34295 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Existuje Bůh?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Tana
Tana
..--.., proč píšeš, že...Ta MyšLenka se mi líbí jednak že je moje a taky že jí nikdo nedokáže přeložit do angličtiny ani do jiný lingua franca, aniž by to ztratilo půvab. To špagetový monstrum je taky roztomilý, ale po čtyřech pivech už pomalu nevidim na dysplej mýho lapíku topíku a začínaj se mi plíst klapky. A nerad bych taky, aby mi tu mou vykopávku někdo prolil gambrinusem, takže pudu domu. Beztak tu chcíp pes. Kdybys šel se mnou, mohli bysme aspoň pokecat. Ale takhle přes wifinu to není ono. Končim, začínam blbě plkat, dobrou noc cvoci.
1. Leden 1970 - 1:00
Obrázek uživatele -sabina-
-sabina-
/;"Bůh všem lidem všechno odpustil, a na nás je jen a pouze to slovo smíření. "
1. Leden 1970 - 1:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Sarah (anonym)
Myslíte, že existuje Bůh? Jak by se dal najít?
17. Březen 2004 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Ano, existuje. Pokud máš zájem ho "najít", pak stačí ten zájem neztrácet a dívat se kolem sebe. Možná to bude chvíli trvat, ale určitě ho najdeš.
17. Březen 2004 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah (anonym)
As salaam Aleykum!O existenci BOHA nepochybujte, vy bando nevěřících ďaurů.Až nad Evropou zavlaje vítězně zelená vlajka Islámu, podřežemě nevěřícím hrdla, zneuctíme jejich dcery a ženy a ti, kdož přijmou naši víru budou pracovat ku větší slávě proroka Mohammeda v solných dolech a ropných polích na Středním východě."ALLAH AKHBAR"! :-)
17. Březen 2004 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
niki (anonym)
ja bych spis rekla najit ho v sobe, protoze je v kazdem z nas.
17. Březen 2004 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Najde si tě sám, když se necháš najít.
17. Březen 2004 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Existuje. A nemusíš ho hledat, protože Tě nikdy neopustil, je pořád s Tebou, pomáhá Ti, kdykoli ho poprosíš a nikdy za nic Tě neodsuzuje. Jen Tě nade vše miluje, tak jako každého z nás.
18. Březen 2004 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Rick (anonym)
Lidi, jak by moh existovat nejakej Buh, kdyz je vsude tolik zla? To by snad ve svy dobrote nedopustil, ne?
19. Březen 2004 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
No máme totiž naprostou svobodu, takže můžeme konat dobro nebo zlo podle libosti. Bůh nám do toho nezasahuje, to by pak bylo po svobodě.Bůh dal naši Zemi nám lidem, zvířatům, rostlinám, a je jen na nás všech, co s tím uděláme. Lidi zabrali právem schopnějšího nejvíce moci, a měli by mít taky nejvíc zodpovědnosti. To už je jen na nás, ale ačkoliv dnes už o potřebě zodpovědnosti skoro každý ví, většina na ni kašle. Takže to vypadá, jak to vypadá.
19. Březen 2004 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Zlo dělají lidé,ne Bůh.
20. Březen 2004 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah (anonym)
Salaam Aleykum!Zatím co vy křesťané tady plkáte o svém Bohu,který nechal svého syna přibít na kříž,my, musulmané už v evropských mešitách brousíme nože, abychom při euro-džihádu měli čím podřezávat hrdla nevěřících ďaurů, ku větší slávě Proroka Mohammeda.ALLAH AKHBAR! :-)
20. Březen 2004 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Abdullahu,Bůh nechal svého syna přibít na kříž proto,aby se lidi jako ty probrali.Jak je vidět,Ty ses asi neprobral,když hodláš podřezávat hrdla.Věř,že jednou to samé udělá někdo Tobě,tak už to na světě a ve vesmíru chodí.
20. Březen 2004 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Cítim,že jsi nikoho nikdy nemiloval a asi nemiluješ.Ten tvůj Aláh určitě nevybízel k násilí,tak se za něj neskrývej.Zkus přemejšlet o tom cos napsal a o tom co dělal Hitler.
22. Březen 2004 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Abdulah to co pise mysli, domnivam se, jako ironii. A podle mne docela trefnou. Beruska ma docela zvlastni vedomosti o ukrizovani :-)...???
22. Březen 2004 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
bůh je perzonifikací lidských zkušeností hlubokého moudra,zákonitostí,veškerých poznatků ,které jsme za dobu existence člověka stihli nashromáždit ,ale jako takový vlastně neexistuje.to je můj názor. zatím mě nic a nikdo nepřesvědčil o tom ,že by to bylo jinak! hlavně by měl člověk věřit sám sobě a spoléhat sám na sebe.to se vyplácí
22. Březen 2004 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Abdullah.Shamil (anonym)
Salaam Aleykum!Můžete si tu říkat,co chcete. Dny vaší civilizace jsou sečteny.Vy si nezasloužíte nic jiného než být smeteni při velkém Džihádu. Nemáte nárok na existenci, vy, kdož se vysmíváte své vlastní historii a kultuře,vy, kdož jste propadli mamonu, obžerství a nezmeznému chtíči, zatímco zbytek světa žije v chudobě a útlaku - a vy mu ještě chcete kázat o morálce.ALLAH AKHBAR! Alláh je veliký! A miliony našich bratří ve Francii, Německu, střední Evropě i jinde, se semkli kolem mešit a našich mulláhů, očekávajíce den,kdy po velkém Džihádu zavlaje i nad zbytkem světa zelená vlajka Islámu,neboť Alláh je veliký a Mohammed je jeho prorok. :-)
23. Březen 2004 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Ty saláme, vzpamatuj se...
23. Březen 2004 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Takový lidi miluju,který dokážou udělat srandu a ironii z takovejhle věcí...Dando,chtěl bych vidět co bys řikala,kdybys třeba měla rodiče v WTC v NewYorku.....Zato vy muslimové a šejkové pohámate třetímu světu!!Vy jste bozi abyste soudili ostatní! Jste schopný zabít narozený dítě,který nic neudělalo....A co uděláš až zabíješ všechny kromě "vás"? Co? Zřídíte si harémy a budete sát krev?
23. Březen 2004 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Sindy (anonym)
Abdulláhu, táhni už do Mekky a neotravuj tu slušný lidi.
23. Březen 2004 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ToMyK (anonym)
¨buh kteregho hledas muzes byt ty sam. nikdo jiny nema pravo o tobe rozhodovat, jen ta sam(a)....teto myslenky se nenecham vzdat, ikdyz me nekteri verici nazvali antikristem. jedine v co verim jsem ja a fyzikalni zakony...
23. Březen 2004 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Tomyku, a kdes přišel na to, že Bůh o Tobě rozhoduje?? Máš svobodnou vůli, vše je ve Tvých rukou.
24. Březen 2004 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nejsem zarytá věřící, ale vnímám to tak, že něco mezi nebem a zemí existuje, něco, čehož (nebo čí?) hlas je přehlušen často civilizačními výdobytky. Je to velmi zajímavé - stává se mi např. při rozhodování se o něčem: žádám v duchu o pomoc - a najednou je tu řešení, které mě ještě před chvílí nenapadlo - a pak (je to zajímavé) se mi osvědčilo poděkovat ... Nevím, jestli se ta síla jmenuje Bůh, ale něco existuje ....
24. Březen 2004 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
to blue: Spatne jsi pochopil/a muj prispevek. Zkusim znovu priblizit, jak jsem to myslela a z ceho jsem vychazela. Ja mam vaznou nemoc a vubec to se mnou nevypada dobre a kdybych mela pomoc zavcas, tak by to tak nemuselo byt. Lide, kteri neustale vzivaji Boha mi hodne ublizili a vubec dnesni hledaci duchovna hodne ublizuji nemocnym lidem. Za prve vini je za svou nemoc, za svuj osud a vymlouvaji jim navstevy lekare a vedou takove ty keci- uzdraveni hledej sam v sobe a mnohdy doslova se zlobi na ty, co lekare navstevuji. Muj letity kamarad, ktery je jak dostihovy kun v hledani Boha, mne docela zavrhl prave kvuli nemoci. Jeho nazor na 11. zari??? Smal se, ze si to Ti Americane zaslouzi...Zeptala jsem se ho, jaky by byl jeho nazor kdyby tam mel blizke lidi...odpoved - pry si Ti co tam byli za neco pykali!!!Prispevky Abdulaha osobne chapu asi jinak nez vy ostatni. Osobne (mozna spatne) jsem jeho pasaze pochopila jen jako upozorneni nad absurditou, kdy pod stitem nejake viry jsou lide schopni pachat nasili. A ironii Abdaluha chapu timto zpusobem. Myslim, ze upozornuje na mozny fanatismus. A ver, ze spousta spolku-sekt i v tady v CR prerusta ve fanatismus. Nejsou to tisice lidi, ale objeti na jedincich jsou. Nevezmou treba fyzicky zivot, ale znici cloveka tak psychicky, ze konci psychicky nemocni ci spachaji sebevradu...Blu rozhodne me prispevky nebyly mysleny jako podpora tohoto fanatismu. Je mi lito kazdeho takto zbytecne ztraceneho zivota.
24. Březen 2004 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Cituji: "Za prve vini je za svou nemoc, za svuj osud a vymlouvaji jim navstevy lekare a vedou takove ty keci- uzdraveni hledej sam v sobe a mnohdy doslova se zlobi na ty, co lekare navstevuji." Co to vykládáš? Mluvíš o nějaké sektě?
24. Březen 2004 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Dodo (anonym)
Propadnout fanatické sektě je jedna věc, upřímná střízlivá snaha najít smysl života, třeba Boha, věc druhá. Nemíchejme jablka s hruškama!
24. Březen 2004 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Dodo ja proti hledani smyslu zivota a Boha nic nemam.Reagovala jsem na prispevky a reakce na Abdaluha a sdelila jsem, jak jsem si vysvetlila jeho obsah prispevku. Spise mam dojem,ze si lide nectou celou diskuzi a reaguji pouze na posledni prispevek bez souvislosti na predchozi. Pak opravdu dochazi k zamenovani hrusek s jabkami. Kdyby si blu precetla poradne mou odpoved a udelal si aspon 1 minutu cas nad zamysleni, nemela by duvod udelat ze me masoveho vraha.Tedy jeste zopakuji, jajsem neodpovidala na prvni uvahu zda je Buh, ale reagovala jsem na reakce na Abdaluha. Coz je u diskuzi zcela v poradku. Neni tady moderatorem prikazane, ze musim reagovat jen na prvni prispevek.
24. Březen 2004 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Olgo vykladam zrela realne prozite zkusenosti. Lide muzou ve vire v Boha skodit i pomahat. Zkuste si procist prispevky Abdulaha z trochu jineho pohledu. Urcite svym zpusobem provokuje, ale podle mne k zamysleni. Smailik na konci zcela jasne dava na jevo, jak chtel, aby jeho prispevky vyznely.Opakuji, ze nemam nic proti tomu hledat smysl zivota v Bohu. Jen tady pisi zkusenost jako reakci na Abdaluha a naslednou kritiku jeho, ze hledani a nalezeni Boha a spise jeho vyznavani muze vest k nevrazivosti. Nerikam ze je to pravidlo. A znovu opakuji,ze se da vsechno bud vyuzit ci zneuzit. Zalezi konkretne na vyspelosti kazdeho jedince. Z mnoha vzletnych myslenek prave vzesla skupina lidi dosti sektarsky zamerenych kdy predpovidaji zkazu lidstva a predkladaji programy v bodech a tak ruzne. Nazor,ze si nemocni muzou za svou nemoc sami jsou velmi bezne.
24. Březen 2004 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
rokos (anonym)
Dando, jenže lidé věřící v Boha, lidé věřící v reinkarnaci budou vždy v příkrém rozporu s lidma, kteří tuto potřebu víry nemají. Tolerantní části z obou spekter se sice mohou k sobě blížit, ale vždy budou konkrétní skutky a události vysvětlovat rozporně. Vždyť i velká světová náboženství jdou proti sobě. Poslední dobou je módní ekumenismus, ale to je spíše snaha zachránit alespoň co se dá. Já si osobně myslím, že nejvíce prosazují teorii o nutnosti se uzdravit cestou "duševna" ti, kteří mají spíše nějaký psychologický problém problém sami se sebou a o nějakých chronických nemocech nemají ani páru. Potom stačí si přečíst nějakou importovanou optimistickou knihu na téma pozitivní myšlení a již mají pocit, že svým myšlením odrazí každou nemoc v životě. No a pokud tuto teorii vyznává pracovník ve zdravotnictví nebo na sociálním úřadě, tak potěš panbůh. "Jsi mrzák nebo postižený? No to se nesmíš divit, když jsi byl dozorce v koncentráku". Trošku zjednodušeně řečeno, ale dost mě z těch teorií mrazí.
24. Březen 2004 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Abdulah, Jezis zomrel aj za Teba. Ak ho prijmes odpusti Ti vsetky hriechy a stane sa Tvojim Spasitelom. Budes mat ISTOTU vecneho zivota a POKOJ. Nebudes chciet zabijat ani svojich najvacsich nepriatelov. Maja
24. Březen 2004 - 20:56

Stránky

Přidat komentář