11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Elektrizující tělo

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
becky13 (anonym)
Dobrý den, poslední měsíc mám takový problém, že mi strašně elektrizuje celé tělo. Na co šáhnu, to mě kopne, naposledy to byla kopírka a můžu říct, že mě to i zabolelo. Kope mě všechno kopírka, topení, květina v květináči, když na někoho sáhnu ... nevíte, čím to může být? Možná to někomu přijde jako blbost, ale je to hodně nepříjemné, navíc přemýšlím, jestli to nemá něco společného s nějakou nemocí nebo tak ... Děkuji
3. Březen 2011 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
lv (anonym)
tak já zrovna dnes vysával piliny v dílně (takovým sacím přístrojem s vaky :) a jak jsem držel tu hadici a kdykoliv jsem se dotkl něčeho kovového (čehož je v dílně nadbytek) tak jsem dostal pěknou šupu i přes tričko a mikinu. Jinak pro becky13 - možná nosíš nějaké oblečení,které to dělá, možná máš moc suché ruce, moc se o něco třeš :-D.
3. Březen 2011 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Nevím, jestli se nyní něco neděje, protože já poslední dny též probíjím. Včera jsem přikrývala malou dcerku dekama a úplně od nich létaly jiskry.
3. Březen 2011 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Statická elektřina vzniká při nošení oděvů ze syntetických materiálů (nebo když se tře ebonitová tyč liščím ohonem).
3. Březen 2011 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
Statická elektřina vzniká...Joj EBONIT, bejvávalo... zdalipak si dnes vůbec někdo ještě dokáže vybavit, co to bývalo za materiál? Snad ještě tak restaurátoři technických památek... Jinak tento jev (elektrisovaní lidě) je velice běžný. Suchý vzduch, textilie (včetně koberců a potahů nábytku) s obsahem polyesterového, polyamidového, polypropylénového etc) vlákna - a je nabito. Tato statická elektřina má napětí více než dostačující na to, aby nejen dala svému nositeli citelný úder, ale také aby způsobila výbuch či požár (při tankování benzinu třeba), či totálně zničila citlivá elektronická zařízení. Pokud se potřebujete pořádně vybít (myslím teď tu statickou elektřinu), vezměte do ruky něco kovového (klíče, příbor, cokoli vodivého) a touto cestou se vybíjejte proti zemněným předmětům. Jiskra přeskočí, ale elektrický úder nepocítíte.
4. Březen 2011 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Ahoj já takovýhle šlupky dostávám už rok a vždycky když jsem v práci, šáhnu na cokoliv železnýho a lup ho. Tenhle měsíc je to nejhorší, měla jsem svátek a narozeniny a všichni co mi přáli odemě na památku dostali ránu. Jsem už z tich šlupek unavená.
4. Březen 2011 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Ebonit (anonym)
je úplně tvrdá silně vulkanizovaná pryž. Používala se před vynálezem lepších materiálů jako izolátor v různých elektrozařízeních a na skříně akumulátorů.
4. Březen 2011 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta Doleželová (anonym)
Dobrý den já mám stejný problém asi tak jeden měsíc dotknu se psa krbovích kamen ledničky pračky prostě všeho a dostávám hezké šlupky až se kolikrát leknu a zakčičím potřebovala bych nějak poradit i vlasy mi nějak moc elektrizují je to nepříjemné
19. Leden 2019 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Klarka (anonym)
Dobri den mám stejném problém ale liší se vot toho že se nedotikam ničeho a dostávám elektrizujici raní na tele
16. Březen 2019 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nosím téměř výhradně bavlněné oblečení a přesto vydávám jiskry, když se někoho/něčeho dotknu. V práci jsem tímto způsobem zničil již 2 počítače, tak mně instalovali do místnosti zvlhčovač. Moc to ale nepomohlo. Velký problém mně také dělají mikrotenové sáčky v obchodě. Lepí se mně na ruce a když se jej konečně podaří rozevřít, okamžitě se zase slepí zpět.
18. Březen 2019 - 9:13

Přidat komentář