48 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Domacnost

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
josefina (anonym)
Mam dotaz tykajici se vztahu s muzi. Po osmi letech jsem se rozesla s pritelem. Problemu jsme meli vice, ale me by zajimalo, co si zvlaste muzi mysli o nasledujicim. Jsem pomerne aktivni clovek. Mam dceru, praci, ktera me bavi, dodelavam si skolu, mam kamaradky, se kterymi se rada vidim, chodim behat atd. S pritelem jsme se delili o vydaje na domacnost 50:50, i kdyz jsem nekdy mela v porovnani s nim petinovy plat , zato domaci prace zustavaly zcela na mne. Meli jsme dum, takze prace bylo spousta. Pritel mi vycital, ze neumim udrzet takove to teplo domova. Ja si myslim, ze na vytvoreni prijemne atmosfery jsou treba dva. Bylo pro me tezke byt prijemna, kdyz veskera prace byla na mne a pritel to nicim nekompenzoval. Mozna jsem nesnasenliva zenska, ale ja nechci stravit svuj zivot v domacnosti. Vim, ze jsou zeny, ktere to bavi nebo jim to nevadi, ale ja takova nejsem. Zajimalo by me, jestli existuji muzi, kterym nevadi partnerce pomoci a kdyz uz ne pomoci, tak situaci vyresit pomoci pani, ktera 1 tydne prijde a s nejvetsi casti prace (vytirani, myti koupelen a oken, zehleni) pomuze. Ocenim, kdyz se mi nekdo ozve.
27. Srpen 2001 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Existují muži, kterým nevadí, že jednou za týden přijde paní na úklid, a existují paní na úklid, které jejich práce baví a dokonce je pro ně koníčkem. Neexistují muži, kteří myjí podlahu WC a umyvadlo POKUD mají partnerku :-)
5. Říjen 2001 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Muží, kteří myjí podlahu a umyvadlo existují, i když žijí 15 v manželství.
5. Říjen 2001 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Smajlinka (anonym)
Dělení práce v domácnosti jsme s přítelem řešili několikrát, leč nevyřešili. On má náročnější zaměstnání, chodí domů kolikrát domů až v šest, i když ne vždy za to nemůže. Sepsali jsme na papír všechny domácí práce, rozdělili je pokud možno spravedlivě - já ty častější, denní práce, on ty méně časté, méně náročné. Stejně to vydrželo maximálně týden. Pak se to nějak zvrhlo a vše zůstalo zase na mě. Dneska se snažím domácnosti věnovat jak to jde, zatím stíhám, ale vím, že je to jen tím, že v podstatě jiné větší koníčky nemám. A mrzí mě to. Ale mám ráda doma pořádek a navařeno, takže to prostě dělám asi i ke své spokojenosti. Když už to nemůžu stihnout, prostě mu řeknu, ať mi pomůže. Vím, že to někdy i nechtíc jakoby přikážu. On to udělá, nikdy nic neřekne, ale vím, že kdybych to řekla lépe, určitě by byl radši. Snažím se to říkat jemněji a s láskou. Když je práce, která ho baví, sám přijde a pomůže. Když se jedná např. o vytírání, luxování, nádobí apod. radši uteče... Nějak to snáším, nechci se kvůli tomu hádat. Ale zase nechci skončit tak, jako moje máma, která se rodině prakticky obětovala jen proto, že jí táta vůbec v ničem nepomohl a ona si musela chtíc nechtíc udělat koníček z rodiny, jinak by to v žádném případě nestíhala...
5. Říjen 2001 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Mužů ti sai odpov dost málo,nebude to pro ně lákavé téma.Já to vidím asi tak,že naše matky žily přece jen v jiném světě.Před 20 - 30 lety aby chlap pomáhal doma,to nemohla žádná chtít.Dnes se to trochu přece jen změnilo.Nepamatuju se,že by moje mamka chodila 2-3 x týdně na aerobik nebo do sauny,každý týden na masáž jako já.Dneska brečí, že táta nic nedělá, a když chce doma nedej bože něco předělat(vytapetovat,zrenovovat),je to boj.Ne nadarmo se v manželství mluví o toleranci.Já naštěstí moc o pomoc prosit nemusím.Na nádobí mám myčku,prádlo pere pračka,žehlení mě baví a okna myje ten můj.O některé věci se např. nestarám vůbec.Než jsme se s dětmi vrátily z prázdnin,bylo vystěhováno,vymalováno,uklizeno a zase nastěhováno.Ani jsem nevěděla,že malujeme.Drobný úklid ale zůstává na mě.Mimochodem,taky se vám stává,že muž řekne často: Tady je ale bordel! a nikdy: Tady je ale uklizeno!?
5. Říjen 2001 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Malounek (anonym)
Tohle téma pro muže asi fakt lákavé není. Žiju s rodiči, ale chtěl bych jen říct, že představa, že by kolem mě žena jenom poskakovala a já se na ní díval, mi je odpudivá. Takových rodin znám několik, je to hnus. To je zatím vše.
11. Říjen 2001 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
aaa (anonym)
My mame domaci prace rozdelene.Ja nerada luxuju a stiram prach, muj pritel nema rad "mokre" prace.Akorat to zehleni me dost neba a pritel to zas neumi (respektive vyjde levneji, kdyz vyzehlim)
31. Říjen 2001 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
milda (anonym)
Nejsem ženatý, žiji s družkou a není pro mně problém pomoci jí v čemkoli. Vařím už prakticky jen já - baví mě to, není problém vyprat a vyžehlit. Asi je to v tom, že jsem nějakou dobu žil sám a prostě jsem se to naučil nebo to tak nějak přišlo samo. Nemáme s tím žádné problémy.
1. Listopad 2001 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Musím se připojit k této debatě, mně manžel v domácnosti moc nepomáhá, max.nepravidelně utře nádobí, nebo jej umyje. Ale je pravda, že by mi nikdy neřekl, že je doma binec, vůbec mu nevadí, když není umyté nádobí, a pod. Někdy ho podezřívám, že kdyby v prostředku pokoje naděláno tak si toho ani nevšimne. Po sobě si však uklízí. Já vzhledem k této skutečnosti raději preferuji svého muže před puntičkářem ,který by sice pomáhal, ale zároveň by mě do něčeho pořád honil (do úklidu). Takhle si vše udělám sama a je klid.
1. Listopad 2001 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
toto téma je nejčastějším problémem v naší domácnosti.Jsou třeba několikaměsíční období, kdy manžel domácím pracem nevěnuje ani minutu.Luxování, žehlení, praní (3-6 praček týdně), vaření, úkoly s dětmi ...obstarávám já. Manžel zpravidla hned na začátku víkendu oznámí, že má přes víkend práci, a tak víkend stráví střídavě - práce na počítači, a občas se odtud převalí k televizi a na jídlo. Nebo prohlásí, že měl "těžký týden" a dá si "volnější režim přes víkend".Pracuje ve vedoucí funkci, a i když vykonáváme podobnou práci, má mnohem vyšší výdělek, takže je ten, kdo "vydělává". Je pravda, že občas vezme děti sportovat, pokud naplánuje výlet, tak já z něj většinou moc nemám, protože jsem unavená. Když jej požádám o pomoc, tak buď - urazí se, nebo se pohádáme, nebo nastartuje období, kdy vydrží být několik týdnů - z mého pohledu "normální", a alespoň třeba uvaří nedělní oběd nebo za celý víkend vyluxuje a třeba vynese koš s odpadky!, občas mi také začně vyprávět, co bych po něm chtěla, že má zaměstnání, příležitostně se věnuje podnikání, vozí mě do práce!, občas na velký nákup, a nechodí do hospody (zato minimálně 2 - 3x týdně na sport)... Já sice můžu jít kdykoliv kam chci (pokud má ovšem čas hlídat děti), ale mně ten čas potom chybí. Problém je ten, že děti máme školního a předškolního věku, nějaký citový vztah k němu přece jen ještě mám, ale několikrát do roka mám chuť jej praštit něčím hodně tvrdým.
8. Únor 2002 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Moje manželka byla v domácnosti dvanáct let. Celou tuto dobu jsem táhl náklady na chod čtyřčlenné domácnosti jen já sám. Za to jsem se nikdy nestaral o maličkosti typu mytí nádobí, vynášení koše a tak podobně. Před rokem nastoupila do zaměstnání, od té doby se dělíme o náklady v poměru 2:3 a o práci 1:1, bez řečí a brblání. Jde to, ale záleží to na nás mužích a na vás ženách. Jen si musíme uvědomit kolik oba dáváme a kolik bereme. Když je to fifty-fifty je to OK.
18. Srpen 2002 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
K (anonym)
ja jsem se svym pritelem pet let,ze zacatku me bavilo skakat,varit uklizet....proste hrat si na domacnostAle dneska vlastne posledni rekla bych rok se ne to muzu tak akorat vykaslat myslim si,ze jsem ho rozmazlila ted chodi a nadava ze je bordel ja mu reknu at ho uklidi a je to.Sem tam to pomuze.Nejvice me rozcili kdyz nemuze najit ponozky ja bych vrazdila.Driv jsem vyskocila a sla mu je podat obvinuje me ze ho uz nemiluju.Tak nevim....co si mysli zkusenejsi.Me je 25,jemu 30 Predem diky K
18. Srpen 2002 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Já si myslím, že je to fakt hrozně složité téma. Tisíc lidí, tisíc názorů. Ještě moje babička s dědou to měli jednoznačně rozdělené. děda živil rodinu a babička se starala o domácnost. Měli to jasně rozdělené. mužské a ženské povinnosti. Měli super manželství a v podstatě se nikdy nehádali. Babička se kupodivu necítila frustrovaná a děda nenadával, že "musí ženu živit". Vážili si jeden druhého. U mých rodičů už to bylo úplně jiné. Oba chodili do práce. Táta doma nehnul prstem a když bylo nejhůř, oháněl se tím, že víc vydělá. Ale, že oba stráví v práci stejný čas ho jaksi nezajímalo. A už se na něm začalo projevovat sobectví typu "já tě musím živit". S plněním těch svých mužských prací už byl taky na štíru. Doma chtěl mít perfektní servis, ale on dělal "své práce" jen když měl náladu. Když se s ním o tom máma pokoušela mluvit, řekl jí, že to dělají tisíce jiných žen, tak co se jí nelíbí.A pak je moje generace. Jsem člověk, který má zkrátka rád okolo sebe pořádek, hezké prostředí. prostě se cítím lépe.Vdala jsem se, měla postupně dvě děti. Dokud jsem byla na mateřské, tak jsem všechno celkem zvládala včetně velké zahrady a milionů kompotů a zavařenin. Už tehdy jsem si byla vědoma, že bych měla manžela postupně zapojit do chodu domácnosti, aby si příliš nezvykl na to, že se všechno udělá "samo." Ať jsem použila jakékoli fígle ničeho jsem nedocílila. Ani po dobrém, ani po zlém. Když jsem pak také "začala vydělávat peníze (to se dnes u ženy automaticky předpokládá)", tak se nic nezměnilo. Začala jsem toho mít plné zuby. Myslela jsem na to, jaké by to bylo, kdybych se jako on nikdy nemusela starat o to jestli mám co na sebe, jestli je uklizeno, jestli mám co jíst, jestli je postaráno o děti a došla jsem k názoru, že jsem bezplatná posluhovačka, živitelka rodiny atd. Ještě se očekává, že budu upravená a příjemná, vždy ochotná ho vyslechnout. Nikdy nebudu mít potřebu soukromí a budu se plně obětovat pro rodinu (když jsem si jí pořídila). A tak jsme se nakonec rozešli. Samozřejmě to nebyl jediný důvod. Ale hodně to k tomu přispělo. Řekla jsem si, že když už se mám o někoho starat, tak se budu starat o děti a ne o svéprávného zdravého chlapa, který mne používá jako osobní hospodyni a navíc to všechno bere jako samozřejmost. Musím říci, že se mi hodně ulevilo. Mám podstatně méně práce doma. Protože jeden chlap vydá za deset rozmazlených dětí.Přiznám se, že bych ochotně a ráda přistoupila na klasický model mé babičky.Ale perfektně zvládat rodinu a profesi dnes prostě nejde. Pokud nechci být úplně uštvaná. Proto se nedivím, že dnes spousta lidí musí volit mezi karierou a rodinou. sama vím, že když přijdu večer v šest domů z práce, prostě si potřebuji odpočinout a už vůbec nemám náladu a sílu doma něco dělat. A o víkendu se raději seberu a jdu na půl dne do lesa, než bych doma lítala s hadrem a okolo pračky. Děti už naštěstí poněkud odrostly, takže mou péči tolik nepotřebují. Takže teď je u nás docela chaos. Vadí mi to. Moc. Ale už prostě nemám sílu pořád všechno držet v perfektním pořádku.A kupodivu to má výsledky. Můj šestnáctiletý syn (jinak klasický mužský šovinista) s údivem zjišťuje, že se taky může naučit vařit, že mu neupadnou ruce, když si vypere sám ponožky, že vysavač se strká do zásuvky a že prach je lepší utřít mokrým hadrem.Myslím si, že spoustu problémů jsme si my ženy udělali sami. Chceme být supermanky a pak se divíme, že se to nedá zvládnout. A muži si na to snadno zvykli. Nikdo rád neopouští pohodlí. Fascinují mne inzeráty kde muž hledá finančně nezávislou a "nevypočítavou" ženu. Muži si dnes většinou už vůbec nepřipouštějí zodpovědnost, která jim přísluší. Ale po nás ji chtějí v plné míře.Nejsem zapšklá furie. Nechci zůstat sama bez partnera. Ale nevím jak to udělat, aby nečekal, že budu automatická pračka. Tím nechci říci, že všichni muži jsou takoví.
19. Srpen 2002 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Marika (anonym)
Tak jsem si postupne precetla vsechny prispevky a zjistuji,ze mam doma "zatim"poklad a musim se trosku pochlubit.S pritelem se zname 4 roky,z toho pul roku spolu zijeme.Umyvani nadobi,utirani prachu,prani(pere pracka),zehleni(zehlim,jen co se skutecne musi)a drobny denni uklid zustava na mne.Ze zacatku jsem uklizela i pritelovi poznamky,ruzne vystrizky apod. kolem pocitace.Neustale se me pak ptal,kam jsem mu to dala,tak jsem rezignovala.Dnes mu reknu,ze si jdu zacvicit a kdyby se nahodou nudil,tak ze by si to mohl trosku porovnat.Vetsinou uzna,ze mam pravdu a nez se vratim,tak je poklizeno.Vareni(ja uvarim tak jednou do mesice,kdyz ho chci prekvapit),vysavani a obstaravani auta spada do nepsanych povinnosti pritele.S naklady na bydleni se delime 50:50.Na zacatku naseho vztahu byly vydelky meho pritele vetsi,takze vydaje spojene se zabavou platil z vetsi casti on.Nyni mam vetsi prijmy ja a snazim se,abych z vetsi casti hradila naklady na vedlejsi vydaje,aniz by utrpelo jeho muzstvi(benzin,obleceni).Vim,ze se pritel snazi,aby toto obdobi netrvalo dlouho,coz jsem rada.Nejak totiz zastavam nazor,ze predevsim muz je zivitel rodiny.A tu rodinu bych rada v dohledne dobe zalozila.Ve svych zalibach se vzajemne neomezujeme,spis si vyhovujeme.Ja chodim cvicit nebo si i rada dam odpolednich dvacet a muj pritel mezitim sedi u kompu nebo si "hraje" s autem.Mne je 25 a memu priteli 26 let.
20. Srpen 2002 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
aaa (anonym)
Jaké pak dělení 50:50. To spolu žijete také jen 50:50?
20. Srpen 2002 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Proc by spolu meli zit 50:50? My s pritelem zijeme spolu rok a taky vsechny vydaje platime napul. Prijde mi to spravny. Az bude pritel vydelavat vic a ja budu treba na matersky nebo az budeme manzele, tak se to samozrejme zmeni, ale zatim mi to prijde uplne v poradku.
20. Srpen 2002 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
aaa (anonym)
Žiju s družkou.Já dostávám peníze do spořitelny. Z toho platím stavební spoření pro všechny, byt, pojištění pro všechny, připojištění atd. Ona peníze dostává na ruku. Z toho se platí jídlo a vše ostatní. Vůbec nepočítáme, jestli jsem náhodou už já nezaplatil o 10 procent více než ona. Připadá mi to zcestné. Když třeba peníze co dostává dojdou, tak se jdou vybrat ode mně nebo od ní ze spořitelny. Je to úplně jedno. A nejsem ženatý. Žiju ve společné domácnosti a tak jsou veškeré peníze jeden balík a jaké pak dělení 50:50.Připadá mi to pod úroveň a zbytečné.
20. Srpen 2002 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Marika (anonym)
Mily aaa,zijeme spolu vice nez 100% a vyhovuje nam to!!!
21. Srpen 2002 - 5:28
Obrázek uživatele Návštěvník
macík (anonym)
nějak nechápu jak spolu souvisí výše výdelku a podíl na domácích pracech? žena přece většinou bude mít nižší plat, protože nemůže věnovat zaměstnání tolik času kvůli dětem. jestli je chcete mít, tak jeden z manželů se obětovat musí a už to nikdy nedožene, i když dítě odroste. ten chlap, který vyhlašuje cosi o tom, že on vydělává víc a to stačí, ostatní ať dělá manželka je pako. ale nevím, jak si některá může něco takového dobrovolně vzít.
21. Srpen 2002 - 6:48
Obrázek uživatele Návštěvník
macík (anonym)
navrhuji takový model, kde je třeba se rozumně dohodnout, aby se ani jeden necítil ukřivděný. ale jsem proti abych přesně předem jmenovitě vyčíslovala co kdo udělá. snad kdo má v danou chvíli čas a co je potřeba. také zaměstnat děti a to nejen dcery! problém vidím v tom, že ženy u nás nemají sebevědomí a samy si namlouvají že domácnost je jejich doména. proč? najděte si také své koníčky, važte si samy sebe a nemyslete pořád jen na to jestli náhodou někde neleží zrnko prachu.
21. Srpen 2002 - 6:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Dani (anonym)
Poradek neni to nejdulezitejsi, nikdy bych nemenila nacancany byt , ve kterem bych se bala sednout na pohovku, protoze jsem ji pred 10 Minutami rovnala a uklizela. Poradek by nemel byt na ukor pohodli,....Nikdy jsem neuklizela rada, nikdy jsem si nedovedla predstavit, ze budu mit svou domacnost....a je to tady, klape vsechno super. Kazdou sobotu dopoledne mame pracovni den ( ja a muj manzel) rozdelili jsme si prace tak, ze kazdy dela, takovou praci, ktera ho alespon trochu bavi a ke ktere neciti odpor na 10 km, kazdou druhou sobotu mame vetsi uklid,,..... a kdyz jsou dny mezi sobotami, tak se zkratka u nas vsechno neleskne. No a co, komu to vadi muze vzit hadr a zacit pracovat. Muj muz nikdy nekritizuje hory papiru a mem psacim stoje a veci, ktere jsem nechala hozene pres zidli v koupelne,...a ja nekritizuji spostu casopisu pohazenych po byte, neurovnany gauc po odpoledni pauze apod. Nechame se proste zit....zit a nechat zit, to je umeni, a pokud to ve vztahu je, tak mate vyhrano....Existuji muzi, kteri pomahaji,...je treba vsak myslet na to, ze jsou vsichni hodne radi pochvaleni. Nikdy neberte veci jako samozrejmost, nikdy....Domacnost a jeji rizeni je na obou a pokud se lidicky maji opravdu radi, jde to i vedle hory nadobi.....Krome toho se nasla prace , kterou nemame radi oba dva ..a to myti nadobi,...hm co ted - setrili jsme a koupili si mycku na nadobi - vyborny pomocnik, bez nej bych asi prisla o nervy....ha ha ha
21. Srpen 2002 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lena (anonym)
Tohle je fajn téma. Napíšu vám, jak je to u nás. Vstávám v půl šesté ráno a z práce se vracím kolem páté, ale vydělávám celkem málo. Z toho mála co vydělám přispívám na nájem a živím celou domácnost, což jsou nemalé částky. A práce v domácnosti? Všechno je na mě - občas se mi stane,že uklízím, peru a žehlím do noci, protože jindy se to nedá stihnout a pak se mě ještě ten můj zeptá, proč nemám žádné koníčky. Kdyby šlo alespoň jen o tu běžnou práci v domácnosti, ale tomu mému se musí prostě posloužit. On si snad po sobě neumyl ani lžičku.....Je to katastrofa. Pak nemám být vzteklá, unavená a frustrovaná!!!!
29. Leden 2003 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Cau Leno chapu te a taky mam doma takovy poklad! Nastesti spolu jeste nezijeme... ja mam svuj byt, on u rodicu. Kdyz ke me prijde, uz parkrat pronesl jakej tam mam bordel! myslela jsem ze vyletim z kuze. Nejvetsi bordel mi tam vzdy udela on! Hadry na zem , nadobi neodnese. Ja tedy po chlapovi nechci aby zehlil, myl nadobi, luxoval...to si radsi udelam sama. Ale stve me ze me treba necha sekat sekackou celou zahradu(2 ha!!) a nepomuze. Kdyby se na me aspon nekoukal. To me muze tak akorat nasrat! Takze v sobotu sekam, v nedeli hrabu a odvazim na kompost, vecer chce teplou veceri a pak peknej sex. Jidlo na vikend si navaruju v patek pred praci rano, abych se mu pak mohla o vikendu venovataspon chvilku. Nedavno mi vycet ze ma malo sexu ze chce vic. Kdyz mu oznamim ze o vikendu mam spousta prace na zahrade , skoro mi vynada ze ta prace by snad taky pockala ne! Obcas mi tedy i pomuze ale tvari se u toho desne a jeste celych tech 30 min co ho NUTIM neco delat remca, jak ho to nebavi. Jestli se nezmeni tak si ho nevezmu. At si najde nakou z panelaku, bez zajmu a lenivou.
19. Květen 2005 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Mates (anonym)
Jindro, utec od toho hnusnyho magora, ktery by Ti jen znicil zivot. Urcite najdes nejakeho muze, ktery Te bude skutecne milovat (to znamena nejen v posteli). Milovat = mit starost o druheho. Ver mi, mam vlastni zkusenosti. Utec, dokud je cas, ten chlap se NEZMENI!!!
19. Květen 2005 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Ahoj všem,u nás je to takto. Přítelovi nevadí domácí práce, dost často vaří a dobře, myje nádobí a někdy ho to i chytne a uklidí celý byt. Je to ale jen, pokud má volný čas (tzn. nudí se nebo není v práci a čeká na mě než se vrátím z práce). Kdyby si ten čas na to musel udělat, myslím, že by to bylo horší. Taky myje okna, to já totiž nesnáším. Občas pronese, že je doma nepořádek nebo, že je někde prach. Dřív jsem to hned řešila, teď mu řeknu ať to uklidí, když mu to vadí, že v domácnosti žijeme oba. Práci s prádlem nechává výhradně na mě, také po něm každou chvíli sbírám oblečení po bytě, protože není schopen se naučit, že patří do koše se špinavých prádlem. Jinak ho ale nijak neobskakuju, když si dělám kafe nebo něco malého k jídlu, zeptám se i jeho. Když si vzpomene o půlnoci, že má hlad, jde si něco vzít a mě tím neobtěžuje. Takže myslím, že takový kompromis. Ale kdyby měl hodně náročné (časově) zaměstnání, asi by to bylo jiné. Mějte se a hodně trpělivosti s těmi chlapi.
20. Květen 2005 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Klárinka (anonym)
Také všechny zdravím!Nejsem vdaná, ale žiji s mužem ve společné domácnosti. Co se financí týče, tak ač mám já poloviční plat než on, tak vše dáváme na "jednu hromádku" a nikdy mezi sebou neděláme rozdíly. O všem se vždycky dopředu poradíme a zvážíme co a jak. A co se domácích prací týče, tak to nijak rozdělené nemáme, ale vždycky, když vidí, že jdu něco dělat, tak se hned ptá, zda nechci s něčím pomoct nebo co má udělat, aby mi práci ulehčil. Většinou, když třeba uklízíme, tak on uklízí takové povrchové věci jako jsou časopisy, hadry atd. a luxuje. A já stírám prach, žehlím. A v kuchyni? Tam po něm nic nechci. Mytí nádobí a vaření považuji za automatické, že dělám já. Asi bych ani nechtěla, aby to přítel dělal i když vařit umí.Co mě také moc těší, že když chodím ven věšet prádlo, tak jde vždy se mnou a nese mi koš s prádlem a pak mi podává kolíčky, abych se neohýbala. To mi přijde takové pěkné a takhle by se k sobě lidé měli chovat. A vše dělat společně a s láskou. Nevím, asi jsem neivní a nebo máš dobrého chlapa. Ale když pomáhá on mně v domácnosti, tak pak zase i já jemu pomáhám při opravách atd. Sice jenom podáváním třeba nářadí nebo tak. Ale je to to samé, jako on pomáhá mně s kolíčkama :-) Toho druhého to vždycky potěší a má pocit, že na to není sám.Tak to asi vše. Hodně štěstí všem.
20. Květen 2005 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Klárinka (anonym)
Omlouvám se za překlepy v posledních větách :-( :-)
20. Květen 2005 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Ahoj všem,zajímalo by mě, jak to máte doma rozdělené s financema. Některé příspěvky jsem si pročetla. Zajímalo by mě, jestli máte peníze dohromady nebo zvlášť. Jak přispíváte na domácnost? My s přítelem spolu bydlíme půl roku. Zatím to máme rozdělené tak, že já platím byt (je totiž můj) a on platí jídlo a výdaje za zábavu. Jinak co zbyde si každý nechá a je jeho věc, jak to utratí. Zatím mi to takhle vyhovuje, vydělávám totiž víc než přítel, tak to zvládám skvěle. Myslíte, že se dá zvládnout mít peníze dohromady bez toho, aby si ti dva vyčítali co kdo kde utratil? A jak to řešit, společným účtem nebo daním obou výplat na hromadu? A společné peníze až po svatbě (nebo při narození společného dítěte) nebo co si o tom myslíte??
1. Červen 2005 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
ni-ka (anonym)
Já ráda uklízím, peru , žehlím, myju okna, nesnáším vaření, nemám k němu absolutně žádný vztah. Na nádobí máme myčku, ale pořídil ji manžel, já bych si neřekla, na to jsem moc hrdá. Chlapi milují, když mají doma zázemí, a když je navařeno, je to pro ně to nejdůležitější, samo, že kromě sexu. Současně také nechtějí doma slepici, ale v souboji zázemí - slepice, je na na prvním místě zázemí se slepicí.Teď se asi na mě budete zlobit, trochu přeháním, ale něco pravdy na tom je. Ale s pračkou a myčkou je domácnost celkem v pohodě a vařit se dají i jednoduchá jídla, stejně jsou zdravější. Rozumný chlap to takhle vezme a sám se chopí mužských prací, jako jsou různé opravy/ pokud na to tedy má/, ale posekat zahradu sekačkou zvládne i ten, kdo má obě ruce levé. A dětem by se měli věnovat oba.
1. Červen 2005 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Klárinka (anonym)
My teda máme peníze dohromady. společný účet a každý měsíc po výplatě uděláme rozpočet, kde se napíše co je třeba zaplatit a koupit a o všem se společně radíme a domlouváme. Na všechno šetříme společně a prostě všechny věci děláme společně. Já bych si nedovedla předtavit mít peníze každý zvlášť. Ale asi jde o to, jak je kdo zvyklý.Jak jste na tom Vy ostatní?
1. Červen 2005 - 15:14

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama