10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dokapávání moči a občasný slabý proud

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jan K. (anonym)
Zdravím, občas se mi stává, že při močení nemám dostatečný proud moči, což není vždy zrovna příjemné a díky tomu nemůžu chodit na WC nikde jinde než doma. Taky při domočení ještě musím jakoby zatnout sval nebo co to je, kdy ještě jakoby takový kousek moči domočím. A poslední dobou musím déle odkapávat. Občas se mi podaří něco domáčknout do trenek což není zrovna nic příjemného. Nevím jak moc je či není to normální. Ani nevím jak dlouho to mám a zdá se mi to jako odjakživa , takže si myslím že to je samozřejmost. Mám v plánu zajít k urologovi. Ale mám zase obavy, jestli je to třeba normální, tak abych pak nevypadal jako hypochondr. Myslíte, že je to normální? Hrozně se ale bojím, že by se mohlo jednat o rakovinu prostaty, je to možné když je mi 20?
27. Listopad 2011 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
N (anonym)
Žádný urolig si nebude myslet, že jsi hypochondr. Naopak je nutné jít na vyšetření vždycky včas. I kdyby to bylo zbytečné. O rakovině neuvažuj, můžeš mít zánět atd..Prostě už místo psaní tady, Mazej k doktorovi.Tvůj strach chápu, ale čím dříve tě dr. uvidí, tím dříve budeš mít klid.
28. Listopad 2011 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan K. (anonym)
Byl jsem u urologa už dvakrát. Jednou mi udělal ultrazvuk břicha a nic nenašel (ani v moči) a podruhé mi strčil nějakou gumovou hadičku do močové trubice a vše prý bez problému, žádná překážka nebo něco, jinak by to tak jednoduše nešlo.
29. Listopad 2011 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan K. (anonym)
Dobrý den, vrátím se zde. 1) Je normální, aby urolog provedl vyšetření moči přímo v ordinaci u sestry. Nevím sice jak a čím to provedl, to jsem neviděl, ale zdá se mi to divné. Dá se to takto? 2) Teď pátku od rána mě bolelo někde dole (někde jakoby v místě pasu) na zádech na pravé straně. Jen nevím, jestli to jsou ledviny nebo záda? Bolí mě to hlavně ve stoje, v sedě ani moc ne, jen občas trochu, ale méně. V leže na pravém boku taky ne, jen v leže na levém. Je fakt, že by to mohlo být i od zad. Dost sedím u pc, hlavně poslední dobou a mám dost nezdravé sezení (a to dost neergonomické). Taky by to ale mohlo být od ledvin, jelikož dopoledne moc nepiji (spíše vůbec), abych nemusel nikde chodit na WC (viz. mé předchozí popsané problémy). Bolelo to přes víkend a teď to již nebolí (alespoň né moc, možná jen minimálně občas). Snažil jsem se hodně pít (cca 2-3 litry) + brusinkový čaj. Nějaké velké nepříjemné řezání nebo něco při močení jsem ani moc nepozoroval. Jen jsem možná chodil trošku častěji na záchod, ale to je možná tím vypitým množstvím, na které nejsem asi tak zvyklý. Nebyl jsem s tím u lékaře, jelikož to bylo o víkendu a to bych se nikam nedostal. Teď to již nebolí a když občas jo, tak jen minimálně. Nevím proto, jestli i přesto, když to přešlo zajít k lékaři nebo ne? Občas tam sice ještě něco teď zacítím, ale nic extra velkého a nevím, jestli to není od zad, jelikož jsem seděl dlouho u pc kvůli práce do školy a teď mě zároveň i trochu bolí záda. Co to tedy může být a jak to zjistit? Měl bych zajít za lékařem i přesto, že to přešlo? Aby mě pak neposlal do háje, když už je to ok. Mám obavy, abych neměl třeba oslabenou funkci ledvin. Bylo by to vidět už i při minulém vyšetření ultrazvkuem a z moči? Moc prosím o radu. Děkuji.
9. Leden 2012 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Š. (anonym)
Dobrý den, mam problém při močení. Neřek bych že mám slabý proud ale spíš se proud při močení rozdvojí nebo se zmnění jakokdyby z rostřikovače.
3. Květen 2012 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
Zdravím, občas se mi...podobný problém se slabým proudem moči mám už asi 10let.Mám za sebou cystoskopii-prohlídku močového měchýře,hladina PSA také v pořádku.Ráno cítím tlak v m.měchýři,ale množství moči a proud se mi zdá neadekvátně malý a jakoby zůstával zbytek v trubici, takže musím víc oklepávat a vysoušet toalet. papírem. Nevím čím by to mohlo být.
23. Květen 2012 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
strelec.drak@se (anonym)
Slabý proud při močení může mít za následek,dříve prodělaný zánět,jizvami se zúží močový vývod,nebo máte zvětšenou prostatu.Doporučovala bych bylinné produkty,jinak se většinou provádí chirurgický zákrok.
23. Květen 2012 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Vac (anonym)
Na prostatu je dobrá vrbovka malokvětá buď čaj nebo si vyrobit tinturu v lihu.Zasadit na zahrádce a jednou do roka hrst natě zalít O,5 lvodky a nechat čtyři týdny louhovat.2x denně 20 kapek.Vřele doporučuji.V lékárně tinktura malá lahvička na měsíc 150kč. O.5l vodky 90Kč a je tintura na celý rok.
10. Červen 2012 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Byl jsem u urologa už...Ahoj, chci se zeptat, jak si dopadl? Mám stejný problém a taky jsem s tím byl u urologa a žádný problém nenašel...
13. Červenec 2014 - 22:05

Přidat komentář