19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Epidurální anestezie

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Jdu na operaci v dolní polovině těla. Anesteziolog mi doporučuje epidurální anesteii s tím, že celková narkóza více zatěžuje mozek, srdce, krevní oběh, při probouzení se zvracívá. Výhodou epid. anest. je prý to, že kromě absence výše uvedených negativ prý toto anestetikum zabraňuje v prvních hodinách velkým pooperačním bolestem. Na různých chatech jsem však četla různá nebezpečí: dlouhodobé bolesti hlavy, poškození páteře, bolestivá aplikace..... Prosím, kdo máte zkušenosti napište, ať mám usnadněné rozhodování. Děkuji
20. Únor 2007 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Naše babička absolvovala v epidurálu operaci kyčelního kloupu, kdy ji byl vyměněn za umělý a všechno proběhlo naprosto v pořádku.
21. Únor 2007 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
KS (anonym)
mě taky operovali na obou nohou vypáčené palce. Protože se hrozně bojím narkozy, nechali mě vybrat a já podstoupila epidurál. Aplikace není vůbec bolestivá, je to jenom injekce, předtím jsem dostala něco na zklidnění. Po operaci jsem celé odpoledne necítila od zadku dolů vůbec nic, bylo to trochu zvláštní až nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Aspoň jsem si vyzkoušela pocit mého syna, ktarý je po úraze ochrnutý od pasu dolů. Ale nebála jsem se do toho jít. To se víc bojím té narkozy. A negativná reakce prostě nečti, ty najdeš u všeho, musíš si vybírat jen pozitiva. Hodně štěstí.
21. Únor 2007 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Aneto neboj se.Před 2 týdny jsem byla na operaci a umrtvili mi to spinálním blokem (což prý je skoro totéž). Vůbec to nebolelo a hlava taky nebolela. Prý se ale po tom musí několik hodin ležet a nesmíš vstát nebo sedět. Pak prý může hlava bolet.
26. Únor 2007 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Aneto, nebojte se. Mně dělali při epidurálu a tzv. "přispání" před měsícem operaci kyčle (TEP). Nebolí ani píchnutí, ani zákrok operační. Každému radím - netrpte bolestmi a jděte do toho . Klinika PP Kladno.- výborná péče. Cvičím 3x denně, za 14 dní kontrolní RTG a pak zatěžování končetiny.
2. Březen 2007 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Každý to snáší asi jinak. Před 10 dny jsem prodělala operaci varixů v epidurální anestezii. Po propuštění mě druhý den opět vezli zpět s bolestmi hlavy a týden v nemocnici. Je to individuální a také záleží an tom jak je to píchnuto. Důležité asi je nevstávat a hodně pít.
17. Duben 2007 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj. Jsem 4 dny po operaci achilovky pomocí epidurálu. Mohu to jen doporučit. Nebolí to a stejně tě přispí dormicolem, takže o ničem nevíš. K sobě mi to přišlo asi po 6 hodinách. Jen jsem musele 12 hodin ležet kvůli případným bolestem hlavy. To jsem dodržela a vše bylo v pohodě. Neboj se toho, já už bych jinak nevolila. Držím pěsti.
20. Květen 2008 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ano jsou u toho jistá rizika pokud všk anesteziolog zavede správně jehlu nemlo by se ti nic stát. A hlavně je tam fakt menší riziko než u celkový. Bejt tebou tak bych do toho šel nemáš se čeho bát. Já sám sem jí měl nejmíň 7x
8. Srpen 2008 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzu (anonym)
Aneto, nebojte se. Mně...mě dělali operaci kolena v epiduralu koleno je ok ale necitím patu a lytko podle všeho se to nepovedlo ale neva zajdete k neurologovi a uvidíme rada.JA KDYŽ NĚCO V PRÁCI POKAZÍM TAK SI TO ZAPLATÍM ALE TADY JSEM NIC NEPOKAZILA A STEJNĚ SI TO ZAPLATÍM
12. Říjen 2010 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Já měla epidurál a přispání 2x při operacích kyčle. Nebolí to. Špatně mi potom taky nebylo (ale kamarádce ano). Celkovou jsem nikdy neměla, nemohu posoudit.
29. Říjen 2011 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já měla epidurál a...Na epidurál jsem se nechala přemluvit anesteziologem na operaci kolena. CHtěla jsem celkovou anestezii, kterou snáším dobře a z epidurálu jsem měla strach, právě pro možné kruté bolesti hlavy, které se po epidurálu mohou vyskytnout. Anesteziolog mě ujišťoval, že epidurál není lumbálka, ty jsem měla 3 a po té poslední mi hlava třeštila déle, jak 2 měsíce a nic nepomáhalo, jen ležet.. Já mu blbec uvěřila a už si epidurál nikdy nedám, operaci jsem podstoupila před měsícem a půl a ještě teď mám bolesti. Známý měl 20 operací na pravé noze ( ucpávání cév - dávali mu kmenové buňky ) a jen jednu z operací měl v epidurálu a to tu první, po které mu bylo také zle. Je to prostě velmi individuální. Já už se ale na epidurál nikdy zviklat nenechám a to ani na žádný jiný zásah do páteřního prostoru. Snad jen, kdyby nebyla jiná možnost, např. při neuroinfektu, kdy mi lumbálku dělali proto, aby mohli naa základě rozboru likvoru určit další léčbu, tak v tomto jediném případě ano. Každý zásah di páteřního prostoru lze nazvat "lumbálkou", i když dokotři pacientovi skálopevně tvrdí, že to tak není, opak je ale pravdou.. Ale vše je velmi individuální. Přeji všem hodně zdraví, Jana
29. Říjen 2011 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Já mám po operaci 3dny. Byla jsem na epiduralu, který mi ještě k tomu nezabral, takže mě nakonec museli uspat celou teď s hlavou nemůžu vydrže, jsem úplně nepoužitelná, jen ležím a vadí mi každý hlasitější zvuk, takže epidural UŽ NIKDY!!!!
9. Duben 2012 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
O'tas (anonym)
Jdu na operaci v dolní...Jsem dva dny po operaci a ležim ve špitále. Dělali mi křížové vazy, a brali štěp z druhého kolena. Epidural naprosto super, vubec neviš, ze ti to píchli (predtim umrtvi misto "vcelickou") pak ti dají "oblbovák" do žíli a si uplně v klidu a povídáš si. Pak na pokoji mnohem menší bolesti - působí jeste cca 6-8 hodin po zakrkoku. Doporučuji, celkovou anestezii už nikdy.
24. Duben 2013 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
V celkové anestezii mně v prosinci 2012 operovali zlomenou ruku a i když CA trvala 2 hod 5 minut, bylo to úplně v pohodě. A to jsem diabetik. Žádné zvracení, žádné bolesti, za 2 hodiny po operaci jsem byl fit. Jenom mě trochu škrábalo v krku, asi od intubace.
24. Duben 2013 - 14:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
V celkové anestezii mně v...Ano, je to tak, po intubaci se může škrábání v krku projevit, ale obvykle spontánně odezní během pár hodin. K celkové anestezii napíši toliko: Dnes mají lékaři podstatně šetrnější léky, tudíž je možné uspat pacienta i dosti chronicky zatíženého, bez většího rizika. Proto je možné podat CA i pacientovi, u kterého to ještě před 20 lety nebylo možné. Prostě i anesteziologie je obor, který kráčí kupředu a to mílovýmy kroky, což je i nutné, vzhledem k čím dále náročnějším chirurgickým zákrokům, bez anestezie to prostě nejde... Snášenlivost jakéhokoli typu anestezie je samozř. individuální. Hodně zdraví všem přeje: Dana
25. Duben 2013 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hedy23 (anonym)
Mě operovali tenké střevo (naposledy zanoření), je mi 23 let a epidural mi byl také navrhnut. Nikdy bych nevěřil, jak moc to pomůže při pooperační bolesti. Bez epíku ani ránu:-D
9. Duben 2017 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav K. (anonym)
Mě operovali tenké střevo...Vrátil jsem se 21.04.2017 z operace žlučníku a jater z FN Plzeň, kde bylo na CT na nukl. medicině silné podezření na rakovinu těchto orgánů. Lékař mi doporučil epidurál který mi promptně na operčním sále po mém souhlasu zavedl.Nelituji a musím jen a jen doporučit. Bylo mi lékaři sděleno, že jsem silně rizikový pacient, operace byla dá se říci provedena s mým svolením na moji žádost. Operační zákrok proběhl bohudíky bez komplikací a jakékoliv bolesti či problémů ( z pohledu mého coby LAIKA). Mimo dočasně bolestivého okolí operační rány (řez přes břicho cca 45 cm délky) pražádné komplikace či co jiného nenastalo. Jen dodám to, že k mé neskutečné radosti a štěstí se na rozboru tkání na histologii zhoubné bujení neprokázalo, ale "jen" silný zánět obou tělesných orgánů. Je mi 69 let a epidurál mi pomohl snášet operační výkon dá se říci "bez problémů". K tomu všemu dopomohl i lidský, odborný a fundovaný přístup nejen p. primáře a lékařů CHir. kliniky FN Plzeň-Lochotín, ale všech milých, ochotných a obětavých sestřiček. Rád jim za toto děkuji a říkám - ČESKÉ zdravotnictví je jedno z nejlepších nejen v Evropě, ale i na světě. Buďme za tuto vymoženost rádi a važme si toho, mnozí v "západních demokraciích" toto nemají ani za "velké peníze". Za mou osobu říkám - epidurál ANO.
22. Duben 2017 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Dobrý den zítra jdu na operaci zlomeného palce a vybral jsem si amnestezii takovou ,že nebudu cítit nohy jak to bude probíhat má stim někdo nějakou zkušenost?
14. Květen 2018 - 13:24

Přidat komentář

Reklama

Reklama