22 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Doprava pacienta sanitkou

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ze zdravotnictv (anonym)
Možná ,že mají jen málo sanitek a saniťáků.Je to stejné,jako když z oddělení propustí třetinu sester v rámci úsporných nařízení nemocnic a.s. Takže Tvůj manžel čekal 6 hodin na sanitku,tam zase se některý pacient nedočká nakrmení,či přebalení,neboť to stávající personál nezvládne,i kdyby stokrát chtěl. To jsou ty, tolik potřebné změny ve zdravotnictví,směřující k úsporám .Ach jo.
27. Únor 2008 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Džein (anonym)
Propouštěli mě z nemocnice po operaci páteře s tím, že sanitka je objednaná na půl 1 po obědě. Najedla jsem se a vyhostili mě z pokoje, že postel potřebují pro někoho jiného. Pak jsem musela o berlích přebývat na chodbě, protože sanitka nikde. Ani na úpěnlivé prosby, že už nemohu stát ani v tomhle stavu chodit, nikdo nereagoval. Trvalo to přes tři hodiny a potom příchozí saniťák mě dořval, že jsem nebyla schopna vzít si tašku s věcmi. Ještě jsem volala manžela, aby mi přišel naproti před dům, to saniťákovi taky vadilo, tím telefonem jsem ho děsně zdržovala. Co dodat?
12. Srpen 2008 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Doprava nemocný (anonym)
Možná ,že mají jen málo...Jsme jediným státem v Evropě, možná snad na světě, který umožňuje dopravu nemocných. Pojišťovna za tyto převozy platí tak málo, že na tom provozovatel jen prodělává. Řidiči proto dostávají zaplaceno pouze za dobu kdy vezou pacienta, prostoje jim nikdo neproplácí, buďte si tedy jistí, že oni se nikde neflákají, jen by přišli o čas nebo o peníze. Takže jejich platy jsou mizerné v kontrastu s tím, kolik času v práci tráví a jak se na ně ze všech stran sype jen kritika. Logicky ti lepší brzy odcházejí. Zařízení jsou tak nucena přijímat nezkušené řidiče, kteří neznají daný region a občas se ztratí. Nehledě na to, že jsou například po Praze dopravní zácpy a řidiči sanitek, které nevezou akutní případy nesmí houkat a nemají přednost. Problém vzniká také ze stran pacientů, kteří si naposlední chvíli termín změní nebo zruší a dispečink pak musí improvizovat a měnit celý plán, to už si řada z vás ale neuvědomuje. Naprostá většina lidí tenhle systém jen využívá, protože je zdarma. Nechápu, proč se převozy nejsou zpoplatněny stejně jako pobyt v nemocnici, návštěvy lékařů, pohotovosti, recepty, apod. Mimochodem - práce na dispečinku záchranné služby je dost náročná a zvládne ji málokdo. Uvědomte si, že zatímco zuříte v čekárně, že sanitka pro vás nepřijela včas, řeší dispečink třeba umístění těžce raněného pacienta, kterého v žádné nemocnici nechtějí přijmout, protože byly všude omezeny kapacity. Pak se nedivte, že váš "problém" pro ně není prioritní. Chcete spolehlivou a včasnou přepravu? Zaplaťte si taxik, nebo se nechte vozit vašimi dětmi.
24. Srpen 2012 - 6:03
Obrázek uživatele Návštěvník
opravdu? (anonym)
Dost by mne zajímalo, kolik...Tak to by mě tedy zajímalo, proč sestry mají vždycky plnou hubu keců, když mají vypravit někomu sanitku a tváří se, jako by to šlo z jejich kapsy. Byla jsem přímo svědkem situace, kdy přivezli paní, která se ani nemohla postavit na nohy, ani posadit, natož chodit, protože pak začala upadat do bezvědomí. A na chodbě se sestry a doktoři bavily, že na pohotovost mohla dojet sama a že nejsou taxi.
25. Srpen 2012 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ano (anonym)
je to tak,jak píše Mára.Dodám jen,že platy sester i řidičů sanitek jsou mizerné,vzhledem k tomu,co odvádějí.Souhlasím i s tím,co píše "Doprava nemocných".Někteří lidé opravdu chtějí sanitu jen proto,aby ušetřili a neměli problém s hledáním zdrav.zařízení.Na druhou stranu je naprosto neetické odpírat sanitu těžce nemocným a nepohyblivým pacientům,takovým,kteří se nemohou přepravovat v běžném autě,protože do něho nevlezou.Povinností saniťáka je pacientovi pomoci s naložením,odnesením zavazadla apod.,pokud ten není sám schopen.Vždy by na to měl být řidič upozorněn.Navíc na přepravce je kolonka,kde se píší pokyny pro přepravce.Nevím,zda jsme jediným státem,který poskytuje tuto službu,ale tuším,že jediným z vyspělejších,kde se zdravotnicví propadá v základech. Mám na mysli hlavně základní péči o pacienta.Situace na LDN,běžných odděleních,včetně stravy je katastrofální.Příčinou je málo kvalitního personálu.Když slyším další výroky a plánované postupy toho kreténa,je mi zle!!! Tito psychopaté opravdu vejdou do dějin!!
26. Srpen 2012 - 6:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Musí řidič sanity dát pacienta v místě bydliště až na lůžko,nebo je to povinnost příbuzných,kteří ne něj berou příspěvek na nemohoucnost
26. Listopad 2012 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Musí řidič sanity dát...Řidič sanity dá pacienta na lůžko jen v tom případě, pokud je lůžko připraveno před vchodem do domu. Příbuzní, kteří pobírají příspěvek na nemohoucnost musí pak pacienta s lůžkem vnést do domu, aby si tak zasloužili výše zmíněný příspěvek. Příbuzní, kteří příspěvek nepobírají, se mohou shromáždit před domem a tomuto aktu vynášení přihlížet jen s tou podmínkou, že sami nejsou nemohoucí.
26. Listopad 2012 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Dík,Josefe,ale já potřebuju opravdu vědět jak to je,nebo podle kterého zákona je to moje povinost jako saniťáka ku..a
26. Listopad 2012 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Musí řidič sanity dát...Na to je těžká odpověď, to bys spíš měl vědět ty jako saniťák, co máš v pracovních směrnicích nebo pokynech pro výkon zaměstnání. Tohle dle mého zákon neřeší. Tzv. příspěvek na péči (nikoliv nemohoucnost) má několik stupňů, kdy u prvního je jasné, že pacient sám chodí. Osobně si myslím, že není povinností saniťáka někoho dopravovat až do bytu na lůžko.
26. Listopad 2012 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
regina (anonym)
Tak co se týká příspěvku na péči v I.stupni tak znám i několik vozíčkářů, kteří nechodí a byli do tohoto stupně přeřazeni a odvolání nepomohlo.I to je realita reforem.Takže nyní vozíčkář pobírá 800korun měsíčně a než byl zaveden příspěvek na péči tak v druhém stupni bezmocnosti bral 920 korun.Takže propad
27. Listopad 2012 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Tak co se týká příspěvku...Regino, to máte plnou pravdu, mám obdobnou zkušenost (byť se nejedná o vozíčkáře).
27. Listopad 2012 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Převoz pacientů (anonym)
Všechny Vás zdravím. Pracuji jako šéf dopravy sanitních vozů v Praze. Chci reagovat na pisálka ( doprava nemocných ). Neslyšel jsem že by sanitka pro (DRNR) se zábývala težce zraněnýmí pacienty. To snad zajišťuje záchranka a ta nevozí pacienty ze zařízení domů. Prostě tam máte bordel a nestíháte. hodin čekat na sanitku je vrchol. Manegement by měl dostat padáka. A co se týče řidičů slabá výmluva. Pokud mají málo peněz tak ať to nedělaj. A né že jejich problém půjde na vrub pacienta. To jestli nezná dobře Prahu budiž stane se že neví ale 6 hodin bloudit je nesmysl. Opět neschopnost vedení. Vážení pacienti něco pro Vás. Normálně si zavolejte jinou převozovou službu a věřte tomu že nebudete dlouho čekat. Některé společnosti si hrajou na nedotknutelný ale to se spletli.Vy jim dáváte vydělat. Samozřejmě nějaké zdržení nastat může vždycky ale né 2 hodiny a výše. S pozdravem šéf dopravy sanitních vozů Praha.
10. Duben 2013 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
bylo by (anonym)
Všechny Vás zdravím....ale dobrý .. vědět asi ..?? JAK ??? a kam se volá na jinou převozovou službu .... jsem laik a to podstatný tu neni uvedený ..Šéfe,...??
10. Duben 2013 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
THP FN (anonym)
ale dobrý .. vědět asi...Zeptejte se praktického lékaře ne jiného přepravce. Věřte, že se Vás rádi ujmou jiní. Jste pro ně kšeft.
10. Duben 2013 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
To jámám úplně jiné zkušenosti nebo možná štěstí. Promě vždy sanika přijela včas. Saniťáci bylivždy ohotní. Převáželi mě tolikrát, že mě saniťáci už poznávali. Majímůj obdiv,když mě na sedačce ze sanitky vyneslia o pár dnů snesli z druhého patra po schodech. Nikdy neřekli křivé slobo nebo, že se jim nchce, že zdržuji apod. A tomluvím o státní službě. Také jsem jezdil se soukromou sanitkou. Tam si můžete přesně říct čas v kolik pro vás mají přijet. Jestlichcete vsanitce sedět nebo ležet
2. Leden 2014 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Adolf (anonym)
Já mám s řidiči dobrou zkušenost. Propustili nás z nemocnice a my dva poslední v sanitě jsme řekli šoférovi, aby zastavil u hospody a domů jsme pak jeli autobusem v náladičce, bylo to za komančů byli jsme po zlomeninách s lyží šofér si dal taky grog a pohoda. Čím více jsme pili tím jsme byli střízlivější. Zlatá doba chlast, cigarety a ženský vše laciný. Čím víc se pilo tím víc se udělalo o to jsou mladí ochuzeni a těch psů co se ve fabrice snědlo, paráda.
3. Leden 2014 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Sestra záchraná (anonym)
V jistém kraji fungují záchranáři jako taxíci- doprava pacientů, jsou řízeni centrálně z krajského města, takže místo aby zachraňovali, tak jezdí a byrokratí, přeji pěkný den.
28. Květen 2014 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Vážená paní, chápu vaše úmorné potíže způsobené čekáním na sanitu. Ale dle vyhlášky je maximální čekací lhůta 6 hodin. Navíc pacient není v ohrožení života. Jsme jeden z mála státu na světě který umožňuje převoz pacienta na vyšetření. Dispečer mohl být otrávený, jelikož to není žádný medík, když za den řešíte 90% bolavých bříšek. Nic méně měl by se i tak chovat profesionálně.
18. Říjen 2016 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
P.V. (anonym)
Vážená paní, chápu vaše...Já jsem rád, že se k tomuto tématu vrátil, protože doprava nemocných je problém. Nárok na dopravu má jen úzce specifikovaná skupina, ale mezi lidmi panuje představa, že každý nemocný má nárok na dopravu. Divili byste se, kolik příbuzných (dětí) nám v nemocnici řekne: ale matka (otec) se sem nemá jak dostat. Že toto není problém nemocnice, ale nemocného, či příbuzných, si neuvědomují. Nemocnice nemají právo, ani povinnost někoho dovézt třeba na pravidelnou půlroční kontrolu či např. ozařování. Pokud je nemocný svéprávný. Při ozařování či dialýze je zajímavé, že se řidiči z rodiny vždy najdou, protože je výhodně proplácen tzv. "cesťák". I když zjišťujeme, že kolikrát na onkologii rodiče pošlou autobusem, peníze shrábnou... Ona dopravním službám stejně zvoní hrana, protože je to nadstandard a v Evropě velice ojedinělý. Takže raději si spořit peníze i na to, že třeba budeme muset jezdit do nemocnice taxíkem.
19. Říjen 2016 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Svat. (anonym)
Také jsem měl právo na odvoz z nemocnice po operaci. Čekal jsem 4 hodiny a přestalo mne to bavit.Syn mi obědnal TAXI. V dnešní počítačové době když má dispečer ĎŹÍpíesku a všichni mají telefony v autech, není problém kde se jeho auta nacházejí a aby znal všechny situace v dopravě. Mi jsme žádné telefony a ďípíesky neměli a já jsem Za ty čtyři hodiny dovezl autobusem lidi z Florence až do Železné Rudy. Když dispečer neumí oznámit alespoň pacientovi jaká je situace, Neměl by takovou práci vykonávat. Je počítačová doba a každý se musí této době přizpůsobit. Taxsík se z Vršovic přistavil za dvacet minut. Džípieska ho naváděla volnější cestou, přesto , že byl pátek.Takový přístup kazí dojem celé nemocnice, ta si ale pro svou výbornou práci zaslouží to nejlepší ocenění.Hanba dispečérovi.
2. Červen 2018 - 7:53
Obrázek uživatele Návštěvník
NULL (anonym)
Zkušenosti z ""Motola"
4. Říjen 2018 - 1:44

Přidat komentář