznivými kulty je to stejné - zrodily se z údajných zázraků, které lidi prý kdysi viděli (a je jedno, kdo je podle nich dělal - Ježíš, Buddha, Višňů). Rozumný člověk říká - tak jo, já bych také chtěl věřit v boha, tak mi také dejte ty zázraky, jaké se prý kdysi staly. Ale kde nic, tu nic. Zázraky se už nestávají. Takže všechno, co věřící mají, jsou jen poznámky předků, kteří je prý kdysi viděli. To je ovšem jako důkaz boha nanic, to jistě uznáte. ------------------ Řeknu to ještě jinak: Kdyby o nás ten bůh stál, tak by dělal zázraky, jaké dělal v minulosti. A když žádné nevidíme, znamená to, že pokud vůbec existuje, háže na nás bobek.
10. Říjen 2022 - 18:17
Rakato (anonym)
Odpověď na A stejně tak se z mnoha
Když věříš v nadpřirozené bytosti, o jejichž existenci nemáš žádný důkaz, dehonestuješ sám sebe. Zkus někde říct, že věříš ve vodníky, bludičky a hejkaly. Přijdeš o hodně kamarádů (pokud tě rovnou rodina nenechá vyšetřit na hlavu). S bohem je to stejné, a nic na tom nemění, že má všude plno kostelů a kutňáků.
10. Říjen 2022 - 18:20
Rakato (anonym)
Odpověď na To sotva :-) Jestli jsi
Proč popíráš, že někdo odpadl od Ježíše? Vždyť se to stává neustále. Stačí, když lidem někdo umírá na rakovinu, nebo jim zemře malé dítě. Bůh slitovný nepomohl, tak co s takovým kruťákem? Vykašlat se na něho!
10. Říjen 2022 - 18:23
sardanapal
Proto se nakonec spasí i kdejaká svině ... Náboženství hodno .... Žij třeba , jak největší prase , ale pokud uveříš , bude ti odpuštěno ... No možná nějaký ty rajóny v očistci , ale potom dušička povalí až do nebes ...
10. Říjen 2022 - 18:23
Rakato (anonym)
Odpověď na Nikdo nikoho nesnižuje kvůli
A to je právě křesťanský problém, a vlastně problém všech fanatiků - jakmile uvěří, už studují jen bibli, nic jiného. Takže o světě a přírodě obecně ví houby, jsou nevzdělaní a zamítají všechny věci, které jsou pro jejich náboženství negativní. ----------------- Takový člověk je jako hrnčířská hlína v rukou zkušeného kutňáka, nechá si nakecat cokoliv, i že žena byla vyrobena ze žebra nebo že existuje strom poznání nebo že jde oživit mrtvolu, či jiné hovadiny. Takové lidi mají církve nejraději.
10. Říjen 2022 - 18:28
Rakato (anonym)
Tvoje argumentace je vychcaná: Kdo vytrvá ve víře jako Job, je pravý křesťan, kdo odpadl, nikdy pravým křesťanem nebyl. ------------------------- A co bys řekl vojákům v zákopech za první a druhé světové války, kteří do nich vlezli s upřímnou vírou v boha, a když viděli ta vyhřezlá střeva, utržené končetiny svých kamarádů, ty hromady mrtvol, kterým bůh mohl, ale nepomohl, tak boha zavrhli? Že nebyli praví křesťané? Dostal bys bajonetem do břicha.
10. Říjen 2022 - 18:32
Rakato (anonym)
Odpověď na Věřím ti, že si na internetu
Tvé náboženství nabízí za života totéž, co jiná náboženství. A jen proto, že ti slibuje odpuštění hříchů a cestu do nebe, je lepší než jiné? Za prvé - hříchy se nemají odpouštět, ale trestat (to ti řekne každý právník a policajt), za druhé - důkazy pro to, že Ježíš přijde, a že budeš žít po smrti, ti kutňáci žádné nedají, protože je nemají, jen řečičky. Sliby se slibují, blázni se radují.
10. Říjen 2022 - 18:37
Jirka (anonym)
Odpověď na Proto se nakonec spasí i
Je to o naději, v čem je to špatně? Že naději může mít i ten největší hříšník. Lidé dělají špatné věci a někdy jich později i litují a upřímně. Kdyby neměli žádnou naději na odpuštění, znamenalo by to, že by to měli spočítané už od začátku života. Někdo si zase myslí, že žije kdovíjak dobře a přitom se mýlí. Kdyby Bůh nedával lidem milost a odpuštění, bylo by to hodně zlé, protože by nebyl jediný spasen.
10. Říjen 2022 - 18:37
Jirka (anonym)
Odpověď na Tvoje argumentace je vychcaná
Nevím, kde bereš přesvědčení a podle čeho usuzuješ, že ti vojáci zavrhli Boha. Ze svých pocitů?
10. Říjen 2022 - 18:48
sardanapal
Odpověď na Je to o naději, v čem je to
Ale to je tvé přesvědčení , tvá víra ... Sou zde další miliardy , taky snad lidí , co to mají úplně jinak ...
10. Říjen 2022 - 18:54
Jirka (anonym)
Odpověď na Ale to je tvé přesvědčení ,
To já vím.
10. Říjen 2022 - 18:56
sardanapal
Odpověď na To já vím.
Tak z čeho usuzuješ , pravdivost svých myšlenek , nebo spíš víry ...
10. Říjen 2022 - 19:05
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Je to o naději, v čem je to
Ano, Jirko, naděje je to klíčové slovo. Naděje, že vše se v dobré obrátí, že existuje šance, že s anším světem, s našimi životy to dobře dopadne. Za podmínky, že se každý svým dílkem přičiníme, i když občas selžeme. Tedy ne tak, že budeme celý život konat prasárny a spoléhat se n anaději.
10. Říjen 2022 - 19:07

Stránky

Přidat komentář