75 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Duchovně zaměřený kurz - doporučení, zkušenosti?

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahoj, dovedl by mi prosím někdo tady doporučit nějaký opravdu kvalitní duchovně zaměřený kurz, nejlépe který jste sami absolvovali? Je mi jedno, kde to bude, dojedu po celé ČR kamkoliv, když to bude stát za to. Bohužel totiž poslední dobou po všech těch "rychlo-webinářích" a pseudokurzech zjišťuji, že dobrých duchovních kurzů je u nás pomálu, proto si člověk musí pečlivě vybírat.. Díky, Petr
20. Srpen 2013 - 22:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Láďa (anonym)
Nikdo nic?
1. Leden 2016 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
písni (anonym)
Nikdo nic?Seji2@centrum.cz
2. Leden 2016 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Ahoj, dovedl by mi prosím...Ono jde o to jak si zaměřen, a co si pod pojmem duchovno představuješ.
2. Leden 2016 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
na to abys měl (anonym)
duchovno čisté nepotřebuješ kurz. Jsou lidičky co vysedí plno takových a podobných kurzů mají na to papíry osvědčení a tím se všude ohání a přitom se chovají jako morální zrůdy. A ješzě radí jiným. Kdo by jim na to skočil na ty jejich sladký učený žvásty. O tom jaký člověk je mluví jeho činy a ne množství kurzů a učený kydy.
3. Leden 2016 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
duchovno čisté...Máš pravdu. Ovšem pokud chce člověk pochopit opravdu a dojít poznání, měl by vedení mít. Pravdou je,že někoho kvalitního sehnat je problém. A řeči o tom že je někdo veden vnitřně, jsem slyšel mnohokrát. Ano, vnitřní vedení je dobré, ale aby člověk tomu uměl naslouchat a rozlišovat, chce praxi.
3. Leden 2016 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Zajímavý, jak se dneska volně zaměňuje duchovno a morálka, jako by to byly synonyma. A přitom klidně může být jedno bez druhýho. Radku, praxe není totéž co duchovní mistr. Praxi můžeš provozovat i sám. Správně se ho ptáš, co si pod duchovnem představuje, tak ten pojem taky dodržuj otevřený.
3. Leden 2016 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Zajímavý, jak se dneska...No, nejdříve musíš vědět co a jak máš dělat a čeho se varovat. To ti poskytne mistr. Potom následuje praxe. Špatná praxe na špatném základě ani praxí není. Pak můžeš praktikovat i 100let. A je to k ničemu ;-)
3. Leden 2016 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
No, nejdříve musíš...To máš pravdu. Navíc si člověk může navíc ublížit. Mohl bych vyprávět.
3. Leden 2016 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Člobedík si může ublížit i když poslouchá chytrolíny a padne na špatného "mistra" - respektive na někoho kdo se třeba za mistra vydává. A takových je tři habaděje.
4. Leden 2016 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Člobedík si může...Karle, nemá cenu s tebou diskutovat. Podle tebe buď dělat kde co, a věřit tomu co na netu je,nebo co jebt knížce, kterou ani nevíš kdo psal,překládal, jak tomu rozuměl, nebo nedělat nic? Máš buď problém s egem, autoriami, ale to jsou na duch.cestě překážky. Nikdo tu netvrdí, že musíš někoho slepě poslouchat, ale ty máš asi problém někomu se podřídit. Pokud jsi výjimečný karmicky zralý, pak to opravdu nepotřebuješ. Měj se.
4. Leden 2016 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Člobedík si může...Nevím, proč, ale podezřele se tomu branis :-))
4. Leden 2016 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Nevím, proč, ale podezřele...Já se mistrovi nebráním. Pouze tvrdím že se člobrdíci mohou v dnešní době obejít i bez mistra, zvláště pokud chtějí něco spešl. Protože se u nás vyskytují mistři tak na buddhismus, jogu, sexuální tantru, reiki a pár podobných technik. Ale zatím jsem si nefšimnul jediného mistra třeba na stará mystéria, duchovní alchymii (viz pro příkald Tajemství zlatého květu), hinduistickou tantru (viz Woodroffe, The serpent power a Sat chakra nirupana) a mnoho dalších technik. Takže pokud budu mít zájem o něco z takových tak bych měl smůlu protože to aby jsi mistra lucrenou za bílého dne hledal. :-D
4. Leden 2016 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Já se mistrovi nebráním....Asi si dost nehledal. Divil by ses, co za lidi lze nalézt. Pokud si ale myslíš, že za tebou přijdou, nebo že je najdeš na netu, tak :-D
4. Leden 2016 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Já se mistrovi nebráním....Jestli myslíš tím spesl jako speciální tak tím nutneji je učitel třeba. Nebrat každého to ke pravda. Jak tu bylo psáno, i s učitelem je to těžké, natož bez něj. Je to na celý život, a min.10let soustavného praktikovani. ;-)
4. Leden 2016 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Jestli myslíš tím spesl...Na deset let? :-) Na celý život. Protože ty cestičky mají každá nějaký cíl a ukončit to po nějakých 10 letech znamená minimálně "usnout na vavřínech". :-)
4. Leden 2016 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Karle, nemá cenu s tebou...No to teda neni jedinej, kdo má problém se někomu podřídit. Myslím, že jsi pořád stejnej týpek, kterej se tu vyskytoval i pod přezdívkou Ivan nebo tak nějak, dělá nějakou jógu a neustále do lidí pod různýma záminkama cpe, že je třeba si najít mistra, bez něj že se člověk ani neuprdne. No, v Indii to možná platí, ale tady jsme v Čechách a leckoho tu zajímají věci na hony vzdálený od nějakýho hinduismu. Celkově souhlasím s Karlem.
4. Leden 2016 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Valerie (anonym)
Myslíte si, že je možné, aby vás mistři navštěvovali ve snech?
4. Leden 2016 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Myslíte si, že je možné,...To jsou právě ti nejlepší mistři ;-) Teda můžou být. Podle toho, jestli ti dává smysl, co ti radí.
4. Leden 2016 - 14:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Na deset let? :-) Na celý...Karle, ty opravdu neumíš číst, nebo jsi tak sebestredny? Psala jsem, že to je na celý život, a min.10 let že ti musí člověk dělat. Tedy polopatycky; pokud to nedělá aspoň těch deset let aktivně a smysluplně, nemůže o tom mluvit.
4. Leden 2016 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
No to teda neni jedinej, kdo...Jestli máš ty problémy se sexuální orientací, já ne.A pokud se mě názory s někým shodnou, je to jen dobře. Pokud by jsi praktikoval a ne jenom teoretizoval, věděl bys to.
4. Leden 2016 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Myslíte si, že je možné,...Můžou se zjevovat, ale chce opravdu rozlišovat. Na tom se shogune shodneme :-D
4. Leden 2016 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Jestli máš ty problémy se...Ty jsi Radek? Nějak ses nám rozdivočela, nechápu proč. Na co vůbec reaguješ a o čem mluvíš? Kdybych neměl zkušenosti, nevyjadřoval bych se. A měla by sis uvědomit, že ne každej má potřebu nebo vůbec chuť šířit někam do kyberprostoru, co dělá nebo v čem je dobrej či špatnej. Přes internet eště nikdy nikdo nic nevyčaroval ani nevypraktikoval.
4. Leden 2016 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Paul (anonym)
Ty jsi Radek? Nějak ses nám...Shogune, myslím, že ses na jiných vlaknech strefoval podobně do všech..
4. Leden 2016 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ty jsi Radek? Nějak ses nám...Pánové, v duchovních naukach, a je jedno jestli jde o jógu, buddhismus nebo magii atp.Musí mít člověk pokoru, což neznamená že bude věřit každému. Máme rozum,cit, a znalosti z literatury. Pak můžeme posoudít, komu věřit. Věřte, že bez pokory nedosahnete ničeho, možná na chvilku, ale pak vás to zničí, pokud budete podléhat egu. Věnuji se těmto věcem celý život za nejsem žádná mladice. Myslím, že podobné diskuze by měly být výměnou zkušeností, a ne osocovanim. Tak se nikam nedostanete. Mějte se dobře, a přemýšlejte. JITKA
4. Leden 2016 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Shogune, myslím, že ses na...Jestli se tu do někoho strefuju, tak pro jeho utkvělý názory a úzký zorný pole, když vydává svoje dogmata za všeobecnou pravdu pro všechny. A dnešní populární duchovno, nevědomky do sebe míchající prvky křesťanství a hinduismu, se jen hemží rádoby všeobecnými pravdami a poučkami. Jednou z nich je, že jen následování tvého mistra tě dovede ke "skutečnému poznání". Pokud jde o poznání, tak já to vidím přesně naopak. Jediné poznání, které mi stojí za to, je to moje osobní, autentické, nezprostředkované. Kdo si necení vlastní schopnosti poznávat, nechť se spokojí s někým, ke komu bude vzhlížet a přejímat jeho moudra. I tak si myslím, že tenhle princip už je zastaralý. Dneska máš dostupných hromadu lidí, od kterých se můžeš inspirovat přesně v tom, co jsi potřeboval vědět, a přestat brát jejich slova vážně ve chvíli, kdy už začnou blábolit nebo říkat něco, co tě nezajímá. Od chvíle, kdy tě matka odstavila od prsu, už si můžeš v životě vybírat, už nejsi závislý na jedné osobě. Nějaká nábožná úcta k člověku - k tvoru stejného druhu jako jsi ty sám - je už mimo mísu, a kdo ji od tebe přímo nebo nepřímo vyžaduje, ten jí už vůbec není hoden. Další domnělou duchovní ctností je tzv. pokora, o níž mluví Jitka. Pokora neznamená nic jinýho než dobrovolný pokoření. Člověk před člověkem? Jakým právem? Otrokářství i feudalismu už jsme se snad zbavili, a že to naše předky stálo hodně krve. Připadá mi ale, že mnozí duchovní hledači podvědomě touží po svým osobním otrokářství nebo poddanství, jinak si moc nedovedu vysvětlit, že obhajujou ponižování člověka (ať už sebe, nebo druhých). Asi jim chybí ten jednoduchý bezpečný řád, zahánějící jejich hrůzu z neznáma, a rádi by ho vyměnili třeba za svobodu myslet i jednat sám za sebe. Třetí nafouknutej pojem je EGO. Jako by hlavním účelem všech duchovních směrů bylo řešit nějaký ego. Tohleto ego řeší především ten, kdo s ním má problémy. Komu jde v první řadě o to, aby se něco naučil (a ne, aby někoho ovládl, nějak zapůsobil atd.), tomu se ego pod nohy neplete, ten ani neví, co to nějaký ego je. Skutečně nejsme dokonalí, můžeme studovat a praktikovat tyhle duchovna třeba padesát let, a nezabrání nám to dělat a myslet si tytéž chyby. Potom můžete třeba číst výlevy lidí, co nejdřív všechny kolem sebe vztekle nařknou ze sebestřednosti, tuposti, sexuální dezorientace, nekompetence... a potom poučují a horují, že se nemáme osočovat. Teď nevim, jak to trochu smířlivě zakončit, když jsem si právě nasral nejmíň dva lidi, ale ve skutečnosti se tady na Radka nezlobim, protože tu svůj názor (o kterým vím, že je vyhraněnej) vyjadřuje velmi umírněně.
5. Leden 2016 - 1:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Už jsem sem nechtěl chodit, ale shogune , Jitka má dost pravdu. Je jiná doba, ale to je úplně jedno. Pořád platí určité zákony. Mistr, ale opravdu mistr ti pomůže na cestě. Nic víc. Je to tvoje práce, tvoje rozhodnutí. To mistr za tebe neudělá. Mistr byl v křesťanství, v Joze, v budhismu,magii, a jen zcela výjimečně někdo postupoval sám. Ne že by to nešlo, ale zvládají to jen zralé duše :-D myslet si, že pokud mám intelektuální vědomosti o tom z knih, či internetu je to to pravé, je omyl. Jitka měla pravdu v tom,že by se tu měli psát rady, konzultovat potíže atd Ne se hádat. Tak ahoj
5. Leden 2016 - 8:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Valérie (anonym)
Myslím, že je zbytečné se hádat, jestli mistr ano či ne, protože dle mého pokud mistra potřebujete a jste na to připraveni, tak si vás Mistr najde, a to třeba i ve snu. Ale třeba také v normálním životě a možná, že ti nejlepší mistři jsou tací, že ani zpočátku nevíte, že je to váš mistr.
5. Leden 2016 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Ohm Shinri Kjo byla svého času dobrá duchovní cesta,která pořádala nábory na směs východního učení spolu s katastrofickou konspirativní teorií západu,akorát se nevědělo,že se nedá vystoupit ven.Jednoho odpadlíka vykoupali v očistné lázni vařící vody,dalšího upekli v obří pro tento účel udělané mikrovlnce.
5. Leden 2016 - 9:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jarka (anonym)
Valerie, máš pravdu. Najít totiž mistra, není jednoduché, a hledají se navzájem. Ivano, tohle snad nemůžeš spojovat. Jak bylo řečeno, máme rozum, cit a měli bychom mít znalosti z literatury. Pak bláznum nenaletis. Před časem jsem rozmlouvala jedné holce, která si aktivovala čakry podle nějaké literatury a navíc mantry atd. Skončila v blázinci. Dostávala se z toho 15.let. Znala jsem kluka, co také blbnul s čímkoliv, co našel v knihách atd. Už tu není... Možná to měli v sobě, ale pokud by měli toho mistra, nemuselo to tak skončit.
5. Leden 2016 - 9:16

Stránky

Přidat komentář