0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dobrý psycholog v Ostravě a okolí

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Poradí mi někdo nějakého psychologa v Ostravě? Potřebuji se poradit ohledně mých psychických problémů (deprese aj.). Děkuji za každoý tip, hodně byste mi pomohli (lékaří v mém okolí problém vždy bagatelizovali). Pěkný den!
10. Září 2008 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
:) (anonym)
Ahojky, já jsem moc spokojená s paní psycholožkou Ilonou Friesovou... podívej se na www.klinicka-psychologie.cz/index.php
10. Září 2008 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj já bych potřeboval dobrého psychologa spíš blíž Frýdku Místku,moc díky za rady!!!!!!!!!
11. Září 2008 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Já taky hledám ve FM
11. Září 2008 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
K této paní psycholožce jsem se telefonicky objednávala, ale totálně mě odradila už v telefonu. Nebyla zlá, ani sprostá, to ne. Jen šíleně úsečná, měla jsem pocit, že otravuji, a hlavně jsem si nedovedla představit, že si takovému člověku, který mi okamžitě vyloženě nesedl, vyliju někdy své srdíčko.... Ne. To nešlo.
13. Září 2008 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
:) (anonym)
to Natura: Víš, občas se stane, že jí někdo zavolá v né zrovná správný okamžik. Třeba když jí povídám něco hodně těžkého, brečím a ona se mě snaží uklidnit a do toho najednou začne zvonit telefon... Neber si to nějak osobně. Ona je hodná, ale někdy jí ujedou nervy, tak jako každému:)
14. Září 2008 - 0:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
A to já jsem myslela, že v době ordinačních hodin telefon nebere.Tak to má můj psycholog i léčitel. Mobil ztišený a v jiné místnosti, aby nerušil. přece při hypnóze nemůže taky přerušovat terapii telefonáty...já tam chtěla právě kvůli hypnoterapii.jinak samozřejmě chápu, že člověk není vždycky výtečně naladěn. Jenže co naděláš, první dojem je první dojem, a asi to tak mělo být. Ne každý si s každým sedne.
14. Září 2008 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Jiří Kwolek,a jakým lékařům jste ty potíže povídal, že to bagatelizovali? Obvoďákovi? To bych se nedivila.Psycholog by se přece takto nikdy nezachoval.Zato moje obvoďačka mi nejdřív říkala, že to je jen takový splín, a pak když zjistila rozsah potíží od mého psychiatra, málem mě nechala zavřít do léčebny...kdyby mohla. Extrém na extrém.
14. Září 2008 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Jinak, Jiří, chodím k Josefu Sýkorovi:http://www.cestykezdravi.cz/kdo/sykora.htm250 Kč za hodinu. Solidní, fajn, příjemný člověk.
14. Září 2008 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
U p.Ilony Friesové jsem byl třikrát a vždy na mne působila nepříjemně.Zdání Natury nebylo klamné.Je to velmi odměřená žena,možná se tak chová i proto,aby k ní člověk neměl jakousi fixaci.Musím říci,že oboustranně jsme se nechápali,její metody jsou podivné a vlastně jsem ani nechápal co po mě chce.Bystrý a vnímavý člověk v její práci nachází protiklady a prvky,které do sebe nezapadají.Nechci nikomu nic rozmlouvat,ostatně p.Friesová má na Ostravsku dobré reference,ale pokud mohu mluvit za sebe,tak já bych ji osobně nikomu nedoporučoval...
14. Září 2008 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Proč má tato paní po Ostravě dobré jméno, když je taková? Nebo že by to bylo vyloženě o tom, že si terapeut s klientem vyloženě musí sednout?
14. Září 2008 - 22:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Já jsem k paní psycholožce Friesové taky chodila a nemůžu si na ni stěžovat. Moc mi pomohla. Myslím si, že si terapeut s klientem skutečně někdy nemusí sednout. Mám takové zkušenosti s jiným psychologem. Každý to vidí jinak...
14. Září 2008 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
Tak,já nevím,jestli má člověk,jako psycholog profesionál mít k"pacientovi"odtažitý a nebo přívětivý vztah.Chápu,že mnozí lidé se mohou stát závislými na psychologovi,takže určitý odstup by tam být měl,ale p.Friesová mě prakticky vždy odbourala už u dveří,když mi přišla otevřít.Snažil jsem se prohodit pár příjemných frází na uvítanou a vždy jsem si připadal,jako bych ji překážel.Ona je prostě věcná,dává člověku najevo,že ona ho nepotřebuje,že on potřebuje ji,dělá ze sebe jakousi modlu,která lidmi ráda manipuluje a ovládá je.Ano,chápu,že ona může stokrát chtít někoho vyléčit a když se ten člověk nesnaží sám o sobě,tak s tím nehne,takže o tom je její přístup.Ale třeba není nevlídná ke všem.Možná,když ji někdo líp zaplatí?..Je mi třeba záhadou,proč ve stejný den si objednala paní,která byla u ní na konzultaci hned předemnou,na další týden a mne až za měsíc..A to jsem chtěl dříve,ale říkala,že má plno.A k ní byla vlídná,bavily se spolu,jako kámošky..No,a pak jsem vešel já a bylo to"jeden o voze a druhý o koze".Podotýkám,že jsem velice vnímavý a bystrý,takže rozeberu i psychologa:-) a opravdu jsem z jejích postupů byl zmatený a nikam to nevedlo.Nevím,jestli jsem tak svéhlavý,ale třeba reklama na mě nemá absolutně vliv,jsem těžce manipulovatelný něčím v co moc nevěřím a co mě nepřesvědčilo.Kdyby mě p.Friesová nadchla,tak bych tady psal něco jiného...
15. Září 2008 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Člověku,tak nějak z ní mám stejný pocit, asi jsi jí nesedl. A to ses ještě snažil být vstřícný!Teď si vem, že já mám soc. fóbii, ze mě by dostala tak akorát velké prd. Já bych se tam zavřela jak ořech a už by mě nikdo neotevřel.Hele, ten psycholog Sýkora Josef, z Ostravy, ten je docela fajn, toho zkus. Jemný, citlivý přístup.A jestli máš i psychiatrický problém, můžu doporučit spojení obého (psychiatrie a psychoterapie), páč jsem dnes byla u jednoho velice fajn psychiatra, který je ochoten se mnou dělat hypnoterapii. Jmenuje se Krabec. Sice první návštěva, ale výborný dojem.Dělá na pojišťovnu (ne všechny) takže to máš jen za 30,- Kč jako normálně.
15. Září 2008 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
bedrunka (anonym)
Ahoj, doporučuji Mgr. Michaelu Šputovou, chodím k ní, je empatická, vřelá, trpělivá, a vycítíš, že jedná pro tvoje dobro, že se ti snaží pomoct, a dokáže popostrčit, když se na sezení zasekneš. Před Mgr. Šputovou jsem chodila k jiné terapeutce, a ta byla podobně odměřená jako píšete o Friesové, už od prvního telefonu na mě působila odměřeně, a po pár sezeních mi řekla, že si mám najít někoho jiného.., nedokázala jsem se jí totiž otevřít. U Mgr. Šputové jsem se ze začátku sice také nedokázala otevřít, měla jsem s tím problém, ale je trpělivá, a tak nějak to prostě umí, čekala až si k ní vytvořím důvěru, a až dokážu sama začít mluvit o sobě a svých problémech. Když má někdo problém začít mluvit, tak je aktivní a pomáhá. Napíšu ti na ní kontakt - Mgr. Michaela Šputová, Nivnická 19, Ostrava-Mariánské hory, je to taková vilka, tak v 1.p, tel. 596624428. Pa
15. Září 2008 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
hanys (anonym)
Ahoj, tak Mgr. Michaelu Šputovou vůbec nedoporučuji. Umí sice naslouchat, ale nic víc. A když jsem k ní párkrát přišel a nemohl jsem ze sebe dostat ani slovo, nechala mě v tom plavat a celou dobu mlčela a psala si něco na papír. Myslím, že psycholog by měl umět naslouchat, ale taky poradit, zkusit něco třeba relaxaci, hypnoterapii, arteterapii nebo další postupy, protože jen mluvení nemusí vždycky stačit.. Tak to cítím já. Doporučuji Ninu Grossmannovou nebo Michaela Václavíka.
15. Září 2008 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
Naturo,já už problémy nemám.Psycholog je i člověk bez školy psychologie a takový mi pomohl nejvíce.Díky něho jsem v sobě našel sílu,kterou má každý a dá se říci,že jsem se z toho prokousal sám.Kdysi jsem měl těžké deprese,trvalo mi 5let,než jsem se z nich dostal.Deprese je tak proklatě zákeřná,že člověk sám o sobě se vylíže opravdu těžce.A to jsem měl tu výhodu oproti"normálním lidem".že jsem byl fanatik lyžování,běžec,sportovec..,hltal jsem endorfiny a účinek nikde..prostě ta zátěž mi mé špatné stavy závratí,neklidu,bušení srdce a kdoví čeho ještě,zhoršovala a já nikdy nevěděl co to se mnou udělá.Usínal jsem s hrůzou,budil se s bušením srdce a do mozku mi proudilo snad vysoké napětí.Nikomu bych to nepřál a nikdo kdo to nezažil neví o čem píšu.Teď jsem za těch 5 příšerných let vděčný,neboť jsem díky nim získal obrovskou sílu,vím kdo jsem a kdybych je neprožil,tak bych teď byl míň člověkem,než jakým jsem.K Friesové jsem šel s jiným problémem,vlastně s docela prkotinou,která mě už taky nějak nezajímá.kdybych s tou depresí chodil k ní,tak už bych tu asi nebyl..:-).Teď jsem vlastně rád,že jsem v pohodě.
16. Září 2008 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Azeret (anonym)
K pani doktorce Friesove jsem chodila cca 4 roky,nez mi nakonec z niceho nic, po predchozim uspesnem sezeni, doporucila, abych si nasla jineho terapeuta.Neb se ji zda, ze nedelam pokroky, cimz me celkem dost neprijemne prekvapila:(.A to, ikdyz jsem si k ni nasla vztah, byla velice otevrena a mela jsem ji nakonec moc rada, i kdyz si k lidem tezko hledam cestu, coz taky vedela.O to vice me to ovsem prekvapilo.Ale mam z ni rozporuplny dojem. Nevim, zda doporucit, rozhodne neni pro kazdeho.Protoze se tedy s vami rozhodne nemazli. Je nekdy az prilis tvda a necitelna..prijdete, je vam zle a ona vas jeste vice zadupe do zeme...Je mi jasne, ze mnozi potrebuji ponekud tvrdsi pristup, neb pokud je nekdo bude litovat, tak se z toho nikdy nevyhrabou, ale nejsem si jista, zda az tak tvrdy zpusob je vhodny, prislo mi to prilis extremni, nekdy:(. Neb jsem se v ni vubec nevyznala, menila nalady jako pocasi. Mnohdy me neskutecne servala, az k slzam, i kdyz vlastne nebyl az tak duvod, bylo to mnohdy dost krute, a najednou se rozplyvala, jak moc jsem uzasna, jak me ma rada a jak by chtela takovou dceru. Mam podobnou zkusenost jako tady pistatel "clovek"Podotykam, je mi 20 a lecila jsem se na socialni fobii, deprese, sebeposkozovani atd. No, na to sebeposkozovani jsem slysela dost casto, ze to delam schvalne, ze chci, aby kolem me vsichni poskakovali, ze jsem rozmazleny parchant... i kdyz sama vedela, ze to tak vubec neni...vysledek byl pak ten, ze jsem se trestala jeste vice. Vlasrnw ani nevim, proc mi to rikala, ale vzbuzovala tim ve me jeste vetsi pocit viny. I kdyz to musela vedet...nevim. Ale na nektera sezeni u ni vzpominam velice nerada...Ona je velice chytra, moudra,ale podava to nestastnym zpusobem...vlastne je to skvela zena, jenze, to se mi stalo u vice terapeutu, pani doktroka se nekdy chovala, a stalo se mi to u vice terapeutu,velice arogatne, jednaji s vami jako s uplnym blbeckem...jenze, jim nedochazi, ze to, co oni jiz davno vi, pochopili, ci tak, k vam teprve musi dojit, co chce cas, musite nabrat zkusenosti, aby ste si veci uvedomili...coz je smutne:(.
16. Září 2008 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
jeeeee (anonym)
Náhodou, já si myslím, že není zas až tak hrozná. Mám za sebou tři různé psychology a u ní jsem byla nejspokojenější. Máte pravdu, že někdy umí být dost tvrdá, ale nezdá se mi, že je krutá:) To vůbec. Nevím, no.. Možná to vidím jinak, protože jsem zvyklá na mnohem hroznější chování, a proto když na mě paní psycholožka někdy byla přísná, nevnímala jsem to nějak dramaticky. Myslím si, že je velmi moudrá a empatická. A někdy musí i takový člověk být přísný. Po třech měsících mě upozornila, že jsem ještě nikam nepokročila a že bych měla něco změnit, jinak to naše sezení nebude mít cenu. A já jsem to v tu chvíli taky brala blbě. Chtělo se mi brečet. Připadala jsem si bezradně, protože jsem se snažila, ale víc to prostě nešlo a měla jsem pocit, že si toho nevšimla. Ale potom jsem o tom hodně přemýšlela a zjistila jsem, že mi tím svým přísným přístupem nakonec pomohla se víc snažit. V té době jsem už cítila, že je mi velkou oporou a že bych nerada o ní jako o terapeutku přišla, a proto jsem se překonala a začala jsem dělat pokroky. A paní psycholožka si toho hned všimla a ocenila to. A dodnes s ní mám velice hezký přátelský vztah. Psycholog tu není od toho, aby nás vodil za ručičku, aby nám foukal bolístky, aby nás hladil po hlavičce a litoval nás, jací jsme chudáčkové.. To není dobrý přístup. Jasně, někdy to hodně pomůže, dodá to sílu a je to potřeba, ale není to řešení. Paní psycholožka není zlá ani arogantní. Má hodně zkušeností, je hodně obětavá, vždycky se snažila mi co nejvíc ve všem pomoci, ale nikdy to nebylo jen tak. Vždy něco za něco a tak to má být...
16. Září 2008 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
bedrunka (anonym)
Asi si opravdu musíš s terapeutem sednout, já na Mgr. Šputovou nedám dopustit! Nemyslím si, že by mé problémy vyřešila relaxace nebo hypnoterapie. Ta Dr. Friesová je teda zvláštní, ani se mi nechce věřit, že to je psycholog. A našla jsis nového terapeuta, Azeret?
16. Září 2008 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Azeret (anonym)
Netvrdim, ze pani psycholozka je hrozna...to bych u ni ty 4 roky nevydrzela.Jen sverazna. Je moudra, je obetava. Mela jsem k ni taktez hezky vztah,dodnes ji mam rada, snad i ona me, jak mi to tvrdila.Je to jen muj nazor, hodne lidem muze pomoci, hodne, je zkusena.Ale setkala jsem se s velkymi vykyvy nalad, bohuzel,mozna to bylo tim, ze se spatne vyspala, je taky jen clovek, to jeji chovani bylo mnohda na povazenou a opravdu na hranici arogatnosti. Treba to bylo i mnou...ale opravdu, nekdo byl pred vami, s nim se smala, slysite z ordinace, prijemna, vstricna a vstoupite a ceka vas tam ledova sprcha a mate pocit, ze opravdu otravujete...:(Mam za sebu taktez 3 ruzne psychology, tak ze mohu porovnat.Psycholog by nemel litovat, ale rozhodne by po vas preci nemel pomalu rvat.Napr. kdyz zjistite u otce opakovanou neveru a rozpada se vam rodina, tak vas to asi prirozene vezme, jste z toho dost na dne, mezi lidi se bojite, tak vam je rodina utocistem, tak reagujete asi adekvatne dane situaci a snad i pubertalnimu veku 16-ti let. Ale prece neni normani, aby vam za to nekdo pomalu nadaval, jecel po vas, ze co se do toho vubec pletete, jste jen dite a do toho vam nic neni a chovate se jak male decko...jiste, jste jen dite, ale to nemuze pochopit 16-lety adolescent bez zivotnich zkusenosti a cekate alespon trochu pochopeni...Jiste, z odstupem 4 let to vidim z jineho uhlu pohledu, ale rozhodne si nemyslim, ze toto je v dane chvili spravny pristup. Ale nejsem terapeut, soudim subjektivne. Jinak, urcite mnoha lidem muze pomoci, byla jsem u ni i na kineziologii a hypnoze
16. Září 2008 - 23:36
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
Naprosto souhlasím s Azeretem.Sice jsem p.Friesovou viděl a byl s ní jen 3X,ale musím potvrdit,že to tak u ní funguje.Pokaždé měla jiné nálady a pokaždé měla hodina s ní diametrálně odlišný směr a já z těch tří sedánek odcházel 2x docela rozhozený.Ne ze sebe.Já si připadal,že dělám psychologa ji..Jsem velmi přemýšlivý,rozebíral jsem s ní její myšlenky,vracel se k tomu předešlému a evidentně ji"nasíral"..Ona nesnáší oponenty.Nejsem tvrdý člověk,já se snažím rozvíjet své dobro a pohodu,nechci přebíjet dusno dusnem,nemám žádné nepřátele a nestojím o to si je dělat.Ona si nepřátele vyrábět umí,je na to i dost tvrdá.A tohle byl jeden ze způsobů,který mi vnucovala.Šla proti mému nitru,proti mému svědomí.Ano,ona umí být i milá a možná jsou ty její nálady nemocí z povolání..Někdo tu píše,že je moudrá.Tak...,je to přece psycholog..To je psychologie..Kdejaká kartářka se zdá býti moudrou.Psychologie je mocná,když člověk ví,jak ovládat lidi..
16. Září 2008 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk (anonym)
Azaret,s tím moudrem nesouhlasím..To ne...To je psychologie..,jak na lidi..A jinak máš pravdu.S někým chi,chi,chi a hned na to ledová sprcha.Kdybych ji měl psychologicky rozebrat,tak...Řekl bych,že ona sama má hodně velké trauma,které se táhne už od dětství.Někdo ji musel děsně ublížit a ona se s tím neumí vyrovnat.A podle všeho musela mít velice panovačné rodiče.Možná je paní doktorka rozdvojená osobnost..Každopádně to je záhadnost sama a stála by za odborné psychologické vyšetření...
17. Září 2008 - 0:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Přístup Friesové je i podle toho, co tu čtu, velice náladový a sobecký. Vůbec nemám dojem, že by chtěla vyhovět klientovi, protože zcela zjevně (podle ohlasů zde) neodhadne, komu si může dovolit drsnější chování a tím ho "nokopnout, a koho tím naopak zadupe do země.Já jsem silná osobnost, mě by nezadupala, ale rozhodně bych od ní odešla asi ve zlém.
17. Září 2008 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Kodl (anonym)
Ahoj, hledám terapeuta, který provádí skupinové psychoterapie v Ostravě a okolí.Dík. K.
4. Leden 2009 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Máša (anonym)
Ahoj,hledám terapeuta,který vede buď skupin.terapie nebo i indiv.,chodila jsem k panu doktorovi Grygarovi,moc mi chybí a hledám někoho,kdo má stejný způsob práce jako on.Dík.
24. Únor 2009 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proč už u Grygara nejsi?
24. Únor 2009 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
PET (anonym)
Na pani doktorku Friesovu mam stejny názor zdeptala mně při první schůzce no hrůza odchazela jsem a bylo mi do breku.Teď mám moc dobrou psycholožku Mgr.Stankušová ordinaci má na poliklinike v Ostravě-Hrabůvce
26. Únor 2009 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
PET,mohla by ses, prosím více rozepsat, čím konkrétně tě zdeptala?MNejsem z OVy, ale mám tam kamarádku, která je k Friesové právě objednaná.Na co se má připravit?
26. Únor 2009 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
pacient (anonym)
Znám dobrého psychologa v Ostravě. Není ale pro každého. Jen pro toho, kdo se sám aktivně chce na své léčbě podílet. Jmenuje se Bajger. Ordinuje v Martinově.Nevyhovuje to každému, ale kdo pochopí, že uzdravení je jen v jeho rukách, má šanci.
26. Únor 2009 - 12:03

Stránky

Přidat komentář