7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dítě-integrace nebo raději zvláštní škola?

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mám dítě s DMO a ADHD integrované v jedné vesnické škole,chodící do 5 třídy.Dcerka i když má asistentku,má velké problémy v matice,ale i v jiném učivu, komunikace s ostatními dětmi taky vázne.Do kolektivu nikdy nezapadla.Nyní se musíme rozhodnout jak dál.Přejítí na vyšší stupeń do městské školy jsme zavrhli,škola je známa i šikanou.Na vesnickou školu která je nejblíž by zase šla úplně sama do cizího kolektivu, což si nedovedu taky představit.Bojím se že děti se jí budou posmívat atd.Už ted´se tak stává, děti prostě takové jsou.Tak ted´uvažujeme i o praktické škole,stejně by tam asi musela časem jít.Už ted´je vidět,že se ve škole trápí. Uvítám názory rodičů, kteří byli ve stejné situaci jako my.Je to fakt taková hrůza dát dítě do praktické školy,pořád to kolem sebe slyším. A co potom? Jak vaše děti pokračovaly po skončení v praktických školách? Děkuji za vaše příspěvky a názory.
21. Duben 2010 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Není tu někdo kdo má dítě v praktické škole?
26. Duben 2010 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Není tu někdo kdo má...Ahoj Jani, odpovím ti jako paní učitelka. Podle mých patnáctiletých zkušeností vím, že rodiče zpravidla odmítají umístit dítě do praktické školy - na vině jsou většinou předsudky a "co tomu řeknou lidi".Nechají své dítě trápit v běžné škole, kterou nemá šnaci zvládnout,nemá šanci zažít úspěch, najít si rovnocenné kamarády a do života si pak nesou obrovský stres, pocit méněcennosti a vlastní zbytečnosti. Na druhou stranu v praktické škole jsou nároky na děti snížené tak, aby děti vyrůstaly v prostředí, kde se mohou dle svých schopností vyvíjet, jsou vhodně motivovány a hlavně kde se necítí jako ten poslední hlupák. Jejich vyhlídky na uplatnění jsou mnohem lepší, když vyjdou z praktické školy s průměrnými výsledky, než když dokončí běžnou základní školu se čtyřkami a pětkami. Doporučuji navšívit s dcerkou přímo tu praktickou školu, popovídat si s paní učitelkou, případně se poradit s pedagogicko-psychologickou poradnou. Hodně štěstí Hanka.
26. Duben 2010 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Pani Hanka to napsala moc hezky a souhlasim s ni,take bych volila praktickou skolu.
26. Duben 2010 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Jani, odpovím ti jako...Hani, děkuji,asi tohle jsem potřebovala slyšet.Je to těžké rozhodnutí.Z SPC se na podzim přikláněli k integraci, ale malá se hodně pohoršila a je vidět, že tam trápí.Nejhorší je ta reakce okolí, ale co je nám do nich.Uvítám i zkušenosti maminek dětí z praktických škol.
26. Duben 2010 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Hani, děkuji,asi tohle jsem...Ahoj Jani, víš, co ti může takové okolí :-))) ?Pro tvou dcerku jste nejdůležitější vy jako rodiče, váš přístup k ní, vaše pozitivní hodnocení. Praktická škola není nic, za co byste se měla stydět!!Držím palce, mějte hezký den Hanka.
27. Duben 2010 - 12:45

Přidat komentář