80 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Co mi je? Doktoři nic neví

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj, chodím různě po doktorech, nic nikdy nezjistí, vše je v pořádku avšak já se tak necítím, může mi někdo poradit co můžu mít? Mívám časté bolesti hlavy, pálení očí, nadměrnou únavu( muzu spat 10 hodin denně vstanu a za hodinu bych zase spal ), silné bušeni srdce v krku ( byl jsem na echu i na ekg ale nic se nezjistilo, i podle zvuku srdce vse ok, ale je to velmi neprijemne), bolesti bricha( pod zebrama, kolikrat si myslim ze mam snad rakovinu ) zad, a deprese(chodim k psychiatricce uz asi 2 roky, mám panickou porucha ) mam na to argofan 1 denne vecer pred spanim, lecim se dal na stitnou zlazu zvetsena uzivam lethrox 50mg jednu denne. Vážně doktori nic nevi, poradíte mi co muzu mit? napada me (mononukleoza, borelioza a jine, vazne nevim:-( ) vsichni si mysli hlavne jedno ze to mam z te psychiky, ale tomu ja neverim. Diky za odpovedi
19. Únor 2009 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
To může být cokoli autoimunita ,Chlamydie,i projevy s problémy se štít.žlázou. Štítná žláza má spoustu neg.projevů.
20. Únor 2009 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
teris (anonym)
tomu se říká hypochondrie...a s tím spaním je to jen lenost a přespanost.
20. Únor 2009 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mám podobný problémy a taky se léčím se št.ž.Třes,pocení,ospalost a únava,bušení srdce,problém s váhou,chut k jídlu,tlak v krku,střevní potíže,psychické výkyvy nálad atd...
20. Únor 2009 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak tomu věř,nervy dělaj hrozný věci.Já mám depresi a také PP a dějí se mi věci,že jsem si myslela,že mám taky boreliozu a dokonce jsem byla vyšetřována na lymfom. Přestan se pozorovat. Ta štítka společně s psychikoou vyvolávají přesně tyhle problémy.To budšní srdce mám také,dokonce někdy až mdloby.Tohle psychika prostě umí.další věc je,že antidepresiva rapidně snižují tlak,takže to s tím souvisí. Bud v klidu a nepozoruj se!
20. Únor 2009 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Kamarádka měla podobné problémy, strašně ji bolívala hlava, nohy, že ani nemohla vstát z postele, bušení srdce, únava atd. Doktoři jí dělali různá vyšetření a na nic nepřišli. Nakonec se zjistilo, že je to všechno nejspíš psychického rázu a dostala nějaké prášky. Opravdu v tom období byla pod velkým tlakem. Nakonec se to tak nějak vyřešilo samo a po půl roce se zase dala do kupy a vše je OK. Hlavně pohodička a žádné zbytečné stresy.
20. Únor 2009 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
No as skoncim sklu bude vse ok, ja jsem naprasky ze skoly, kvuli skole mam antidepresiva, nezvladam ji, nemuzu tam vydrzet, snad to bude vse ok po skole. diky za odpovedi
20. Únor 2009 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Martine a co děláš za školu? Já mam taky všechny možný i nemožný tělesný příznaky a nikdo zatim nic neobjevil, taky se léčim s depresema a panickou poruchou a věř, že ta psychika udělá všechno. Jaký stavy jsem si prožila, než se přišlo na PP snad ani neumim popsat, fakt bych nevěřila, co psychika dokáže. Já mam taky děsný stresy ze školy, takže to s tim může souviset. Takže neboj, najdi si třeba nějakého psychoterapeuta, pokud ještě na terapie nechodíš, snaž se sportovat a relaxovat.
20. Únor 2009 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Martine, připomínáš mi až moc moji spolubydlící. Má deprese ze školy, díky tomu spí téměř pořád a nemůže se učit, pořád chodí po doktorech, ale upřímně, nic jé není, má to z té školy a těch depresí. jsem na medicíně, ona prodělala tolik vyšetření a navíc s ní nějaký rok bydlím, že vím, že to fakt dělá ta škola. Určitě to máš ze školy, přečti si svůj poslední příspěvek. Co studuješ a proč? Nutil tě k tomu někdo? Nění lepší studium přerušit, jet někam na rok do zahraničí, dělat něco úplně jiného? Buď se pak ke škole vrátíš a budeš v pohodě nebo ji jednoduše nedoděláš, nutí tě snad někdo? Ničíš si jenom zbytečně život. Ta kamarádka se taky drží na té škole zuby nehty, ale není schopna medicínu ani dělat v praxi. kdyby se na ni vykašlala nebo to studium přerušila udělala by lépe. Kdyby to nebylo psychikou, tak bys nemohl napsat ten svůj výsledek, úplně z něj jde vidět ten odpor a hrůza ze školy. Opravdu tě v ní vidím, zkus si přiznat, že je to psychikou a nehledat problémy jinde.
20. Únor 2009 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jana: a baví to tu tvoji kamarádku? Když s ní nějaký ten rok bydlíš, tak jí asi musíš mít ráda a spíš se jí snažit pomoct, řikala jsi jí to, co tady píšeš? Já jsem na tom totiž asi tak trochu a jako ona, taky jsem na medicíně a už to došlo k tomu, že musim přerušit, ale mě to strašně baví a chci se k tomu vrátit, ikdyž mi to taky spustilo deprese a tisíce psychosomatických problémů. A chápu ji, že se jí asi nechce se na to vykašlat, zvlášt, jestli má už několik let za sebou. V kolikátáku jste?
20. Únor 2009 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ne, nebaví, popravdě se s ním moc nebavím, protože už je "zralá" na psychiatra. Jí to zničilo tak, že se nechová přirozeně, zapomíná, něco jí řekneme a ona to za 5 minut neví, ptá se na to stejné dokola a celkově se neumí chovat, většinu dne prospí a je taková utlumená. K psychiatrovi chodí (bere prášky, po nich se jí chce spát), s námi se už o tom bavila milionkrát, řekli jsme jí jasně, co si myslíme, že je pro ni nejlepší, ale ona pokaždé naše rady ignoruje a je to horší a horší. Já tento rok už končím, ona je mezi 5. a 6. ročníkem, neodchodila všechno, co měla. Jinak sportuje, relaxuje, pořád odpočívá, spí, neučí se, na zkoušku se chystá jít a má přečtených 30 otázek ze 150 jedenkrát... tím pádem ji buď vyhodí nebo tam nakonec ani nejde a zase se v tom motá dokola a dokola. Proč Tě ta medicína tak drží? Popravdě, kdyby mě ta škola tak ničila a mělo mi jít o zdraví, tak ji prostě přeruším nebo skončím a jdu na něco méně náročného. Já po 6 letech jsem už taky vyřízená z učení, ale až tak to neprožívám... mě ta škola otrávila, takže se ji snažím konečně dodělat a mít od ní pokoj... sice nastoupím do praxe a nebude to o nic lepší, protože nic neumím, ale aspoň nebudu muset sedět od rána do večera nad učením. Z čeho máte ty stresy? Z toho, že se musíte pořád učit nebo z toho, že nedáte zkoušku, z nemocnice? Já si to prostě 2x přečtu a jdu na zkoušku s tím, že buď to vyjde nebo nevyjde, svět se nezboří, jsou mnohem, mnohem důležitější věci na světě, přemýšleli jste o tom?
21. Únor 2009 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jana: Tak jestli je mezi 5. a 6. ročníkem, tak to už by teda byla fakt škoda se na to vykašlat, ne? A za to, že se chová nepřirozeně asi nemůže, psychiatrii máte za sebou, tak snad vám řikali něco o depresi a o změně chování člověka. Já třeba v depresi ležim v posteli a brečim, strašně chci něco dělat, ale nemam sílu ani z postele vylézt, samozřejmě taky hned zapomenu, co mi kdo řekne, ale kdyby mi to okolí vyčítalo, tak by mi to nepřidalo. A když tu školu tak neprožívá, nebo se tolik neučí, tak proč myslíš, že to má z ní? Já třeba taky vlastně nevim, jestli to mam ze školy, ikdyž jsem se učila poctivě, ale zase ne uplně přehnaně, ale zkoušek jsem se vždycky bála. Samozřejmě vim, že škola neni všechno, ale myslim, že většina lidí prostě LF prožívá, u nás holky před zk zvrací, ... medicína prostě stres je a pokud pro tebe ne, tak jsi spíš výjimka. A ty přášky jí nepomáhají, co je změnit? A nedoporučovali jste jí psychoterapii? A že po nějakých práškách může pořád spát se nedivim, já už taky brala několik tolik tlumivých, že větší část dne prospim a prostě to nejde překonat, ikdyž se snažim, nakonec stejně usnu. Já vim, že je těžký s takovymhle člověkem pořád být a snažit se ho o něčem přesvědčovat, když to zdánlivě k ničemu nevede, já obdivuju moje kamarády, že mě ještě pořád podporují, ikdyž jsem se strašně změnila, ale věř, že pro ni jste určitě důležité.
21. Únor 2009 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Upřímně, i když je v páťáku, tak v jejím stavu je lepší přerušit. Ze školy to má určitě, byla zvyklá sportovat a mít hodně volna, na medině ho samozřejmě neměla, tak postupně se její stav zhoršoval... pořád mluví jaké je to hrozné se učit a tak... do třeťáku se ještě chovala jakž takž, pak chtěla přerušit a škoda, že to neudělala, takto si zkazila zdraví. Sice za deprese nemůže, to vím, ale to její chování je už opravdu neúnosné, má problém zavřít pořádně plyn, zamknout, jednou něco řekne a vzápětí to změní, opravdu se s ní už nedá bydlet, má zpomalené reakce, není schopna si uvařit, dělá nepořádek a nechává ho po sobě všude, neví, že ho má uklidit, je úplná troska, chodí po bytě jako duch, odpoledne je v pyžamu, v noci chodí po bytě. A odstartovala to ta škola, 100%, kdysi se s námi o tom bavila. Prášky bere, nepravidelně, blbě, říkali jsme jí o tom, že by si měla nechat předepsat jiné, brát je pravidelně, na noc, ne ráno... nepomohlo, ignoruje nás. Psychoterapii jsme doporučovali, někam začala chodit, ale účinek zatím žádný. Tu školu už neprožívá, protože neprožívá nic, je prostě utlumená. Já školu samozřejmě prožívám, je to stres, ale mám to tak nějak na vedlejší koleji, prostě není to to nejdůležitější, systém zdravotnictví a škol je tu naprosto blbě organizovaný, tak nevím, proč si kvůli tomu ničit zdraví. Před zkouškou jsem teda nikdy nezvracela, vždyt je to jen zkouška, o nic nejde, neuděláš, tak uděláš jindy. Je to o tom, jak s k tomu postavíš. Mám spolubydlící, která to taky prožívala, den před zkouškou nespala, skoro nejedla a proč... dopadly jsme ve výsledku stejně. Po pár letech bydlení se mnou už to tak neprožívá, spí, jí pravidelně a zkoušky zvládá stejně dobře. Mně stresuje představa toho, že kdybych to neudělala, musela bych se do toho dívat znovu... Co s ní nevím, jako pokud je člověk v takovém stavu, tak to přerušení podle mě potřebuje, potřebuje si vyčistit hlavu, ujasnit si, co vlastně chce než se plácat v tom samém pořád dokola... nemyslím si, že po škole na tom bude lépe, nebude zvládat pro změnu praxi. Vy jste na tom oproti ní velice dobře. I když Martin by podle měl taky přerušit a dát si chvíli pauzu a ujasnit si co dál.
21. Únor 2009 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No tak to, co popisuješ, je blbý, jako že si ani neuvaří, nezamkne, neuklízí, ... To já jsem nezvládala jen v nejhorší fázi deprese a prášky mě z toho částečně dostaly, naštěstí. Je teda ale asi problém, jestli i ona k tomu má sama takový přístup, že léky nebere pravidelně, nesnaží se aktivně podílet na léčbě. A co bere za AD? A mluvili jste s ní, co očekává od života, jestli to takhle chce napořád, nebo jestli by radši neměla život jako před tím? Léky můžou nakopnout, ale tu hlavní práci na sobě musí udělat sama. A nemohli byste s ní třeba zajít k jejímu psychiatrovi a probrat to tam společně? Nebo ji přemluvit, aby přerušila a chodila třeba do stacionáře? Já jsem se fakt snažila to zvládat, ale když to uplně přestalo jít, tak jsem to ted rozložila a do školy nechodim, léků beru víc, na psychoterapii chodim a doufám, že to zas přejde, protože tuhle školu chci dodělat. No a že zkouška je jen zkouška je fakt, ale ta představa, že bych se třeba patolu měla učit 2krát, bych asi nesnesla, tak proto to tak prožívám a chci to mít napoprvý no a z toho je samozřejmě děsněj stres, protože člověk si nikdy nemůže být jistý. No a myslíš, že teda nemá tak těžkou depresi, ale jen že rezignovala a nesnaží se si nějak pomoci? Nebo co syndrom vyhoření? Jestli je na tom opravdu takhle, tak by to měla pořádně řešit s doktorem, má dobrého psychiatra?
21. Únor 2009 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To nevím, jejího doktora neznám, ale myslím, že nemá dobrého psychiatra. Má předepsané antidepresiva, ale ty právě skoro nebere a místo toho bere pravidelně Neurol, ten ji "uspává". Mluvili jsme s ní o tom a proto teď změnila doktora, ten je prý dobrý, tak uvidíme. Nevím, proč nebere pravidelně ty antidepresiva, s ní se o tom nedá moc mluvit, jednu dobu nás poslechla a za týden zase jedla to, co předtím. Sice má za sebou farmakologii, ale vůbec se v tom podle mě neorientuje. No, tak to znám ten pocit, já se právě nechci nic učit 2x, mám toho plné zuby napoprvé, ale moc si to nepřipouštím, že by to mohlo nastat, říkám si, že to budu řešit, až to přijde. Pravda je, že mě nikdy z ničeho nevyhodili, doufám, že už to pžežiju ve zdraví až do konce, ještě 3 měsíce. Já myslím, že jsi udělala dobře, odpočineš si, načerpáš síly a když se budeš cítit lépe, školu zdárně dokončíš:) Narozdíl od ní máš motivaci a vidíš svůj problém objektivně. Podle mě má depresi (to poznáš hned z toho, jak se chová) a syndrom vyhoření dohromady. Právě, že by mě zajímalo, co těm doktorům vykládá, protože ona se nám svěřila, že jim třeba řekla důvod návštěvy ten, že s nikým dlouho nechodila a tak... ale že by nás vzala s sebou k tomu psychiatrovi, o tom pochybuji. Trvalo víc než rok než se s námi vůbec začala o svých problémech bavit. A když má své období, tak se s námi nebaví vůbec, je to složité s ní bydlet.
21. Únor 2009 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proč vlastně bere Neurol? Vždyt ten se spíš dává na úzkosti, panický ataky, ... ale na deprese o jeho účinku teda moc nevim. To nechápu, proč si ho pořád bere, vždyt je návykový a ještě po delšim užívání dělá anterográdní amnézii, což mi na něm vadí, takže i úzkosti překonávám bez něj a nechápu, že se s nim medici ládujou. No možná to bere jako takový únik, vezme si Neurol a ten ji utlumí, že se o nic nemusí starat, ale vždyt je to škoda. Je fakt, že dospělé holce nemůžete stát za zadkem a pokud s tim ona sama nebude chtít něco udělat, tak s ní asi nehnete, ale jak píšeš, že třeba doktorovi jako důvod návštěvy řekne, že s nikym dlouho nechodila, tak nemá třeba trápení i kvůli tomu? Do toho škola, která ji nebaví, třeba i jiné problémy, to všechno by to mohlo zhoršovat. No ale jestli se s ní nedá rozumně mluvit a nemá náhled, tak je to těžký. A taky mi přijde divný, že se třeba o léky ani nezajímá, já mam psychofarmaka sestudovaný od A do Z. Z výuky farmakologie toho spousta nemusí vyplynout (my třeba na AD a anxiolytika ani neměli přednášku), ale když člověk má problém, tak mi přijde normální, že se o tom snaží co nejvíc si dohledat. No a s tim, že se s vámi nebaví, ono to i pro ni asi musí být těžké, já díky tomuhle taky začala mít období, že s nikym moc nemluvim, vyčerpává mě to, jak jsem pořád doma a je mi blbě, taky ani moc nemam o čem mluvit. No ale myslim si, že to člověk nedělá schválně a že je potřeba to respektovat, nechat ji samotnou, když to na ni přijde. A máš pocit, že o vás třeba ani nestojí, že nechce vaši pomoc? No jinak držim palce, at ty 3 měsíce doklepeš a máš to z krku. Už máš někde sehaný místo?
21. Únor 2009 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Taky nevím, proč bere Neurol, podle mě je to tak, jak píšeš a navíc si myslím, že měla blbého toho doktora, nechápu, proč jí to napsal. Prý má diagnózu deprese. Možná, že ten vztah, který nemá může být taky jedna příčina, ale ona týden předtím říkala úplně jiný důvod a předtím taky, tak nevím, připadne mi, že hledá jiné příčiny a problémy, než které má. Já bych si to taky nastudovala, nevím, zda jsme měli přímo přednášku, ale učila jsem se to. Kde vlastně studuješ? Já v Olomouci. Místo ještě nemám, jdu za týden na první pohovor, ale do nemocnice a města, kam nechci. Tam, kam chci asi neberou, protože mi neodpověděli... tak nevím, co budu dělat, mám v plánu čekat jestli se něco neuvolní tam, kam chci, uvidím... Který ročník studuješ Ty?
21. Únor 2009 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty jsi z Olomouce? A nemohli byste třeba dostat kamarádku k vám na psychiatrii, když je tam ted Praško? Spousta lidí si ho chválí, tak třeba by jí pomohl (mam pocit, že tam vede skupiny, tak třeba kdyby se tam nechala hospitalizovat). Já jsme ted teprv ve čtvrtáku v Praze, takže se bojim, jak to celý doklepu, když už ted jsem se sesypala (vlastně už ve třetáku, ale to ještě šlo nějak překonat, ikdyž panický ataky jsem měla děsný). A na jaký obor jdeš na pohovor a který byl ten, kam jsi nejvíc chtěla? A už jsou nějaký ty rezidenční místa, o kterých ted všichni mluví?
21. Únor 2009 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
No, proti její vůli ji tam dostat nemůžeme, zase tak špatně na tom není... Já chci na radiologii, tam se hlásím, ale chci k okolí prahy a tam zřejmě neberou ... O rezodenčních místech jsem nic neslyšela... nemám televizi, jen net a nějak jsem na to nenarazila ... tak nevím.
21. Únor 2009 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak jí to třeba zkuste navrhnout, at o tom popřemýšlí, snad chce, aby jí zas bylo dobře, tak pro to musí něco udělat. Fakt okolo Prahy nikde neberou? Jakože neberou v Praze, to se nedivim, ale v menších okolních městech, to se divim, navíc jsem měla pocit, že radiologie neni obor, na který by se studenti davově hrnuli ... Mně se docela líbí neuroradiologie, ale mam ještě čas. Já nevim, jestli se těm místum řiká rezidenční nebo rezidentní nebo tak nějak, ale má to být něco ve smyslu, že v každém oboru vypíšou několik míst všude možně po republice (celkem těch míst má být stejný počet jako je absolventů všech LF v daném roce) a na ta místa se pak budou dělat konkurzy. Uplně jsem to nepochopila, ale ve škole nám o tom něco řikali, nevim, jestli to nezačne platit až od dalších let, protože jinak by vám to taky museli řikat.
21. Únor 2009 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Teď jsem se na to dívala, tak nějak to je, ale moc jsem to taky nepochopila. Asi budeš muset studovat PhD a dostaneš příspěvek státu...ale budeš se muset upsat na nějakou dobu té nemocnici, nevim. ja bych chtela po roce do zahranici, takze se stejne nikam upisovat nechci. No, vzhledem k tomu, ze mi nikdo neodpovedel, tak asi nehledaji. Jen z jedne nemocnice jeste cekam, oni nejak teprve shromazduji zivotopisy ci co... No, docela me to trapi, protoze uz chci bydlet s pritelem v jednom meste, zatim se vidame porad nadalku a uz me to nebavi ... Ona si prave mysli, ze ma potize, protoze ji neco je... jako Martin v prvnim prispevku... porad chodi na odbery krve dokola a dokola a je zdrava.. stejne tam za mesic pujde znovu, divim se, ze ji ty testy jeste nekdo dela.
21. Únor 2009 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Jano, podle mne se ta tvá spolubydlící cítí, že jí něco chybí a má obavy, že pokud se na to včas nepřijde tak vážně onemocní. Něco podobného jsem si zažila, ačkoli jsem nechodila pořád dokola po vyšeteních, věděla jsem, že se mnou něco není v pořádku, že mi něco chybí. Nakonec jsem skutečně vážně onemocněla, ale v současné době zastávám názor, že pokud tělu něco chybí vitamín, minerál či nějaká aminokyselina a není žádná šance, že to dostane ze stravy,tělo používá nouzové řešení, vypíná paměť, koncentrtrace je v háji atd. Chce to klid, naučit se ralaxovot, vypnout, mimochodem to málo takto "vyřízených" lidí umí. Takže naučila jsem se "vypínat", beru vitamíny spec. všechny B, ale ve větších dávkách než B-komplex. V současné době jsem velmi spokojená s L-argininem a koenzymem Q 10. Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud nezačne něco brzo dělat, může klidně skončit jako nesamostatná troska někde v ústavu. Nějaký Neurol, celou věc jen zhoršuje, potřebuje min. zpětné vychytávače serotoninu, v ideálním případě se používají 1-2 roky a mělo by se to vrátit alespoň troch do normálu. Že ji pozdravuji a ať přestane blbnout.
21. Únor 2009 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No tak snad ti to vyjde tam. A proč chceš dělat zrovna tu radiologii? Já totiž fakt neznám nikoho z mého okolí, koho by tohle bavilo, takže mě to zajímá. A chodila jsi už třeba někde na radio pomáhat nebo se dívat ve škole? Já mam dost špatnou prostorovu představivost, takže v těle se vůbec neorientuju, ten mozek mi přijde snad i jednodušší, ale nevim, fakt to neni lehký obor. Do zahraničí bych taky chtěla, já už chtěla ted na Erasma, ale ty pitomý psychický problémy tomu nepřejou. A tvojí spolubydlící teda chápu i s těma obavama o zdraví, já taky pořád lítala na odběry a všemožná vyšetření, ono je těžký člověku, který se cítí špatně, vysvětlit, že to dělá psychika. Já si během posledního roku ozkoušela, že psychika udělá prostě snad uplně jaoukoliv nemoc, takže člověka to samozřejmě vyděsí min. do doby, kdy nemá všechna potřebná vyšetření, která to vyloučí. No je to těžký. A co si třeba myslí, že jí je? Možná kdyby se jí nějaký psychiatr pořádně věnoval, vysvětlil všechny její příznaky, ... a vyvrátil obavy z tělesné nemoci. Taky jí můžete doporučit knížku Nadměrné obavy o zdraví, je právě od Praška, ale aby se zas neurazila. Ale je to tam všechno skvěle popsaný, já ji dostala od kamarádů už na gymplu, že jsem jako hypochondr, ale ted jsem ji hluboce docenila, protože je fakt hodně poučná.
21. Únor 2009 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Lida (anonym)
Pro Martina: může to být skrytá celiakie, přidružuje se se št. žlázou, nech si udělat testy.
21. Únor 2009 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Anonymka: Nechceš si psát raději přes email? Já už bych tu o sobe psala moc osobně ... muj meil: jemaica"centrum.cz Jinak ja tu kamaradku v necem chapu, neveri tomu, ze ty problemy ma od psychiky. taky bych tomu nejakou dobu neverila, ale s ni se to uz vlece dlouho... No, ta knizka je dobry napad, kdyby se se mnou bavila, tak ji o ni reknu. Jeste bych ji mohla koupit bratrovi, on je hypochondr se vsim vsudy, je mi ho fakt lito, sam hledal knizku, ktera by mu pomohla, jestli je dobra, tak mu ji koupim:) Důvod, proč nešel na medicínu je ten, že by si na sobě našel všechny choroby... (jeho slova). Myslím, že je důležité, aby našla toho dobrého psychiatra, ona toho nového byla zatím jen 2x, tak uvidíme, tak se to bude vyvijet dál ... snad jí pomůže. Ten Erasmus je skvělý nápad, doporučuji!
21. Únor 2009 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenny (anonym)
Ahojda, tak trpím úplně tím samým. Před časem jsem s tím šla k doktorům (3 různým) a měla jsem všechny testy krve negativní. Dělali mi i gastro a enteroklýzu (páč mě bolel žaludek, nebo aspon v té oblasti) a na nic nepřišli. Nakonec shledali, že zřejmě simuluju. Toto mě trápilo minulý rok a opět se to objevilo, akorát že tentokrát mám k bolesti žaludku bolest hlavy, očí, celkovou únavu...nechci jít k doktorovi,aby se mi vysmál a řekl mi,že trpím jarní únavou, že to mají všichni atd. Nevím si rady ....:(
14. Březen 2009 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
EA (anonym)
Ahoj Jenny, ráda ti poradím s diagnostikou tvých obtíží. Jestli chceš, vypiš mi vše na: eva.jm"seznam.cz Na něco určitě dojdeme :-) Obtíže současné i minulé.
14. Březen 2009 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Silvia (anonym)
Najde sa niekto,s kym budem moct prediskutovat myozitidu alebo polymyozitidu? dakujem
31. Květen 2009 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Skus poradiť aj mne.Beriem tritace 1,25 od tlaku a Concor 5.Na uk?udnenie 0,5 Frontin pol tablety na obed acelu večer.Moje probl.su zvyšený tlak 140/90 ale pri takom tlaku ihneď ma pochyti strach z infarktu.Echo,EKG Holter ako aj zaťažove testy su v poriadku.Bolesti na hrudníku mám stale hlavne v k?ude keď večer sedím.Ve?a cez deň šoferujem a mám problemy s chrbticou.Ak vieš poraď.Ďalšie veci upresním. Ďakujem
7. Červen 2009 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
EA nevieš mi poradiť?
12. Červen 2009 - 10:31

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama