23 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dospele deti

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Taky Vas uz neskutecne stvou Vase dospele det,ktere si zakladaji rodiny do Vasi domacnosti?!Berou to jako samozrejmost a jeste si pak stezuji na rodice,jak je nechapou.No ja tedy nesnasim,aby se mi nekdo roztahoval doma a pozadoval veskere ohledy.Co s tim delate?
14. Srpen 2006 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Hano ja sice jeste nejsem ve veku kdy bych s timhle melz osobni zkusenost ze strany rodice, dkoknce jeste nemam deti, je mi 32 let ale nazor na to mam ujasneny, deti pokud se v urcitem veku neseberou a nevyleti z hnizda tak se jim musi pomoct, tim myslim ze je nejakym rozumnym zpusobem z domu dostat, samzorejme ze to neplati vzdycky ale pokud nejsou vylozene nejak handicapovani nebo neco v tom smyslu, tak hodit do vody sveta at plavou, to je posili.
15. Srpen 2006 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Petre,mas pravdu!Jinak se nenauci o sebe starat a i v dospelosti zustanou zavislymi na rodicich. Hano,souhlasim ze mnoho mladych si mysli,ze rodice se musi postarat o vse a pak nadavaji,ze jim do vseho mluvi.Rodinu ma zalozit sobestacny clovek.Taky bych nechtela bydlet ve svem byte s rodinou meho ditete.
15. Srpen 2006 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
JITKA (anonym)
Chtěla bych vědět,jak to dělají rodiče se svýma dospělýma dětma,když nemají snahu se sami osamostatnit. Mám na krku téměř 50.roků,jsem sama,manžel nežije.Bydlím se synem 28 a 20 let. Mladší ještě chodí do školy,starší nemá zájem se osamostatnit.Je věčně bez peněz, na domácnost mi přispívá a tak nějak mu doma nic nechybí.Já mu domlouvám a stejně to nepomáhá. Má jenom kamarády a to je jeho svět.Doma se vším pomůže,to se pustí do všeho.Tentokrát to však došlo daleko a řekla jsem mu, aby si našel podnájem a šel to sám zkusit. Nechcu ho nějak vyhazovat, ale už je dost starý na to, aby věděl co chce. Máte někdo takové problémy taky? prosím ozvěte se .
11. Červenec 2007 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jituš, mám ten samý problém, ale v mladším vydání,je mi 38, synovi 20 a dceři 17.Dcera studuje druhým rokem, to je vpořádku, ale syn je rok po škole zaměstnaný, nevím, jestli je to už věk na osamostatnění, ale beru to podle sebe, v 18 jsem bydlela s manželem a měla mimi.neříkám, že je to hrdinství, začla jsem brzy, ale zas jsme velcí kamarádi, ale je fakt, že mi to naučilo samostatnosti a zodpovědnosti.Jak ale řekla moje kolegině, která je na tom jako ty, nebude se jim chtít pryč, tzv, mamahotel jim vyhovuje.Syn taky přispívá na domácnost 3000, ale rychle si spočítá, že kdyby žil sám( mohl by v našem druhém bytě)vynaložil by daleko víc a na jeho výdaje by tolik nezbývalo, takhle pro něj není problém si koupit věci za x tisíc najednou.taky ho nechci vyhazovat, jako každá matka ho miluju, je s ním sranda , prostě je super, ale osamostatnit se dřív, nebo později bude muset, tak kde je ta hranice, kdy udělat ten správný rozhodující krok?
11. Červenec 2007 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Rita (anonym)
Mam syna, je mu 32, žije s námi a všem nám to vyhovuje. Myslím, že neexistuje obecně platný model. V USA opouštějí děti své rodiče nejčastěji před dvacítkou, v Itálii žijí synové v "mama hotelu" hluboce po třicítce a nikoho to nepohoršuje. Pokud ovšem rodičům vadí, že dospělé děti žijí s nimi, je jistě správné a je otázkou dohody, aby děti odešly. Dát termín do kdy, trvat na něm a taky vysvětlit proč. Když jsou dospělé, je třeba s nimi jednat jako s dospělými.
11. Červenec 2007 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Evi, pokud ti mohu poradit, ještě pár let počkej:) Ono 20 let dneska není žádný věk, lidi se vdávají a žení běžně až po třicítce a pokud se synem hezky vycházíte a on přispívá na domácnost a konflikty taky nemáte, není co řešit. Jiné je to v případě Jitky, 28 let už je skutečně věk vhodný na to, aby už člověk vylétl z hnízda. Je mi taky 28 a pár let už bydlím mimo rodiče. Mí kamarádi jsou na tom podobně. Ale je fakt, že kolem 23 jsme ještě všichni byli u našich:)Hezký den!
11. Červenec 2007 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Moni-já jsem moc ráda, že je doma, asi by se mi stýskalo,vím taky, že je to dnes vše posunuté a je to tak dobře, taky do něj pořád hučím, ať nikam nepospíchá a pořádně se vybouří, navíc je barman a o holky nemá nouzi, tak by byla hloupost, aby se ve 20 vázal,poslechnu tě , říkám mu, aby si něco naspořil dokud je doma a nebo má možnost jet do světa jako barman, ale fakt je, že jim to vyhovuje, je to pro ně pohodlí a bezstarostný život, ale na druhé straně, která máma by to svému dítěti nedopřála.Pa
11. Červenec 2007 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak já mám zase opačný problém.Dcera 22let syn 24let.Dcera se zamilovala a v hádkách mne opustila s odporným člověkem před maturitou(aspoň že ji dodělala).Nenavštěvuje mě na mé prosby mne navštívit píše sprostě.A to jsem ji naučila vše,všude ji vozila jdyž měla kroužky jako malá,školu soukromou platila i když byly tři děti a byli jsme na tom finančně špatně.Na vše zapoměla kvůli němu a já ji tolik milovala a miluji a kvůli ní pláču jako želva každý den.Syn bydlí také kousek ode mě a ten zase pracuje od rána do večera má děvče ale aspoň občas přijede i na vánoce byl u mne.Ale taky mi moc chybí.Mám tu třetí a kdyby u mě zůstala do smrti budu za to ráda,je toho více ale to bych tu zabrala moc místa.Ta bolest když děti na vás kašlou je tak hrozná a srdce je sevřené jako v kleštích.Miluji je a bolí mě nejvíce prostřední dcery chování.Proto vám závidím všem co je máte doma.Pa.
11. Červenec 2007 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jana - to máš obrovskou pravdu, jsem ráda, že ho mám doma, tohle mě fakt nenapadlo, člověk to ocení, až když slyší tu negativní stránku.Je mi to líto, ale myslím si, že dcera postupně dojde ke správnému názoru a k tomu, že jednala impulsivně,je zamilovaná, to samozřejmě není omluva pro její chování, ale člověk věkem spoustu věcí přehodnocuje.Jani, přeju hodně štěstí a aby přišlo co nejdříve, vydrž, dřív, nebo později se vztahy urovnají.
11. Červenec 2007 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Bel (anonym)
To, že "dítě" žije s rodiči do 30 je vzhledem k cenám bytu celkem pochopitelný. Ale mělo by být zvykem, že se podílí na chodu domácnosti a to nejen finančně. Platí to samozřejmě i pro kluky. Kluk, který je zvyklý, že mu maminka navaří, uklidí a vypere je podle mě pro holku postrach.
11. Červenec 2007 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Mám maminku, která se vyjadřuje o naší rodině jako autorka úvodního příspěvku . Je sice pravda, že je vlastníkem nemovitosti, kde bydlíme, ale vzhledem k tomu, že byt se z běžnýho platu jen tak nekoupím... Navíc za ni platíme poplatky spojené s užíváním a opravami stavby, neustále ji musíme vozit i s jejím manželem k příbuzným, musíme jí dovážet i vodu na její zahrádku, ze které pak máme jako velkou vzácnost hrst třešní a pár nahnilých jablek:) Ona si bere důchod a neplatí nic, jezdí si na akce podvodných firem a my pak za ni doplácíme na nesmysly, které ona "musí mít" aby je pak zastlala někam do postele. Navíc neustále obtěžuje děti svými příběhy o tom jak ji trápili a mučili nejdříve židi, pak gestapáci a pak zase komunisti... Doufám, že pisatelka úvodního příspěvku je na tom podobně jako má máma. Právě takoví, kteří by mohli být spokojení, si stěžují na "ty dnešní mladé" nejvíce. Jen má zkušenost. A mějte si mě klidně za drzouna a sobce:)
11. Červenec 2007 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Rita (anonym)
Milá Jano, moc ti rozumím. Mám kámošku, se kterou dcera nekomunikuje už několik let. Urazila se, ta dcera, kvůli hlouposti a nereaguje. Kámošku to moc trápí, ale řekla si, že počká. Přeje dceři k svátku, narozeninám, Vánocům - bez odezvy. Smutné. Napsala jí dopis, že domů může vždycky - bez odezvy. Co nadělá. Čeká.
