4 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dystrofie rohovky

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lisa (anonym)
Již osm let se tak třikrát ročně probudím s velmi ostrou, řezavou bolestí oka. Oko velmi slzí, objeví se i rýma, jsme velmi sbvětloplachá, oko je červené a oteklé. Celé roky mne oční lékaři léčili na,,záněty spojivek,, a pod. ale až loni v prosinci po velkém zhoršení, kdy jsem oko měla permanentně červené a oteklé mi konečně diagnostikovali COGANOVU DYSTROFII ROHOVKY. Prodělala jsem PTK ale nepomohlo to. Měsíc po operaci se mi rohovka utrhla znovu. Povrch rohovky je popíchaný - jako od špendlíku. Nyní se snažím nemoc řešit tím, že po utržení (vždy v noci) si budu nasazovat kontaktní čočku. Máte někdo další zkušenosti anebo rady s touto nemocí?
11. Duben 2006 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
doktor (anonym)
Milá Liso, potíže pacientů s recidivující erozí (at už na základě Coganovy dystr nebop předchozího úrazy) jsou opravdu někdy velmi nepříjemné. Tím nejlepším řešením bývá PTK, které jste podstoupila. Efekt bývá minimálně na několik let. Konzervativně mám několik doporučení: pořiďte si bud Vidisic gel nebo mast Vitamin A-POS, a kždý večer před spaním si to aplikujte do spojivkového vaku. Je to prevence přilepení epitelu k víčku a následného odtržení. Pokud k epizodě přecijen dojde,je možné kapat umělé slzy/Vidisic gel/VitAmast,, příp dát čočku - pozor, ale přes čočku by jste měla kapat nějaký preparát na způsob Maxitrolu nebo Tobradexu (prevence infekce). Zdravím
8. Únor 2008 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Anežka (anonym)
Byla mi diagnostikována Fuchsova endotelová dystrofie rohovky. Ve stadiu, kdy ji rozeznaly pouze přístroje kliniky, oční lékař při vyšetření tuto nemoc ještě nerozezná, nemá přístroj. Nyní se mi zdá, že se mi oči čím dál víc mlží. Jak rychle tato nemoc postupuje, mohu její průběh nějak ovlivnit? Je mi 58 let. Děkuji za zkušenosti.
22. Září 2015 - 13:43

Přidat komentář

Reklama

Reklama