573 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Elicea

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Dobrý den,byla mi naordinována nová AD.Máte někdo zkušenosti s tímto lékem?
26. Listopad 2009 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Opravdu se nenejde nikdo,kdo užívá lék Elicea?
28. Listopad 2009 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
kika (anonym)
Opravdu se nenejde nikdo,kdo...ahoj, právě ho užívám asi 10tý den. Je to moje první zkušenost tak zatím nevím no
1. Prosinec 2009 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Opravdu se nenejde nikdo,kdo...Beru lék teprve 7 dní. Mám pocit, že má vedlejší účinek, protože už pět dní nemůžu spát a jsem úplně odrovnaná. Pořád mi hrozně buší srdce. Doktor na to reagoval tak, že to nebude od prášku a napsal mi léky na spaní. Nechci být závislá, proto nevím, zda ho brát nebo ne. Už jsem vyzkoušela všechno, ale bez účinku - spím max. 2 hodiny za noc.
2. Prosinec 2009 - 5:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Ahoj,díky za reakce.Taky ho užívám asi 8 den.navazuji na citalec.Všude jsem četla pozitivní recenze,tak uvidíme.. Renato,neboj asi to budou vedlejší účinky a srovná se to.Můj stav je taky horší. A co jsi užívala předtím?
2. Prosinec 2009 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahojky, tak já Eliceu užívám osmý den. Beru taky prothiaden, ten už užívám třetí týden na noc. Třikrát než jsem šla k mojí psychiatričce jsem si ho vzala přes den a musim říct, že jsem dokázala normálně fungovat a nemusela brát pak už neurol. Po návštěvě mé dr. beru Eliceu 5 mg každé ráno po jídle. Ráno půlku neurolu v poledne taky, kolem půl osmý večer ten prothiaden a v devět půlku neurolo. Takle mi to naordinovala a můžu říct, že mám stavy přes den že mi je šoufl. Ale to je asi tim že Elice ještě nezabrala. Nevim jak dlouho to u ní trvá. Tak toť má zkušenost a doufám že za chvíli zabere.-)
3. Prosinec 2009 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Rodrigez (anonym)
beru Eliceu 5mg uz 7 dni s Rivotrilem a zatim nejake vazne nezadouci ucinky nepocituju kdyz na me prijde uzkost tak pomuze rivotril,nekdy mam stavy az neprirozene euforie stridaji pocity zmatenosti a rychle zmeny nalad. jinak je to docela nakopavak a docela cloveka nuti neco porad delat. tak sem zvedavej az zacnu za tyden brat 10 mg. predtim sem bral 2 mesice Aurorix a ten me naprosto nicil. snad elicea bude OK.
4. Prosinec 2009 - 0:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Ahoj,díky za reakce.Taky ho...Zdravím Vás. Také mám nové AD - Elicea, je to moje první antidepresivum na agorafobii. Ještě jsem si to ale nevzal. Mám strach z vedlejších účinků, kterých je 3x víc než pozitivních účinků tohoto léku. Přemýšlím jestli není lepší sklenka vína než tohle.
4. Prosinec 2009 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Richarde no nevím, jestli je dobrý si místo prášku dávat víno? aby z tebe nebyl alkoholik. Nezapomeň že i alkohol má vedlejší účinky.
4. Prosinec 2009 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Richarde no nevím, jestli je...To Jitka: To sice ano, ale pokud pije s mírou a vědomím, tak je to možná lepší než nějaké AD.. Ale nevím. Nikdy jsem prášky nepolykal, takže mám obavy....
4. Prosinec 2009 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ríšo, já taky nikdy nebrala prášky a vždycky jsem tvrdila že se to bez nich zvládnout dá. Bohužel i já jsem je začít musela brát, asi bych to bez nich nedala. Ohledně toho alkoholu-právě kdyby to bylo s mírou, tak by to bylo v pohodě ale pokud denně chodíš ven a máš agoru tak bys asi denně si to víno dal vid? je to těžký, taky jsem se prášků bála ale já věřim že pak to bude dobrý, ten alkohol bys pak taky musel vlastně postupně začít vysazovat. Tak snad chápeš jak to myslím:-)). Jitka
4. Prosinec 2009 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
Ahoj, Richarde, tak jsem měl strach z vedlejších účinků, ale podobné jsou vypsané u všech antidepresiv. Beru je nyní cca měsíc, tak jsou to má první antidepresiva a jsem s nima spokojenej, sice mě trošičku taky uspávaj, ale můžu konečně klidně spát a soustředit se přes den na školu a povinnosti. Pokud jde o vedlejší účinky, tak jsem akorát zaznamenal, že se trochu víc klepu (asi jako když je člověk nervozní), ale doktorka mi řekla, že to nemůže být z toho, spíš ze stresu, uvidíme... Kuba
5. Prosinec 2009 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Ahoj,tak dnes beru 13 dní.Nejhorší to bylo kolem 7 dne,to si myslím,že se vedlejší účinky projevily.. Snad se to bude nadále zlepšovat.Dopoledne jsem v děsném útlumu a večer bych mohla skály lámat:-))
9. Prosinec 2009 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Beru lék teprve 7 dní. Mám...Ahoj Renato, mám stejný problém. Už několik let spím maximálně 3hodiny. Eliceu beru měsíc a žádnou změnu nepocit´uji. Jen mám pocit, že snad spím ještě hůř.
9. Prosinec 2009 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dobrý den, Eliceu užívám teprve čtvrtý den a je mi mizerně. Přes den jsem úplně vyřízená, je mi špatně, třesou se mi ruce, špatně udržuji koncentraci a v noci nemůžu spát.Neustále mi buší srdce a cítím strašný neklid. Nevím, co bude dál, je to moje první zkušenost. Tak se ptám, jestli tyto problémy vymizí a bude mi někdy lépe?Mám náročné zaměstnání, tak to je docela průšvih a doma být nemůžu....
10. Prosinec 2009 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Pavlo a bereš k tý Elicee třeba i Neurol? nástup účinku Elicei můžeš očekávat až tak za měsíc, ze začátku bys k tomu měla mít pravě třeba Neurol nebo nějaký podobný lék. Jitka
10. Prosinec 2009 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Pavli,jak píše Jitka,chce to neurol,lexaurin..Pro zvládnutí než.úč.a zhoršeného psychického stavu.Neboj,postupně se to bude zlepšovat. Na co bereš AD?
10. Prosinec 2009 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Pavlo a bereš k tý Elicee...Jitko, neberu k tomu právě nic jiného, protože jsem u své psychiatričky dostala pouze Eliceu .Dnes jsem ale volala své obvodní doktorce a ta mi k tomu ještě předepíše Lexaurin, který někdy užívám. Jinak Ti moc děkuji za radu, měla jsem totiž strach, aby se ty dva prášky spolu nějak netloukly a mně nebylo ještě hůř.Díky.P.
10. Prosinec 2009 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Pavlo tak super, myslim že bez Neurolu nebo Lexaurinu by jsi začátek AD opravdu nezvládla. Už jsem taky o tom všem poučená.-). A ptám se jako Káťa, na co užíváš AD? a opravdu se divím, že ti ten Neurol nebo něco jiného psychiatrička nepředepsala, měla by to vědět.
10. Prosinec 2009 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
Dobrý den,byla mi...Kateřino, jaké máš teď s lékem zkušenosti?
16. Prosinec 2009 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Katko a Jitko, Eliceu beru na úzkost,fóbii a deprese, které se začaly stupňovat tak, že už jsem to sama přestala zvládat. Vše to zapříčinila tragická událost v naší rodině, s kterou se nemůžu vyrovnat:(((
16. Prosinec 2009 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Pavlo tak držím moc pěsti ať jsi brzy v pohodě. život je někdy nevyzpytatelnej, sama v tom teď tápu asi měsíc a půl a to jsem dřív byla tak veselá holka:-(.
16. Prosinec 2009 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Ahoj Honzo,beru je nyní 3 týdny.Brala jsem předtím půl roku citalec,celkem bez efektu a ted musím říct,že se konečně začínám cítit líp,víc zvládám,jsem klidnější a hlavně menší únava,lepší soustředěnost.Jinak beru eliceu na úzkosti,které vznikly po porodu velkým stresem.K tomu neberu nic jiného.Také bereš Eliceu,jak dlouho? Pavlo,znám to,těžká životní situace je vždy poslední kapka,jak ty nervy zničit! Tobě i všem přeju,ať je líp!!
17. Prosinec 2009 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahojky, beru Eliceu už 3. měsíc a pořád se trápím bušením srdce. Psychiatrička mi navýšila dávku, přestože psychicky jsem v pohodě - jen mě trápí bušení srdíčka a v noci se potím jak blázen. Jinak mám úzkostnou poruchu - mám obavy o dceru - má zdravotní problémy. Zajímalo by mě, zda nevíte, že by to nepříjemné bušení mohlo být z prášků. Jinak vidím, že problémy, které mám já, má i spoustu dalších lidiček.
17. Prosinec 2009 - 21:16
Obrázek uživatele vanda
vanda
Opravdu se nenejde nikdo,kdo...Užívám AD Elicea šestý den. Zpočátku 5 mg, nyní 10 mg. Mám rozhozený spánek, někdy spím jen 3 hodiny, někdy 5-6 hodin vkuse. V noci se budím a nemůžu znovu zabrat.Jinak jiné vedlejší účinky nepozoruji. Dříve jsem užívala na depresi, úzkost a strach AD Cipralex 10 mg a spánek byl naprosto vpořádku již od prvního dne a po celou dobu užívání 2 let. Jiné vedlejší účinky také nebyly. Cítila jsem se dobře a lék jsem po dohodě s lékařkou vysadila. Ale zhruba po půl roce se mi stavy vrátily zpět, tak mi předepsala AD Elicea, s tím, že je stejný jako Cipralex. Obsahuje také léčivou látku escitalopram. Tak nevím, jak to bude, s Cipralexem jsem žádné problémy se spánkem neměla. Dneska si říkám, že jsem byla hloupá a neměla Cipralex vysazovat, když mi tak seděl. Lepší je brát antidepresiva dlouhodobě a nepospíchat s vysazováním.
18. Prosinec 2009 - 2:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Markét s tim bušením nevím, mě takhle bušilo, ale to ještě Elicea nezabírala. Zabral mi Neurol.-). Teď už mám zvýšenou dávku a je mi nějak fajn, nechci to zakřiknout, ale snad to už zabralo. Jinak v noci se potím děsně, na noc beru ještě prothiaden a jsem spocená jak dveře od chlíva.-). Děs. O tom bušení bych řekla svojí dr. a uvidíš.
20. Prosinec 2009 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Markét, já mám stejné problémy jako Ty. Eliceu užívám zatím krátce, 16 dní. Srdce mi ale také buší a je to velmi nepříjemné. Navíc bez Lexaurinu večer vůbec neusnu. Jsem hrozně roztěkaná a nemůžu pořádně ani udržet zavřená víčka. Za to ráno bych spala a dopoledne v práci jsem šíleně unavená. Z počátku jsem byla i klidnější a úzkost se nedostavovala, nyní se mi bohužel občas úzkostné stavy vrací, tak mám strach, že po novém roce mi paní doktorka dávku asi zvýší.Jinak přeji všem aspoň trochu klidné Vánoce a moc bych nám všem přála, aby jsme se jednou opět usmívali na svět a radovali se ze života :)
22. Prosinec 2009 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Myslím, že u každýho je působení různých AD individuální. Ale třeba já si Eliceu nemůžu vynachválit. Beru ji už několik měsíců - a vzhledem k tomu, že jsem plynule přešla z jiných AD (Apo-Parox), nebobjevily se nežádoucí vedlejší účinky ani na počátku užívání. Jen mám pocit, že jsem trochu unavenější a vydržím spát třeba 12 hodin v kuse. Ale těžko říct, zda to přisuzovat působení AD, nebo zimnímu období...
24. Prosinec 2009 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
eliška (anonym)
Markét s tim bušením nevím,...Můj manžel začal brát Eliceu před měsícem. zajímalo by mě za jak dlouho vám zabrala. Měsíc mě přijde už docela dlouho, čekala se vše zlepší mnohem dřív a zatím nic.
2. Leden 2010 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Můj manžel začal brát Eliceu...Eliško,záleží na co manžel léky bere.Na deprese začínají působit po 14 dnech,na úzkosti 2-3 měsíce.Nečekej zlom,všechno u nervů déle trvá a hojí se pomaleji,bohužel.Vhodná je i psychoterapie,záleží na onemocnění.Přeju ti,at je brzy fit! Pavlo,myslím,že to bušení bude spíš k nervům.Po lexaurinu se to zlepší? Všem přeju hodně zdraví v novém roce:-)
3. Leden 2010 - 20:19

Stránky

Přidat komentář