11. Červenec 2007 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
etela (anonym)
Chtěla bych vědět,jak to...je to už dávno,co jste sem psala tento příspěvek,ale stejně bych se chtěla zeptat,jestli se u vás od té doby něco změnilo.já mám totiž ůplně stejný problém,můj syn,kterému je dnes 28 let se nemíní osamostatnit,je dlouhodobě bez práce,doma mi nepomáhá s ničím,jen leží - přitom je zdravý.mě je 47,pracuji a nemohu syna přinutit téměř k ničemu.mladší syn už je z domu rok a bydlí s přítelkyní
17. Květen 2012 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
zdravím,zkuste mi prosím někdo poradi jak mám svýho 19 syna donutit,aby se nad sebou trošku zamyslel a nechoval se jako rozmazlenej hajzlík.Chodí ještě do školy,přijde domů nají se a jde si do pokoje k počitači.Pak jen spí a spí..tak v 22hod. se vzbudí a začíná žít až do ranních hodin.Doma nic neudělá je nezodpovědný.Neposlouchá nás,Děkuji za rady
2. Březen 2015 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petro, (anonym)
to je snad nejhorší věk tohle.Asi to zažívá spousta z nás a řekla bych,že je i hodně důležité,jestli jste ho vychovávala sama,nebo se stejně tak zapojoval i otec.Můj manžel pracoval spoustu let pryč,myslím to tak,že domů jezdil pouze na výkendy a dnes to tak vypadá.Je jedináček,takže takový můj mazel byl vždycky,ale vím,že jsem měla být daleko přísnější.Ono v tomto věku je už nepřevychováme,mají svojí hlavu a jsou to pubertáci,co si nenechají moc vysvětlit.Musejí na to přijít sami.
2. Březen 2015 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
to je snad nejhorší věk...Nejhorší věk? Puberťák v 19? To snad ne. Ano, pokud v 19 jenom zneužívá rodiče není s ním řeč, tak lepší už to nebude. Až dostuduje, tak si nebude moct najít práci, vždycky to nějak zdůvodní a bude rodiče vysávat a vysávat.
2. Březen 2015 - 17:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Pak to (anonym)
hodně i záleží na rodičích.U nás je dobré,že bude moct třeba pracovat s manželem.Už dávno i byl s ím a docela mu to šlo,práce mu nevadí,pokud za to má peníze.I mě chodíval pomáhat a to už před 7 roky a že to byla těžká práce,i tam mě překvapil,nečekala jsem,že by tak dlouho vydržel.
2. Březen 2015 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Horší (anonym)
to má Etela,v 28 letech a nechodit do práce,dlouhodobě nezaměstnaný,to je špatné.Ale asi nefunguje otec.
2. Březen 2015 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
René (anonym)
Petro zkus mu dát výprask,já v jeho věku jsem taky parkrát dostal nasekáno,ted je mi 33 sice bydlim ještě s mamkou ale mám určité pravidla,jsem s mamkou dohodnutý že kyž budu mít prohřešek nebo poruším pravidlo tak dostanu výprask na holou jako když jsem byl v pubertě.
15. Červen 2017 - 8:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza N. (anonym)
Petro zkus mu dát...Hele ty spankingový úchyle, jdi si psát svoje výpraskové erotické fantazie na diskuzní vlákna k tomu určená!
16. Červen 2017 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Rene (anonym)
sem tam nasekáno na zadek dostanu,když zasloužím
19. Březen 2018 - 8:09

Přidat komentář

Reklama

Reklama