38 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Divertikulitida

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Dobrý den, najdou se spolutrpící, kteří by zde popsali svůj boj s divertikly na tlustém střevu, s bolestí, se záněty, jaké jim pomohly léky, strava apod. a také ti, kteří již podstoupili resekci střeva a jak na tom jsou? Já už se s tím potýkám tři roky, beru střídavě Entizol a Normix, bolest břicha mám skoro stále, výsledky krve většinou OK, bez známek zánětu, pokud jde o stravu chaos - otruby kdy ano a kdy ne, ať jím co jím, stav stále stejný, již se pomalu smiřuju s tím, že mi pomůže jedině operace.
5. Duben 2014 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Stanka (anonym)
Dobrý den, najdou se...Teraz som sa vrátila z nemocnice po 1.skúsenosti s touto chorobou. Váš článok ma sklamal, lebo som dúfala, že sa z toho dá dostať. Ja sa stravujem zdravo a tak som veľmi smutná, že čo vlastne mám ešte robiť? Jesť trávu?
16. Červen 2015 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenka (anonym)
Dobrý den, najdou se...Ahojky.pokud chces pisnem na email.ja mam divertikulitidu .vraci se to a bricho boli casto.walzanka@seznam.cz
26. Březen 2016 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Dobrý den,v dubnu se mi náhle udělalo hrozně zle,zimnice,bolest v podbřišku více vlevo,vylétla mi teplota přes 38st....závěr...akutní divertikulitida,dostala jsem Amoksikla 625mg po 8h na 10 dní,k tomu Entizol 500mg po 12h,po dobrání těchto atb jsem ještě na 14 dní dostala Normix 200mg 1x denně ráno.....zpočátku jsem měla CRP123,5,leukocyty 13,5...po týdnu CRP kleslo na 60 a leukocyty na 8,5....po 3týdnech bylo CRP 0,9 a leuko 6,0....takže v normě nicméně,co mne stále více či méně trápí jsou bolesti v levém podbřišku,tlak až do třísla...do hýždě...bolesti v kříži....jsou to dost silné tlakové bolesti,že se vždy bojím,aby se zánět nevrátil...můj lékař mi říkal,že bolesti nejspíš budou přetrvávat,jak se stolicí plní divertikly....upravila jsem stravu,denně piju psyllium....bolesti přetrvávají a jsou opravdu hodně nepříjemné i v klidu,v noci...kdykoliv....26.6. jdu na kolonoskopii....je mi 45....mám strach,aby bylo vše v pořádku....kdo tím trpíte,máte rovněž bolesti i v klidové fázi?...hezký den M.
10. Červen 2017 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
oprava Amoksiklav
10. Červen 2017 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ilona (anonym)
Dobrý den! V květnu mi diagnostikovali divertikulitidu. Byla to dlouhá cesta než mi zjistili co mi vůbec je. Začalo to tím že jsem skončila v nemocnici se zánětem tlustého střeva, kde jsem dostávala antibiotika v kapačkách. Když se mi zánět zklidnil tak jsem postoupila řadu vyšetření, CT Irrigo, kolonoskopie a další, kde mi našli hodně divertiklů. Měli podezření i na ulcerozní kolitidu, ale ta se nepotvrdila. Zánět se mi už opakoval několikrát. Paní doktorka co jsem k ní chodila mně vždy dala antibiotika a dál se s tím nezabývala. S jejím léčením jsem nebyla spokojená, tak jsem přešla k jiné. Ta mně udělala různá vyšetření a kolonoskopii, kde zjistila divertikulitidu a hned mi nasadila lék Salofalk, který mi moc pomohl, od té doby co ho beru mně nebolí břicho. Při poslední kontrole v červnu mně řekla že mi zkusí v září Salofalk vysadit co to udělá, mám ho do konce září. Ale mám to takové zvláštní, všude o divertikulitidě píší že je zácpa, já naopak mám průjem. Navíc o ní píší že jí mají starý lidi a mně je 44let. Doktorka mi řekla že jich mám na tlustém střevě hodně, že mám nějakou poruchu. Diagnoza zní- divertikulitida s ulcerozními rysy. Chci se zeptat je tu někdo kdo nemá zácpu ale průjmy? Jestli držíte dietu? Mně řekla že mám jíst hodně vlákniny, nesmím nic co má zrníčka. Dělají mně špatně rajčata, papriky a jiné, tak je nejím. Ještě se četla že se nesmí maso tak jak to je? Maso mám ráda, ale nemůžu uzeniny. Předem moc děkuji za radu. P.S. Docela mám strach až přestanu brát léky aby se mi bolesti zase nevrátili.
2. Září 2017 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenka (anonym)
Dobrý večer,prosím chtěla jsem se zeptat, nevíte o dobrém gastroenterologovi,který se zabývá léčbou divertikulitidy? děkuji
12. Září 2017 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Patricie (anonym)
Dobrý večer,prosím chtěla...Po letech bolestí mi konečně diagnostikovali divertikly . Kolonoskopii mi dělali nadvakrát, byla velmi bolestivá. Divertikly mám po celém střevě, takže žádná operace nepřipadá v úvahu. Bolesti mívám i v klidovém stavu, ale zřejmě to není naštěstí zánět Praktická lékařka mi řekla, ať si najdu nějakou gastro poradnu a že mi předepíše antidepresiva, zřejmě jakože bude hůř a ať neotravuji. Připojuji se k prosbě o info, zda někdo neznáte odborníka na gastro,který se zabývá léčbou divertiklů
12. Září 2017 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Ilona (anonym)
Dobrý den! Já chodím k pani doktorce Pořízové na gastro do Ústí nad Labem. Má soukromou ordinaci ale pracuje i v nemocnici. Je výborná.
13. Září 2017 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
oprava Amoksiklav Moje máma měla dlouhé roky pouze průjmy, léčila se sama, užívala Carbosorb a Endiaron, nakonec jí operovali pro "nádor" esovité kličky tlustého střeva, kde ve skutečnosti měla rozsáhlou divertikulózu se srůsty po divertikulitidě.
30. Březen 2018 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
Mám tuto nemoc. Mám na to dokonce částečný ID. Podstoupil jsem postupně 5 operací, kde mi brali části střeva, až mi zůstala jen 1/2 střeva. Ale operace úlevu nepřinesla. Ano, v těch oblastech, které bolely, už to nebolí, ale bolí jiné, páč vznikly nové divertikly a tak srůsty po operaci. A navíc celé tělo funguje jinak a hůře. Měl jsem i vývod na 2 měsíce. Kdybych to vše věděl, tak do žádné operace nejdu. Ale to člověk nemlže vědět. Každý jde na operaci s vidinou toho, že se jeho problémy vyřeší. Podle mě je základ problémů v tom, že jsem jako dítě, dospívající až do 35 let málo pil. Kdysi se nedodržoval pitný režim. Při sportu si tělo bralo vodu se střeva. Stolice se vysušovala až na hrudky, ty pak tlačily a udělal divertikly. Divertikly nejsou z měkké stolice, to by ani technicky nešlo, ale z tuhé. Střevo nesmí být namáhané tuhou stolicí. Další problém je bílé pečivo a mouka. Dále banány a další lepidla na střeva. Všechno zrušit. Jíst jen tmavé pečivo, celozrné,. nebo žádné. Pít kefíry. Kvůli dobrým breberkám ve střevě. A když už nic nepomůže, tak vyčistit Endiaronem. To je dezinfekce. Taky mi pomáhal Amoksiklav, ale to je antibiotikum a nemůže se to brát jak bonbony. Říkám, základ je hodně vody, 3 l denně. Otruby ale každému nesedí. Vlákninu s rozumem. Nejíst najednou hodně bílkoviny, aby nezahnívala ve střevě.
30. Březen 2018 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Odpověď na Dobrý den,
Doufám, ze za těch několik let, kdy jste článek psal, jste už v poradku. Ja se s touto nemoci potýkam od února. Byl jste nakonec na operaci a s jakým výsledkem ?
25. Květen 2019 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Dobrý den, mám pročteno mnoho příspěvků nás obdobně postižených divertikly. Já se s nimi potýkám osm let, co mě je zjistili - vícečetné až 1,5 cm hluboké v esovité kličce tlustého střeva. Musím říct na rovinu, že břicho mě s přestávkami pobolívá stále méně či více, CRP mám většinou nulové, bez teplot a tak nasazuji Normix 2x i 3x do roka, nevím kdy jíst vysokozbytkově a kdy bezezbytkově, s radami je chaos i mezi doktory (zrníčka ne, ale i ano, otruby ne, jiný zase ano atd....), takže se striktní dietou si moc hlavu nelámu. Řekl bych, že letos se to dostalo od léta do chronického stadia, Normix nezabírá, břicho bolí stále, rovněž i záda v křížové obasti a na jídlo mám chuť normální. CRP opět nula. Na CT mi doktoři nechtějí poslat, jedině na SONO břicha, kam jdu za týden. Na operaci jít nechci, po tom, co tu píšete a co jsem se již dříve dozvěděl. Jsem vlastně bezradný, jak s tímhle dál fungovat, ještě mám za pár do penze.
22. Září 2019 - 7:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Opravuji - zjistili mně :-). Ale chci napsat ještě něco. Určitou dobu jsem myslel, že bolest břicha může být způsobena i od problému s páteří, které mně provázejí také již delší dobu. Takže jsem vlastně nevěděl, když CRP bylo nulové, jestli zlobí divertikly - zánět a nebo jestli to není od páteře. Také až letos od srpna, co mě břicho bolí prakticky stále, bych řekl, že přes den to, jak se říká rozchodím, večer v klidu u TV o břichu vlastně nevím a zhorší se to přes noc - ráno vstávám s bolestí nejhorší (břicho i záda v kříži a spíš na pravé straně). Na záchod jdu prakticky každý den ráno a průjem mám výjimečně. Když se bere Normix - mají se vynechat mléčné zakysané výrobky (jogurty, acidofilní mléka atd.), mohou se sýry, Lučina, Bryndza apod.?
22. Září 2019 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobry den , s problémy s tlustym strevem mám od loňského února . Prave na dovolene me zastihly bolesti břicha , CRP skoro 200 a na Ultrazvuku a CT diagnostikována divertikulitida. Toho se opakovalo několikrát z sebou. Vždy nemocnice, infuze s ATB. Rozhodla jsem se proto pro radikální řešení - operaci. K výkonu jsem si vybrala Fakultní nemocnici . Po množství komplikaci pul roku klid. Ted opět stejne bolesti. Normix nepomáhá . Již přes 20 let jim zdravé potraviny a jsem aktivní a stejne me to potkalo.
6. Leden 2020 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
rada nad zlato (anonym)
Zůstalo mi jen půl střeva a stejně mi i tam vznikly nové divertikly. Jediné, co pomáhá, je vypláchnout se Fortransem nebo užít Lactulózu, šaratici, prostě nějaké projímadlo a dostat stolici pryč ze střeva, nebo zmenšit objem stolice, tím zmenšit tlak ve střevě.
6. Leden 2020 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Twrja (anonym)
Dobrý den, divertikulitidu mi diagnostikovali loňský rok. Od té doby se to sem tam vrací amoksiklav entizol zabírají. Zrovna včera se mi stalo, ráno vstanu a šílená bolest vlevo v podbřišku, až jsem z toho ležela na zemi, pot, klesl mi na chvíli hodně tlak... Stává se tohle někomu? Za půl hodiny to přešlo... Ale opět jsem na antibiotikach:( je mi 34 let. Všem moc díky za reakce a rady.
8. Květen 2020 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Odpověď na Zůstalo mi jen půl střeva a
Můžu se zeptat, ty projimadla můžete i během zánětu? Děkuji za odpověď
8. Květen 2020 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
N. (anonym)
Odpověď na Dobrý den, divertikulitidu mi
Mám divertikly po celém střevě už skoro dvacet let. Operace není možná. Bolesti přijdou asi jako popisujete. Tupá nesnesitelná bolest, většinou v noci, probudí mě, a ano lehnu si do klubíčka na zem. Prý pomůže teplá koupel (těžko se koupat jen tak v noci), někdy si vezmu pár kapek Tramalu. Za poslední půlrok spojeno dvakrát s horečkami, jsem si říkala, že po mě skáče korona:)
8. Květen 2020 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
rada nad zlato (anonym)
Odpověď na Můžu se zeptat, ty projimadla
Užívám laktulózu každý den! Vždycky kolem 6, 7 h večer, aby se stihlo střevo vyprázdnit než půjdu spát. Jinak bych se nevyspal a střevo by mě bolelo. Jediná možnost je střevu ulevit, dostat většinu stolice pryč a to udělá jedině projímadlo. Jinak třeba na procházce venku mě střevo většinou nebolí. Když jsem v pohybu a něco dělám, většinou mám klid. Ale když jen sedím, tak to začne tlačit. Jsem vůl, že jsem si nechal odoperovat polovinu střeva. Kdybych věděl, že pomáhají projímadla, tak bych na žádnou operaci nešel a holt bych užíval projímadlo každý den. Stejně to tak dělám po operaci. Přišel jsem na to až po operaci. Nikdo mi to neporadil. Ale pamatuji se, že jednou v nemocnici mi taky dali laktulózu, páč už nevěděli, co se mnou a vím, že se mi na několik hodin ulevilo. Než se tam natlačila nová stolice a začalo to tlačit a bolet znovu.
8. Květen 2020 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
rada nad zlato (anonym)
A širokospektrální antibiotikum amoksiklav funguje tak, že zabraňuje množení některých bakterií, ale současně stolici ředí, někdy až do průjmu a to střevu taky uleví. A nebo někdy jsem se ráno nalačno napil čisté a převařené vody. Vypil jsem půl litru a litr vody, z toho mě taky prohnalo na wc, střevo se vyprázdnilo a byl pár hodin klid. Když je střevo prázdné, nebolí vůbec, když je střevo poloprázdné, bolí trochu, když je střevo plné, bolí hodně. Kurva, kdo tohle vymyslel? Určitě ne nějaký bůh, ale spíše ta blbka evoluce, která je holt nedokonalá....
8. Květen 2020 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Odpověď na A širokospektrální
Zdravím a jak vypadá váš jídelníček?
10. Květen 2020 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Tak to tu obnovím, zdravím všechny spolupostižené ksindlem zvaným divertikuloza. Zase trpím jak zvíře, bolesti nepříjemné, hlavně teď i v pravém boku (proč? nevím), v pravé části břicha mi pořád "škrundá". Normix po pěti dnech 4 tablety denně - nulová změna. Co jíte nebo jíte vůbec, když berete třeba Normix? Napište někdo prosím něco nového k tomu, co jíst, aby nebyly problémy. Díky předem.
2. Srpen 2020 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jo jo (anonym)
Už se budu opakovat, ale jediná možnost je naředit stolici nebo dostat stolici ven ze střeva pomocí projímadla. Jinak mně Normix nepomáhal. Pomáhal mi Endiaron. Ten je paradoxně proti průjmu, ale o to nejde. Jde o to, že Endiaron má mnohem lepší dezinfekční vlastnosti než Normix. A když máš těch divertiklů více, tak může bolet i nějaký jiný než obvykle, někdy i dva najednou. To ale zřídka. Někdy se to stěhuje. Divertiklům nedělá dobře ani plynatost. Plyny ve střevě divertikl napínají. A to bolí. Jíst takovou stravu, kde není plynatost. Žil jsem po operaci 3 měsíce s vývodem tenkého střeva, takže ta půlka tlustého střeva nebolela vůbec, páč v ní nic nebylo. Ale tak to nejde napořád a život s vývodem je ještě horší. Takže jsem chtěl vývod zrušit a pustit stolici zase do tlustého střeva. Lepší občasné bolesti střeva než se starat o vývod. Nejhorší, když sedíte v restauraci u jídla a sáček ze stolicí vám praskne a obsah vyteče na nohy a židli... To je něco...
3. Srpen 2020 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Koshó (anonym)
divertilikudia a je
3. Září 2020 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
magda Mikstajová (anonym)
Dobrý den, aj ja sa prípajam , trápi ma ten istý problém ako mnohých tu z vás. Divertikulitída, užívam Normix podla odporučaní gastroenterologa, vraj ho má celý rok, užívam asi tretiu dávku s odstupom 3 týždnov stále ale bolesti sa dostavili aj tak, práve teraz, bolí a bolí, užila som lieky proti bolesti, trochu sa to ulavilo. Normix nepomáha, podla mna je to niečo nové, skor reklama na toto talianske antibiotikum, pred rokmi som tiež ležala v nemocnici, pomohli uplne obyčajné naše slovenské antibiotiká, tuším jeden bol Entizol, ale vraj ten sa nemože už uživat, je zakázaný. Je to prevda? Ale ten pomohol na pár rokov a teraz bolesti stále popri Normixe, a má sa brat údajne celý rok? Dakujem za odpoved.
11. Prosinec 2020 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
už to tady opakuju potisící.... jediná pomoc je dostat stolici pryč ze střeva, třeba projímadlem.... šaratice, laktulóza atd. nebo naředit stolici, aby byla vodnatá, zkrátka aby divertikl nebyl napínaný
12. Prosinec 2020 - 0:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Odpověď na Dobrý den,
Dobrý deň, mám rovnaký problém Vy, pred rokom a pol som ležala v nemocnici s divertikulitidu, brala som rok Normix, ale medzitým som bola 4 krát na pohotovosti , ale stále CRP v poriadku. Po ročnom odobratí Normixu sa mi bolesti vracajú každý mesiac , keď idem na urgent, CRP nemám zvýšené , tak ma pošli domov. Doktorka mi Normix nepredpise, lebo nemám zapal.Som z toho už zúfalá. Vy ste to písali pred 7 rokmi, ako ste na tom teraz?
13. Únor 2021 - 5:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Odpověď na Dobrý den,
Dobrý deň, mám rovnaký problém Vy, pred rokom a pol som ležala v nemocnici s divertikulitidu, brala som rok Normix, ale medzitým som bola 4 krát na pohotovosti , ale stále CRP v poriadku. Po ročnom odobratí Normixu sa mi bolesti vracajú každý mesiac , keď idem na urgent, CRP nemám zvýšené , tak ma pošli domov. Doktorka mi Normix nepredpise, lebo nemám zapal.Som z toho už zúfalá. Vy ste to písali pred 7 rokmi, ako ste na tom teraz?
13. Únor 2021 - 5:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka Halmová (anonym)
Odpověď na Dobrý deň, mám rovnaký
Potýkám se také s divertikulozou - a asi 5 krát za rok z divertikulitidou.CRP mám zvýšené vždy až pro zánět zkolabuji- pak do nemocnice- infuze- břicho pobolívá dost často na levé straně .V mám případě se zánět dostaví z úplné pohody během 2 hodin - bolest břicha, někdy teplota kol. 38, lehnu jakmile se pak postavím přijdou nezvladatelné mdloby- a kolaps- i několikrát za sebou.V prosinci a teď v únoru- manžel musel volat rychlou.Bolí také v zádech a někdy nevím jestli moč. měchýř, nebo o co jde.Normix mi dříve asi před 4 roky až do nedávna zabíral.Mám doporučeno brát ho 1 tyden v měsíci po 12 hod. pak 3 týdny pauzu.Brát prý už preventivně.Celoročně.I ppři této léčbě příjde zánět- nejsem typ který trpí na horečky a ani CRP nemývám zvýšené- a to je problém.Mám potvrzené divertikly a rektokelu.Vyšetření jsou nepřijemná ale asi to jinak nejde.Mám alergii na penicilin- v únoru jsem brala Ciplox- infuz- co bude dál nevím.Budu ráda když někdo napíše jeho zkušenosti.Zda také někdo při zánětu kolabuje.Lidka
12. Březen 2021 - 10:30

Stránky

Přidat komentář