105 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dobrovolné tělesné tresty - rozumný kompromis?

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Robert (anonym)
Nedávno jsem sledoval na satelitu reportáž o tělesných trestech. Na jedné škole v Gorgii (USA) zavedli dobrovolné tělesné tresty pro studenty, kteří se chtějí vyhnout vyloučení z výuky. To vyloučení je totiž zároveň zákazem všech školních aktivit, včetně sportovních utkání. Kdo se chce zúčastnit fotbalového zápasu, ale je na týden vyloučen ze školy, může požádat o tělesný trest místo zákazu a jít hrát. Opatření bylo zavedeno jen na zkoušku, ale u studentů se setkalo s překvapivým úspěchem. Pro výprask si chodili hlavně kluci. Zřejmě tu hrála roli i typická klukovská hrdost a snaha dokázat si odvahu. Studenti to ocenili jako rychlé a chlapské řešení místo otravných zákazů. Ale i pár děvčat (i když jasná menšina) se rozhodlo pro bolestivou lekci. Diskuzi bych rád pojal jako příspěvek do debaty o tělesných trestech. Schválně to nepíšu do už existující diskuze, která se zvrhla. Prosím proto nechte si své úchylné fantazie na nějaké sado-maso stránky, tady jde o výchovu.
11. Září 2011 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Když se kluk sám přihlásí o výprask, tak je s jeho výchovou něco v nepořádku a jeho rodiče by měli navštívit psychiatra! Je normální, že člověk nechce být ponižován! Když si o to sám řekne, tak ho k tomu vychovali, třeba falešným chlapáctvím. Rodiče by měli klukovi sdělit, že když chce být chlap, má se třeba zastávat slabších, ale ne tohle!
12. Září 2011 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
Plesknout přes zadek je adekvátní trest u dětí do 3 let, které ještě nejsou schopny uvažovat rozumně a skákají do silnice/strkají vidličku do zásuvky/... "Bolestivá lekce" u dětí školního věku je barbarství a selhání rodičů.
12. Září 2011 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Já bych to hned nezavrhovala. Dobrovolný tresty by byly vážně něco jako kompromis mezi zákazem fackování (Stehlíková) a rákoskou. Půlka lidí říká vraťte rákosku do školy, druhá půlka říká mlátit děti je barbarství. Když dáte mládeži na výběr, hned se ukáže, jestli je to pro ně ponižující nebo to akceptujou.
12. Září 2011 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Za mých mladých let bylo samozřejmostí, že si kluk sám přinese lískovku a po výplatě podá tátovi ruku na usmířenou. Také bylo samozřejmostí, že u výprasku nebrečí, nepere se a drží co se do něj vejde, protože ví, že si to zasloužil.
12. Září 2011 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Bořivoj (anonym)
Za tvejch mladejch let bylo samozřejmostí pověsit Horákovou!
12. Září 2011 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Je vidět, že jste to nezažil. Milý pane, na tom nebylo nic samozřejmého. Všichni alespoň trochu rozumní lidé měli strach. Nikdo si nebyl jistý svým bezpečím. Já mluvím o něčem jiném, o výchovné tradici první republuky.
12. Září 2011 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Možná to bylo samozřejmostí, ale bylo to skutečně pedagogické?
12. Září 2011 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Je to výchova k násilí.
12. Září 2011 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Fido (Praha) (anonym)
Ale tady je to přece naprosto dobrovolné! Proto není podle mého názoru co řešit; je to čistě věc každého žáka. Souhlasím s Lenkou.
12. Září 2011 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Přesně. Když je to dobrovolný tak to není o násilí, ale o tom jestli jsem kluk nebo srab. Rozmazlenej chlapeček má z nářezu trauma, správnej kluk to přijme ani necekne. Takže dobrovolnost je dobrej nápad.
12. Září 2011 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Bond (anonym)
Ty seš teda dobrej magor! Tebe vychovávali esesáci?
13. Září 2011 - 2:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Když klukovi od mala cpete, jak musí být chlap a něco vydržet, tak to dobrovolné není. Vybere si trest, protože se bojí, aby nebyl za "sraba" a to není dobrovolnost.
13. Září 2011 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Tony (anonym)
Mě by vůbec nevadilo, kdyby se tělesné tresty oficiálně vrátily do škol. Vždyť většina poznámek je jen a jen k smíchu. Učitelé v dnešní době často nemají žádnou autoritu a hlavně ji neumí získat. Umí jen dávat stupidní poznámky typu: vyrušuje v hodině, řve a běhá po chodbě apod., ale tím tu autoritu prostě nezískají. Jak říkám, spíše jsou pro smích. A to nejen dětem, ale často i samotným rodičům, kteří u toho v danou chvíli nejsou. Na zš jsme měli učitele, který snad nikomu nedal jedinou poznámku. Když jsem dělal bugr, vždy mne zprava a zleva proplesk a byl klid. Děti zkráka rádi zkouší, co druhý vydrží. Poznámky a hysterické výstupy učitelů jsou k ničemu, děti to naopak ještě více motivuje dát jim ještě větší čočku a pořádně je vytočit. Dvojky, trojky z chování, nebo podmínečná vyloučení jsou hodně svinské kroky. Hlavně na zš.. pokud má dítě slušný prospěch a snížené známky z chování mu zavřou dveře na některé střední školy, je to dost blbé. Za pár let se totiž jako každý z telecích let puberty probere a začne se chovat normálně. Bohužel, kvůli pitomcům, kteří si neumí zřídit ve třídě pořádek, mohou mít zku.rvený takřka celý život.
13. Září 2011 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Je mi z vás na zvracení. Pak nemá být společnost taková, jaká je, když je v ní normální mlátit děti. A báze dobrovolnosti????? Pro většinu dětí je týdenní zákaz televize, mobilu, internetu a vycházek větší trest než pár facek, takže proto si zvolí ty facky.
13. Září 2011 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Marty (anonym)
Tělesné tresty do moderní společnosti nepatří. Nebo vás snad šéf za kiks v práci bije rákoskou a policista vás za porušení zákona zfackuje? Tohle patří do středověku, ne do 21. století. Ale ruku na srdce, kdybyste měli na výběr buď pokuta/zákaz řízení/vězení apod., nebo výprask, co byste volili? Takhle se cítí ty děti z té americké školy. Za chvíli to tu bude jako v Asii a za cizoložství budeme kamenovat.
13. Září 2011 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva M. (anonym)
Je mi z vás na zvracení....Kdyz muz bije zenu, je to domaci nasili. Ale kdyz reze deti paskem, tak to je normalni vychova a nikdo ani nemrkne? Ja mezi tim nevidim rozdil.
13. Září 2011 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Velmi trefně řečeno, Marty! A také s Evou a Katkou souhlasím.
14. Září 2011 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Fanda (anonym)
Taky jsem to viděl a měl jsem z tý reportáže pocit, že Amerika je divná zem. Na jednu stranu nesmí v televizi zaznít sprostý slovo (jak tam jeden kluk mluví, tak to furt pípá, protože zrovna řek fuck nebo fucking) a jakejkoliv dotek už je zneužití, na druhou stranu tam chválej mlácení a zaznívaj tam hlody jako take the paddling like a man (přijmout výprask jako chlap). To je na hlavu.
14. Září 2011 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Rodák (anonym)
Evo M. a co když žena bije muže? To se smí?
15. Září 2011 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
XD (anonym)
A bije tě, Rodáku?
16. Září 2011 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Bob (anonym)
Tak nevim, proč to tu rozebíráte jako nějakou amrickou vymoženost. Za nás to bylo normální, že kluk, myslím tim normálního správnýho kluka, ne maminčiny mazánky, se nážezu nevyhýbá a když už to příjde, přijme to jako chlap. Nebo když ví, že se na něj něco provalilo a doma bude malér, sebere odvahu, zajde rovnou za tátou a sám si řekne o výchovnej "pohovor" a nebude se nejdřív schovávat mámě za sukni, aby stejně nakonec dostal. A to se ví, že když dostane na výběr, nepohrdne rychlejším a drsnějším řešením, aby nemusela za trest dřepět doma.
12. Říjen 2011 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Procházka (anonym)
Á další chudák, co ho rodiče řezali, až zblbnul. A jinak jsi normální, Bobe?
12. Říjen 2011 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Bob (anonym)
A proč je to tak špatný? Na nedobrovolnejch trestech se všichni shodnou a dobrovolný všichni zavrhujete.
12. Říjen 2011 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Procházka (anonym)
Kdo všichni? Já neodsuzuju tresty, já se jenom pozastavuju nad tím, jak je zdůvodňuješ.
12. Říjen 2011 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
si myslim, ze dobrovolny telesny tresty doma i justicni nejsou spatnej napad. Doma bych radsi dostal na prdel nez zaracha nebo nedostat kapesny a kdybych neco udelal proti zakonu, tak radsi vyprask nez pokutu nebo kriminal.
12. Říjen 2011 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Přestup na islá (anonym)
si myslim, ze dobrovolny...a odstěhuj se někam, kde se upltňuje právo šária. Ovšem pozor, ty tělesné tresty tam bývají dosti drastické.
13. Říjen 2011 - 0:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Borec (anonym)
Kdosi tu psal, že tělesné tresty jsou ponižující. Jistě, ale když si mám (v roli studenta) vybrat, jestli stokrát opsat nějakou pitomou větu, nebo dostat výprask, zvolím ten výprask. Nakonec na tom není nic moc ponižujícího, spíš je to ukázka odvahy (pokud to zvládnu). Všechny ty chudinky, co se bojí, že budou mít bebíčko, ať klidně tráví odpoledne nějakou ponižující činností a užírají se vztekem, že neměli na to, aby si to odbyli rychle. I ty justiční tresty - jak píše jakub. Samozřejmě záleží na způsobu, jakým je proveden. Když je to na pranýři, kde všichni veřejně čumí, jak ti někdo maluje prdel, tak je to na zvážení, co zvolit.
13. Říjen 2011 - 2:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Ota (anonym)
Taky jsem dostával, jako tenkrát asi všichni. A jako kluk jsem u výprasku taky nefňukal, ani jsem se mu srabácky nevyhýbal, neškemral jsem, že už to neudělám. Ale to neznamená, že je normální mlátit svoje děti. Táta mě tím vždycky nasral. A dodneska máme spíš blbej vztah. Neumíme se normálně bavit. Já svoje děti bít nebudu.
13. Říjen 2011 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
No jen aby (anonym)
Taky jsem dostával, jako...ke stáru nebily ony Tebe, až jim nebudeš chtít "dobrovolně" dát svůj důchod.
13. Říjen 2011 - 11:56

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama