114 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Enzymoterapie

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Candy (anonym)
Slyšela jsem o enzymoterapii, která pomáhá řešit řadu zdravotních komplikací. Nevíte, na jakém principu to funguje? O jaké enzymy se jedná? Něco málo jsem si sice zjistila na internetu, ale zajímá mě osobní zkušenost. Nevíte někdo o tom něco bližšího?
21. Říjen 2008 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
(Systémová )Enzymoterapie by měla fungovat tak, že se systémově (tj. ústy) podá směs enzymů (rostlinných i živočišných), které by měly pomáhat např. při hojení nebo při vstřebávání otoků. Velkým problémem je, že se nikdy nepodařilo prokázat nejen žádný rozumný klinický efekt (několik pochybných "studií" sice mírný efekt ukázalo, ale to jen z důvodu evidentní chyby - nebudu předjímat, jestli jde o záměr nebo chybu vesměs ruských a méně německých autorů). Navíc se po intenzivním výzkumu (skutečně se to zkoumalo - co kdyby to náhodou fungovalo) potvrdila původní obava, totiž že se ústy podané cizí enzymy kompletně stráví.Některé firmy však do vývoje a výzkumu investovaly nemalé prostředky, proto se snaží získat své peníze zpět. A tak se výrobce rozhodl imho ne zcela čestným způsobem tento sice neúčinný (ale zároveň neškodný preparát) protlačit na trh.. A tak si můžete v lékárně koupit např. Wobenzym, protože jeho široká marketinková propagace "zblbla" i některé lékaře a lékárníky..
23. Říjen 2008 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktorka (anonym)
Ahoj Candy, delší dobu mi na problémy spojené s imunitou pomáhá enzymoterapie (konkrétně Wobenzym), proto musim říct, že nesouhlasím s názorem od Formola. Formol asi zapomněl na to, že Wobenzym je LÉK, tzn. že musí být klinicky testovány a ověřovány jeho účinky! Enzymoterapie - léčba pomocí enzymů - má několik účinků např. na otoky, bolesti, záněty, imunitu atd. Mně pomohl právě na problémy s imunitou, které se vlekly skoro 5 let. Enzymoterapie posiluje oslabenou imunitu, ale také ji tlumí, když je přehnaně aktivní, což může způsobovat velké problémy!(např. autoimunitní onemocnění).
24. Říjen 2008 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Jen tak mimochodem, Formol je lékař - a ví, za určitých podmínek nemusí být lék testován na účinnost (zejm. homeopatika, starý lék, doplněk potravy), potvrzeno je u něj pouze to, že skutečně obsahuje deklarované látky a že není toxický. Požadavky na prověření účinnosti byly v době registrace Wobenzymu velmi mírné (eufemizmus právě pro výše zmíněné víceméně "studie"). Ve skutečnosti neexistuje ani jedna kvalitní studie prokazující účinnost Wobenzymu na cokoliv - z toho důvodu také pojišťovny v ČR nehradí léčbu Wobenzymem, Wobenzym nebyl schválen jako lék ani EMEA (schvalování léků pro EU) ani FDA(schvalování léků pro USA), "funguje" jako lék pouze na základě toho, že v některých státech (ČR, SR, BRD, ...) byl schválen bez skutečných důkazů účinnosti, protože je legislativa nevyžadovala. Vlastně jde o relikt iracionální minulosti, takových "léků" je poměrně hodně a jen pomalu se jich zbavujeme (např. ještě před pár lety populární Agapurin byl také lék - a přesto prakticky neúčinný a jen s námahou se podařilo přimět (zejm. internisty), aby jej nepoužívali) Jen tak mimochodem - pokud jste pozorovala zlepšení, pak jsou tři možná vysvětlení - spontánní úprava, zlepšení jen subjektivní nebo je vaše choroba částečně psychosomatická. Přesně pro odlišení těchto faktorů a skutečného terapeutického vlivu léku se dělají studie - a jejich výsledky tvrdí, že všechny popisované "účinky" jsou na vrub jedné z předchozích možností. To jsou prostě tvrdá fakta medicíny založené na důkazech - lékař musí umět hodnotit předkládané důkazy účinnosti, odmítnout neplatné a z platných důkazů vybrat to nejlepší pro konkrétního pacienta (a preventivně, než se rozhodne někdo duševně ne zcela komponovaný mě napadat - Viktorka zde předkládá něco, o čem se domnívá, že je důkaz účinnosti - a já se jí pokouším vysvětlit, proč se mýlí a ve skutečnosti o validní důkaz nejde)
26. Říjen 2008 - 2:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Já zase nějak souhlasím s panem doktorem,vše je to jen byznys.Nejhorší je,to když se tento byznys odehrává na zdraví lidí.Do wobwnzymu jsem vrazila pěkné peníze pro mé děti,3 měsíční kůra.Kluk po dobrání wobenzymu byl totálně bez imunity,nepomohl.Na dceři jsem taky žádné zlepšení nezpozorovala,jsou to jen vyhozené peníze.Já měla problém s hojením ran,koupila jsem si zinek,a užívala cca 3měsíce,zdálo se mi ,že pomáhá.....ale pak jsem se dověděla,že zinek se do těla vstřebá jen s provitaminem A,takže to byla jen moje psychická úleva.Ano,přesně tak to funguje,vy si vsugerujete,že máte lék,který vám pomáhá,a ejhle,ono se udělá líp.Psychika dělá divy!Je to hnus,jak vydělavají na zdraví lidí,jen je oblbují perfektní reklamou.
26. Říjen 2008 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
No jo, ale kdyz ty reklamy slibuji a slibuji!! A lide se nechaji klamat.O Wobenzymu pomlcim,p.doktor rekl vse! Mam par zkusenosti s klienty fitcenter. Dostanou rozpis na cviceni a stravu-koktejly apod. Strava je plna enzymu. Zacnou to do sebe ladovat. Rok,dva uzasne. Pak vetsinou katastrofa. Rozbity imunitni system atd. A nekolik let nevyjdou z problemu. Je tezke dat telo do poradku. Mohou zustat nasledky na cely zivot!
26. Říjen 2008 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
docent (anonym)
Enzymoterapie funguje na principu vstřebávání enzymů střevní stěnou a jejich distribucí lymfatickým a krevním systémem do místa zánětů. Tento princip byl objeven a popsán v celé řadě světových medicínských publikací ( počínaje angloamerickými , přes japonské a ruské atd.)a tento princip je již bezmála 30 let světově uznáván a akceptován jako platný. Protože byl publikován v řadě renomovaných odborných medicínských časopisů tak, dle názorů řady uznávaných odborníků z oblasti farmakologie, je nezpochybnitelný a zpochybnit by jej šlo pouze vědeckou prací, kdy by se prokázalo, že tomu tak není - jakékoliv pouze verbální zpochybnění vstřebávání enzymů je nevědecké a nepravdivé. Princip vstřebávání makromolekul přímo ve střevě je široce využívaným principem, jež každý lidský organismus využívá pro formování imunitních odpovědí a je součástí základních medicínských znalostí.Každý, kdo tento princip zpochybňuje o této problematice neví mnoho, a proto doporučuji jeho argumentaci nevěnovat pozornost - je zřejmě manipulativní.Mimochodem - Wobenzym byl částečně hrazen pojišťovnou do konce loňského roku v indikaci lymfedem a na základě požadavku výrobce byl vyňat z úhrady. Autor odpovědi je jeden z mnoha imunologů a alergologů, který používá Wobenzym ve své klinické praxi a doporučuje je pacientům. Z mé zkušenosti je tento lék velmi dobře přijímán a akceptován pacienty a mnohým z nich přináší řešení jejich nejednoduchých problémů. Z mých poznatků vyplývá, že Wobenzym je s úspěchem používán mnohými lékaři. Platí jediné- s lékaři - specialisty je třeba se poradit při jeho používání.
4. Listopad 2008 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
Jistě je možno uvést odkaz na tu řadu renomovaných odborných časopisů..děkuji předem..a také děkuji za řadu uznávaných odborníků z oblasti farmakolgie...
4. Listopad 2008 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to "docent" - místo řady prací v údajně renomovaných časopisech by stačilo uvést jednu konkrétní. Např. databáze Cochrane Review (tedy databáze kvalitních metaanalýz) neobsahuje žádný relevantní záznam, databáze MEDLINE (nekriticky indexujíxí "téměř vše") obsahuje záznamů 37, klinickou studií hodnou toho názvu není ani jeden článek, většinou jde o časopisy Likars'ka sprava/Ministerstvo okhorony zdorov'ia Ukra
4. Listopad 2008 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
!!! Marie (anonym)
Tak jména farmakologů, kteří respektují enzymoterapii jako podpůrnou léčbu a nezpochybňují lék Wobenzym ve schválených lékových indikacích,například Prof Jezdinský,prof Fargháli, doc Sechser, Doc Suchopár a.j. ( Pokud tato jména objektivních farmakologů jako příklad postačí, samozřejmě jich je celá další řada.) Přispěvatelům, kteří psali výše uvedené příspěvky bych jenom napsala, že jim chybí trochu pokory před různorodostí života, variantami léčby a před zkušenostmi kolegů- lékařů, a to, že studie bohužel vždy nejsou zárukou kvality a účinnosti léčby, neboť existuje celá řada příkladů léků, které byly uvedeny na trh a teprve praxe ukázala na jejich škodlivost, závažné vedlejší nedostatky a nečekané vedlejší účinky a též neúčinnost v normálních podmínkách. Takže bych chtěla autorům příspěvků říci, že pouze čas a užívání statisíců pacientů a opakované používání jsou pro mě určitou zárukou, že daná terapie pomáhá a neškodí. A byla bych ráda, kdyby autoři nezpochybňovali lékaře, kteří mají s Wobenzymem dobré zkušenosti společně se stovkami jejich pacientů a nevymlouvali tento lék, když s ním žádné klinické zkušenosti nemají a poslali je raději ke klinikovi, ať jim s jejich problémem poradí. Protože tak vlastně berou některým pacientům šanci se rozhodnout a třeba vyřešit svůj zdravotní problém.Když jsme o této věci hovořili s kolegyněmi z oboru pediatrie pediatry, tak mě samotnou překvapilo, že Wobenzym jich s úspěchem na opakované záněty dýchacích cest většina v případech, že jiná léčba nazabírá.Vážená paní, pokud máte problém s neúčinností léčby u Vašeho dítěte, obraťte se prosím na imunologa - alergologa v místě bydliště a on Vám jistě poradí. Mohu říci ze své zkušenosti, že existuje asi 5 % dětí, na které enzymy nezabírají. Asi je Vaše dítě mezi nimi. Ale věřte mi, že těch |95 % rodin je za tuto terapii vděčná. Autorka je klinický imunolog,alergolog a pediatr. Marie
7. Listopad 2008 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Mařenko, vyskoč ;)1. prof. Hassan Farhgali na toto téma přednášel a když řeknu, že byl k účinnosti velmi skeptický, tak je to slabé slovo ;)2. kličkování kolem pokory je jen okecávání a mlžení. A když už jsme u toho, tak je to naopak - pokora chybí tobě a tobě podobným - protože prosazuješ nějaký "lék", aniž bys měla v ruce skutečně validní důkaz účinnosti. To je příklad nabubřelosti v medicíně mnohdy smrtící - tvrdit, že něco jistě funguje (jinde než před grantovou agenturou ;)), i když nejsou důkazy, to je něco až odporně samožerského.3. Kličkování kolem studií je další pseudoargument podvodníků. Studie jsou zatíženy nejistotou, jako každý poznatek získaný neúplnou indukcí. Tím, že vyzdvihnete nejistotu výsledku (to je to p v CONCLUSION), Vaše "logika" je uchvacující - studie jsou zatíženy nejistotou (desetiny až setiny procneta), proto lze používat (prodávat) i látku, jejíž účinnost nebyla věrohodnou studií nikdy potvrzena. Pokud jste skutečně lékařka, pouvažujte o vrácení diplomu, protože tohle je hrubé pochybení.4. Klinické zkušenosti nenahradí klinickou studii - pokud nejste schopna pochopit důvod a jste skutečně lékařka, jste skutečně ostudou lékařského stavu. 5. Nevěříme. Pokud rezulutně píšeš 95%, pak dodej zdroj. V opačném případě je vysoce pravděpodobné, že lžeš (ostatně pochybnosti vzbuzuje již zmínění profesora, který na přednášce tvrdil něco jiného, nicméně je to tvrzení proti tvrzení)
7. Listopad 2008 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
PSještě jsem se podíval na odbornou práci citovaných jmen:- prof. Farghali - hepatofarmakologie, NO, nitrobuněčná signalizace- doc. Sechser - antibiotika, kardioglykosidy- PharmDr. Suchopár imho není docent, ve skutečných odborných časopisech nepublikuje (-> rozhodně není vědeckou autoritou, navíc je "přičarování" titulu další důvod k pochybnostem)
7. Listopad 2008 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Poznámka ke "studiím". Ve skutečně odborných časopisech nejsou, nicméně např. "studie" Honzíková M. et al.Čes.-slov. Pediat., 2004, roč. 59, č. 10, s. 513-521. je něco otřesného. Takový blábol nedává žádné signifikantní výsledky a kdyby se jednalo o absolventskou práci (bakalářskou, diplomovou nebo dizertační), pak by dotyčná neměla nejmenší šanci obhájit. Ostatně proto imho publikovala v regionálním časopise a neriskovala skutečnou oponenturu... Tento článek zařadím so své sbírky příkladů hrubých prohřešků proti etice vědecké práce.
7. Listopad 2008 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Selský rozum (anonym)
Formole, je až zarážející, s jakou vervou bojujete proti enzymoterapii, co vám proboha udělala?Pokud by to pomáhalo snad jen jako placebo, co na tom?A navíc pokud to pomáhá dětem, placebo efekt, je v jejich případě sporný.Vlastní zkušenost je taková, že jsme museli kůru přerušit, kvůli vedlejším účinkům, které léčbu doprovázely.Autor článku je chemik
7. Listopad 2008 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
milý Formole (anonym)
Celkem mně nezajímají účinky Wobenzymu, ale zato mně velice zajímá Vaše osoba. Na začátku diskuze říkáte, že jste lékař. Pro klid všech návštěvníků těchto internetových stránek, rád uvedu, že Váš věk nepřekročil 27 let a tudíž se nemusí obávat, že by se dostali do vaší péče (mimochodem - už jste si vybral nějakou odbornost?, abych si dal ve svém životě pozor.) Mám to štěstí, že vím, jak se jmenujete, a proto si budu dávat pozor. Nicméně se velmi bavím vašimi vědomostmi a jistě bohatými zkušenostmi, které jste stačil během studií nabrat. A ještě více žasnu, že se řítíte hlavou proti tisícům lékařů na celém světě. Ty na rozdíl od Vás mají za sebou statisíce vyléčených pacientů. Nechtěl jsem se Vašim příspěvkům vyjadřovat, protože řadu z nich považuji za přínosné, ale už jsem to bohužel nevydržel. Mimochodem mám ve svém blízkém okolí vrcholové sportovce, kteří by se nad Vaším názorem o neúčinnosti Wobenzymu jistě zasmáli. A profesoři (dle Vás, zřejmě falešní :), kteří jim léčbu Wobenzymem (či Phlogenzym) předepisují, jsou podle Vás zřejmě blbci. Možná jste měl zůstat na studiích technických oborů, které jste po úspěšném dokončení průmyslové školy započal.Nezlobte se, že Vás takto nepadám. Není to zrovna můj styl. Nevím však, jak jinak už chránit stovky (tisíce) pacientů, kteří brouzdají na internetu a jsou zrazováni takovým zajíčkem bez zkušeností od možných způsobů léčby.S pozdravem Petr Olejný
