75 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dítě nemluví

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
maya5 (anonym)
Dobrý den, prosím Vás, mám 4 letého chlapečka a dosud nemluví, začíná jen říkat slova jako tak 2leté dítě. Nevíte někdo, jestli to nemůže být tím, že jsem brala adipex v těhotenství.
8. Květen 2006 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Zkus na nej vice mluvit a cist mu rikanky.U nas to pomohlo dokonale.Z nemluvy byl premiant ve skole.Ted neres,co jsi v tehotenstvi brala-nebo delala.To nepomuze a veci nevyresi.Neobvinuj se a preji uspech.!
9. Květen 2006 - 2:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Korálek (anonym)
Mojí kamarádky kluk taky vůbec nemluvil ve 4 letech.Chodí s ním na logopedii a jezdí s ním do Prahy na specializované pracoviště,kde se tomu věnují.Začni,máš nejvyšší čas dítěti pomoci.
9. Květen 2006 - 7:45
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
Jen tak pro zajimavost, Einstein zacal mluvit cele vety az v peti letech. Jinak by se take poradila s odbornikem.
9. Květen 2006 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
Jen tak pro zajimavost, Einstein zacal mluvit cele vety az v peti letech. Jinak by se take poradila s odbornikem.
9. Květen 2006 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
JanaK. (anonym)
Co na to říkala doktorka při tříleté prohlídce? Našemu malému je dva a půl, nespojuje slova do vět a už nás hnali na logopedii.
9. Květen 2006 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Mám 3letého klučíka,který nemluví vůbec. Zásadní problém je , že se nesnaží. Neřeší to a nespolupracuje. Tudíš je s ním naprosto nelehká domluva.Ze zdravotních důvodů nesmí do školky (imunita). Je hyperaknivní a u ničeho nevydrží. Prosím poraďte nějaké finty, které by ho upoutaly.Máte s tím někdo zkušenost? Jaké vyšetření jste podstoupily a jak se to u vás změnilo. Děkuji za rady Markéta monikatka"centrum.cz
14. Listopad 2006 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
p (anonym)
Nevim sice cim to je ale moje sousedka ma chlapecka ktery jeste ve 4 take nemluvil sem tam slovo ale ani nahodou je nespojoval.Resili to nevim jak dopadli ale..Ted uz mluvi normalne:-)
15. Listopad 2006 - 3:03
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Mám úplně ten samý problém s mým 3 letým synem. Mám s ním stále mluvit. Jenže on si myslí že si vše odkřicí. Jak je váš syn léčen. U nás nezabírá ani lečba na posílení imunity. Do školky taky nesmí. Řešíme to tím, že s ním chodím do klubu maminek s dětmi.
16. Listopad 2006 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
platinová blond (anonym)
maya5 - neber to špatně, nechci tě soudit, ale proč jsi brala v těhotenství adipex? Moje rada: Když jste s dítětem, tak všechno co děláte nahlas komentujte. Nešišletje ani neparodujte, prostě nahlas stále mluvte: např. teď otevřu lednici, vyndám jogurt a najíme se. Vídíš, tady na tom jogurtu je jahoda, a ta jahoda je červená... Seberu prádlo a dám ho do pračky, vídíš, zapnu knoflík, dám tam čtyřicítku.... Komentujte úplně všechno, i když vám to třeba připadá, že to dítě vám nemůže rozumět, to dítě vnímá a za čas vás překvapí. Jdete ven, nakoupit, mluvte a mluvte.(na ostatní lidi kašlete z vysoka) Když se dítě snaží něco říct, cokoli, neopravujte ho. Snažte se rozumět, co říká, a potom prostě opakujte. Příklad: dítě: ežmu ídka, ežmu ídka vy: ano, vezmeš si medvídka dítě: ídka, ídka vy: ano medvídka, medvídka Nekomentujte to že mluví špatně, ale opakujte po něm slova a věty správně. Mě se to osvědčilo. Držim palce.
17. Listopad 2006 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
markéta (anonym)
Pro Petru. My máme netipycké nefrotický syndom a proto nůj syn nesmí mezi moc lidí a už vůbec né mezi děti. Sama si myslím, že školka by mu moc pomohla. Občas se mnou spolupracuje, ale jen nepatrně a stašně krátkou dobu. Mluvím na něj Já a celé naše široké okolilí se snaží taky. Naprosto odmítá dělat něco co se mu zrovna nechce, no někdy horor ! Kamkoliv jdeme, musíme vědět, že jsou tam všichni zdraví jinak nám hrozí velké problémy s NF. Navíc je na mě silně fixovaný, což taky nedělá dobrotu. Tatínek je pořád v práci a babička též. No není to začarovanej kruh? A můj syn by tak strašně potřeboval změnu a být mezi jinými lidmi, než pořád se mnou doma nebo na zahrádce. Kdyby aspaň tak nezlobil. Je to takovej tvrdohlavej klučík. Vím, že mi rozumí a že jeho slovní zásoba je dost velká. Jen už nevím jak ho přimět mluvit.
17. Listopad 2006 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
markéta (anonym)
Poraďte kam chodit s dítětem, které má oslabenou imunitu. Jaké koliv nachlazení díky nefrotickému syndromu u nás končí na JIPce. Nesmíme mezi moc lidí a prý děti jsou velikými přenašeči bacilů. To nemyslím nějak špatně :-)) Nevíte o nějakých zábavných centrech?
17. Listopad 2006 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj maminky :o) Máte problémy se svými dětmi? Prosím pomozte mi s odhalením jedné z příčin - kdy a jak tyto problémy vznikají. Podívejte se na net: www.janyb.wz.cz a zodpovězte anonymní dotazník. Výsledky, které zjistím bych chtěla stručně shrnout zde na Doktorce. Třeba se dozvíme něco nového. Děkuji Vám a zdravím :o) Janča
17. Listopad 2006 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
eliska (anonym)
Marketo a mohl by tvuj syn do kontaktu treba se psem? jestli jo,tak zkus canisterapii, kdyz bude syn chtit aby pejsek za nim prisel nebo mu neco prinesl,tak mu to musi rict, jinak to pes neudela. A dite to moc dobre vi, takze je nuceno mluvit.
17. Listopad 2006 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
markéta (anonym)
Eliško psa máme,ale ten bohužel akorát vedle méha synka trpí. Pes je velkej a nemotornej, takže se i docela bojím, že by to nemuselo dobře dopadnout. Tahle forma hraní ho nebaví a ani nevím jak ho k tomu přimět.
17. Listopad 2006 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
To je mi líto. Jste na tom ještě hůř než náš syn. U nás ve městě je klub maminek s dětmi. Zde chodí dětí od 1 roku zhruba do 3 let. Chodíme 1 x týdně na necelé 2 hodiny a je to fajn. Maminky si tady své děti hlídají a nechodí pokud jsou děti nemocné. Narozdíl od školek. Odreaguji se já ale i malý. Hrajeme si, tvoříme s dětmi. Je to super. Děti jsou rozděleny podle věku. Tak máme i stejné problémy. Přeji hodně zdraví tvému chlapečkovi. Petra
17. Listopad 2006 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Pro Petru. A odkud jste? My bydlíme na Kladně. Nevíte jak bych mohla takové centrum najít? Nebo aspoň jak se to jmenuje. Bylo by to vážně super, kdyby jsme konečně mohly někam mezi děcka a měly jistotu, že tam nejsou žádní marodi. Děkuju. To by Dávča potřeboval... Děkuju Markéta.
23. Listopad 2006 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Ucila jsem se ted psychiatrii, dite ve 4 letech by mluvit melo, jinak je to porucha, vazna. Jdete k obvodakovi a pak bud pujdete na logopedii nebo k jinemu specialistovi!...
24. Listopad 2006 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Ahoj Markéto, bydlíme v Uherském Brodě tj. jižní morava. Naše město není zrovna největší. Našla se jedna maminka, které tohle centrum u nás zřídila. Pojmenovala ho Beruška. Zkus se u vás podívat určitě tam něco budete mít. Taky tady funguje kroužek při domu dětí a mládeže, kde takhle malé děti mohou s maminkama tyhle kroužky navštěvovat. Držím ti pěsti. Petra
24. Listopad 2006 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
mamina (anonym)
brát v těhotenství adipex,to jako vážně,mám dojem,že to není normální,rozumné ženy neberou raději nic,anebo po poradě s lékařem.Tohle je fakt síla
24. Listopad 2006 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
janča (anonym)
můj syn začal mluvit po 3 roce,ale jen slabiky ,nechtelo se mu, jen ukazoval.Dali jsme ho ve 4 letech do školky kde byla extra třída na logopedii.Domů si nosil úkoly,a musím říct že paní učitelka objevila že má kratoučkou uzdičku pod ja zykem,proto se mu špatně mluvilo.Když mu tu uzdičku střihly vše se obrátilo,pro jistotu jsem trvala na odklad 1roku do školy,a když šel o rok dýl bylo vše v pohodě.od té doby mluví tolik ,až máme hlavu jak pátrací balony ,kolikrát ,je mu uz 14.Myslím že každé dítě je jiné a kluci jsou v tomhle pomalejší ,dcera mluvila v roce a půl.
24. Listopad 2006 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Olfi (anonym)
Synovi bude 3,5 a nemluví, říká máma, táta, není a ostatní si ukáže, už chodíme na logopedii asi rok a moc se to nezlepšuje.Kdyby mi někdo poradil jak ho rozmluvit, byla bych vděčná. Hlavní důvod je, že on odmítá básničky, písničky a na slovo řekni je alergický.
17. Prosinec 2006 - 2:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Z vlastní zkušenosti vím, že když byl můj syn se mnou doma, do 3 let nemluvil vůbec. Doktorka mi řekla že to je proto , že my dva si spolu rozumíme a máme svoji řeč, kterou se domluvíme. Potom se dostal mezi děti a nestačila jsem se divit. S nimi už musel začít komunikovat, protože oni mu nerozuměli tak jako já doma, a potřeboval se domluvit.
17. Prosinec 2006 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
petik (anonym)
moje dvouletá dcerka taky moc nemluví akorád takový základní slova, příští rok chci dát malou do školky, tak snad kolektiv víc pomůže a nějak se rozkecá, s dětma na písku moc komunikovat nechce je to taková "tichá" rozmluva... :)
25. Duben 2007 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
muj dvacetimesicni syn mluvi a to hodne,uz i zacina skladat slova k sobe,sousedcin stejne stary syn nemluvi vubec nic.Proste nema tu potrebu,ona se tim trapi a nechce pochopit,ze kazdy dite je jiny a ma jine potreby.Nelamat to,vsak oni se rozkecaji,jak uvedeno vyse.
25. Duben 2007 - 10:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Val (anonym)
Mám 2 syny a každý byl v mluvení jiný,mladšímu jsou 2 roky a začíná se rozmlouvat až teď, opakuje a ukazuje obrazky.Chce to hlavně klid a pokud není, tak se poradit s odborníkem, to není žádná ostuda.
30. Duben 2007 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
mama (anonym)
adipexem to nebude. každé dítě se prostě vyvíjí jinak, nekoukej do těch chytrých knížek, jinak se zblázníš.
7. Listopad 2007 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dítě mluví, podle toho, jak na něj mluví máma. Mám introvertní kamarádku, která s dítětem moc nemluvila (ne, že by ho neměla ráda, někteří to prostě neuměj...)a její dítě mluvilo až někdy ve 4 letech....
7. Listopad 2007 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Nesouhlasím s tím ,že když se na dítě málo mluví nemluví i ona já mám dceru a ta začala mluvit až měla 3,5 roku mluvili jsme na ni všichni měla i starší sestry četly jsme ji pohádky aj. a doktorka mě prostě řekla , že některé děti mluví později a až se rozmluví tak mě s toho bude bolet hlava a měla pravdu 14 dní než šla do školky začala mluvit takže jsem zdělila učitelce , že mluví 14 dnů takže nemá velkou slovní zásobu ale to se během pár týdnů zlepšilo a pak nebyla k zastavení.Mějte se hezky
7. Listopad 2007 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den,mám tříletého syna.Mluví málo a špatně,ale problém je v tom,že nekomunikuje s nikým,kromě rodiny.Za dní jde do školky a já mám hrůzu z toho,jak tam bude mluvit,když nekomunkuje.Poradte co sním............
15. Listopad 2007 - 13:36

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama