Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
207 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dvanácterník a vředy

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Ahoj všem! Před 12-ti lety mně praskl vřed na dvanácterníku, teď se bolesti 12-terníku opakují jako jsem dříve, ale nechce se mně jít gastroskopii. Koupila jsem si sušenou syrovátku ve zdravé výživě a zkouším ji při problémech popíjet. Cítím příjemné zklidnění. Užívám ještě tinturu z kopretiny řimbaby - může se jí jen pět kapek 2x denně. Máte ještě nějakou radu, jak jít na dvanácterník?
1. Červenec 2006 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Martino, já jsem se dlouhé léta trápila bolestmi břicha, než jsem se odhodlala jít k doktorovi. Diagnóza: zjizvený dvanácterník četnými jizvami po vředech. Nasadil Ulcosan. Moc mi pomohl. Od tý doby, když je náznak bolesti, doktor mi předepíše ténto lék, nebo podobný (Ranital, Ranisan). Někdy ty léky beru na jaře nebo na podzim preventivně. Díky tomu jsem už 10 let bez problémů.
9. Červenec 2006 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Pájo, Ulcosan jsem kdysi také užívala. Šla bych si jej ráda předepsat, ale váhám, až bude zase hůř. Už jsem se na gastro objednávala před několika týdny a hned mně sestra v telefonu řekla, že budu muset na šlauf. Když jsem tam měla jít, tak jsem byla rozhodnutá sondu odmítnout. Ale nešla jsem tam, protože mně do toho něco vešlo něco neodkladného. Nebylo to ze zbabělosti, od doktorů se nenechám tyranizovat.
24. Červenec 2006 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
kulich (anonym)
Dobrý den chtěla bych se zeptat kde vás přímo bolí břicho.Já mám asi měsíc problém se žaludkem je fakt,že mi to začalo jak křeče a měla jsem velkou stresovou zátěž,teď mě to bolí jen když se najím tak jako kdybych se cítila úplně plná a je mi těžko prosím můžete mi poradit?Díky moc mám strach.
28. Červenec 2006 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Dvanácterníkové bolesti vystřelují doprostřed spodní části hrudní kosti, tam kde je solár plexus. Kulíšku, jelikož pracuji x let s kyvadlem a celkem se v diagnostice trefuji, tak u Tebe mně to ukazuje na poruchu SLINIVKY. Dr. by Ti ji nemuseli ani zjistit. Slinivka je pak spojena i s 12-terníkem. Na slinivku je dobré si v lékárně koupit tablety ALOE VERA - stačí užívat jen po půlkách, protože jsou dost silné.
28. Červenec 2006 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Kulich (anonym)
Mockrát děkuji za radu mám předepsané tablety Ranisan tak snad pomůžou myslite si,že porucha slinivky může také pramenit ze stresových situací?Možná jsem blázen,ale když na to nemyslím tak mě to asi ani nebolí,prášky užívám druhý den tak uvidíme,jestli mi to,ale nezabere tak mě čeká ultrazvuk a asi ta hadice z které mám úplnou hrůzu.Byla bych moc vděčná jestli by jste mi odepsala předem moc děkuji.
29. Červenec 2006 - 19:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Tu poruchu slinivky by vám ani nemuseli zjist a přesto můžete mít problémy. Hadice také nic moc nevyřeší, když užíváte léky. Bylo by horší, kdyby Vám ty léky nechtěli bez "hadice" - gastroskopie předepsat, což často dělají. Mně to vyšetření dělali 4x a mému taťkovi 30x /on měl ale nemocný jícen, tak mu hadicí jícen léčili/. Ať jdeš na hadici poprvé či po 30., je to vždy hnus, ale dá se to vydržet - nebolí to! Myslím, že je to stejně zbytečné. Jde jim jen o body. Pokud Vám léky budou zabírat, tak hadici odmítejte, je to jenom dr. výmysl. STRES - plno stresů si děláme i my sami. A čím? Tím, že nejsme rádznější, že si na sobě necháme štípat dříví, že se nebráníme ...neob naopak tím, že si věci ZBYTEČNĚ zabíráme do hlavy. Také často nevidíme, že pokud na nás někdo útočí, tak je to často jeho problém - on se něčím trápí, a pak si vylévá zlost ne člověka, co se namane do cesty. Pořiďte si knížku DOHODA S NEMOCÍ, V. Sinelnikov /buď na internetu nebo v knihkupectví/ a tam se dočtete, jak zvládat lépe stres. Podle mě je to knížka tohoto stylu jedna z nejlepších.
30. Červenec 2006 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kulich (anonym)
Můžu se netaktně zeptat kolik je vám roků Martino? Zdá se,že léky začínají zabírat beru je 5 den vím,že si to dělám i stravou,zhruba od března jsem držela dietu od oběda jsem nejedla a v červnu jsem začala normálně jíst a k tomu problémy s dětmi a v práci a pak mě začalo pobolívat to bčicho,chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi gastroskopii a fybroskopií nevím jestli to píšu správně,ale četla jsem o tom hrůzostrašné příběhy o něco výše,mě je 37 let tak se mi zdá,že bych mohla mít od tohodle jěště chvíli klid,jsem magor vždycky mám strach,že je to rakovina,spíš bych potřebovala psychiatra myslíte,že ten Ranisan pomůže i na slinivku? Děkuji moc za odpověď,pěkný den
1. Srpen 2006 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Kulichu, kdysi jsem někde četla, že rozdíl mezi žaludečními a dvanácterníkovými vředy jsou následující: Žaludeční - bolí spíš po najezení Dvanáctníkové - bolí spíš na lačno. Bolest často přestane po najezení. Mně kdysi dávno ty dvanácterníkové vředy začly po jednom obrovském dlouhotrvajícím stresu, jenže jsem nevěděla, co to je a nešla k doktorovi. Snažila jsem se to řešit podobným svinstvem jako Tramal atd. a to bylo ještě horší. Od té doby co znám Ulcosan, jsem v poho. Martino H., na vyšetření určitě běž. Moje sousedka zbytečně umřela. Velmi ji bolel žaludek, pořád se bála že má rakovinu, tak nešla k doktorovi. Jednou ráno jsme ji našli mrtvou. Prasklý žaludeční vřed. Naprosto zbytečná smrt.
1. Srpen 2006 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Kulichu, s ten Ranisan by ti asi na slinivku nepomohl. Na vyšetření žaludku sondou jsem byla několikrát. Vůbec to nebolí (na rozdíl od vyšetření opačnou stranou) ale je to nepříjemný. Pořád se nadavuješ. Ale dá se to přežít.
1. Srpen 2006 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Pájo, už jsem objednaná na sondu tento čtvrtek. Byla jsem na ní už víckrát ale před 9-10 lety. Vím, že potřebuji léky, tak tu nepříjemnost musím zase překonat. Nebolí to, ale je to hnusné, stejně tak jako rentgen či kolonoskopie střev, i to jsem prodělala a ani to mně nebolelo, jen při kolonoskopii mě skákala sestra po břiše, protože se dr. nemohl dostat tam, kam potřeboval a nakonec se tam asi stejně nedostal.
1. Srpen 2006 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Kulíšku, tykejme si, protože mně je 34, jo?! Přečti si i co jsem napsala Páje ... Tak rakoviny se určitě neboj! Bývá tam někde většinou zánět nebo vředy. Mně právě kdysi udělali jen rentgen žaludku - pila jsem sádru, je to také hnus, neposlali mě na gastroskopii - šlauf - sondu - fybroskopii - to vše zn. jedno a totéž vyšetření, a pak mně 12-níkový vřed praskl. To, že nejedlas od oběda až do rána, to byl totální hazard. Chtěla jsem také napsat, že dietnější strava je nutná a léky budou asi také nutné užívat! Mně už ale bývá zle, i když večer sním jabko. Buď mě to vzbudí v noci nebo mám ráno obrovské nadýmání. Jenže já mám chronický únavový syndrom, pordělávala jsem těžké bolesti svalů, 10 let jsem v inv. důchodu, tak proto všechno utrpení se mně nechce zase trpět další sondou, ale musím. Je to také psychikou, ale ti doktoři, co toto vyšetření vykonávají, by sami šli na toto vyšetření asi také v krajním případě, až by jim už bylo dost zle. Zdravotně jsem na tom bývala tak, že jsem nemohla ani dovést tehdy mého malé syna do školky a to bydlíme od ní kousíček. Hodně jsem se samoléčbou zlepšila, ale na zažívání pokud je tam zánět či vřed už moc samoléčba nezabírá. Léčila jsem se vždy sama, protože mě nikdo nijak neléčil, protože tu léčbu nikdo nezná. Prošla jsem si peklem, denně mně nebývá nejlíp, ale už to nejsou ty hrůzy, co jsem prožívala dřív. Psychiku jsem si dost dobře vycvičila, ale teď mívám depky, že se mně to zdraví ještě víc nechce zlepšit, abych mohla být víc samostatnější - jezdit bez doprovodu blízké osoby, kam se mně za chce atp. Doteď se pohybuji sama pouze jen po naší vesnici, protože mívám závratě a tím vl. strach cestovat sama. To jsme potom všichni na palici?! Jo i ne. Zkus si lépe naplánovat v životě to, co můžeš, zjednodušuj si život - já třeba už nevařím polévky, jen další a když nevařím další, tak jen polévku a k tomu pečivo atd. Učím se také nebát. Teď se budu snažit nebát se nepříjemností se sondou - prostě si umím vypnout mozek - vím, že pokud bych měla strach, bylo by vše ještě horší.
1. Srpen 2006 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Holky a ještě jsem si vzpomněla, u dvanácterníkových vředů bývá překyselený žaludek. Pomáhájí od bolesti i takové ty pytlíčky - Anacid (doktor předepíše). Ony neutralizují žaludeční šťávy a žaludek (vlastně dvanáctník) přestává bolet. Z vlastní zkušenosti vím, že u překyseleného žadludku může jít o podobné bolesti jako u vředu. A často tomu předchází. Teď mě Martino napadá - to jablko na prázdný žaludek - tak to bych měla určitě stejný problém. Někdo sice říká, že jablka nekyselí žaludek, ale mně jo. A potom začnou bolesti. Není-li po ruce Anacid, pomůže půlka rohlíku a zapít vlažným mlékem - taky to neutralizuje kyseliny. Ale jak jsem už napsala, jen u dvanáctníkových. Všechno to píšu z mnohaletých zkušeností. A jedno nechutné. Moc mě bolel žaludek (ještě v době, kdy jsem neznala Ulcosan - Ranisan - Ranital). Už jsem bolestí nevěděla co dělat, strčila jsem si prst do krku, dostala ze sebe kyseliny (tehdy po nějakém ovoci) a bolest byla pryč. Ale především to chce lékaře, sondu, zjistit co a jak a léčit. Je-li jen překyseleno - tak Anacid. U vředů Ulcosasn. Martino držím ve čtvrtek palce.
2. Srpen 2006 - 6:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Díky, Pájo, právě na to překyselení myslím. Mám pocit, že jsem překyselená celá:-) Je to už dávno, co jsem Anacid, Ulcosan a ještě Alsucral užívala, tak jsem na ně i pozapomněla. Mně poslední roky vždy pomohlo jíst pár dní dietu, ale teď i dieata se míjí účinkem. Zítra jdu do boje - zavřu raděj oči.
2. Srpen 2006 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Budu ti držet palce, pak se ozvi !!
2. Srpen 2006 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Kulich (anonym)
Taky moc držím palce u mě je to asi fakt psychikou,když na to nemyslím tak mě to nebolí,jen po ránu mám jako kámen v žaludku je mi těžko a kolem 9 až 11 mě to přechází a odpoledne mám pokoj tak nevím co si mám o tom myslet,kdyby to bylo zase tak hrozný tak by mě to bolelo pořád i v noci a já když se večer najím tak mě nic není,ale je fakt,že když jsem nejedla večer tak jsem nikdy po ránu těžký žaludek nepocitovala nevíš čím to může být je i fakt,že já žádnou dietu ted nedodržuji žeru s prominutím na co příjdu tak pak napiš měj se hezky a zítra vydrž.
2. Srpen 2006 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Děvčátka, tak už to mám za sebou! Kulíšku, nebyla to taková hrůza, ten strach za to nestál. Důležité je to prodýchávat a za 1-2 min. bylo i po gastrofibroskopii, jak se přesně tato metoda prý nazývá. Báječné bylo, že jsme si v čekárně povídali. S jednou starou, ale šarmatní paní, jsme si říkaly, jaké máme z vyšetření obavy, přestože na něj jdeme už po x-té v životě. Jeden pán, tak 40-tník, byl už po zákroku, tak nám říkal, že to bude v pohodě. Pak jsem ho potkala ve městě a přitakala jsem mu. Když se člověk o trable podělí, je hned líp. A jaký byl nález? Mírný zánět 12-terníku, ale žádný vřed! A trochu podrážděný žaludek. Ovšem už 3.noc mě to vzbudilo, bolesti se táhly přes žebra až do zad, úplné pálení. Za hodinu po zárkoku jsem pojedla a půl hod. na to jsem začala mít zase bolístky, tak jsem užila lék - QUAMATEL, cc mně předepsal dr. a on zabral! Také jsem si koupila ještě v bylinné lékárně něco čínského na tyto problémy, protože mě bolívá při tom i hlava a i to zabralo. Kulíšku, možná že některý z léků tady uvedených by ti předepsal i praktic. lékař, ale dá se to vyšetření vydržet. Jsem klidná, že nemám už vřed. Jo, a dr. mně také odebral vzorek, což jsem mu řekla, jestli nemám přemnoženého helicobaktera, to by mě pak musel předepsat antibiotika. Kulíšku, myslím, že ty zažívací trable Ti dělá žaludek nebo dvanácterník, protože já to mívám to samé dopoledne, pokud nemám období větších bolestí jako teď. Pájo, Tobě děkuji za dodání odvahy. Rodit a moje bolesti svalů jsou mnohem úmornější, než pár min. s hadicí :-)
3. Srpen 2006 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Ahojk vsichni,kdo mi poradite?pred rokem jsem skoncila s vredy na dvanacterniku a pekne znicenym zaludkem na posledni chvili v nemocnici.Dva mesice mne lecili ortopedi a neurologove,mela jsem silene migreny,bolesti na prsou a v zadech a kdyz se mne ptali lekari jestli nemam stres pokazde jsem lhala,ze ne-co je komu do mojich problemu-to jsem si tenkrat myslela.nakonec mi na to jedna hodna pani doktorka prisla a pomohla mi.Ale posledni dobou se stresuju zase-mam pred rozvodem a dost se s byvalym dohadujem......a nemam ted chut nekde behat po lekarich,poradi mi nekdo co by mi pomohlo??Ale prosim z vlastni zkusenosti,co bych mela jist a co ne.Vim tak trochu co ne a co jo,ale chtela bych to od nekoho kdo to ma vyzkousene sam na sobe.Diky Andrea
4. Říjen 2006 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
vim,ze u lekare stejne skoncim,ale ted momentalne se tam nedostanu.pomahalo mi dost vlazne mleko po douskach,ted uz ani to a zacala mne strasne palit zaha a snad mne boli i podbrisek,nepomaha mi ani na chvili zadny anacit.trosku mi zabira cerucal,nic jineho ted nemam,ale ten mi pomuze kdyz mi je zle od zaludku a kdyz se mi chce zvracet beru si torecan.Ale nevim jestli si tema dvouma-torecanem a cerucalem neublizuju jeste vic?
4. Říjen 2006 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ájo, musíš si sama vysledovat, co Ti z jídel vadí. Teď jsem zjistila, že paseku mi dělá brambor. salát i bez majonézy /hl. i vařená vejce a cibule/. Kvůli němu jsem musela začít užívat i lék Omeprol, který mně napsala PL. Také užívám Quamatel a oba léky zabírájí. Při potížích vždy Qu. ráno 1 tbl. a večer 1 tbl. Om. ale vkuse nejmíň týden nebo se potíže rády vrátí. Stres je metla, trpěla jsem jím hl. na škole a ve vztahu s mojí matkou a mým prvím přítelem - alkoholikem.
6. Říjen 2006 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosa (anonym)
Měl bych pro všechny zde, dobrou radu.Dobře víte, že konzumujete veškerou stravu, která má pH kyselé. Předcházet vaším problémům se dá poměrně snadno, pitím zasadité - živé - vody.Více na http://mrtva-ziva-voda.er.cz/
11. Říjen 2006 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Mica (anonym)
Jew mozna souvislost celiakie a vredu na dvanacterniku???
19. Prosinec 2006 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Možná asi je, ale ne tak častá podle mě. Chce to udělat na gastru krevní testy - nebo i u PL to možná jde.
20. Prosinec 2006 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Andulí (anonym)
Bolest závysí na tom,o který tip vředu se jedná,buď žaludeční,kdy bolest nastane těsně po jídle,většinou v oblasti pupíku,lidé ztrácí váhu,nastává pálení žáhy,zvracení,nechutenství,zvýšené slinění... nebo dvanácterníkový vřed,kdy nastává bolest nalačno,vyskytuje se i v noci,hmotnost narůstá,po zvracení se uleví,... Podle těchto příznaků by jste měli poznat,zda máte vřed.
26. Prosinec 2006 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiři (anonym)
Nejspíše ne. Vředová choroba je nejčastěj při infekci H.pylory (měl by se vyšetřit při jakekoliv lezi na žaludku i dvanasterniku), kdežto coeliakie je nesnašenlivost lepku (typ alergie), který spíše postihuje tenké střevo nežli žaludek. Takže je spíše možná koincidence, nežli kauzalita.
26. Prosinec 2006 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Andulí (anonym)
Víš Jiří: Myslím si,teda vím,že všichni nejsou vzdělani a bylo by lepší,kdybys nepoužíval takovou terminologii,ale vysvětlil to prostě a jedenoduše lajcky... Děkuji...
27. Prosinec 2006 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenda (anonym)
Ahojky, včera mi strčili do žaludku fibroskop(fujtajbl) a je tam. Na dvanacterníku. Prosím o radu jakou dietu dodržovat, co jíst co nejíst aby zmizel. Nikdo mi moc neporadil, ani na netu nemůžu nic najít. Děkuji.
11. Leden 2007 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Julča (anonym)
Zdendo - těch už jsem měla!! Dnes jsou takové léky, že se ani nechodí na neschopenku. Bere se Ranital, Ulcosan nebo Ranisan - v době vředů 2 x 1 denně nebo dvě tablety večer a za dva týdny ani nevíš, žes něco měl. Je lepší tyhle tablety mít doma, v době, kdy cítíš, že to na tebe zase leze (jaro, podzim, stresy atd.) tak se to bere jako prevence jedenkrát denně (jako prevence se to může brát i několik měsíců). Od doby, co znám tyhle léky (to je 10 let), tak nevím, co jsou bolesti žaludku a ty mršky už se mi na dvanáctníku nedělají.
12. Leden 2007 - 6:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek G (anonym)
Ahoj,chtěl bych tímto poprosit Martinu H jakou by ona mne stanovila diagnozu,nekolik let mne trápí dvanácterník.Děkuji.
17. Leden 2007 - 7:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Mirku, dg. je u Tebe stanovena, ne - 12-cterník. Hl. vysledovat jídlo, co Ti způsobuje sebemenší problém a vyhýbat se mu jak čert kříže!! Pak si někde můžeš sehnat tinkturu z kopretiny řimbaby, ta jedinná je trochu účinná - např. na www.jukl.cz
17. Leden 2007 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
Martino a já mám bolesti celého břicha a trpím zácpou, čím to je dík.
17. Leden 2007 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Víš Hani, to bych musela dělat kyvadlem diagnózu celému národu a na to nemám moc sil. Zácpy se člověk zbaví, když se přestane v životě nervovat, začne meditovat a přestane jíst úplně jídla, po kterých se necítí ok. Zbavovala jsem se jí touto cestou x let, ale dokázala jsem to nějakým způsobem. Hl. nežít ve strachu a napětí.
18. Leden 2007 - 6:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Zdravim vsechny, mohu Vam nabidnout pomoct s produkty Aloe-vera a zbavit cloveka vredu a dvanacterniku. Pokud mate nekdo zajem, napiste na e-mail: libor.ucen"centrum.cz nebo SMS na cislo 774110311
18. Leden 2007 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Zbavit těžko, ale Aloe mírně uleví, to jo.
18. Leden 2007 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
vlastik (anonym)
s vředy na dvanácterníku se potýkám cirka 12 let. Při potížích mi pomáhá Ranital,tři dny přechod na mléčné výrobky a popřípadě 12 Plzeň.
19. Leden 2007 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
:-) (anonym)
Ahoj všem, ty vředy jsou na dvanáctníku, dvanácterník je nějaký letitý jelen...
19. Leden 2007 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
chtela bych se zeptat, jak poznam, jestli mam vredy na dvanacterniku, nebo zanet slinivky a nebo "jen" prekyseleni zaludku? jak se projevuje ten ktery problem, co na nej zabira a jak je mu mozno predchazet-co treba jist a co ne?? (hodne uz bylo receneho,jenom nevim, jak mam poznat, co me vlastne trapi a nechci brat "zbytecne" leky na vredy, jestli mam treba "jen" prekyseleni zaludku...)- boli me presne tam jak bylo v jednom z prispevku uvedeno (doprostřed spodní části hrudní kosti a hlavne nalacno). Je mi 27, je to teprve po druhe co me to boli. Poprve jsem mela velke bolesti kdyz jsem byla nemocna a brala acylpyrin...to vim, ze byla chyba...ale ted uplne z niceho nic a bolest zatim neni tak silna jako poprve...asi pred dvema lety.
22. Leden 2007 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
lenko vřed dvanáctníku od "překyselení" moc nepoznáš.Leta mě bolel žadudek,byla jsem na šlauchu a nic nezjistili(prý překyselení),tak jsem dalších pár let trpěla,pak jsem šla znovu na šlauch a našli tam několik zajizvených (přechozených)vředu. Prej když je vřed na dvanáctníku,tak to bolí hlavně na lačno - stačí sníst půl rohlíku a vypít trohu mlíka,je u něho překyselení - a je to prý míň nebezpečný. Vřed v žaludku bolí víc po najezení a je prý nebezpečnější. Vyléčení pomáhá Ulcosan, okamžité úlevě pomáhá (mně né vždycky Anacid)
23. Leden 2007 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
jsem po operaci prasklého vředu na dvanáctníku do dutiny břišní.Bolesti jsem pociťoval asi 3.měsíce.Je možné po této operaci žádat o částečný invalidní důchod? Děkuji za odpověď
23. Únor 2007 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Mirku, asi ČID na toto nezískáš, ale zeptat se na sociálce u posudkové lékařky můžeš. DVANÁCTERNÍKOVÝ VŘED či ZÁNĚT se projevuje bolestí přímo pod hrudníkem uprostřed břicha - u soláru, je jedno, jesli ráno či večer. Také pocitem plnosti atp. jako některé žlučníkové obtíže atd. DIAGNOSTIKA PODLE AKUPRESURY PLOSEK NOHOU /postižený či ochablý je ten orgán, kde když přitlačíme palcem, cítíme na tom místě bolest/ - dvanácterník - bolí při zmačknutí tam, kde máme výkroj na plosce - uprostřed asi dva tři cm od venkovního okraje směrem doprostřed plosky nohou - žaludek /bolest/ najdeme na plosce pod velkým kloubem palce u nohy - slinivka je na stejném místě jako dvanácterník, tak se to těžko rozeznává, že jde od dvanácterník se může potvrid i bolestivými body na nártu nohy uprostřed v prohlubních - ono se to těžko vysvětluje, je dobré mít knížky o akupresuře nebo si něco najít na netu ve vyhledávači
24. Únor 2007 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
Ze soboty na nedeli mě tak strašně bolelo břicho,že jsem myslela na konec svého života.Ráno jsem měla tak černou stolici jak bych snědla borůvky.Co to asi bylo?Mohlo se jadnat o prasklý vřed__
27. Únor 2007 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Janča
27. Únor 2007 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Vlaštovičníková tinktura D3 Homeopatika :-))
2. Březen 2007 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Šárko, určitě ANO, hajdy šupky na gostro na vyšetření šlafuem - trvá chvilku, dá se to překonat celkem dobře. Vlaštovičník. tinktura mně na 12-ník tak nezabírá dobře jako tinktura KOPRETINA ŘIMBABA.
3. Březen 2007 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Dobrý den,žena má už 14 dnů těžké průjmy,klasické vodní stolice nic víc.Po různých endiaronech a dalších kapkách a pilulkách je situace pořád stejná,po týdnu ji lékař konečně poslal na výtěr.Tyto obtíže jsou spojeny s pocitem plnosti říháním a občasným pálením žáhy,může se jednat o dvanácterník,či něco jiného,podotýkám,že ženě je 28 let?!
18. Březen 2007 - 7:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Průjmy mohou mít příčinu ve špatné funkci žlučníku nebo tlustého střeva. Dvanácterník je na počátku tenkého střeva a jeho problémy průjmy nedoprovází - alespoň co vím já.
18. Březen 2007 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahojky, Vředíky na dvanácterníku mám taky, je to v dost špatném stavu (dřív jsem hodně brala nesteroidní antirevmatika na problém s klouby). Mně nejvíc pomáhá dostatek spánku, omezení stresu, to, že jsem přestala kouřit, pít alkohol, černý čaj a jakýkoliv kofein. Pokud Vás to trápí doporučuji dlabat pravidelně (neříkejte, že to nejde- taky jsem to říkala - a jde to) a zkuste si koupit živé kultury v lékárně (v kapslích mají několik různých druhů- doporučuju biopron). Poslední tři měsíce co se tohoto držím opravdu důsledně nemám žádný problém, předtím mě bodalo v břiše a křeče každý den (!!!). Průjmy se vředy přímo nesouvisí. Doporučuji zajít na gastroenterologii a požádat lékaře jak o vyšetření sondou (dámy, vždyť je to jenom chvilka- je nepříjemná, ale například mně nevadí) tak o krevní test na nesnášenlivost lepku či mléka(!!!!)
19. Březen 2007 - 4:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Pro Martinu H., co je třeba napsat, abyste kyvadlem,jak uvádíte, rozpoznala příčinu zdravotních problémů. Děkuji za odpověď.
20. Březen 2007 - 8:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Ahojky všichni, Už asi měsíc mě dost bolí pod pravým žebrem a teď mi to začalo vystřelovat do středu břicha mám strach zajít k lékaři , ale asi mě to nemine.Nevím co by to mohlo být poradí mi někdo prosím.
20. Březen 2007 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Ráda bych taky poprosila Martinu H. zda by nehola zjisti příčinu mých problémů.Děkiji za odpověď.
20. Březen 2007 - 12:00

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama