128 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Duše zemřelého - dotaz na lékaře a sestry

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
kazi (anonym)
Slyšela jsem, že když někdo v nemocnici zemře, tak sestry nebo lékaři otevřou okno, aby mohla duše odletět. Když se to neudělá, tak ten dotyčný chudák nemůže v klidu zemřít, pořád se vrací. Je to pravda?
19. Červen 2005 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Pro odlétající duši snad nemůže být překážkou okno?!
19. Červen 2005 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
kazi (anonym)
Taky se mi to nezdálo, ale prý to tak skutečně je. A okna otevírá údajně i personál, který není moc duchovně založený, a to i přes hrozbu vysokých pokut, protože někde se okna otevírat nesmějí (sterilní prostředí). Tak mě zajímalo, co na to lékaři a sestry v nemocnicích.
19. Červen 2005 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
cynik (anonym)
Já spíš myslim že to dělají proto aby vyvětrali...
22. Červenec 2005 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
frki (anonym)
Také jsem o tom slyšel. Ale zakrývají se (někde) i zrcadla. Možná to bude takový zvyk jako vánoční Ježíšek. Kdo ví přesněji?
28. Červenec 2005 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
bondy17 (anonym)
Jsem lékař, tento zvyk znám, chápu a plně respektuji, okno se otvírá, aby mohla duše volně odletět.
28. Červenec 2005 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
Takže zavřeným oknem by neproletěla_
28. Červenec 2005 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ponocny (anonym)
Asi ne. Ta duse jak je zrejmy vodlitne skrz lebku ci votevrenou pusou nebo jak ale s voknem uz si neporadi.Asi taky proto je vodnici muzou mit zavreny v porcelanovym hrnecku s vickem.
29. Červenec 2005 - 2:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Diiii (anonym)
Já pracuji jako zdravotní sestra, ale o nicem co tady píšete sem nikdy neslyšela. Mimochodem pracuji na interně, tak to bysme mohli to okno nechat otevřený permanentně...nééé, sranda...ale fakt sem o tom nikdy nikde neslyšela
22. Srpen 2005 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
Moje duše, jak ji znám, odejde análním otvorem.
22. Srpen 2005 - 23:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Jsem sestra a tohle,o čem tady píšete se opravdu dělá.Ještě v době,kdy jsem se duchovnem nezabývala,jsem to dělala také,asi podvědomí takhle pracovalo...Ted už mám nějakou tu duchovní cestu za sebou,vím,že duše odlétne i zavřeným oknem,ale zvyk otevírat ho mi prostě zůstal.Možná jen jako gesto,ale i to občas zapůsobí na ostatní zdravotníky,kteří se ne vždy chovají eticky k umírajícímu...To,proč duše zůstane a prostě neodejde do Světla je jiného důvodu.Nevyřešené karmické vztahy,lpění na materiálních věcech,na manželce,dětech atd.Důvodů je mnoho.
9. Září 2005 - 2:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
sem zdravotní sestra,tento zvyk se skutečně dodržuje spíš z piety,pracuji v zařízení pro staré a nemocné,větráme často i když se neumírá.Katka
12. Říjen 2005 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Casto jsem slysela od odborniku, ze kdyz velmi namahave pracovali na zachranu cloveka na operacnim stole, ze ten clovek se najednou objevil v te mistnosti a radil, aby uz toho nechali. Nekdy ten clovek tam jen tak stal a zdravotni sestry a doktori to zacaly brat jako normalni. Ale byla to i znamka, ze ten clovek zemre. Myslim ze je to skoro svetovym zvykem otvirat okno, ale neni to potrebne. Duse se dostane na svoji sveru podle karmy a jeho zivota na zemi. My tomu volame nebe a podle zprav od zemrelych je tam krasne. Je tam energije lasky, svoboda a vsichni se citi laskyplne, radostne, zdrave a plni energiji. Kazdy vypada jak byl v tech svych nejlepsich letech na zemi. Muzou si zvolit delat praci jakou si preji a kdy chteji a nebo se mohou venovat svym talentum. Kazdy clovek ma moznost zit podle sve predstavivosti, takze tim si i vytvari prostredi i pocasi. Ale i bez toho priroda je tam tak krasna, ze se to da tezce vylicit a kazdy muze mit obytni dum jak si predstavuje. Ale ze malo lidi zustava doma, jelikoz je tam plno zajimavych cinnosti.A kdyz je clovek pripraven se ucit nove lekce zivota je poslan zpet na zem. A v pripade, kdyz nekdo zpacha sebevrazdu, vetsinou je jiste ze se zase octne na zemi se doucit svoji lekci. Bozske duse sleduji co se deje na nasi zemi a jsou velmi zklamani jak nase planeta se znecistuje a temne energije se znazi premoci nasi zem a to s pomoci lidi, kteri jsou nesmirne bohati a ve vysokych pozicich. Bozske duse se snazi pomahat a zasilaji positivni energiji a doufaji ze pozemstane se nedaji premoci temnou energiji- dablem, co dela vsechny katastrofy a nestesti na nasi zemi. Vetsina tech bohatych a dulezitych osobnosti na tomto svete veri v temne sile a jsou jimy pouziti.Jinak je znamo, ze vsechny nase ciny, myslenky jsou zapsany do bozske knihy a tim se i dostava karma a specialni svera na nebi. Kazdy clovek ma sveho bozskeho zachrance a pomahaji aniz by jsme si to uvedomovali, ale nesmi nam branit se ucit nase lekce,i kdyz jsou nekdy velmi tezke. Co i na nyneji zemi kazdy potrebuje - je laska
14. Říjen 2005 - 8:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
prosímtě,nenech si motat hlavu těma lžima,žádná duše neopouští tělo.člověk je celek tělo,duch duše.To co odchází při smrti člověka je dchnutí a jde zpět k Bohu.Přečti si bibli stoření člověka!Adam se stal duší živou-celý člověk ožil,tyto lži roznáší padlí anděl satan,byl vyhoštěn z nebe,láká lidi na léčku smrtelnou.Jediná jistota věčného života je v Ježíši Kristu,který až se vrátí v druhém přichodu na svět pro ty kteří mu věříli,milovali Ho,byli poslušni ,dá jim nesmrtelnost.Budou mít nová nádherná těla a poznají se s přáteli,neboť jim podoba zůstane.V nebi nastavějí domy,cestovat vesmírem budou,každý měsíc 12druhů ovoce budou jíst,copak duše může jíst???Bůh má nádhernou budoucnost pro vykoupené a ty bajky nemají šanci,vykoupení budou rozvíjet vlohy,studovat,satan bude zničen i s těma kteří se dali na jeho stranu a ukolébali se polopravdami,lžima.Dnes člověk neví čemu má věřit,ale bible božské zjevení vše odhaluje,slávu obnoveného ráje--co oko nevidělo,ucho neslyšelo a ani na lidskou mysl nevstoupilo zaslíbil Bůh těm kteří Ho milují!!
19. Duben 2006 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Hmm, tak tady jde ruku v ruce sektářský pohled na svět, viď Marto. Co je bůh? Nebo budha? Aláh? Krišna? Nebo, nebo....... A proč bych měla slepě někoho poslouchat? Jsem snad idiot, který se sám stěží nají? Je to jen pokrytectví. Protože všechno co se děje můžeš shodit na cesty boží. Já věřím sama v sebe (podle bible je každý bohem), věřím, že "NĚCO" existuje, ovšem my nevíne co a pokud nebudeme "na druhé straně" jsou to jen pouhé dohady. Tak abych to shrnula víme absolutní prd.
6. Červen 2006 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
to je mě tě líto,a bibli si nečetla,jelikož tam není psané,že jsme bozi.Vybrala jsi sama svoji cestu víry,a co se týče duší je to pustá lež a člověk rád věří lžím,nechce měnit životní styl,který bible doporučuje.Právě je nesmysl,že nevědomost hříchu nečiní,už teď jsi před Bohem bez výmluvy,je-likož vědomě odpíráš Jeho pravdě.Můžeš to změnit,dokud neskončí doba milosti pro všechny lidi na zemi.
7. Červen 2006 - 8:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
co se týče sektářství,tak v něm opravdu nejsem,protože pán Ježíš upozornil na sekty zatracení,abychom si dávali pozor,kdyby Ježíš založil sektu,tak by si vlastně protiřečil.
7. Červen 2006 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
kj. (anonym)
Milá zlatá sektářko Marto, neznáš ani Bibli :-) Jan, 10. kapitola 33. Židé mu odpověděli: "Nekamenujeme tě za dobrý skutek, ale za rouhání, totiž že ty, člověk, ze sebe děláš Boha!" 34. Ježíš jim odpověděl: "Není ve vašem Zákoně napsáno: 'Já jsem řekl: Jste bohové'?
7. Červen 2006 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Marto,nemuzes tvrdit,ze jen Tvoje vira a cesta je ta spravna!Dokazat to nelze.Mohou to byt klidne pouhe lidske smyslenky,bibli psali muzi-lidi ze! Nemam rada ty,kteri tvrdi,ze jen jejich nazor je ten spravny.Nejsi Paroubkova?To bych se pak nedivila..
7. Červen 2006 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
pro kj.-židovští vůdcové se snažili naplnit pokyny zapsané v 3.knize Mojžíšové 24,15-16,týkající se těch,kdo se rouhají(prohlašují se za Boha)chtěli je ukamenovat.Jan 10.33-36 toto je potvrzení pravdivosti Bible.Přijímáma-li Krista jako svého Pána,přijímáme také jeho svědectví o tom,že Bible je Boží slovo.
8. Červen 2006 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Jan 10.34-36 Ježíš se hájil slovem Písma,kde sám Bůh propůjčuje určitým lidem titul bohové.Písmo berete za neměnnou autoritu.Proč vám najednou vadí,když se božím Synem nazývám já,zplnomocněný Boží vyslanec?Prokázal jsem přece,že mne Bůh poslal a zplnomocnil.
8. Červen 2006 - 8:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Heleno,to nejsou moje slova,co mě přdhazuješ,ještě jednou si přečti moje příspěvky,to je Boží slovo.Nikdy bych sama nepřišla na to,co je Pravda.Rozvaž ve své mysli,že politika a Ježíšovo království se vzájemně vylučují.Ježíš nepřišel založit zemskou vládu,ale přišel nabídnout daleko něco lepšího a to život věčný.Jeho nabídka platí všem lidem i tobě a záleží jak se rozhodneš.Bibli psali různí lidé,ale pod vedením Ducha svatého.2list Petrův,1kapitola verš 21-Nikdy totiž nebylo vyřčeno proroctví z lidské vůle,nýbrž z popudu Ducha svatého mluvili lidé,posláni od Boha.
8. Červen 2006 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
Správné bláboly trhlejch lidí.
8. Červen 2006 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
HANACH (anonym)
Chtěla bych reagovat protože je vidět že o této formě energie málo víte. Já vnímám duše, komunikuji s nimi a věřte , že je to vše o něčem jiném. Mnoho popisů komunikace zní jako pohádka ale je velikou pravdou, že duše z těla odchází posledním vydechnutím , je to jako náboj který vystřelí duši z těla ven. Pak už záleží na mnoha okoknostech jestli duše odchází za světlem a nebo zůstává připoutána k Zemi.Vůbec nezáleží jestli je otevřené okno nebo ne. duše je proud energie, který prostupuje vším a není pro ni žádná překážka, jedinou překážkou může být pro ni její vlastní zmatenos při opuštění těla.Jenže o tomto by se dalo hovořit donekonečna protože to je úplně jiný systém. Proto jen tahle maličkost. Konejte tak , abyste až budete jednou odcházet měli čistý štít. Posílám lásku všem.
9. Srpen 2006 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Moje mamka je zdravotní sestra a dělá to taky. Prý, aby duše odešla, kam má a "nestrašila". Podle mě je to takový symbol, že posílají duši zemřelého pryč, k ostatním duším...
9. Srpen 2006 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
RUZKA (anonym)
PROSIM, PISETE , ZE KOMUNIKUJETE S DUSI ZEMRELEHO, JA SE VELMI TRAPIM ZTRATOU SVEHO 41LETEHO BRATRA,PROSIM, JAK NAVAZAT NEJAKY KONTAKT, NEKDY MAM POCIT, ZE HO CITIM, NEBO SI TO VELMI PREJU
31. Srpen 2006 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Casto komunykuji s mima blizkyma co jiz odesli do jine sfery. A komunykuji pomoci lidi, co to umi. Ruzko dofam, ze uz jsi si nekoho nasla ve svem okoli, kdo by ti pomohl. Stoji to za to.
9. Září 2006 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Růžko, a je to rozumný? Nezpůsobíš si s tím nějaký psychický problémy?
15. Září 2006 - 16:36
Obrázek uživatele Návštěvník
IM_cookie=true (anonym)
Dobrý den,jsem zdravotní setra.Když jsem nastoupila na interní oddělení do Nového Bydžova,tak o téhle zvyklosti jsem byla upozorněna od starších sester.Sestrou jsem jiř deset let,a ze své zkušenosti vím,že spíš to sestry nedělají,protože o tom ani nevědí.Dělala jsem i na následné péči,takže jsem se s mrtvými setkávala dost často.Ale vždy jsem to okno otevřela,asi ze zvyku.Ale ani sama nevím, jestli tomu vlastně věřím
15. Září 2006 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
JVS (anonym)
u nás se okno pro duši otevírá, a dělají to i takzvaní ateisti, kterým se třeba někdy o noční stalo, že se otevíraly a zavíraly dveře u pokojů ležících pacientů nejde o to, že by zavřené okno bylo překážka, ale o to, že někdo z živých musí dát duši najevo, že je čas jít většina lidí, kteří umírají, ničemu nevěří a nemají představu, co se s nimi potom stane
15. Září 2006 - 19:54

Stránky

Přidat komentář