7. Listopad 2008 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to selský (ne)rozum1. Stejný postup je každý lékař povinen aplikovat na každý lék nebo terapeutický postup, o kterém někdo přesvědčuje, že je účinný. Na zjevně nesmyslném "léku" (přesně z toho důvodu není schválen u EMEA ani u FDA) se takový postup dobře trénuje. Včetně kliček a vytáček těch, kteří jej propagují. 2. placebo lze pořídit i levněji3. Všiml jste si, jak se i lidé, kteří se podepisují jako lékaři, farmakologové nebo chemici, zoufale vyhýbají tomu, aby po svém plácnutí, že existuje celá řada studií, dali i citaci jedné relevatntní studie? Místo toho se pokouší "zaspamovat" to, že mají "velký kulový" psaním o výborných zkušenostech, doporušení farmakologů (kteří na 99% nic takového nedoporučili - ostatně prof. Farghalimu jsem již psal dotaz), o zkušenostech spotrovců, "tisícům lékařům" (ale kupodivu nevadí, že EMEA a FDA jako největší kontrolní orgány to neakceptují) ..... Ale skutek utek - jestli tohle není podezřelé, tak se asi vrhnu na kriminalistiku ;)4. Stále čekám, kdy se objeví ta citace kvalitní studie prokazující účinnost systémové enzymoterapie, zatím se jen prokázala nekompetentnost dr. Honzíkové k provádění klinických studií ;-)to Petr Olejný - a co je raději chránit před podvodníky(nebo hlupáky, což je ve výsledku jedno), kteří se snaží prodávat neúčinný "lék"? (ano, mám na mysli Wobenzym)autor článku je lékař a fyzik (když už si čůráte na patníky, tak se také přidám)
7. Listopad 2008 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
ještě k farmakologům respektujícím Wobenzym - jedinou schválenou indikací jsou edémy po radikálních operacích pro malignitu, ovšem ani zde nejde o lék první volby ;-)
7. Listopad 2008 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
marek (anonym)
Možná, že by formolovi prospělo, kdyby neblábolil a přečetl si na stránkách SUKL schválené indikace Wobenzymu a neoblboval informacemi, které nejsou pravda. Je zapotřebí konstatovat, že na rozdíl od Formola, který pomlouvá retrospektivní sledování účinnosti Wobenzymu u opakovaných infekcí dýchacích cest u dětí a které bylo provedeno na 14 centrech s cca 500 pacienty design této studie se zdála smysluplná i takovým lékařům, jako je dr Suchopára tisíce pediatrů. . Samozřejmě tato studie nenahradila dvojslepou prospektivní studii , ale každý , jen trochu inteligentní lékař ví, že dvojslepé prospektivní studie u dětí s laryngitydami nelze provést z etických důvodů . Styďte se za takové informace!!Autor pracuje v pediatrické ambulanci Marek
7. Listopad 2008 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
Hmmm... proč je sakra Wobenzym tak drahý???? ....ať už byl (ne)prověřen empiricky či dvojitě zaslepeně. Autorka je zmatená pacientka
7. Listopad 2008 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to Marek 1. schválenou i VZP a tudíž i hrazenou, jinak je schválena pro lymfedémy :D2. Retrospektivní studie na hodnocení účinnosti je dobrá tak maximálně k tomu, aby nahradila případný nedostatek toaletního papíru. Stejným způsobem lze "dokázat" i vliv jogurtu, psích exkrementů nebo horoskopů (velká předpojatost a velká chyba značně zkreslí výsledky) Publikované výsledky jsou totiž v pásmu nejistoty - tedy nesignifikantní.3. Klinická účinnost se dokazuje zásadně dvojitě zaslepenou prospektivní studií. Pokud je použit jiný postup, lze se oprávněně ptát proč - a zde je to jasné. Jde o to, aby se "dokázala" nepravda4. Je zajímavé, že tu kdosi tvrdil, jaké existuje kvantum studií publikovaných v renomovaných časopisechdokazujících nade všechny pochybnosti účinnost systémové enzymoterapie a zatím je tu jen spousta kličkování a výmluv a pochopitelně primitivních útoků na mě ;) To je také odpověď a může to svádět i k domněnce, že různá jména má jeden člověk.5. Jen tak mimochodem, dr.Honzíková cituje dvě "klíčové" práce:- Koláč, C., et al. Oral bioavailability of proteolytic enzymes. Europ.J.Pharm.Biopharm., 1996, roč. 42, č. 4, s. 222-232.- Donath, F., et al. Dose-related bioavailability of bromelain and trypsin after repeated oral administration. Abstract 453. Europ. J. Clin. Pharmacol., 1997, roč. 52, Suppl., s. 146A kupodivu ani jedna není k nalezení. To jen svědčí o úrovni vědecké práce dr. Honzíkové (netvrdím, že si je vymyslela, ale prostě z něčeho opsala citace) - a možná ani nechtěla dokázat nepravdu, ale prostě nemá znalosti a schopnosti k tomu, aby dokázala navrhnout studii.6. O laryngitidě vyloženě lžeš, protože takový blbec být nemůžeš. 1. Wobenzym není akutní terapiíí. 2. Samozřejmě že lze provést prospektivní studii - protože je vysoce nepravděpodobné, že by měl Wobenzym nějaký efekt, tak lze dělat prospektivní studii tak, že se polovině kromě všeho ostatního (skutečně účinného) dá Wobenzym a polovině placebo. Nehledě k tomu, že měla v souboru jen pětinu pacientů z laryngitidou a díky poměrně široké (další hrubá chyba designu) volnosti užívání mohlo jít o "prevenci". 7. Když už se zmiňuješ o etice - hrubě neetické je, když lékař doporučuje takový lék, pro jehož účinnosti neexistuje skutečný důkaz, kromě několika nenávistných výblitků snad finančně zainteresovaného "experta" snažícího se zakrýt fakt, že navzdory velkohubým prohlášením o eistenci kvanta kvalitních studií v renomovaných časopisech je tu zatím řeč o něčem, co nelze nazvat jinak než plýtváním papírem i prostředky a důkazem tak maximálně vědecké neschopnosti autorky.8. dr. Suchopár (žádná suchopára) není pediatr, promovaný farmaceut by ani pediatrii dělat nemohl. To jen tak mimochodem. A pak - najednou dr. (posledně byl doc.), a prof. Farghali už nevoní? Teď už jsem na 100% přesvědčen, že mi odpoví, že komunikuji s podvodníky zneužívajícími jeho jména:D:D
7. Listopad 2008 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to Vanda - protože se prodává jen v několika zemích (v USA ani ve většině zemí EU "neprošel"), takže výrobce (MUCOS Pharma) "musí" nahrabat jinde. A protože jde o obchod s lidskou blbostí, lze ceny nastavit tak vysoko, jak je to jen únosné... Pak totiž zbyde na to, aby se zaplatily i "výzkumy".Moje pohoršení je dáno i ryze sobecky - díky "výzkumníkům" typu dr.Honzíkové je v současné době jen obtížně prosazují české výsledky do skutečně renomovaných časopisů, automaticky na nás koukají jako na idioty a neprojde sebemenší i formální chybka...
7. Listopad 2008 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
smutný příběh studenta Formola - budiž nám všem přáno, ať nás nikdy skutečně neléčíte. člověk, který v životě nevyléčil téměř nikoho ( vzhledem k mladistvému věku mu to nezazlívám), nám nyní všem vysvětlí, co je nejsprávnější. Formole, jediné, co mě nechává klidným, jest, že svědomí je neoklamatelné. ...pokud nějaké máte...
7. Listopad 2008 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Výborně, tak tu přibylo další prázdné mentorování pod dalším nickem - jaká náhoda. Ale pořád se tu neobjevil ten odkaz na kvalitně provedenou věrohodnou studii publikovanou v kvalitním časopise (tj. s nenulovým IF) dokazující efektivitu systémové enzymoterapie. Vlastně několik odkazů (nebo citací) - vždyť jich prý existuje celá řada.... Jen o nich neví Cochrane Review, MEDLINE, Web of Science, Scirus,..... :D
7. Listopad 2008 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Formole (anonym)
nejsi náhodou členem Sisyfovců? Mluvíš stejně jako oni.
7. Listopad 2008 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
K (anonym)
Formole vypadá to, že vyhráváš. Uvidíme zítra, jestli se nepřidá nějaký pacitent, třeba Darmar Havlová-Veškrnová, ktrá na tento výrobek nedá dopustit.
7. Listopad 2008 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Formol nechce vidět vyléčené pacienty jinak, než léčbou, kterou on považuje za vhodnou. Takže by ji klidně popřel, že existuje. protože Formol všechno VÍ. On VÍ, že to nepomáhá. prostě to VÍ. A tak mu věřte, když to říká on. Pan "skorodoktor".
7. Listopad 2008 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to anonym 20:38:53 1. Nejsem, protože přednosta ústavu, na kterém pracuji, je - a to by mi příliš připomínalo podlézání.2. To, co se ti zdá jako Sysifofská specialita, je ve skutečnosti normální metodika přírodních věd včetně medicíny. A kdybys měl elementární snahu si zjistit podrobnosti, tak bys zjistil, že není známý lepší postup vědecké práce vedoucí ke skutečným ověřitelným a reprodukovatelným výsledkům;-) to K. Také by mohl přijít chválit systémovou enzymoterapii T.G.Masaryk - to abych byl za skutečného záporáka, až bych nesouhlasil se skutečným velikánem :D:D:D:D
8. Listopad 2008 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ja tomu sice moc nerozumim, ale mam jednu zkusenost. Moje segra mela 14 mesicu trvajici herpes simplex na obliceji (okoli ust a brada), uzivala radu leku, uz si je nepamatuji, vim, ze tam byly antivirotika, taky dostavala injekce, vse bylo uplne zbytecny, herpes zustaval a neslo ho odstranit. Prosla asi tremi imunologickymi ambulancemi, nikdo nevedel, proc to ma a lekari ji rekly, ze se s tim musi naucit zit, ze zlepseni budou jenom prechodne. Jako posledni moznost byl vyzkousen Wobenzym se znacnou neduverou, protoze segra uz neverila, ze se toho nekdy zbavi a on zmizel. Vazne uplne zmizel.
8. Listopad 2008 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to anonym 14:55:37 - čímž se ovšem zachoval jako drtivá většina herpes simplex (ta menšina jsou vesměs infaustně probíhající primoinfekce u těžce imunokompromitovaných). Takže buď si špatně pamatuješ prognózu, nebo si vymýšlíš. Pro ostatní - "zázačné vyléčení" onemocnění, u kterého lze s pravděpodobností blížící se k jistotě očekávat spontánní úpravu (v tomto případě poté, co se dostatečně aktivuje dětský imunitní systém), není žádným dokladem účinnosti. To je prakticky stejné, jako kdyby tu někdo tvrdil, že měl těžkou chřipku, 5. den si vzal Wobenzyme a 7. den už byl téměř zdravý. Proto stále čekám na ty velkohubě proklamované studie - a zatím to vypadá, že MUCOS Pharma (je celkem lhostejné, zda jde o placené fanoušky nebo o normální ****) volí strategii vyčkávání - jenže mě to "nepřestane bavit" když se tu začnou "náhodou" objevovat srdceryvné historky; časem očekávám i osobní útoky :D
8. Listopad 2008 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
kostka (anonym)
Formole, to by mne vážně zajímalo, jak hodnotíš jiné medicínské postupy lege artis - např. psychoterapii u léčby depresí.
8. Listopad 2008 - 15:23

Stránky

Přidat komentář