32 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Domácí pedikúra

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ahoj,je mi sotva 18let a chtěla bych poradit jak se co nejlépe a hlavně nejlevněji starat o nohy,hlavně chodidla a nehty u nohou.
20. Červen 2008 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
karel (anonym)
Rád se ti o ně budu starat zadarmo, protože mne to baví
25. Duben 2009 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Viennettka (anonym)
Ahoj, já si hrozně ráda lakuji nehty, mám o tom i blog. Obvykle fotím laky na nehty na rukou, ale uvažuji, že bych začala fotit i na nohou. Nevím však, zda by to někoho zajímalo. Pokud ano, napište mi prosím komentář na blog do komentářů článků. Adresa je: http://www.viennettka.blogspot.com/ Díky a ahoj. V.
7. Září 2011 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
viennettka (anonym)
Ahoj, já si hrozně ráda...Mě by zajímalo, co jsi za drzouna, že používáš můj nick a oháníš se tu mým blogem?! Svou přezdívku nikdy nepíšu s počátečním velkým písmenem a už vůbec se nepodepisuju iniciálou (pokud ano, tak ale zkratkou svého pravého jména). Opravdu nevím co tím sleduješ, já nohy nikdy fotit nebudu.
26. Září 2011 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Tahle diskuze je už starší, tak bych se, dámy, chtěla zeptat: jak jste na tom s domácí pedikúrou? Nebo chodíte k profesionálce? Zvládáte samy profipedikúru, tzn. strojkem seříznout přebytečnou kúži a tak?
20. Prosinec 2014 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Tahle diskuze je už...Dělám si pedikúru sama.Mám tvrdou kůži na patách a tak to tak jednou za dva tři týdny odrbu pemzou,pak se mi ještě dělají pod malíčkama takové menší mozoly ale ty nechávám být.Nehty si nelakuju takže je jen zastřihávám.
20. Prosinec 2014 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Chodím k pedikérce.Sice mě sere že za to musim každý 3 týdny platit 3kila ale kůži na patách mám fakt hodně tvrdou a sama bych to s pemzou nebo nějakou špachtlí nezvládla.Je mi teprve 20 ale k pedikérce chodím už dva roky.Předtím jsem na to neměla peníze a tak jsem si to šmrdlala sama takovou brusnou špachtličkou ale za moc to nestálo.Nehty si nechávám lakovat jen na léto a i to někdy vynechám.Docela se mi líbí mít přírodní nehty.
20. Prosinec 2014 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Ráda poradím lepší ošetření domácí pedikúry. Ve většině větších drogerií (např. Tesco to prodává) jsou v prodeji strojky, kam se jednoduše vloží pedikérská žiletka. Vzhledově je to skoro to samé jako strojky na holení nohou. I ten strojek i žiletka. Podstatné je nechat před ošetřením nohy dlouho ve vodě, ideálně namočené v koupelové soli. Mnohé pedikérky tohle nedomýšlí a do lázně lejou oleje-což není dobré. Oleje kůži vyživí (a to před pedikúrou není cílem) a minimálně kůži změkčí. Koupelová sůl naopak změkčí kůži nejvíce. Pokud inklinujete k hodně ztvrdlým patám je dobré nechat nohy v lázni i déle, než je obvyklých dvacet minut, jak to chodí u komerčních pedikérek. Pak se jednoduše nohy osuší a změkčenou kůži SNADNO seříznete strojkem. Nemusíte se bát žádného zranění. Naopak, strojek takto změkčenou kůži sloupe jemně, skoro jako máslo. Já si takhle pedikúru dělám už několik let a nikdy se mi žádné zranění nestalo. Na závěr je dobré ještě vzít chodidla bruskou (ne pemzou, ale jednoduchou špachtlí s drsným povrchem-no prostě bruskou, je taky normálně k dostání v drogerii). A dobře promastit krémem. V době, kdy jsem ještě chodívala k pedikérce mi jedna profipedikérka namazala chodidla namísto krémem Alpou. Já myslela, že snad vyrostu. Lepší si nakoupit tyhle pedikérské propriety (v ceně přibližně jako jedno ošetření u pedikérky, víc jak tři stovky to celé nestojí) a dělat pedikúru doma. A výrazně to šetří peníze. Holky, doporučuju.
20. Prosinec 2014 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
:-))) smdm IP:...SMDM, já ti neskutečně děkuji, že prasíš diskuzi. Docela jsem si dala práci, abych vypsala dobrou radu na domácí pedikúru: kvalitní pedikúru, leckdy i lepší než dělají pedikérky. A ty mě zazdíš těma svýma hovadinama.
21. Prosinec 2014 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Máš to dobře promyšleno...Ja pouzivam za sucha egg peg, pak si je vezmu pemzou za mokra a dokoncim to dohladka papirovym pilnikem. Nakonec si je namazu mentolovym zvlacnujicim kremem a mam pak chodidla vcetne pat jako miminko. Vlacne, mekke, bez otlaku a popraskane kuze. Navic ta udrzna stare kuze zebranuje pachu .
21. Prosinec 2014 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Máš to dobře promyšleno...Fajn, máš zřejmě tu výhodu, že se ti nedělá na patách silná kůže. Já bych se bez ošetření strojkem neobešla. A k pedikérce se mi ani nechce. Ta moje domácí je i kvalitnější. Krémuju paty taky i na noc, ale efektivní je to jen pár dnů po pedi. Pak se mi rychle vytváří silná kůže a krémování je na nic. Musí se seříznout. Každé tři týdny pravidelně.
22. Prosinec 2014 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Ja pouzivam za sucha egg peg,...No tak, ale zápach nohou není o silné kůži na patách, ale o nedostatečně hygieně. Doufám, že v dnešní době je už samozřejmostí jak večerní tak i ranní sprcha a k té ranní hygieně patří i použití deodorantu. Je dobré ho aplikovat i na chodidla. Po dodržení ranní hygieny a použití deodorantu nemůže zápachem nohou trpět nikdo!
22. Prosinec 2014 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Sam . nesmyslem sem nemyslel...Víte co, on se každý myje jinak a to je ten malér. Jestliže vám k umytí nestačí mýdlo, zakupte si v drogerii ZA PÁR KAČEK molitanovou houbu, tu při RANNÍM (a večerním samozřejmě taky) sprchováním řádně namydlete a chodidla vydrhněte. Pak použijte deodorant a je zbytečné utrácet za nějaké speciální na nohy. Stačí zakoupit obyčejný tělový deodorant a po ranním umytí nejen celé tělo, ale i chodidla pečlivě prospějujte. Nohy vám pak zapáchat nebudou. Dobrý je mít do práce dvoje boty a ty si přezout, pokud trpíte silným pocením a samozřejmě ponožky z přírodního materiálu. Poslední finální varianta je namísto tělového deodorantu použít tělový antiperspirant. Až půjdete nakupovat do drogerie, čtěte pozorně etiketu, člověk se mezi deodorantem a antiperspirantem snadno splete. Flakony vypadají téměř stejně a rozdíl v jejich použití je o tom, že tělový deodorant zabrání pachu do určité míry a kůži lehce i provoní, zatímco antiperspiranty zanechávají lehce matový povrch a velmi intenzivně zabraňují pocení. Používají se do podpaží, ale dají se použít i na chodidla. Pak se vám nemůže stát, že by nohy zapáchaly. Nechci se nikoho dotknout, ale tělesný zápach i zápach nohou je velká ostuda.
22. Prosinec 2014 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
SMDM, já ti neskutečně...Ja delam to same kuze na pate jde dolu jako po masle. obcas si nohy poradne vycisitm i kartacem a pak nanesu krem na nohy ( nekdy si je dam do igelitoveho sacku, aby se krem dobre vstrebal ) :)
27. Květen 2015 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela (anonym)
Dělala jsem si doma pedikúru asi tak tři roky,předtím jsem byla asi 5x na pedikúře v salonu ale protože se mi mozoly a tvrdá kůže na patách dělala tak po 7-10 dnech tak jsem tam pak přestala chodit,ani ne tak kvůli penězům ale kvůli času.Předloni jsem si ale zlomila kotník a měla dva měsíce nohu v sádře a tak jsem si pedikúru nedělala vůbec a zjistila jsem že při těch mozolech a tvrdé kůži na patách mě nebolí chodidla a tak jsem s pedikúrou přestala.Pravda je že to nevypadá nějak pěkně ale zas mám od té doby fakt klid a chodidla mě nebolí ani nepálí.
27. Květen 2015 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Dělám si ji sama pemzou,mám teda jen tvrdou kůži po obvodu pat.Pracuju jako servírka a chodím v práci naboso v pantoflích s volnou patou tak se mi ta tvrdá kůže asi dělá z toho.Nebolí to ale nelíbí se mi to,je mi 22 a tak chci mít pěkné nožky:-)
27. Květen 2015 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Dovolím si tu jako zdravotní sestra z chirurgicko-ortopedické ordinace se skoro 10ti letou praxí trošku apelovat na mladé dívky či slečny abyse začaly trošku o své nožky starat.Mně je 29 let a vždy jsem se o své nohy starala,trošku trpím na tvrdé paty ale každý týden si najdu 20 minut čas abych se o nohy postarala. Dnes a denně k nám do ordinace chodí mladé dívky či slečny které mají nějaké potíže s nohama a když vidím v jakém hrozném stavu mají jak chodidla tak především nehty a prsty u nohou.Paní doktorka u které pracuji si vždy jen povzdechne a poznamená že na vrch huj a vespod hnuj.Slečna přijde krásně nalíčená a dobře 30 minut denně tráví ráno před zrcadlem než vyjde z domu a nenajde si 15-20minut týdně aby si upravila nohy.A jestli se mi z něčeho opravdu dělá mdlo tak jsou to "ožvejkaný" nehty u nohou.To bych je raději strhla a nechala bez nehtů.A nebo obráceně,přijde slečna s krásně nalakovanými nehty ale chodidla samý mozol a otlak a že jí bolí nohy v balerínkách...No a už vůbec nechci psát o většinou nepříjemném smrádečku když se vyzují...existují spreje či zásypy...Já ho v zimě když nosím silonky a kozačky také používám...
27. Květen 2015 - 22:17
Obrázek uživatele Návštěvník
H. (anonym)
Dovolím si tu jako...Díky za příspěvek ! Zrovna vedu boj se svým známým. Jde o seznamování a já mu říkám, že nemohu najít čistého chlapa:-) Popisuji detaily, podobné a i horší.Prý jsem netolerantní a nepřiměřeně čistotná, dokonce to údajně hraničí s psychiatrickou diagnozou:-) Je šílené, že tak uvažuje a horší, že takoví lidi existují. Jít k doktorovi s páchnoucími nohami je hnus.
27. Květen 2015 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Díky za příspěvek !...No mně se nedávno stalo že přišla slečna že jí delší dobu bolí pod kotníkem a paní doktorka poznala že se jedná o zanedbaný zánět šlachy a doporučila sádru na měsíc.Slečna byla v legínách tak nebyl problém udělat sádru hned a jak jsem ji sádrovala a dělala ji sádru kolem prstů tak jsem ji požádala aby prsty nadzvedla že ji udělám sádru kolem prstů a pod prstama pořádně protože tam se nejvíc láme,a jak nadzvedla ty prsyt a trošku je roztáhla a já ji chtěla pomoct tak jsem ji nechtíc sáhla mezi prsty a tam silná vrstva potního mazu.No hrůza.Je jasný že ten maz tam neměla od rána kdy se měla aspoň nohy osprchovat ani od večera ale aspoň dva dny.
28. Květen 2015 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Mám s nedostatečnou hygienou nohou bohužel také zkušenosti. Chodím na cvičení na podložkách mezi kterými je asi 1 m odstup, cvičíme naboso a mám už vytipované jedince, vedle kterých prostě cvičit nemůžu kvůli zápachu nohou, to že se každý u cvičení potí jinak je jasné, ale o nohy může každý pečovat
28. Květen 2015 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jen pro upřesně (anonym)
Díky za příspěvek !...nohama rukama
28. Květen 2015 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
nohama rukama:-) Já vím, je to hrozné, co občas vyplodím. Přitom u druhých to vidím okamžitě. Faktem je, že tak někdy chybuji od doby, co používám počítač. A to jsem bývala excelentní češtinářka. Michaelo, tak to bych zcela určitě danou slečnu pozvracela. Lituji vás. Měla by být možnost, takové čuně poslat umýt.
29. Květen 2015 - 9:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
:-) Já vím, je to hrozné,...Já jsem stejně zvyklá jim po zasádrování prsty umatlané od sádry otřít houbičkou nebo hadříkem,ale šokovalo mě že taková pěkná mladá holka nemá umyté nohy když ví že je u doktorky bude muset ukázat.
29. Květen 2015 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Nechápu jak se ženy nemohou starat o své nohy.Považuju péči o chodidla a nehty na nohou za samozřejmou.Já si třeba nehty na nohou nelakuji ale pečuju o ně a stejně tak o chodidla.
29. Květen 2015 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mám problém jen se ztvrdlou kůží na patách a zatím mi na to stačí pemza.Teď jsem ale viděla v drogerii takovou šikovnou škrabku tak ji možná vyzkouším.
29. Květen 2015 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Koupila jsem si za necelý tři stovky elektrický odstraňovač tvrdé kůže http://elektricke-manikury-pedikury.heureka.cz/orava-cr-800/ a uplně mi vyhovuje. Nohy mám jako kdybych chodila pravidelně na pedikůru do salónu :-)
28. Červenec 2016 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
Používám exfoliační ponožky. Je to nejlepší, co jsem kdy zkusila. Ani profi pedikůra tak nožky nezjemní. Oloupe se kůže odumřelá všude, i na prstech v okolí nehtů atp..Stačí je nosit doma dvě hodiny a slupování začne asi po 6 dnech. Výsledek je úžasný. Jen ty korejské moc extra nejsou.
28. Červenec 2016 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
karla008 (anonym)
Ahoj,je mi sotva 18let a...jak se starat o nohy a také kde koupit dobré pípravky jsem našla zde: http://www.mimiforum.cz/levna-domaci-pedikura-jak-osetrit-nohy/#comm-2640
27. Listopad 2016 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Jak odstanit tvrdou kúži na rukách?
17. Březen 2017 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kup si peelingovou masku na ruce :-)
19. Březen 2017 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ano ta by ti mohla pomoct, podívej se na Peelingovou maska na ruce od Ipsuum Prestige, dá se koupit na webu prozdravi.cz
21. Březen 2017 - 23:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama