Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 22:07)

Blanko, vnouček je také...Yvonko,
teda ten život a doktoři s Tebou cvičí. To je hrůza. Ségra bydlí přímo v Drásově a pracuje v Tišnově. Tady jsme si všichni blízcí a tímto se stále přibližujeme. už nemůžu vydržet ani sedět, dnes mě to mučí přes bederku,kyčli koleno až kotník celé mě to jakoby táhne a píchá nějaký sval či šlachy. Tak pro dnešek se loučím a dobrou noc všem spřízněným duším. Lepšímu zítřku zdar zdar zdar :o))

Alena (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

Blani mě dali termín na...Yvono,
to sis tedy užila pěknej děs, se mnou by to snad seklo. Já (i ostatní na dikuzi) s Tebou prožívala až tu nemocnici v Turnově a to taky byla dost síla. Kdybych mohla na nohy, tak bych se tam snad za Tebou tenkrát vydala. Teď už to mohu přiznat, měla jsem skoro větší nervy se zacházením s Tebou v tom špitálu než ze své operace. Proto jsem byla ráda, že jsme spolu byly v době mojí hospitalizece v kontaktu přes mobil a že vše dobře dopadlo. Na druhou operaci půjdeš zase do toho Turnova? Já bych si to asi rozmyslela.

Lenka (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

Blani mě dali termín na...Teda Yvono, já před tebou smekám. Nejen, že jsi měla kom plikace po operaci, ale ještě takový nervy před ní. Někteří doktoři jsou opravdu blbci. Půl roku žít v takový nejistotě.
Jinak se k Vám - depkám taky dneska připojuju. Vážně to počasí má hrozně velkej vliv. Byla jsem jenom něco málo nakoupit a pak jsem si hrála s vnoučatama
(máme 2 kluky - 2 a 4 roky) a teď jsem utahaná jako kdybych skládala uhlí. I když u operované nohy už většinou bolest
necítím, dneska se pomalu nemůžu zvednout ze židle.

Alena (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

nejste teď po operaci...Majlo,
mně nové kyčle při změně počasí nic nedělají, spíše pociťuji celkovou únavu. Před operací to ale bylo horší. Jak se ochladilo a pokud k tomu ještě pršelo, tak jsem měla bolesti vždycky o hodně větší.
Stejně ale - i když je člověk po operaci, oddychne si, je to nesrovnatelně lepší, ale stejně hned "neskáče přes kaluže". Navíc pokud jsou k tomu ještě paralelně problémy privátní, tak se občas ta budoucnost začne jevit v barvách nikoli růžových. Moc Ti přeji, abys vše přestála a byla silná, uvidíš, že bude zase jednou dobře.

Yvona (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

Majlo,
manžel je v pohodě,...Blani mě dali termín na operaci za 2 měsíce. původně jsem měla jít na podzim v listopadu (září 1.schůzka s ortopedem)pak v lednu další termín TEP.Gynekolog obvodní mě hnal do fakultní nemocnice na operaci, údajně rakovina dělohy(dokonce prohlásil, že TEP nebudu potřebovat,že to mužu mít až v plících (vůl),v nemocnici mě pod narkozou na podzim vzali vzorek omylem z děložního hrdla,operaci znovu opakovali v lednu,na výsledek jsem čekala do února. Nakonec vše o.k.V Turnově mě v únoru dali 3 termín na kyčle 9.4.to jsem již šla na TEP.Takže já od září jsem se nervovala s rakovinou a i s operací TEP kyčle.

Alena (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

Ještě se chci zeptat, po...Blanko,
k Tvému dotazu na WC a sprcháč: Hned jak mi vyndali cévku (3.den po operaci), tak už jsem chodila na WC sama. Nástavec a madlo na zdi po pravé ruce, bez problémů. Na takové to delší posezení jsem šla po první operaci 5.den, kdy mi dali čípek a i tak jsem tam seděla půl hodiny, po té druhé už 4. den bez čípku. Chce to hodně pít a nejen čaj a vodu, já si dala Pepsi-light a pak jsem docela i spěchala. Mísu jsem nepotřebovala. Sprchovat jsme se mohli už v nemocnici v bezbariérové koupelně, kam nás vodila sestra. Poprvé mi to vyhovovalo, podruhé jsem na tom byla líp a určitě už bych zvládla sprcháč na pokoji. Doma teď naposledy bez problémů, po první operaci mi nějaký čas musel do sprcháče i z něj pomáhat manžel.

Yvona (Pá, 30. 7. 2010 - 21:07)

Blani, já dnes chodím od...Majlo a z čeho máš depku z budoucnosti? Kvůli kyčlím?Vždyť ty už z nás chodíš nejlépe.Napiš na majl.Mě obě taky bolej.Ale já dnes hlídám Lukýnka.

Yvona (Pá, 30. 7. 2010 - 20:07)

Yvona,
malýho si bude brát...Blanko, vnouček je také mamánek,ale také od mala se v nepřítomnosti mamky se drží mě.A dědu má taky rád,ale za ruku mě, koupání jen já, když má boláček-babička pomůže.Jak jsem byla 3 týdny po operaci mimo domov,hlídal děda sám.A pak jsem koukala,spolu chodili na hřiště a najednou mě tolik nechtěl,najednou potřeboval víc dědu.Je to blbé říkat,ale uvidíš,aspoň si oba na sebe zvyknou víc.Blanko jinak můj táta pocházel od Tišnova,ještě tam mám tetu.

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 20:07)

tak snad nám bude zítra...Majlo,
manžel je v pohodě, bordel taky neřeším nějak výrazně, někdy mám den že mi zabere prášek a to lítám jak fretka,ale je to zbydou 1x za týden, jinak zapojím manžela.

Mám ještě dotaz, jak dlouho dopředu Vám dali termín operace, dívala jsem se zpět a u Yvony jsem viděla že psala 30.3. a operaci měla 7.4. to je nějak rychlý ne?

majla (Pá, 30. 7. 2010 - 20:07)

tak snad nám bude zítra líp, dne s už vše vzdávám, ty to máš horší, musíš fungovat kvůli malému a manžovi, já se podívám na binec,otočím se a jdu. Vím,že tam na mě počká.

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 19:07)

Blani, já dnes chodím od...Majlo,
to jsme na tom stejně i pečivo jsem vytáhla z mrazáku abych nemusela vylízat ven, navíc pršelo až do odpoledne. Malýho si naštěstní vzala sousedka aby si děti pohráli,tak jsem jen vysála a opět jak říkám tělo umřelo.

majla (Pá, 30. 7. 2010 - 19:07)

Blani, já dnes chodím od ničeho k ničemu,jsem jak vyždímaný citron,deprese jak hrom a taková nějaká nejistota a obavy z budoucnosti-no depka.A k tomu citlivé obě kyčle i na dotek,ani jsem necvičila a nevylezla z baráku

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 19:07)

nejste teď po operaci...Majlo,
akorát jsem na to myslela,jak jsem úplně vycuclá a ospalá, mohla bych předpovídat počasí, ale na operaci teprve čekám. Počasí mě šíleně ovlivňuje, doufala jsem že se to po operaci konečně změní.

majla (Pá, 30. 7. 2010 - 18:07)

nejste teď po operaci citlivější na bolesti kyčlí,když se mění počasí?

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 15:07)

Yvona,
malýho si bude brát manžel každej den,ale on je fixlej na mě. Ale manžel víc zabere a bude jen jeho, budou mít na to čas. To čekání ted je nejhorší. Doufám,že stihnu ještě navštívit ségru, mám ji až u Tišnova a v srpnu to nevyjde,tak jen v září. Pak už bude hůř s návštěvama. O tom už VY víte svý.

Děkuji zase všem za odpovědi!!!!!!!!!

Helča (Pá, 30. 7. 2010 - 14:07)

Blanko, my jsme v nemocnici měly mísy plastové, takže nestudili. Já jsem ale měla v operační den a potom ještě další dva cévku. Druhý pooperační den mě postavili a třetí už jsem mohla chodit na záchod i bez doprovodu. Takže jsem mísu vůbec nepoužila. Na velké už na záchodě s nástavcem až pátý den a ještě s pomocí dvou dávek jakéhosi projímadla. Lituji tě, že máš tak malého syna, člověk to odloučení od rodiny prožívá i tak těžko, natož s vědomím, že mu doma brečí děcko. Ale hlavně, že ti má kdo hlídat, on si zvykne, neboj.

Yvona (Pá, 30. 7. 2010 - 13:07)

Yvona,
no potěš hodiny, to...Blanko,neboj malej si zvykne a říkalas,že rodiče bydlí nedaleko a nemuže taťka po práci si ho brát,aby mu nebylo smutno tolik po tobě,když budeš v nemocnici?
Jinak já chtěla vstávat už druhý den,ale když nemáš povolení vstávat, je to těžký,nikdo mě nic nevysvětlil proč nemohu.Pak jsem tak v nemocnici udělala dusno,že rehabilitační nefunguje a pak se péče zlepšila.

Blanka (Pá, 30. 7. 2010 - 13:07)

Blanko,nechci tě děsit, já...Yvona,
no potěš hodiny, to by mě kleplo! asi budu mít motivaci rychle vstávat, doufám že to půjde. Chvílema mívám hroznej strach, jak to bude probíhat a bojovat s bolestí. A když vidím malýho jak už druhej den rychle dom od babiček tak to mi taky nepřidává.

Yvona (Pá, 30. 7. 2010 - 13:07)

Yvona,to jsem nevěděla, že...Majlo ve Velichovkách a Bohdanči i Bělohradu nerezervujou po operaci.Ostatní nevím.

majla (Pá, 30. 7. 2010 - 13:07)

Yvona,to jsem nevěděla, že se ta rezervace ve Velichovkách týká jen neoperovaných.

Reklama

Přidat komentář