20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

dlouhá menstruace

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
mpolokeng (anonym)
Dobrý den, kamarádka má už přes deset let následující problém. Nedostává menstruaci každý měsíc, ale například jednou za půl roku a je to pak prý velmi silné, dlouho to trvá (např 30 dní) a velmi ji to oslabí. Myslím, že jejímu tělu chybí signál, že má začít menstruovat a že jí sliznice narůstá, i když se ta stará neuvolnila. Chápu, že mi poradíte, ať si zajde k doktorovi, bohužel žije v rozvojové zemi a s lékařskou péčí je to tam neslavné. Chodí od jednoho lékaře k druhému, ale připadá mi, že oni si moc neví rady, každý jí napíše něco jiného a jakmile to začne fungovat, léčbu ukončí, protože jí prý nechtějí dávat prášky moc dlouho. Budu vděčná, když se podělíte o jakoukoli zkušenost. Zase nevím, jestli tady někdo nějakou zkušenost může mít, protože by se většinou u nás začalo s léčbou dříve, než by se to mohlo takto rozjet.
27. Leden 2014 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Dobrý den, kamarádka má...Měla jsem to samé. Jako dívka. To byl jen začátek. Jen se to zhoršovalo. Pak to bylo tak, že 3 menstruace přišla za 3 měsíce a trvala 3 měsíce. Pak už byla v kuse. Pak už to ze mě tak lilo, že jsem nikam nemohla jít. A nakonec ze mne začaly odcházet ohromné kusy krve a chuchvalce čehosi. To už mě donutilo k doktorce jít, protože už jsem se bála. Nasadila mi léky PAMBa a ještě něco, ale ty nezabíraly. Takže do nemocnice... měli mi dělat kyretáž, nakonec začaly léky konečně zabírat. Ale léky musím brát pořád. Je mi 35 let, mám po 2 dětech, ale na lécích jsem závislá. Jakmile bych je přestala brát, mohla bych časem vykrvácet. Dodnes vůbec nevím, co mi tenkrát bylo, nikdo mi nic neřekl. Fakt je i ten, že jsem před lety prodělala operaci a léčbu kvůli rakovině dělož. čípku a bylo to jen tak tak. Myslím, že to spolu možná může i souviset.
28. Leden 2014 - 13:32
Obrázek uživatele mpolokeng
mpolokeng
Děkuji za odpověď, popisovala mi to stejně, ty kusy krve a chuchvalce čehosi. Můžu se zeptat, jaké prášky berete nyní? Jinak gratuluji k dětem:)
30. Leden 2014 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
pomoc snadna (anonym)
Hysterektomie, co jineho. Kdyz nebude mit delohu, nebude krvacet. Jednoduchy jak facka.
30. Leden 2014 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Zapáchající nohy netrápí jen mužskou část populace. Nezřídka se stane, že dáma nosící celý den latexové kozačky, koženkové lodičky či silonové punčocháče na rozpraskaných nohách se po příchodu na návštěvu, kde se zuje, cítí trapně. Z bot a nohou se jí line nepříjemný odér. Ten může být znamením kožního onemocnění. Dermatologové doporučují všem, kdo shledají na svých nohách praskliny, oloupanou kůži a zároveň jim náhle začaly více zapáchat nohy, návštěvu odborníka. Zápach totiž může ukazovat na propukající plísňové onemocnění nohou, jež je třeba léčit odborně
30. Leden 2014 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jsi mimo mísu H (anonym)
Zapáchající nohy netrápí...Tohle je diskuse o dlouhé menstruaci a ne o tvejch páchnoucích packách.
31. Leden 2014 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Hysterektomie, co jineho....To by byla škoda, né?
31. Leden 2014 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Děkuji za odpověď,...Dříve to bylo všechno možné- tablety i injekce, jediné, co si z toho množství pamatuji, byla právě ta pamba, protože doktorka pořád říkala, že má strach mi jí psát. Pak se přidala ta nemoc, operace + léčba... po léčbě ale pořád léky a injekce, názvy už neznám, bylo toho fakt strašně moc. Teď pár let "po" mě chvíli udržovali proverou, má harmonizovat cyklus. Byli docela skeptičtí, jestli to v mém případě bude něco platné, ale naštěstí to stačilo. No a pak ji vysadili a stačí jen antikoncepce, také má vliv na cyklus, takže tak zabiju mouchy 1 ranou. Ale kdybych chtěla vysadit, budou muset zase předepsat něco jiného, jinak se mi to zase rozháže a budu tam, kde jsem byla. Co kamarádce dávali? Nezjistili jí třeba rakovinu? byla v nemocnici? Brala něco? Mně tohle trápí už vlastně od začátku, co jsem dostala 1. měsíčky, nikdy nebyly pravidelné a pak to začalo jet. Je to už cca 22 let. Je zázrak, že děti vůbec mám, no díky Bohu za to, že jsem teď relativně v pořádku. Útěchou mi je, že snad po přechodu to přestane, i když nevím. V nemocnici se mnou ležela stará babička, která také neustále krvácela a brzy zemřela právě kvůli tomu. No a moje prababička měla to samé, co já a zemřela když jí sotva táhlo na 40, když babičce bylo 14 let. Tak nevím, jestli tam jsou i nějaké dědičné dispozice.
31. Leden 2014 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
To by byla škoda, né?Jaká škoda? Když je orgán nemocný, tak to žádná škoda není.
31. Leden 2014 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
přesně tak (anonym)
Jaká škoda? Když je orgán...Proč se nenecháte vykuchat? Děti už máte, tak co s dělohou? Akorát zbytečně krvácíte a berete na to prášky. Proč??????
31. Leden 2014 - 19:50
Obrázek uživatele Návštěvník
proč ne? (anonym)
Proč se nenecháte vykuchat?...Protože tady 1 paní psala,že se jí to začalo dít když byla ani ne plnoletá.Lékaři pochopitelně nemohou tento zákrok provést tak mladé dívce,snaží se zachránit,co se dá.To je tak nepochopitelné?
31. Leden 2014 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Proč se nenecháte vykuchat?...To jsou teda rady. Kdyby to bylo nevyhnutelné, tak by to doktoři asi už dávno udělali. Pacient si nemůže poroučet, co s ním kdo bude dělat.
31. Leden 2014 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
mudr pudr (anonym)
Proč se nenecháte vykuchat?...A tobě asi někdo vykuchal mozek, co?
31. Leden 2014 - 20:36
Obrázek uživatele mpolokeng
mpolokeng
Děkuji moc paní, která sdílela svou zkušenost. Na ní je navíc vidět, že léčení má smysl. Kamarádka ještě neměla děti a je jí zrovna 30, takže odejmutí dělohy zatím nepřichází v úvahu.
3. Únor 2014 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Nešťastník (anonym)
Zdravím, mám dosti nepříjemný problém. Po 5 letech užívání HA jsem ji na 3 měsíce vysadila, ale nyní jsem se k ní opět vrátila. Začala jsem užívat první platíčko v první den menstruace, jak se má, ale již je to 11. den co menstruuji a nevypadá to, že bych měla přestat. Prosím o radu. Jsem už vážně zoufalá.
26. Květen 2014 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rada (anonym)
Zdravím, mám dosti...Proč s tím nejdeš na gyndu?
27. Květen 2014 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Nešťastník (anonym)
Proč s tím nejdeš na gyndu?Mám doktora dost daleko od současného bydliště a tak nějak doufám, že to přejde... :( Nějaké typy čím by to mohlo být nebo co s tím?
27. Květen 2014 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Maan (anonym)
Ahoj Menstruaci mám asi po 6. a je mi 13. Všechny předchozí menstruace proběhly bez problémů ale teď mám menstruaci asi 1 měsíc a hodně silnou a nevypadá že by měla skončit.
24. Červenec 2015 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Ahoj, je mi 13 a menstruaci sem dostala pred rokem a pul, pak jsem mela rok pokoj a pred pul rokem to zacalo, vetsinou sem mela MS tak 10 dni, ale ted uz ji mam mesic obcas s dennima prestavkama, mamka rika ze je to normalni kdyz to mam jeste nepravidelne, ale ja jsem z toho zoufala... Budu rada za kazdou radu..
10. Srpen 2015 - 0:22

Přidat komentář