30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Etika-základ života

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
adrian (anonym)
Moje partnerka nemá základy etikety, když jsem ji poznal neuměla správně držet sklenku vína, srkala při jídle a její chůze byla stylem oslíka ze šreka.Teď už to nedělá, ale přesto jsem k ni ztratil úctu, etiketa je přece základ života, ne? nevím jak k ní znova najít cestu.
6. Duben 2010 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanuš (anonym)
Moc mi to nedává smysl. Když se neuměla chovat, tak si se do ní zamiloval a teď když se to naučila, tak si ztratil úctu? Není problém někde jinde?
8. Duben 2010 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
adrian (anonym)
Moje partnerka nemá základy...vadí mi že to vychování nebylo v ní od začátku, ale že jsem ji to musel naučit. ona se teď chová normálaně, ale dělá to proto, protože se to naučila a ne proto, že by to bylo v ní vždycky.
8. Duben 2010 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Mám taky jednu čerstvou zkušenost s etiketou a musím říct, že jsem hodně zklamaná. Pozval mne na kafe jeden známý. Vídáme se v práci nepravidelně asi tři roky a jednou mi zavolal, jestli bych s ním nešla na kafe. Tak jsem si řekla, proč ne? Dva měsíce se nedělo nic. Po dvou měsících se ozval znova a ten den jsme se sešli v jedné pražské hospůdce. Přišel na místo o chvilku dříve a už seděl uvnitř. Jelikož bylo dost plno a já ho v lokále nemohla najít, poslala jsem mu SMS, že čekám venku. Odpověděl mi s tím, že sedí tam a tam. tak jsem ho tedy našla. Přišla jsem ke stolu a tak nějak jsem čekala, že mi pomůže s kabátem. Nic. Seděl, usmíval se na mne a čekal, až se svléknu, pověsím si kabát na věšák a usadím se u stolu. Poseděli jsme asi hodinu, zaplatil kávu a začal se oblékat. Už jsem ani nečekala, že se chopí mého kabátu a šla si pro něj sama. Asi po dvou dnech jsme se potkali v práci. oba jsme šli do stejných dveří, každý z jiné strany chodby. Pozdravil mne, usmál se, vešel do dveří a nechal je za sebou zabouchnout. Já šla asi dva metry za ním, dveře jsem si tedy sama otevřela a vešla do místnosti. Podotýkám, že mu muselo být jasné, že jdeme oba do stejné místnosti, protože já v ní pracuji. Tak nevím. Jsem asi divná, ale čekala bych, že muž se chová k ženě trochu jinak, pozorněji. Podotýkám, že už nejsme žádní studenti, jemu je cca padesát a je to velice vzdělaný a inteligentní muž hodně ponořený do své práce. Pořád mi to leží v hlavě a nechápu. Zajímaly by mne názory ostatních, především mužů, co si myslí. Už nám nepomůžete s kabátem, nevstanete, když žena přijde ke stolu, pustíte nám dveře na nos ? Je mi z toho hodně smutno. Díky za odezvu. Míla
12. Listopad 2010 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Mám taky jednu čerstvou...No to je zajímavý, ale řekl bych nic neobvyklého v dnešní době. Píšeš, že je inteligentní a vzdělaný, tak že pravděpodobně asi vysokoškolák, což ovšem o kvalitě člověka řekne jen to, že je inteligentní a má VŠ. Musíš si uvědomit v jaké žijeme době. Já osobně taky neznám chlapa, který by ženě pomohl z kabátu, čímž netvrdim, že takoví nejsou, zase na druhou stranu neznám moc žen, kterým by toto gantlemanství nějak imponovalo a už vůbec neznám moc žen, které by se mohly nazývat dámou. Já toho chlapa neznám, tak nemohu soudit, ale velmi často se takto chovají úspěšní kariéristé, pro které je práce, kariéra a postavení nade vše a tento typ lidí se dokáže chovat i daleko hůř, ale neznám tvého známého, tak nemohu soudit.
12. Listopad 2010 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Milý adriane a ostatní, základ života je dnes hlavně schopnost dosahnout postavení a vydělat peníze a k tomu vám etika bude jenom na obtíž. Dneska se cení úplně jiné vlastnosti jako ctižádost něco dokázat, píle, ostré lokty a bezohlednost, vypočítavost a protekcionismus, to jsou vlastnosti, které se v dnešní době cení a zajistí vám pohodlný a úspěšný život, etika mezi nimi skutečně místo nemá. Pokud chcete hledat etiku, vraťte se o 70 zpátky, to se ještě o nějaké etice dalo hovořit.
12. Listopad 2010 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
pro xy (anonym)
#NÁZEV?
12. Listopad 2010 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír (anonym)
- gantlemanství - ty fakt...Nevim proč se ohrazuješ, je to napsaný správně, asi zas nějaká provokace......
12. Listopad 2010 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Milý adriane a ostatní,...Ale to je pěkná blbost. Žena, pokud jí není náct či si nehraje na tvrďačku či feministku, etiku a slušné chování vždy ocení - viz. příspěvek Míši. Míšo u toho tvého kolegy to může být způsobeno i tím, že je ponořený hodně do své práce - takoví muži často stále v hloavě něco řeší a běžné věci jim nedojdou. Určitě by nebylo na škodu, kdyby si kolegu třeba taktně upozornila, že by ti mohl podržet dvěře. Podle jeho reakce by si poznala, zda je absolutně bez etiky nebo jen se prostě ztrácí ve své hlavě a nedochází mu to.
12. Listopad 2010 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Ale to je pěkná blbost....Tak žena v důchodu se bezpochyby taková najde, ale normální ženská v produktivnim věku od 20ti výš kouká hlavně na to, o čem jsem psal.
12. Listopad 2010 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
gentleman (anonym)
Nevim proč se ohrazuješ, je...Správně to napsané tedy určitě nemáš. Slovo je odvozeno od anglického "gentle" - jemný, něžný.
13. Listopad 2010 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
gentleman (anonym)
A také si pleteš etiketu (pravidla dvorného chování) s etikou (mravností).
13. Listopad 2010 - 13:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Díky všem za reakce. Máte pravdu, jeho práce je pro něj vším, asi moc svět kolem sebe nevnímá - pokud se netýká bezprostředně jeho osoby. Ale přes to... nějak se přes to nemůžu přenést. Upozorňovat ho a to nebudu. Jednak ho nechci ztrapnit a jednak se taky trochu bojím jeho reakce. Když je mezi svými známými, tak je dost vulgární. Kdo ví, jak by na to reagoval a kam by mě poslal. No, takový je život. Už s ním na kafe nepůjdu. Je mi to jenom líto...
23. Listopad 2010 - 17:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Pro xy: Ano, je to vysokoškolák, známý novinář. Asi máte pravdu, jsou i horší. Ale já například bych velmi ocenila galantní chování. Tak málo je kolem pozorných mužů. Asi jsem se narodila do špatné doby. Škoda.
23. Listopad 2010 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
A také si pleteš etiketu...Ano uznávám svoje chyby, máš pravdu, aspoň jsem zas o něco moudřejší.
23. Listopad 2010 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Pro xy: Ano, je to...No tak jsem se trefil, známý novinář, tak to vysvětluje vše, přesně ten typ co jsem měl na mysli. Nevím, proč některé ženy s takovými vůbec ztrácí čas, asi jim nejde prvotně o galantnost, spíše o společenské postavení a finanční zajištění dotyčného. Jsem rád že existují i vyjímky.
23. Listopad 2010 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Pro xy: Tak tentokrát jste vedle. Myslela jsem si, že bude zajímavé s ním posedět. Říkala jsem si - inteligentní, sečtělý, vtipný ... nemuselo by to být špatné. A taky jsem se nezklamala. Dobře se s ním povídalo - teda spíš povídal on o různých kauzách, které má rozdělané. Sem tam nějaká dvojsmyslná narážka, ale nic urážlivého. Jen spíš lehtivého. Jeho peníze a postavení mne nezajímají. Jen jsem si chtěla popovídat.
23. Listopad 2010 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
PetrDruhy (anonym)
Tak etiketa nebo etika? To je jako hodiny a holiny.:))
23. Listopad 2010 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
PetrDruhy (anonym)
Pro mne má daleko větší význam ta etika, etiketu považuji za doplňkovou záležitost.
23. Listopad 2010 - 20:23
Obrázek uživatele Návštěvník
PetrDruhy (anonym)
Omlouvám se za svůj první příspěvek, nevšiml jsem si, že už otázka rozdílného významu slov "etika" a "etiketa" byla řešena.
24. Listopad 2010 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
František Stáre (anonym)
Dobrý den. Měl bych jeden dotaz. Zajímalo by mne, z jakého důvodu se považuje hlasité říhání ( krkání ) na veřejnosti za neslušné? Již od dětství slýchám, že člověk nemá hlasitě říhat například při obědě nebo v autobuse. Ale nikdo mi nebyl schopen uspokojivě vysvětlit důvod. Předem děkuji za odpověď.
15. Srpen 2016 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
pampeliska (anonym)
Dobrý den. Měl bych jeden...Ze stejného důvodu,jako se ve společnosti lidí neprdi, a pri kašli, kychani a zivani se dává ruka před pusu. Je to ohleduplnost k ostatnim,kteří nechtějí s námi sdilet nase tekutiny pachy a pohled na vnitrnosti a jejich vymesky.
16. Srpen 2016 - 6:23
Obrázek uživatele Návštěvník
jenda (anonym)
při hlasitém smíchu vidíte co je v puse nalepené na zubech až na mandle.
16. Srpen 2016 - 7:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Máte také pocit, že úroveň společnosti klesá stále níž a níž? Národ je masírován z TV seriály, kde jsou všichni imbecilní, nebo je tam každých pět minut deset vražd, takže se na TV již několik let nedíváme. Noviny jsou to samé, až se člověku trapností kroutí palce na nohách, nebo se tam zviditelňují samí hajzlíci, kteří se chtějí dostat k lizu na úkor občanů. Vláda jen loupí pro sebe a úředníci také, nebo jen tak z plezíru dělají lidem problémy. To nejsou námi zvolení zástupci, kteří se s péčí řádného hospodáře starají o to, co mají ke správě svěřené, ale vypadá to jako že stát je vlastník všeho a občané mají jen platit a platit, i když je stát nesporně ten nejhorší hospodář. Jsem sama, kdo už to absolutně odmítá?
23. Srpen 2016 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Dobrý den. Měl bych jeden...Já jsem zažil jednu holku, která zvracela a u toho si velice hlasitě krkla. A nikdo ji nic neřekl. A já, když jsem si krkl při obědě, tak bylo hned spoustu řečí. Jaké jsem prase a kdesi cosi. A když jsem jim připomněl tu holku, která krkala při tom blití, tak že to prý je něco jiného...Nechápu.
16. Prosinec 2016 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Eman (anonym)
Já jsem zažil jednu holku,...Já jsem nedávno viděl asi dvouhodinové video, které bylo natáčeno skrytou kamerou na záchodech, na které chodily dívky a zvracely tam. Mnohdy tam ty dívky šly ve dvojicích a ta jedna držela té, která zvracela hlavu. Někdy ji také strčila své prsty do krku, aby se lépe vyzvracela. Mnohdy se také stalo, že ta zvracející pozvracela té pomáhající ruku. Když se to stalo, začala zvracet i ta dívka, která dělala původně jen doprovod. Několikrát se stalo, že obě dívky zvracely současně.
12. Březen 2018 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Zvracení (anonym)
Nemusím chodit na WC zvracet, nemusí mi někdo strkat prsty do krku ani já sám. Naposledy se mi chtělo zvracet při úžasné řeči pana Zemana, a to že odešla paní Němcová a následně další svědčí o tom, že se šli ven rychle pozvracet. Protože uvnitř už nablil Zeman.
12. Březen 2018 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Eman (anonym)
Já jsem nedávno viděl asi...Ještě abych nezapomněl doplnit, že řada děvčat si u toho zvracení i pořádně krkla. A to i několikrát u jednoho zvracení. Některé krkly souběžně s tím, když z nich vyletěl zvratek.
29. Srpen 2018 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Etik (anonym)
Ano já nejradi mám střídavý sex do análu a střídavou masáž penisu.
29. Srpen 2018 - 14:26

Přidat komentář