11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

exekuce

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Hana Vaicova (anonym)
Vážení,můj bratr se dostal jako ručitel do těžké životní situace, kdy nemůže splácet dluh za který se zaručil.Je mu vyhrožováno exekucí majetku. Vzhledem k tomu, že je invalidní důchodce a skoro žádný majetak nevlastní, jaký bude další postup? Maminka má strach, že seberou majetek jí. Prosím sdělte mi, zda v tomto případě je možno, aby exekuce byla provedena u jiného člena rodiny. Bratr bydlí sám a v jiném městě.Děkuji za radu Hana Vaicová
21. Říjen 2005 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne- mravní hlíd (anonym)
Asi nejlepší bude vzít se úvěr a zaplatit. Protože banku nezajímá, že nemáte kde vzít. Jdou přes mrtvoly. O jednoho bezdomovce víc nebo míň. Dostanete-li se do fáze pravomocného výkonu rozhodnutí, pak úrok z dluhu začne dramaticky narůstat do nezaplatitelné podoby. Některé banky mají speciální tým lidí kteří mají za úkol vyrábět potíže lidem kteří ručí luxusní nemovitostí. V případě podnikatelského nezdaru čí osobní tragedie bance spadne do klína zadarmo velký majetek. Tuto praxi prováděli již před první republikou zastavárníci a lichváři. Proto s nimi také jeden nejmenovaný kancléř pořádně zametl když hrozilo, že do jejich rukou padne většina národního majetku. Ze stejného důvodu byli vyhnáni z Egypta. Dnes už jim v drancování národního bohactví většiny zemí asi nikdo nedokáže zabránit.Zaplacení se nikdy nevyhnete. Na to jste si zřejmě půjčili velmi malou částku. Leda smrtí, nebo spálením občanky, zrušením komunikace a sociální a hmotnou askezí. Čili bezdomovectvím.Vím o čem píšu, protože jsem něčím podobným prošel a nakonec po deseti letech jako ručitel zaplatil trojnásobnou částku.
21. Říjen 2005 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Bratr, kter jiz 5 let zije v Praze nezaplatil pokutu 500,- za to, ze vencil pejska(mopslika) bez voditka. trvale bydliste ma tady u rodicu v Písku, kam mu chodili doporucene psani. Vzkazal mi at to vyhazuju že ví o co jde a že kdyz si to nevyzvedne tak to platit nebude. Asi rok na to u rodicu zazvonil exekutor a ze má právo provest exekuci. 2000,- Nakonec se to nejak sepsalo a bracha to zaplatil, ale pekne nas to vsechny vylekalo, ze se bracha namocil do nakych pruseru a vemou nam barak.
21. Říjen 2005 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Hanko, exekuce má svá pravidla a jestli má bratr opravdu trvalé bydliště (to zdůrazňuji) mimo byt ostatních členů rodiny, tak Vám žádné nebezpečí nehrozí. Největší problém bývá, když dlužník bydlí u někoho dalšího. Potom přijde exekutor a opravdu zabaví majetek i těchto lidí a tito lidé se potom musí sami soudně bránit a hlavně doložit, že tento majetek patří jim.
22. Říjen 2005 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
mrtvý (anonym)
§ zabijte exekutory,když oni můžou zabít vás!§
13. Květen 2010 - 3:02
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Dobrý den měla bych jeden dotaz manželovi přišla exekuce na plat zaměstnavatel mu strhl z platu špatnou částku.Ohradil se že vyživuje dceru a manželku a bylo mu odpovězeno že má doložit rodný list dítěte a čestné prohlášení že žijí ve společné domácnosti.Příjde mi to divné že toto zaměstnavatel požaduje.Mám známou a ta má taky exekuci na plat a její zaměstnavatel tohle nepožadoval.Předem děkuji za odpověd.
30. Leden 2013 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vážení,můj bratr se...pokud dluží bance,je nejlepší se ihned sebrat a jít za právníkem a následně do banky a snažit se dohodnout-uznat dluh na dohodu,většinou banka souhlasí s nějakým smírným řešením,pokud člověk má snahu,banky nerady vstupují do exek.sporů,je to pro ně zdlouhavá nepříliš jistá cesta zisku svých peněz.Rovněž je možné ihned se obrátit na finančního arbitra ČR-a oznámit mu snahu o dohodu na kterou banka eventuelně nepřistoupila,většinou se to v klidu vyřeší bez exekuce.Nebank.společnosti pak je lepší ihned vyplatit jiným úvěrem.Jsou to křiváci,ať už Smart,či Cofidis,Provident,Triton rentier,já ještě slušné nepotkala..
30. Leden 2013 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Prosím anonymně (anonym)
Já jsem řešila před pár lety podobnou situaci se svým otcem, který měl dluhy několik set tisíc a byla na něj uvalena exekuce. Je pravda, že se nejednalo o dluhy v bance, ale i tak to bylo hodně zlé období. Tenkrát to vyřešil pomocí oddlužení přes společnost j reality, která za něj všechny dluhy splatila (měl štěstí, že to bylo možné, protože ne vždycky je možné, aby dluh splatila společnost) a on teď splácí celkovou částku té společnosti, čímž došlo v podstatě i ke konsolidaci, protože momentálně splácí pouze jeden dluh v celkové výši všech jeho dluhů. Zatím nebyl žádný problém ohledně splácení, i když si našel lepší pracovní místo s lepším finančním ohodnocením a byl schopen splácet větší částku, nebyl problém se s nimi na navýšení splátek domluvit. Tak snad jsme to nejhorší období již překonali.
27. Prosinec 2013 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Sláva (anonym)
Sláva, konec Vrány. Tento megazloděj podepřený zlodějským zákonem zlodějské vlády končí.
2. Září 2015 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Sláva, konec Vrány. Tento...Jak jej vsichni tu ku*** litovali, ten medialni tlak atd. Obycejny stredoveky lapka. Netvrdim, ze se nemusi dluhy vracet, ale proc z dluhu zivit dalsich 20 vyjeb***cu?
2. Září 2015 - 12:38

Přidat komentář

Reklama

Reklama