8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

dite a cizi jazyky

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
milan koci (anonym)
Cekam dite se spanelkou v anglii. je nekdo kdo ma zkusenosti s tim ze se dite uci tri jazyky? anglictina je zaklad a vzhledem k tomu ze nase rodiny nemluvi anglicky chteli bychom aby mluvilo i cesky a spanelsky.je vubec mozne aby to dite zvladlo?
14. Květen 2007 - 1:56
Obrázek uživatele Návštěvník
petula (anonym)
ahoj, neboj se toho, myslim, ze to je ve svete celkem bezne. Pro zacatek je dulezte, aby konkretni osoby dusledne mluvily jenom jednim jazykem, teda pokud nemusis, aby jsi na dite nemluvil chvili cesky, chvili spanelsky, chvili anglicky. Spoji si pak konkretni jazyk s urcitou osobou nebo situaci, jiny s maminkou, jiny s kamarady. Podle knizek pry asi do roku a pul dite jazyky plete (vlastne jen v te chvili se jedna o slova), ale pak je zacne rozlisovat.
14. Květen 2007 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
olda (anonym)
ahoj Milane, vubec se toho neboj. Mam podobnou konstelaci. Zijeme v nemecku, moje zena je thajka a k tomu doma mluvime anglicky. Je potreba aby si s deckem mluvil jen jednim jazykem. Nesmis to michat, protoze pak to bude michat i to dite. Ja s dcerou mluvim jen cesky, zena jen thajsky. Oba jazyky zvlada naprosto v pohode a nemicha je. Se mnou a moji rodinou mluvi cesky, se zenou a jeji rodinou thajsky. Pozdejs se naucila i anglicky, jak nas poslouchala mluvit mezi sebou. Tedka je skoro rok ve skolce (sou ji 4 roky) a zvladla i pekne nemcinu. Takze ve 4 letech plynne 4 jazyky. Jedinej problem byl, v cesky gramatice, protoze neslysi tu "zenskou" verzi. Takze bylo tezky naucit "tata udelal" ale "mama udelalA", ale to sou drobnosti.
15. Květen 2007 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
marta (anonym)
Muj syn ma 4 roky,mluvi cesky a polsky
15. Květen 2007 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
co vím, tak například děti ve švýcarských rodinách nemají problém, že jeden mluví německy, druhý francouzsky a třetí italsky. rozumí všem
15. Květen 2007 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
http://www.pamatovak.cz/
4. Únor 2009 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
tyto děti mají velké výhody...my jsme našeho syna dali na angličtinu ve školce, kde ji dělají.Chodíme do školky Honzík v Pze a tam mají kroužky přímo v budově, takže syna nemusím vozit jinam
23. Listopad 2014 - 16:49

Přidat komentář

Reklama

Reklama