0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

emfyzem - rozedma plic

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
měla bych dotaz, chtela bych vědět více o emfyzemu, nebo-li o rezedmě plic. Děkuji.
25. Srpen 2007 - 1:04
Obrázek uživatele Návštěvník
SaBY (anonym)
nechtej to zazit fakt ne
23. Únor 2009 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
Rozedma plic je v podstatě rozklad plic-vím to, protože mi na to umřel taťka.
14. Duben 2009 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír (anonym)
Umřel mi na to můj nejlepší přítel.Vpodstatě se zmodralý udusil.Kouřil i po posledním varování 40-60 cigaret denně s deseti varovnými výkřičníky v lékařské zprávě.
9. Prosinec 2009 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
ane (anonym)
kurva déte už do prdele tu vlezló reklamu na antistax ani zavřit to kóldně nejde, počist si nemožu, kokoti
4. Srpen 2010 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Jako emfyzém v medicíně označujeme trvale nadměrný obsah vzduchu v plicích při současném úbytku a poškození vlastní plicní tkáně. Nejčastěji je emfyzém součástí chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) jako následek chronického zánětu průdušek. Rozedma obecně zhoršuje výměnu plynů v plicích. Pacient trpí dušností námahovou (např. při chůzi do schodů), později i klidovou (v sedě, vleže), má nízký obsah kyslíku vkrvi (hypoxii) a v těžších případech i vyšší obsah oxidu uhličitého - hyperkapnii. Postižený emfyzémem se tedy dusí. Při rozedmě je snížena elasticita plic, mohou se vytvářet velké vzduchové buly (bulózní emfyzém), při jejichž ruptuře (prasknutí) vzniká pneumotorax. Časté je následné postižení srdce, které označujeme cor pulmonale. Laicky řečeno, rozšíří se průdušinky distálně vedoucí k alveolům ( plicním sklípkům), které jsou pak utiskovány a nemohou dobře pracovat.
5. Srpen 2010 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Tenthle problém se mně také dotýká. Jaká je léčba, prvence, jaké máte zkušenosti? Jaké léky Vá předepsali, zkušenosti z užíváním...podělí se někdo?
11. Květen 2011 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
Tenthle problém se mně...Před půl rokem jsem prodělala PNO (prasknutí plíce) a po vyšetření CT se ukázalo,že krom četných bul mám i středně pokročilou rozedmu.Krom doporučené dechové rehabilitace a zákazu kouření,nebo pobytu v zakouřených prostorech mi nikdo nic jiného nedoporučil.Zdravot.problémy v celku nemám jen občas se mi hůř dýchá a nesnesu vlhký vzduch.
12. Květen 2011 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Dobrý den,při předoperačním vyšetření mi na RTG srdce a plic popsali emfyzem plic t.č. bez městnání.Nikdo z lékařů to neřešil.Mám se bát?
6. Červen 2011 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dobrý den, měla bych dotaz. Už 2 měsíce mám problémy s hlubokým nádechem do plic. Doktorka mě poslal na EKG,rentgen plic a na spirometrii. Podle lékařů jsem v pořádku, ale cítím se pořád hůř. Když už si nevím rady a nemůžu dýchat, tak si vemu lexaurin, který mi na cca na 2 hodiny pomůže. Stále jsem se zahleňuji a nemůžu to vykašlat. V pondělí mě čeká gastroskopie. Už jsem během 1 měsíce asi 4x skolaovala. Prosím o radu. Předem děkuji :-)
8. Listopad 2011 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
pati (anonym)
Dnes mé 78leté mamince diagnostikovali rozedmu plic. Dlouhé roky trpela chronickou bronchitidou a jak to dnes bývá, lékaři ji nikdy řádně nevyšetřili, nic nevysvětlili. (prostě ji léčili na kašel a alergie) Tak dnes ano, včetně toho, že se jí rozpadají plíce, léčba pro ni neexistuje. Ona je velmi pozitivní a aktivní, smysluplně žijící člověk. Nedovedu si představit co bude dál. Je zde mezi námi někdo,kdo se o takového člověka ke konci staral a jak? Jak jí to ulehčovat?
3. Prosinec 2012 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Nona (anonym)
Dnes je na Doktorce chytrá sestava a možná se najde někdo, kdo by uměl zodpovědět, poradit ohledně pokročilé rozedmy plic a péče o takového pacienta
4. Prosinec 2012 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
pati (anonym)
Prosím není tady někdo s takovou zkušeností a díky Nono
4. Prosinec 2012 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dnes mé 78leté mamince...Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek.Moje milovaná babička měla CHOPN, jednou za 4měsíce chodila k plicaři, který jí léčil řadu let jen nějakým sprejem, který nebyl vůbec k ničemu.Když jsem se to s ním snažila řešit, vždy mě odseknul.Dýchalo se jí čím dál hůře, byl to strašný pohled.Jednoho dne dostala chřipku a museli jsme jí odvézt do nemocnice.Tam jí zjistili rozedmu plic.Museli jsme jí nechat převézt do Sanatoria do Janova je to u Rokycan, kde se léčí respirační choroby a kde nám po 12 dnech chudinka zemřela.Odporné sanatorium, pokud máte své blízké rádi nedávejte je tam nikdy....Babičce bylo 79let...
28. Duben 2013 - 7:31
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
Dobrý den, bohu dík nemám zatím s touto nemocí zkušenost osobní, ale mám s ní zkušenost přes známou. Její maminka onemocněla a lékaři nevěděli, co s ní. Nakonec jí prý ale pomohl Senzycol, který dostala od ošetřovatelky z domova důchodců. Jsou tam moc hodní lidé, také jsem tam měla tatínka, ale ten bohužel zemřel. Možná, ale Senzycol pomůže i někomu prodloužit svůj život stéjně jako maminčině kamarádce.
15. Říjen 2014 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
Ahoj. Děda má rozedmu plic a viděla jsem někde reklamu na Senzycol, co by s tím měl hodně pomoci. Víte o tom někdo něco?
19. Říjen 2014 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Dobrý den, bohu dík...Bohužel i my jsme měli tu zkušenost s léčebnou Janov. Umřela nám tam maminka :-( Dodnes se s tím nemohu smířit. Nikdy bych tam už nikoho neposlala. A vy lidé,kteří jste odkázáni na lůžko dobře to zvažte zda se tam budete léčit. Vůbec nechápu některé jednání sester tak k nemocným pacientům, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých a oni to nerespektují a jednání o tom vůbec nemluvím. Píchat morfium je už bohužel poslední možnost :-( Hnus tam. Dodnes mám před sebou vše.
1. Listopad 2014 - 1:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Bohužel i my jsme měli tu...Prosim o více info. DĚKUJI
12. Říjen 2017 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Také máme nejhorší zkušenosti s léčebnou Janov. Maminka viděla nějaký dokument v televizi jak tam každého uzdraví,že domu odchází bez kyslíkovych přístrojů a hrozně tam chtěla, věřila jak jí pomůžou, mluvila po telefonu s primářem ten ji řekl aby co nejdříve nastoupila do léčebny že ji pomůže. Maminku jsme nechali odvézt, ještě večer volala že ji pichaji morfium že je pořád unavená. Ve dvě hodiny ráno zemřela. Bylo to něco nepředstavitelného,maminka které bylo 54let už se nám nikdy nevrátí. Druhý den když jsem přijela pro věci tak jsem se zeptala proč ji dávali morfium když měla ještě k tomu nemocné srdíčko mi bylo primářem zdeleno že ji to dávali na bolest. Mluvil semnou jako by to že někdo zemře bylo na denním pořádku, nehledě na to jaká je tam špína, smrad,je to tam jak vězení! Tohle předtím vidět nikdy bych tam svou maminku nepustila. Já už nemám tu možnost, ale pokud máte někoho kdo se tam má léčit, nedělejte to. Nikdy nezapomenu na telefon vaše maminka dnes ráno zemřela přijeďte si pro veci!!!
11. Leden 2018 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindřiška (anonym)
Mám stejné zkušenosti jako paní Monika.Slíbili, jak mému tatínkovi pomohou, proto tam jel.Po přijetí hned morfium a za 5 dní umřel.Mě to ani nesdělili, až když jsem si tam zavolala já.Je to tam jako v krematoriu a smrt považují za něco normálního.Pro nás obyčejné lidi je ale úmrtí našeho blízkého něco tak hrozného, co s námi opravdu zamává.To nemá s léčebnou nic společného.
20. Únor 2018 - 19:10

Přidat komentář

Reklama

Reklama