29336 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Existuje Bůh?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Tana
Tana
..--.., proč píšeš, že...Ta MyšLenka se mi líbí jednak že je moje a taky že jí nikdo nedokáže přeložit do angličtiny ani do jiný lingua franca, aniž by to ztratilo půvab. To špagetový monstrum je taky roztomilý, ale po čtyřech pivech už pomalu nevidim na dysplej mýho lapíku topíku a začínaj se mi plíst klapky. A nerad bych taky, aby mi tu mou vykopávku někdo prolil gambrinusem, takže pudu domu. Beztak tu chcíp pes. Kdybys šel se mnou, mohli bysme aspoň pokecat. Ale takhle přes wifinu to není ono. Končim, začínam blbě plkat, dobrou noc cvoci.
1. Leden 1970 - 1:00
Obrázek uživatele -sabina-
-sabina-
/;"Bůh všem lidem všechno odpustil, a na nás je jen a pouze to slovo smíření. "
1. Leden 1970 - 1:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Sarah (anonym)
Myslíte, že existuje Bůh? Jak by se dal najít?
17. Březen 2004 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Ano, existuje. Pokud máš zájem ho "najít", pak stačí ten zájem neztrácet a dívat se kolem sebe. Možná to bude chvíli trvat, ale určitě ho najdeš.
17. Březen 2004 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah (anonym)
As salaam Aleykum!O existenci BOHA nepochybujte, vy bando nevěřících ďaurů.Až nad Evropou zavlaje vítězně zelená vlajka Islámu, podřežemě nevěřícím hrdla, zneuctíme jejich dcery a ženy a ti, kdož přijmou naši víru budou pracovat ku větší slávě proroka Mohammeda v solných dolech a ropných polích na Středním východě."ALLAH AKHBAR"! :-)
17. Březen 2004 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
niki (anonym)
ja bych spis rekla najit ho v sobe, protoze je v kazdem z nas.
17. Březen 2004 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Najde si tě sám, když se necháš najít.
17. Březen 2004 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Existuje. A nemusíš ho hledat, protože Tě nikdy neopustil, je pořád s Tebou, pomáhá Ti, kdykoli ho poprosíš a nikdy za nic Tě neodsuzuje. Jen Tě nade vše miluje, tak jako každého z nás.
18. Březen 2004 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Rick (anonym)
Lidi, jak by moh existovat nejakej Buh, kdyz je vsude tolik zla? To by snad ve svy dobrote nedopustil, ne?
19. Březen 2004 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
No máme totiž naprostou svobodu, takže můžeme konat dobro nebo zlo podle libosti. Bůh nám do toho nezasahuje, to by pak bylo po svobodě.Bůh dal naši Zemi nám lidem, zvířatům, rostlinám, a je jen na nás všech, co s tím uděláme. Lidi zabrali právem schopnějšího nejvíce moci, a měli by mít taky nejvíc zodpovědnosti. To už je jen na nás, ale ačkoliv dnes už o potřebě zodpovědnosti skoro každý ví, většina na ni kašle. Takže to vypadá, jak to vypadá.
19. Březen 2004 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Zlo dělají lidé,ne Bůh.
20. Březen 2004 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah (anonym)
Salaam Aleykum!Zatím co vy křesťané tady plkáte o svém Bohu,který nechal svého syna přibít na kříž,my, musulmané už v evropských mešitách brousíme nože, abychom při euro-džihádu měli čím podřezávat hrdla nevěřících ďaurů, ku větší slávě Proroka Mohammeda.ALLAH AKHBAR! :-)
20. Březen 2004 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Abdullahu,Bůh nechal svého syna přibít na kříž proto,aby se lidi jako ty probrali.Jak je vidět,Ty ses asi neprobral,když hodláš podřezávat hrdla.Věř,že jednou to samé udělá někdo Tobě,tak už to na světě a ve vesmíru chodí.
20. Březen 2004 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Cítim,že jsi nikoho nikdy nemiloval a asi nemiluješ.Ten tvůj Aláh určitě nevybízel k násilí,tak se za něj neskrývej.Zkus přemejšlet o tom cos napsal a o tom co dělal Hitler.
22. Březen 2004 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Abdulah to co pise mysli, domnivam se, jako ironii. A podle mne docela trefnou. Beruska ma docela zvlastni vedomosti o ukrizovani :-)...???
22. Březen 2004 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
bůh je perzonifikací lidských zkušeností hlubokého moudra,zákonitostí,veškerých poznatků ,které jsme za dobu existence člověka stihli nashromáždit ,ale jako takový vlastně neexistuje.to je můj názor. zatím mě nic a nikdo nepřesvědčil o tom ,že by to bylo jinak! hlavně by měl člověk věřit sám sobě a spoléhat sám na sebe.to se vyplácí
22. Březen 2004 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah.Shamil (anonym)
Salaam Aleykum!Můžete si tu říkat,co chcete. Dny vaší civilizace jsou sečteny.Vy si nezasloužíte nic jiného než být smeteni při velkém Džihádu. Nemáte nárok na existenci, vy, kdož se vysmíváte své vlastní historii a kultuře,vy, kdož jste propadli mamonu, obžerství a nezmeznému chtíči, zatímco zbytek světa žije v chudobě a útlaku - a vy mu ještě chcete kázat o morálce.ALLAH AKHBAR! Alláh je veliký! A miliony našich bratří ve Francii, Německu, střední Evropě i jinde, se semkli kolem mešit a našich mulláhů, očekávajíce den,kdy po velkém Džihádu zavlaje i nad zbytkem světa zelená vlajka Islámu,neboť Alláh je veliký a Mohammed je jeho prorok. :-)
23. Březen 2004 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Ty saláme, vzpamatuj se...
23. Březen 2004 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Takový lidi miluju,který dokážou udělat srandu a ironii z takovejhle věcí...Dando,chtěl bych vidět co bys řikala,kdybys třeba měla rodiče v WTC v NewYorku.....Zato vy muslimové a šejkové pohámate třetímu světu!!Vy jste bozi abyste soudili ostatní! Jste schopný zabít narozený dítě,který nic neudělalo....A co uděláš až zabíješ všechny kromě "vás"? Co? Zřídíte si harémy a budete sát krev?
23. Březen 2004 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Sindy (anonym)
Abdulláhu, táhni už do Mekky a neotravuj tu slušný lidi.
23. Březen 2004 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ToMyK (anonym)
¨buh kteregho hledas muzes byt ty sam. nikdo jiny nema pravo o tobe rozhodovat, jen ta sam(a)....teto myslenky se nenecham vzdat, ikdyz me nekteri verici nazvali antikristem. jedine v co verim jsem ja a fyzikalni zakony...
23. Březen 2004 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Tomyku, a kdes přišel na to, že Bůh o Tobě rozhoduje?? Máš svobodnou vůli, vše je ve Tvých rukou.
24. Březen 2004 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nejsem zarytá věřící, ale vnímám to tak, že něco mezi nebem a zemí existuje, něco, čehož (nebo čí?) hlas je přehlušen často civilizačními výdobytky. Je to velmi zajímavé - stává se mi např. při rozhodování se o něčem: žádám v duchu o pomoc - a najednou je tu řešení, které mě ještě před chvílí nenapadlo - a pak (je to zajímavé) se mi osvědčilo poděkovat ... Nevím, jestli se ta síla jmenuje Bůh, ale něco existuje ....
24. Březen 2004 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
to blue: Spatne jsi pochopil/a muj prispevek. Zkusim znovu priblizit, jak jsem to myslela a z ceho jsem vychazela. Ja mam vaznou nemoc a vubec to se mnou nevypada dobre a kdybych mela pomoc zavcas, tak by to tak nemuselo byt. Lide, kteri neustale vzivaji Boha mi hodne ublizili a vubec dnesni hledaci duchovna hodne ublizuji nemocnym lidem. Za prve vini je za svou nemoc, za svuj osud a vymlouvaji jim navstevy lekare a vedou takove ty keci- uzdraveni hledej sam v sobe a mnohdy doslova se zlobi na ty, co lekare navstevuji. Muj letity kamarad, ktery je jak dostihovy kun v hledani Boha, mne docela zavrhl prave kvuli nemoci. Jeho nazor na 11. zari??? Smal se, ze si to Ti Americane zaslouzi...Zeptala jsem se ho, jaky by byl jeho nazor kdyby tam mel blizke lidi...odpoved - pry si Ti co tam byli za neco pykali!!!Prispevky Abdulaha osobne chapu asi jinak nez vy ostatni. Osobne (mozna spatne) jsem jeho pasaze pochopila jen jako upozorneni nad absurditou, kdy pod stitem nejake viry jsou lide schopni pachat nasili. A ironii Abdaluha chapu timto zpusobem. Myslim, ze upozornuje na mozny fanatismus. A ver, ze spousta spolku-sekt i v tady v CR prerusta ve fanatismus. Nejsou to tisice lidi, ale objeti na jedincich jsou. Nevezmou treba fyzicky zivot, ale znici cloveka tak psychicky, ze konci psychicky nemocni ci spachaji sebevradu...Blu rozhodne me prispevky nebyly mysleny jako podpora tohoto fanatismu. Je mi lito kazdeho takto zbytecne ztraceneho zivota.
24. Březen 2004 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Cituji: "Za prve vini je za svou nemoc, za svuj osud a vymlouvaji jim navstevy lekare a vedou takove ty keci- uzdraveni hledej sam v sobe a mnohdy doslova se zlobi na ty, co lekare navstevuji." Co to vykládáš? Mluvíš o nějaké sektě?
24. Březen 2004 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Propadnout fanatické sektě je jedna věc, upřímná střízlivá snaha najít smysl života, třeba Boha, věc druhá. Nemíchejme jablka s hruškama!
24. Březen 2004 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Dodo ja proti hledani smyslu zivota a Boha nic nemam.Reagovala jsem na prispevky a reakce na Abdaluha a sdelila jsem, jak jsem si vysvetlila jeho obsah prispevku. Spise mam dojem,ze si lide nectou celou diskuzi a reaguji pouze na posledni prispevek bez souvislosti na predchozi. Pak opravdu dochazi k zamenovani hrusek s jabkami. Kdyby si blu precetla poradne mou odpoved a udelal si aspon 1 minutu cas nad zamysleni, nemela by duvod udelat ze me masoveho vraha.Tedy jeste zopakuji, jajsem neodpovidala na prvni uvahu zda je Buh, ale reagovala jsem na reakce na Abdaluha. Coz je u diskuzi zcela v poradku. Neni tady moderatorem prikazane, ze musim reagovat jen na prvni prispevek.
24. Březen 2004 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Olgo vykladam zrela realne prozite zkusenosti. Lide muzou ve vire v Boha skodit i pomahat. Zkuste si procist prispevky Abdulaha z trochu jineho pohledu. Urcite svym zpusobem provokuje, ale podle mne k zamysleni. Smailik na konci zcela jasne dava na jevo, jak chtel, aby jeho prispevky vyznely.Opakuji, ze nemam nic proti tomu hledat smysl zivota v Bohu. Jen tady pisi zkusenost jako reakci na Abdaluha a naslednou kritiku jeho, ze hledani a nalezeni Boha a spise jeho vyznavani muze vest k nevrazivosti. Nerikam ze je to pravidlo. A znovu opakuji,ze se da vsechno bud vyuzit ci zneuzit. Zalezi konkretne na vyspelosti kazdeho jedince. Z mnoha vzletnych myslenek prave vzesla skupina lidi dosti sektarsky zamerenych kdy predpovidaji zkazu lidstva a predkladaji programy v bodech a tak ruzne. Nazor,ze si nemocni muzou za svou nemoc sami jsou velmi bezne.
24. Březen 2004 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
rokos (anonym)
Dando, jenže lidé věřící v Boha, lidé věřící v reinkarnaci budou vždy v příkrém rozporu s lidma, kteří tuto potřebu víry nemají. Tolerantní části z obou spekter se sice mohou k sobě blížit, ale vždy budou konkrétní skutky a události vysvětlovat rozporně. Vždyť i velká světová náboženství jdou proti sobě. Poslední dobou je módní ekumenismus, ale to je spíše snaha zachránit alespoň co se dá. Já si osobně myslím, že nejvíce prosazují teorii o nutnosti se uzdravit cestou "duševna" ti, kteří mají spíše nějaký psychologický problém problém sami se sebou a o nějakých chronických nemocech nemají ani páru. Potom stačí si přečíst nějakou importovanou optimistickou knihu na téma pozitivní myšlení a již mají pocit, že svým myšlením odrazí každou nemoc v životě. No a pokud tuto teorii vyznává pracovník ve zdravotnictví nebo na sociálním úřadě, tak potěš panbůh. "Jsi mrzák nebo postižený? No to se nesmíš divit, když jsi byl dozorce v koncentráku". Trošku zjednodušeně řečeno, ale dost mě z těch teorií mrazí.
24. Březen 2004 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Abdulah, Jezis zomrel aj za Teba. Ak ho prijmes odpusti Ti vsetky hriechy a stane sa Tvojim Spasitelom. Budes mat ISTOTU vecneho zivota a POKOJ. Nebudes chciet zabijat ani svojich najvacsich nepriatelov. Maja
24. Březen 2004 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Ako si mozes uplne verit? Nestalo sa Ti este, ze si si chcel iba prdnut a namiesto toho si sa po...
24. Březen 2004 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Ten prd bol pre ToMyk.
24. Březen 2004 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Rokos zastavam Tvuj nazor. Asi jsem trochu neohrabane reagovala. Nemam moc dar psat uhledne slohove.Ne vsichni mají potrebu prikreho rozporu, ale jsou to jen vyjimky. Tolerance k jinemu nazoru, jinemu vyznani ukazuje podle mne vyspelost jedince. Znam takove jedince, diskutujeme spolu bez problemu. A vazim si takovych lidi. S cim se ale nemohu moc smirit, je prave u mnohych
24. Březen 2004 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Dando,staré spisy nejvíce překroutila sama křesťanská církev.Asi nikdo nevíme,jak to tehdy s tím ukřižováním doopravdy bylo.Sousta věcí se za ty roky změnila i v psaném textu.Možná proto,že se to církvi jako takové nehodilo do plánů.Ale nechci plést církev a víru v Boha v jedno.Je to úplně něco jiného.A je to prostě můj názor,ne to,co jsem vyčetla v moderní literatuře.
24. Březen 2004 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Beruško, církev žádné spisy nepřekroutila a žádné podstatné věci konkrétně v Bibli se nezměnily!!! Doporučuju prostudovat vznik a vývoj Bible!!!
25. Březen 2004 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
ještě jsem neslyšel ani neviděl a pochybuji,že někdy uvidím ,že někomu pomohl bůh.že někomu pomohla VÍRA V NĚJ to ano .Ale to je sakra rozdíl!! myslím že je úplně jedno koho či co si dosadíme na ten pomyslný piedestal,abychom měli k čemu upnout své snažení,abychom věřili.to nám dodá sil. Bůh pomůže tomu ,kdo si pomůže sám,to je můj názor.....až někdo potkáte boha ,dejte mi vědět,dík
25. Březen 2004 - 0:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Davide,možná se nezměnily podstatné věci v Bibli,ale rozhodně se změnilo jejich vysvětlování lidem.Mám Bibli docela prostudovanou.Jen si mnohdy odporuje to,co je v ní psáno a to,co říká církev.
25. Březen 2004 - 0:42
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Víš,nechtěl jsem tě vůbec nijak napadnout.Prostě jsem nevěřil,že nás chce Abdulah popíchnout.Vlastně mě to napadlo,ale když jsem se podíval jakou má emailovou adresu,tak jsem ho za fanatika považoval..Máš pravdu,hodně lidí se víc obrací k bohu než k člověku..Hodně jich hezky mluví,ale už tak nejednají..Je to smutný že člověk musí prožít něco těžkýho nebo znát lidi kteří něco nepříjemného zažili,aby procitnul a pochopil svět,lásku...Za nemoc si většinou člověk těžko může sám,pořád tu totiž jsou podniky,kde je nemocný člověk platícím zákazníkem...Jinak docela věřim teorii,že nemoce začaly vznikat s vynálezem ohně a z odvratem od přírody,ale to už asi těžko pujde vrátit,ale na světě je stejně tolik problémů,co by se daly vyřešit...Souhlasim s tebou skoro ve všem,jen si myslim že jestli bůh existuje a život nekončí smrtí,tak dělá dobře,že se nezjevuje a nenapravuje zlo tady...Já do kostela nechodim,ale myslim že je něco,o čem nevíme.A možná je to něco paradoxně přímo v nás..PS:Nevim proč si myslíš že jsem holka..:)Oko za oko a svět bude slepýZe všech živočichů jen člověk se umí smát,ač vlastně k tomu má nejmíň důvodů. Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.
25. Březen 2004 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Zkusme připustit, že Bůh, tak jak si ho většina lidí představuje, skutečně neexistuje.Zkusme si ho představit jako všeobjímající a všeobsahující Universální inteligenci, která pouze nějakým, nám zatím nepochopitelným způsobem dohlíží na dodržování jakých si pravidel existence.Všimněme si proč se lidé tolik obracejí k Bohu.Protože na rozdíl od lidí jim nechává svobodnou vůli, do ničeho jim nemluví a k ničemu je nenutí, pouze poslouchá.Kolik lidí v našem okolí toto umí? Zkusme připustit, že Bůh nám dává potřebné informace dle potřeby, pouze mi jsme často hluší a slepí a tak nám potřebné informace musí sdělovat důrazněji a důrazněji, když začneme scházet ze své životní cesty a přestaneme se držet daných pravidel.Zkusme připustit, že každý názor, každý pohled na svět je dobrý, má něco do sebe, že každé jednání má svůj důvod a znamená zkušenost.Chceš jít k lékaři - běž, druhý chce léčitele - v pořádku, ty věříš v Boha - dobře, požádej ho o pomoc.Akceptujme, že všechny cesty jsou správné, všechny cesty vedou do Říma.A připusťme, že kdo kritizuje či odmítá názor druhého, pouze ukazuje, že nepochopil.
30. Březen 2004 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Simeona (anonym)
Romane, presne tak, souhlasim s Tebou.Pekny den vsem.
30. Březen 2004 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jonathan (anonym)
Roman píše, že každý názor je dobrý. To bych neřekl. Kdybych byl Žid a žil za doby okupace, názory gestapa by mi dobré nepřisly. Některé názory jsou velmi nebezpečné a to mi nikdo nevymluví. A všechny cesty vedou pouze na hřbitov, ať děláte co děláte. Jen se snažíme tam dostat každý co nejpozdeji.
30. Březen 2004 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Romane, na jednu stranu oslavuješ Boha za dar svobody, ale v zápětí popisuješ, donucovací prostředky, když člověk sejde z cesty. Zdá se, že v tom máš hokej.O všech cestách vedoucích do Říma a že každý názor je dobrý musím příkře nesouhlasit. Terorismus je vystavěn na špatných názorech a myšlenkách, ať se na to koukneš z kteréhokoli úhlu.
31. Březen 2004 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Domnivam se, ze Robet asi vystihl to jsem za poslední dobu vypozorovala. Vsechno v zivote mi vychazelo, priblizne jak jsem si prala, ale jen to zdravi ne. I když jsem se nekam pomyslne obracela, vzdycky jsem byla ja, co chodila po konkurzech a nasla si prima praci, sla mezi lidi a nasla si prima pritele atd. Ale když jiz je muj zdravotni stav takovy, ze si sama jsem ve všech zalezitost schopna pomoci velmi omezene a nebo vubec ne, je to v pr.... Když si nejsem schopna pomoci sama, nikdo jiny to za mne neudela. Buh se mi ocividne nezjevuje. Pokud mi v této situaci někdo rekne, at se pomodlim apod., tak me uz popada vztek. Protože mi vira v Boha ani neda najist, nezaplati byt, neodveze mne k lekari, neprinuti lekare delat potrebne, nechrani mne před sikanou lekaru a socialnich pracovniku
1. Duben 2004 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Romane nesouhlasim. Cetla jsem Tvuj prispevek asi 3x a v podstate jsem nepochopila, co ze jsi chtel vlastne rict. Pokud v zavaznem zdravotni stavu lekari razi sve prostoduche nazory o neustale nadrazenosti psychiky nad telem a chteji to ze svých pacientu vymazat nasilnym chovanim , pokud k cloveku dochazi pecovatelka, ktera povazuje nemoc za něco, co je zpusobeno prohreskem ducha a da se to z mysli vymazat neustalym poucovanim pacienta o jeho o malosti, které se rovna az psychickemu tyrani, tehdy nemuzu povazovat vsechny nazory za dobre. Protože jak trefne tady nekteri predchozi napsali, jiste nazory mohou vest k ublizovani a smrti druhych. Ale to se vracim k tomu na co uz upozornoval Abdullah. Nebudu sohlasit s nazory, o kterych si myslim, ze jsou skodlive a mohou ublizovat druhym. Když se podivame do dejin bylo jich hodne. Simoneo krasne jsi ukazala, to co pozoruji jiz leta. Nadsene s Romanem souhlasis, ale chtela bych Te mit ted vedle sebe a zahrnout Te konkretnimi dotazy. Neznam Te, ale podle prispevku bych Te zaradila k ovcim, které nadsene beci nad krasne pronesenymi slovy, aniz by se snazily pochopit presne obsah. Nejsem také dokonala, spatne si prectu text, spatne vyjadrim myslenky a nebo v nekterych vecech nemam jasno a tapu a koriguji myslenky. Ale pokud s nekym souhlasim, mela bych napsat proc a dále rozvest jeho myslenky. Prosla jsem par kurzu
1. Duben 2004 - 0:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Neo (anonym)
Problém je v obsáhnutí něčeho co nás dalace převažuje a na co naš statut nestačí, například jedna nervová bu?ka v mozku nemůže obsáhnout naše vědomí, ale souhra všech nervových buňek v mozku už ano.Mnohá náboženství pokřivila a zlidštila ve jménu své vlastní existeční obhajoby a potažmo obhajoby svých náboženských vykonavatelů, vibraci toho to pojmu.Naše vlastní vnímání je svázano s určitým pevným bodem, který umíme dukladně pojmenovat a vysvětlit, ale horší je to již v zapojení do okolních spoluvztahů k dalším veličinám. Jinak řečeno, naše mysl není schopná myslet a uvažovat v nekonečnu vztahů, spojení, situací, což již náleží do sféry Univerza.Chcešli spatřit nekonečnou moudrost Univerza, oprosť se od lidského vnímání a vidění světa, od svých potřeb a tužeb, a poté na klidné hladině Tvého nitra stane onen zázrak, kdy v záblesku poznáš pravou tvář Univerza, Boha, je to nepopsatelné... .PS.Podívej se na lidskou a duchovní vyspělost toho člověka který ti káže, o Bohu, nebo o něm píše či jinak vypráví, neboť již vnímáš jeho pojmenování a uchopení tohoto fenoménu.O Bohu vypráví člověk a ne Bůh sám, ten to nepotřebuje.Neo
1. Duben 2004 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Ahoj všichni.Pozorně jsem četl vaše názory a díky za ně.Já jsem vám pouze nabídl určitou možnost, nic víc.A myslím si, že si neprotiřečím v tom, co jsem uvedl.Myslím, že vůbec nebyla řeč o nějakých donucovacích prostředcích atd.Pokud si myslíte, že ano, zkuste si odpovědět na otázku Co je smyslem života každého z nás? Proč vůbec žijeme, tak jak žijeme?A ještě jednou připomínám moji první větu:"Zkusme připustit, že Bůh, tak jak si ho většina lidí představuje, skutečně neexistuje."V této větě je obsažena částečná odpověď na většinu vašich otázek.Více to nechci rozvádět, protože každý z nás určité věci přijímá jinak a to komplikuje odpověď.Pokud někdo z vás chce, klidně mi napište na můj e-mail: roman.eu"seznam.cz.
1. Duben 2004 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Bůh (anonym)
Jiste, ze existuji a nakonec vas vsechny potrestam velkou potopou.
1. Duben 2004 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Když kdokoli potřebné informace musí sdělovat důrazněji a důrazněji, pokud začneme scházet ze své životní cesty a přestaneme se držet daných pravidel, potom se jedná o výchovu.Výchova užívá pozitivní, ale i negativní motivaci. Pokud někdo vychovává, nedává absolutní svobodu. Je to personifikace Boha.
1. Duben 2004 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jsem, ktery jse (anonym)
Buh je a vsechny nas miluje. Bez Boha to jde v zivote od deseti k peti.
2. Duben 2004 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Ja osobne se domnivam, ze tim, ze se rika, ze nas Buh vsechny miluje se vlastne uci clovek mit rad a byt sam sebou. V zivote muze nastat nesnadna situace, kdy se zcela nepravem dostaneme do pozice, kdy nas lide budou pomlouvat a nutit nam sve myslenky o nasi spatnosti a nizkosti (viz pribeh Joba).
2. Duben 2004 - 18:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama