5 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Důvěra v partnera

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Zdravím, potřebuji znát názor třetího na můj problém. Z mužského i ženského pohledu. Se svou přítelkyní jsem 2 roky, poznali jsme se a pracujeme v jedné firmě. V práci máme dobrý kolektiv a chodíme se společně stravovat a pořádáme i vlastní akce mimo pracovní dobu. Přítelkyně není žádná "barbie" a i když není přímo z našeho oddělení, obědů i akcí se účastní. Bohužel jednoho kolegu postihla osobní událost, kterou nesdělil všem, ale svěřil se jen pár lidem - včetně mé přítelkyně, která mu od té doby dělá jakousi vrbu nebo důvěrnici. Z občasné konverzace, piva, případně večeře, se po dvou měsících stalo nefalšované chatování. Během pracovní doby se občas zastavíme jeden u druhého v kanceláři. Poslední měsíc nemine den abych jí při návštěvě neviděl blikat chatovací okno se jménem onoho kolegy, přestože mě předtím suše odbyla tvrzením, že mi nemůže napsat, protože nestíhá práci. Nejsem jak se říká "stíhačka" a i když jsem mohl jiného kolegu Xkrát požádat o výtah jejich konverzace z logu, neudělal jsem to. Kolegovi ale tohle asi taky došlo. Dnes jsem šel přítelkyni vyzvednout k obědu a přímo přede mnou stornovala upozornění na příchozí email. Jméno problesklo jen na desetinu vteřinky, ale viděl jsem ho moc dobře. Jak už jsem se zmínil, nešpehuju uji, takže nemám představu kolik takových mailů si denně vymění. Další věc, která mě zarazila nebo přímo naštvala je to, že mi uprostřed vcelku vášnivého objetí zničehonic řekla, že néma ráda moje doteky na prsou a na pozadí. Vyvinutým ženám jako ona to prý dává pocit, že po nich muž chce jen to jedno. Po dvou letech mi řekne, že se můžu jen dívat a nesahat? Můžete mi někdo říct, jestli jsem jen přehnaně žárlivý a ona schovává tu komunikaci přesně z tohoto důvodu nebo jsou tady jasné indicie o úpadku vztahu? Moc mě to trápí, nejsem schopen se na nic soustředit, nevím jak z toho ven.
4. Duben 2011 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Z toho co píšeš těžko říct. Píšeš jen o tom, jak se chová ke tvému kolegovi, ale už si nezmínil o tom, jak se chová k tobě a jestli se od té doby změnil Váš vztah? Co sex? Vyhýbá se od té doby sexu s tebou nebo se mu vyhýbala i před tím? Nějaké signály, že se ve vztahu cítí nespokojená? Já mám třeba na nětu také internetového kamaráda, se kterým si píšu každý den, někdy i pár hodin, klidně se otevřeně bavíme o sexu, ale to je tak všechno. Prostě se mě zeptá, jaký sem měla den, co je nového, když mě něco trápí, tak mu to můžu říct a on mi poradí, ale je to pořád neškodné. Můj vztah to nijak nenarušuje. Pokud bych však zjistila, že si přítel čte moji poštu, historii chatu nebo zprávy v telefonu, tak by byl okamžitý konec bez pardonů. Velmi si ceník svého soukromí a soukromí svého partnera taky plně respektuji. Nikdo Ti asi nedokáže lépe odpovědět než ona. Měl by si zkusit si s ní o všem otevřeně promluvit, bez křiku, bez výčitek, bez obviňování. Najdi vhodnou chvíli a upřímně se jí svěř, že máš pocit, že jí ztrácíš a zeptej se jí, jestli je s něčím nespokojená a proto to hledá jinde. Jakmile ale začneš vyčítat, kričet, obviňovat, fňukat a já nevím co ještě, tak se nedozvíš vůbec nic a už se s tebou o tom nebude chtít bavit. Jestli si myslíš, že bys nebyl schopen to řešit v klidu, tak bude lepší jí to napsat. Komunikace je totiž základem každého úspěšného vztahu. Pokud si nebudete schopni otevřeně a klidně promluvit o problémech, tak je to začátek konce.
5. Duben 2011 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Radime (anonym)
rozhodně nepodceňuj, pokud ti záleží na vztahu tak s ní o tom mluv na rovinu.. pokud zaznamenáš vyhýbavost (či jiné signály) tak jdi do logu a nestyď se, soukromí končí tam kde začíná podvádění
5. Duben 2011 - 12:18
Obrázek uživatele modryalbert
modryalbert
Réňo je zbytečné ponoukat k chování "jak ty na mě tak já na tebe", tím může vyvolat nedůvěru partnerky a prohloubit problém, než dojdou k vyjasnění tak už by bylo pozdě. Z osobní zkušenosti doporučuju hledat fakta (tedy pokud má R pocit, že vysvětlení přítelkyně nekoresponduje s realitou) - zmiňovaný výtah z logu by mohl být vodítkem, pokud je v pořádku tak se s tím srovnat, pokud není tak přítelkyně lže a rozchod.
5. Duben 2011 - 13:04

Přidat komentář

Reklama

Reklama