74 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ZAHRÁDKA ---

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
ZAHRÁDKA (anonym)
ZAHRADA----STUDNĚ, PRÁCE SE ZELENINOU,STROMY ,KEŘE --VÝHODA nebo NE'
1. Březen 2009 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
výhoda,není nad to,když si můžete na zahradu sednout pěstovat kytkyzeleninu aj. studně je též výhoda'
1. Březen 2009 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
pajunka (anonym)
Určitě výhoda, ale v případě zahrady u baráku. Nikam by se mi na zahradu dojíždět nechtělo. A preferuju spíš okrasnou zahradu než užitkovou, na záhonky mě neužije :). Njelépe s bazénem :D
14. Červen 2014 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Veruš (anonym)
Máš recht, přesně tohle by se mi taky líbilo, hlavně ten bazén, ten musí bejt boží, moct si kdykoli zaplavat a nemuset se bát bradavic jako u veřejných bazénů.
14. Červen 2014 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Oldi (anonym)
Je to hodně práce se zahradou i bazénem, starost navíc, víkend radši věnuju rodině než sekačce na trávu!
24. Červen 2014 - 6:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zahradničení je výborný relax. Dnes spousta lidí jenom sedí na netu nebo u TV, leží u bazénu, a nepohne kostrou. Práce na zahradě je přirozený pohyb na čerstvém vzduchu, vyčistí se hlava a ještě sklidí domácí úroda!
30. Duben 2016 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Jo pro mnohé chlapy je relaxace vzít sekačku a vše na zahradě pěkně oholit, ale kdo to má furt poslouchat, ten řev sekaček? - to není žádný relax! Naučte se zase používat kosu a sušit seno pro králíky...
1. Květen 2016 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Zahradničení je výborný...když spousta lidí žije v paneláku.Ale jinak máš pravdu,včera jsem byla u sestry a ten dvorek,malou zahrádku jí prostě závidím,je to úplně něco jiného.
1. Květen 2016 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já mám přírodní zahradu na principech permakultury - práce spočívá hlavně ve sklízni(i když některé plodiny nevyjdou, tak druhé vyjdou s o to větší měrou). Kdyby vyšlo všechno a vše jsem měla zpracovat, tak nemůžu nic jiného dělat a to mám zahradu pouze 400 m2. Další činnost je prořezávání, ale ne ve smyslu prořezávání a zmlazování stromů (to nedělám a stromy plodí, jak šílený), ale v usměrňování náletů (jsem blázen a vždy je chci nechat nějaký čas žít, takže mám kromě ovocných stromů na zahradě plno polobonzají snad všech stromů, co u nás rostou) a odřezávání uschlých či pod tíhou plodů zlomených větví. Trávník je plný různých jedlých bylin, takže s jeho sekáním také nepospíchám, spíš si ušlapuji a malou akusekačkou prosekávám různé cestičky, kudy chodím k jenotlivým sekcím zahrady. A když nestíhám, tak se tím nestresuju - příroda si musí umět poradit a plodiny vždy nějakým živočichům přijdou vhod. Ze zahrady čerpám především tu zelenou energii, vůně, zpěv ptáků, let motýlů, pravidelná vajíčka od tří slepiček...Jestli se tady vyskytne taky takový blázen, který hledá rovnováhu přirozeného života zahrady a přiměřených zákroků, aby zahrada člověka nepřerostla, tak si ráda vyměním postřehy.
14. Červen 2016 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
hm (anonym)
Je to hodně práce se...Proč sekačce na trávu? Sekat každý víkend, tomu nevěřím. A jo, zahrada u baráku je bážo, není nad to sednout si pod strom do trávy a neriskovat, že sednu na psí ho*no, není nad to vypěstovat si vlastní ovoce a zeleninu a to je teprve bašta, ne jako ty z z obchodů, bez chuti a bez zápachu. A bázenek, to je paráda. Děláte tady, jako kdyby člověk kolem toho jenom musel v kuse lítat, což není pravda.
14. Červen 2016 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Proč sekačce na trávu?...Ano, souhlas, mě drží zahrada ve formě, je to bezva, sice hodně práce, hlavně květen, červen, ale potom taky bazén, síť mezi stromy, paráda! Ani mi nevadí, že na ni musím dojíždět, přece jen člověk vypadne z paneláku. A ten pocit, co si člověk vypěstoval. Příroda je to nejlepší na světě.
3. Říjen 2016 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Já mám přírodní zahradu...Jé,konečně spřízněná duše,která se nehoní za každou cenu po dokonalé zahradě a trávníku. Mám poměrně velkou zahradu na venkově po babičce. Dříve byla plná záhonků se zeleninou,velké ovocné stromy. Tráva pro králíky ani nestačila. Teď je místo nich všude tráva a záhony tradičních trvalek a bylinek,které se množí samy nekontrolovaně geometrickou řadou. Prostě venkovská zahrada. Jezdím tam jen na víkend a nestíhám tradičně ani polovinu toho,co si naplánuju. A zahrada žije i bez mé pravidelné péče,hodně ptáčků,motýlů, čmeláků,včel,občas krtek a ježek. Teď bohužel i jezevec a kuna,která sklízí třešně a švestky. Žádná chemie. Hodně tradičního ovoce jako rybíz,špendlíky a jabka, vše bio a kyselé a tedy zdravé. A nevadí že je to občas s červíkem.zadarmo. roste to jako plevel.jediná starost jsou sucho a vedro. Stromy si hýčkám,sázel je můj děda a jsou to staré odrůdy. Teď jsem bohužel zjistila,že hruška chytla rez hrušňovou a mám velký strach,že o ni prijdu.zdravím všechny spřízněné zahradnické duše.
3. Říjen 2016 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
brouk (anonym)
Daly by se ještě teď zasadit ředkvičky? Vyrostou?
3. Říjen 2016 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Daly by se ještě teď...V pařeništi či skleníku asi ano - vegetační doba je 3 týdny. Na záhoně normálně 4-5 týdnů - tak to nevim, zda by již nezmrzly - mají být již přízemní mrazíky.
4. Říjen 2016 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Jé,konečně spřízněná...Ahoj Hanko, to jsem ráda, že taky někdo myslí na to, že na zahradě by měli žít i jiní tvorové než člověk - já taky ráda pozoruji včelky, jak si pochutnávají na neposekaném jetelíčku, oregánů, brzo zjara na náletové vrbě jívě, která roste jak blázen, i když jí každý rok ořežeme a máme z ní podpěry k rostlinám :) Pro motýli máme na zahradě tibetský šeřík a plno planých rostlin - nechávám žít vše, co vítr zavane, jen to trochu usměrńuji a přidávám, to co se mi líbí a z čeho je užitek - hlavně ovocné keře - přece jen není moc času a oceňuji, když je pro děti stále nějaký zob téměř bez práce :)
4. Říjen 2016 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
kopretina (anonym)
Tak mě osobně by nebavilo mít zahradu jen s bazénem a sterilním trávníkem. Mám u domu užitkovo-okrasnou zahradu, ovocné stromy (hrušky, švestky, jablka, lískový ořech, škoda, že letos nebyly třešně, ty jsou jindy krásné, velké, taky jehličnany, smrky, vrby, ovocné keře, rybíz... pak spoustu zeleniny. Ještě teď si pochutnávám na domácím křupavém ledovém salátu. Je radost vidět, jak všechno roste, bez chemie. V obchodě se koupí jenom zelenina a ovoce s koktejlem pesticidů, tak čím více si člověk vypěstuje sám, tím lépe. A pak mám taky růže, pivoňky, sněženky, narcisy, tulipány, byliny, meduňku, mátu, měsíček zahradní a spoustu jiného.. a ježky, krtky, motýly, zpívající ptáky v korunách stromů.. a taky trochu toho sterilního, posekaného trávníku...
4. Říjen 2016 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Tak mě osobně by nebavilo...Tak to musí být ráj na zemi! Mne je vždy smutno z těch pozemků, kde je jen sterilní trávník, nějaká instalace kamenů a kolem dokola tůje. Chápu, že lidé, co jsou celý den v práci nemají čas na zahradničení, ale dát místo tůjí jedlé kaře, do trávníku pár ovocných stromů, to moc práce nezabere. A i ten trávník může obsahovat alespôń pár bylinek a kytiček a hned je hezčí - např. sedmikrásky rostou samy, snáší perfektně sešlapávání, kvetou skoro celý rok a dají se též konzumovat na chlebu či v salátech, pročisťují játra. To samé pampelišky, které mají působit i proti rakovině a žlutý trávník na jaře je nádherný. No bohužel jsou vidět tendence, kde i trávník je moc náročný a lidi si pozemek vydláždí.
4. Říjen 2016 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Daly by se ještě teď...Já teď sklízím ředkvičky vysazené na jaře, ale nikoliv červené bulvičky, ale lusky se semínky- čerstvé, zelené, nepřezrálé jsou chuťově skvělé - trošku pálivé. A výhodou je, že z jedné rostlinky mám kolem stovky plodů. Ty co zdřevěnatí, vyzkouším nechat na semínka na příští rok? Nemáte s tím někdo taky zkušenost?
4. Říjen 2016 - 16:36
Obrázek uživatele Návštěvník
kopretina (anonym)
Tak to musí být ráj na...Ano, trávník máme taky posetý sedmikráskami a pampeliškami, je to krása. Ještě bych chtěla zasadit bílý šeřík, a taky by se mi líbil vlašský ořech, prý odpuzuje i klíšťata, ale ten zabere hodně místa. Na záhoně mám ještě kedlubny, nevím, jestli ještě stihnou úplně vyrůst, pak taky ředkvičky, ty sadím průběžně, poslední sadba byla v polovině září, tak ty by snad ještě mohly, salát ledový a hlávkový, červenou řepu, pórek, mrkev.. S těmi ředkvičkami lusky zkušenost nemám.
4. Říjen 2016 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra K (anonym)
Odpověď na Já mám přírodní zahradu na
Také bych chtěla mít přírodní zahradu, ale nevím, jak na to. yatím máme trávník. Na architekta nemáme peníze - splácíme hypotéku, jsem na mateřské. Mohl by mi někdo poradit, jak začít. Všude kolem mají folie, kůru, kačírek, tůje - to mi do přírodní zahrady nejde.
1. Listopad 2018 - 5:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Zdravím, nevíte někdo kde bych mohla koupit pěkné krmítko pro ptáky? Děti ho přád chtějí a já nevím, kde se to kupuje.
22. Listopad 2018 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
Ať si udělají samy z Petky, budou z toho mít radost, návodů je plno na netu.
22. Listopad 2018 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
22.11. (anonym)
Ano zahrada má být jako umělecké dílko.
22. Listopad 2018 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína 37 (anonym)
Odpověď na Také bych chtěla mít přírodní
Tak já bych určitě začala vysazením nějakého krásného stromu, který vám jednou bude dělat na zahradě stín. Listnaté stromy se doporučují vysazovat na jižní stranu a jehličnaté na severní (chrání v zimě před ledovým větrem a ušetří vám na topení). Se stromem, popř keři vneseš do zahrady život - přilétne hmyz, ptáci - můžeš tam dát krmítko...No a pak bych zahradu asi nějaký čas jen pozorovala, omezila sekání a všímala si, co kde začne růst, kde je jaká půda, čemu se tam daří a podle toho pokračovala. Nevím, jak velký máte pozemek, co vše by si chtěla mít - zda jen okrasnou přírodní zahradu či i něco pěstovat, tak se těžko radí.
22. Listopad 2018 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Podívejte se na eshop Kulina, mají tam krmítka pro ptáky i jiné věci do domácnosti.
23. Listopad 2018 - 11:38
Obrázek uživatele Bobrik
Bobrik
Odpověď na Zdravím, nevíte někdo kde
Děláš si srandu je plno stránek kde si ho můžeš objednat ale lepší je si to z dětmi udělat sám pak je radost dvojnásobna.
23. Listopad 2018 - 18:37
Obrázek uživatele Bobrik
Bobrik
Odpověď na Daly by se ještě teď zasadit
Dej si je za okno do truhlíku pokud nemáš vyhřívaný skleník.. promiň přehlédl jsem datum.
23. Listopad 2018 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dívala jsem se na tu titanovou pánev, nemáte s ní někdo zkušenosti?
24. Listopad 2018 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
ne , tady máme zájem o zahradu
24. Listopad 2018 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Odpověď na Zdravím, nevíte někdo kde
Dá se koupit úplně všude - v Bauhausu, v Obi, Hornbachu, ale je pravda, že nejlepší je doma vlasnoručně udělané. Já si pamatuji , že jsme vyráběli krmítka ve škole. Úplně jednoduchá z krabičky od sýru. Horní a dolní víčko jsme propojili provázkem. No bylo to takové krmítko na balkon, protože nesmělo zmoknout, ale fungovalo. Jinak mně se líbí vyřezávaná krmítka na stojánku. Ty většinou vídám v pohraničí prodávat docela levně ve vietnamských obchodech. K vyřezání takových krmítek doma už by asi bylo potřeba speciální nářadí.
24. Listopad 2018 - 18:37

Stránky

Přidat komentář