477 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dotaz na paní doktorku

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Vážená paní doktorko, odpovídáte prosím vás na všechny dotazy ? Já jsem se ptala na jeden problém pod "dotazem pachuť v ústech" a odpověděl mi jak se domnívám stálý návštěvník Vašich stánek pan Svoboda. Jelikož jste mi Vy konkrétně neodpověděla, znamená to, že se ztotožňujete s odpovědí zmiňovaného pana Svobody? Děkuji
15. Leden 2001 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Na všechny dotazy nestíhám odpovídat, ale vždy si čtu, co se kde píše. Příčina, kterou uvádí pan Svoboda může opravdu způsobovat nepříjemnou pachuť v ústech.Pro potvrzení diagnózy můžete vyhledat lékaře-internistu.
15. Leden 2001 - 23:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladka (anonym)
Pani doktorko, chtěla bych se zeptat, co se zjišťuje laboratornim vyšetřením CRP a jaká by měla být normální hodnota tohoto vyšetření. Děkuji
5. Únor 2001 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
peterj (anonym)
Mám problém s vazomotorickou-chladovou rýmou. Zkoušel jsem už všechno od specialních kapek do nosu až po vypálení sliznice, ale nic mě nepomáhá. Jediné co mi pomohlo byla injekce,kterou mi nyní doktor nedoporučil, protože má vedlejší učinky.Protože se mi několikrát za den ucpe nos, musím si kapat Nasivin,který mi dovoluje pár hodin dýchat normálně,ale už ho užívám dlouho a je mi to nepříjemné. Nevěděla byste o jiné účinné léčbě?
5. Únor 2001 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Měchuro (anonym)
Vážená paní doktorko,Už zhruba 2 roky mě trápí tento problém:Mám pocit pálení sliznic úst a krku, s nímž je spojen subjektivní pocit pachu a povlaku na zubech a jazyku. Několikrát denně si proto čistím zuby a zdá se mi, že to situaci jen zhoršuje. Intenzita pocitů se v různých časových obdobích mění, někdy příznaky téměř zmizí ale za pár dní se objeví znovu, nedá se vystopovat na čem to závisí. Jediná věc, která mě napadá , je jestli to nemůže souviset s orálním sexem. Zkoušela jsem všechno možné antibiotika, antimykotika, ústní vody, přírodní prostředky, vitamíny atd. Vyšetření na přítomnost bakterií jsou negativní. Nejvíce mi znepříjemňuje život ten pocit pachu z úst. Dlouhodobě užívám Nasivin proti alergické rýmě /zlatý stafylokok, prach, roztoče /. Problém se objevil, přibližně ve stejné době jako onemocnění štítné žlázy /thyreotoxicoza /, v současné době jsem po operaci, celá štítná žláza byla odebrána a užívám hormony. Velmi prosím o radu. Děkuji Martina
21. Únor 2001 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
CRP by měl být menší než 5mg/l. Jde o parametr, podle kterého se zjišťuje průběh zánětlivého onemocnění. Normální hladina prakticky vylučuje systémovou bakteriální infekci.
23. Únor 2001 - 0:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Na tento dotaz se asi nedá odpovědět přes internet. Vaše subjektivní potíže mohou souviset s užíváním různých léků. Může k nim přispívat i rozvoj kvasinek v zažívacím traktu, ke kterému u vás s největší pravděpodobností po užívání antibiotik došlo. Určitě by bylo třeba léčit celý organismus. Myslím, že lokální léčba nemůže mít dlouhodobý účinek. Zkuste si v databázi nemocí přečíst Candidózu, zda nebudete trpět i dalšími příznaky.
23. Únor 2001 - 0:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Doporučila bych vám vyzkoušet konstituční homeopatickou léčbu.
23. Únor 2001 - 0:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
pani doktorko, mohla by jste mi napsat neco o rentgenovem vysetreni strev irigoskopii? Zda se jedna o bolestive vysetreni, jak je casove narocne a do jake miry je spolehlive. Dekuji
7. Březen 2001 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
doktorka (anonym)
Bolestivost či nepříjemné pocity souvisí s celkovou citlivostí pacienta. Tato metoda je náročnější na čas, protože již dva dny před vašetřením musíte začít dodržovat bezezbytkovou idietu, bohatou na tekutiny a brát projímadla k dokonalému vyčištění střev. Před začátkem vyšetření se podávají spasmolytika, aby došlo k uvolnění tlustého střeva. Samotné vyšetření trvá též delší dobu protože se pořizují snímky v různých pozicích.
7. Březen 2001 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Chtěla bych paní doktorce pouze touto cestou poděkovat. Myslím, že toto psaní a odpovídání zabere spoustu času , ale pro mě, (myslím i pro ostatní) to má opravdu velký přínos.Díky.
9. Březen 2001 - 1:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana K (anonym)
Čas od času mám problémy s pletí (tzv. nemoc letušek) a nyní mně začaly následkem dlouhotrvajícího stresu vypadávat vlasy. Kožní lékařka mi předepsala či doporučila různé přípravky (vlasy:Neocapil,methionin,Anastim, Anaphase,a na pleť: Aknemycin, methionin aj vitamíny atd.). Mám pocit že jsem vždy největší změnu zaznamenala po pravidelném užívání methioninu. Zajímalo by mne, proč se nedá koupit volně v lékárně a je pouze na předpis. Můžete doporučit i jiné aminokyseliny s blahodárným účinkem na pleť a vlasy? Děkuji
16. Březen 2001 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana K. (anonym)
Paní doktorko, je možné po absolvování předtransplantačního vyšetření srdce odmítnout transplantaci srdce?I v případě, že mě lékaři zařadí do pořadníku čekatelů???Dokončuji toto vyšetření, ale po mém zvážení nechci tuto transplantaci podstoupit.Mám ještě možnost se rozhodnout bez jakýchkoliv problémů ze strany lékařů???Děkuji za odpověď...
16. Březen 2001 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Paní doktorko, před časem jsem byla nemocná a než se stanovila diagnoza, podstoupila jsem během půl roku cca 30 rentgenových vyšetření (hlava, páteř, zuby,čelistní klouby, vnitřní ucho)-vždy se jednalo o sadu rtg a některá byla opakovaně.Mezitím byly nějaké ultrazvuky, tomograf a MRI.Mohl mi tak vysoký počet těchto úkonu nějak ublížit?Děkuji.
15. Duben 2001 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Pritel mi tvrdi,ze kdyz se bude casto holit,bude mit silnejsi a vice vousu.Je to pravda?
17. Duben 2001 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Je patologicky stav,pokud si pri drepu nahmatam v pochve delohu?
17. Duben 2001 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Chtěla bych se zeptat,co vyžaduje soužití s diabetikem 1.typu.Zajímají mě všechna omezení,kolikaprocentní je dědičnost,jak brzy,nebo jestli vůbec je omezena sexuální aktivita.
18. Duben 2001 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Chtela jsem se zeptat na to, jestli ruzne druhy krevnich skupin partneru mohou zpusobit komplikace v tehotenstvi. A jake krevni skupiny se k sobe hodi a ktere ne.
18. Duben 2001 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Nadměrný příjem dopňkových aminokyselin či zvýšený dlouhodobý příjem jedné aminokyseliny může způsobit v těle nerovnováhu a zdravotní problémy. Pro zlepšení kvality vlasů a pleti bych vám doporučila sladkovodní řasy chlorella či spirulina, které jsou přirozeným zdrojem všech vitamínů, minerálů, aminokyselin, mastných kyselina a sacharidů. Dále kvalitním zdrojem bílkovin jsou luštěniny, ořechy, ryby - ty navíc obsahují pro ple´t důležité mastné kyseliny.Ohledně krémů je speciálně pro povolání letušek vhodný Růžový krém od Dr. Hauschka (viz. www.001shop.cz)
18. Duben 2001 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Účinek rentgenového záření se sčítá s dalšími vlivy působícími na organismus. nedá se přesně říci, kolik vyšetření vás může poškodit. 30 je poměrně hodně a proto bych vám doporučila preventivně užívat antioxidanty (vit. C, E, betakaroten, selen, zinek), které chrání bu?ky organismu před poškozením. Řasy chlorela jsou též vhodným dlouhodobým doplňkem výživy. Strava by samozřejmě měla obsahovat dostatečné množství viamínů, minerálů a enzymů ve formě zeleniny a ovoce.
18. Duben 2001 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pro Petru:U mužů to pravda nebývá, u žen ano.
18. Duben 2001 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pro Petru: může a nemusí jít o pokles dělohy. doporučuji vyšetření gynekologem.
18. Duben 2001 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Soužití s diabetikem znamená především respektování a podpora jeho diety. přesnou procentuální dědičnost neznám. Sexuální aktivita může být narušena, pokud se k onemocnění přidají cévní komplikace a dochází k nedostatečnému prokrvování pohlavních orgánů.
18. Duben 2001 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Není mi nic známo o tom, že by se některé krevní skupiny k sobě více hodily. Vždy záleží na celkové osobnosti, která není krevní skupinou podmíněna. Neshoda partnerů v Rh faktoru, dříve vedla k problémům u novorozence. Dnes to již medicína dokáže řešit.
18. Duben 2001 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Lékaři vám samozřejmě nemohou nic přikázat, ani transplantaci. Je však důležité, aby jste si takovýto krok opravdu, co možná nejdůkladněji, rozmyslela po získání všech možných dostupných informací.
18. Duben 2001 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva A. (anonym)
Zaujal mě článek Zívání zlepšuje vnímání. Nevím, zda proto již dva roky mám tento problém: přesto že jsem vyspalá někdy zívám již od rána, jindy od poledních hodin, jindy až při cestě z práce domů.Zívání je intenzivní, nemožno ho potlačit, jak se říká "zívá na plnou hubu". Lékaři mi tuto poruchu nevysvětlili, nejvíce to svádějí na to ,že jsem kuřák. To jistě má svůj vliv, ale není to hlavní příčina. Je pravda, že byl u mě zjištěn virus EBV a chronický únavový syndrom, ale ošetřující doktor zívání těmito chorobami nevysvětluje. Také prý je možný nedostatek kyslíku, i když já v práci jsem celý den u otevřeného okna. Jinak ještě mám otosklerozu a tinitus. Může to také působit? Přitom mohu říci, že odpočinku mám dost, spím od 22:00 do 5:00, někdy pravda přerušovaným spánkem.Mohu se tohoto nepříjemného jevu zbavit a nějak ho léčit?Díky za radu.
24. Duben 2001 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Nevíte, kde se dá koupit lék MENOPAUSAL modré balení? (jsem z Ostravy) Děkuji za odpověď.
27. Duben 2001 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Evo, to si snad děláte legraci. Nezlobte se na mě, ale spánek od 22 do 5 hodin vám přijde hodně? To já bych se uzívala, ale naprosto. Většinou spím od deseti do půl šesté a vážně mi to nestačí. Já vím, že je to u každého jinak. Ale pokud se cítíte unavená a navíc máte ten únavový syndrom, tak si myslim, že toho spánku dost nemáte. A pokud se unavená necítíte, tak to možná bude právě v tom zívání. A možná to bude v něčem úplně jiném. Rozhodně můj názor neberte jako fakt. Já bych potřebovala spánku tak opravdu čistých 8 hodin minimálně.
27. Duben 2001 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Mila pani doktorka, Mam 26 rokov, doposial som mavala pravidelny 28-dnovy cyklus, ktory sa mi zacal koncom minuleho roku postupne skracovat. Dnes dostavam menstruaciu po 25. dnoch. Co to moze prosim znamenat? Vopred velmi pekne dakujem za Vasu odpoved.ZuzanaPS: antikoncepciu ani ziadne tabletky pravidelne neberiem.
27. Duben 2001 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Milá paní doktorko, ráda bych se zeptala na bezpečnost laserové operace očí - odstranění krátkozrakosti a astigmatismu. Mám 7 dioptrií na dálku a 3 cylindrické. Slyšela jsem, že při vyšších dioptriích nemusí být zákrok vždy bezpečný... Děkuji
28. Duben 2001 - 21:07

Stránky

Přidat komentář