Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Blanka (Po, 2. 8. 2010 - 17:08)

Larry, moc děkuji za Vaši...Hanko,
ahoj Hanko, taky jsem čekatelka na TEP,čekám na termín, mám slíbeno září-podzim,tak snad to klapne. Už přežívám a dá se říct,že stejným podílem se bojím i těším. A jak si na tom Ty? Nevadí tykání? Tykáme si tady všichni.

majla (Po, 2. 8. 2010 - 16:08)

YVONA, já přijedu až 19.srpna,to už se na vás budu těšit.Napiš mi do mejlu telefon prosím

Hanka (Po, 2. 8. 2010 - 14:08)

Ahoj vespolek,
dlouho jsem...Larry, moc děkuji za Vaši zprávu, dodala mi optimismu. Téměř denně si čtu na těchto stránkách, abych věděla, co mě čeká.V říjnu jde na endoprotézu kyčle. Už si ale nepamatuju, kde Vás operovali. V Mostišti?

Alena (Po, 2. 8. 2010 - 13:08)

Yvono,
já spíš obdivuji...Ještě Yvoně:
Tak další důvod ke gratulaci. Já shodila jen 5-6 kg (to jedno kilo mi pořád lítá nahoru a dolů)a dál to zatím nic nedělá. Doktorovi se to určitě nebude v pátek líbit, ale i mne to štve, protože bych zhubnout chtěla.

Alena (Po, 2. 8. 2010 - 13:08)

Aleno, vidíš, to já ten...Yvono,
já spíš obdivuji Tebe, jak Ti to jde. Máš přes den daleko větší fyzický zápřah než já a zvládáš to výborně. Jak to večer provedu, teprve rozmýšlím. Možná vsedě s nohou na stoličce, uvidím. A budu ráda, když ufiknu aspoň dva nehty, zítra si dám pokračování. Paní, která by mi tu pedikuru udělala, onemocněla a je v nemocnici, tak mi nic jiného nezbývá.

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 13:08)

Jo chtěla jsem vám říct, že už mám o 1 kg méně než jsem měla mít.(takže jsem zhubla 11 kg).Ale v lázních si dám redukční dietu ,abych to nenabrala(dělenou stravu asi nebudou mít,což mě mrzí,chutná mě a vyhovuje).Horší je, že jsem si musela doplnit šatník, vše na mě plandá.

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 13:08)

Larry,
jsi bojovník, takže...Aleno, vidíš, to já ten nástavec na záchod (no teda, tak ho dám taky dolů)a zvýšenou postel mám pořád (tu nechám,vyhovuje nám oboum).A nechty si ostříhám jen na té neoperované,na operované si ji pořádně ani nevydrbu.Teda,ztěžuješ si a přitom jsi na tom už lepši po operaci 2 kyčlí než já.A jak budeš mít nohu tu posledně operovanou při stříhání,nataženou?

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 13:08)

Majlo, nechce se mi to hledat.Ty přijedeš 8.8.?
Jinak nemám nic připraveno do lázní, dnes jsem lítala po městě a ještě scháněla nějaké věci.Odpo mám sraz ještě s dcerou.Zítra to dám do kufru.Jinak ještě,že tam Jano a Majlo budete se mnou, vás znám.Jinak se bojím koho budu mít na pokoji.
Larry, závidím ti (teda v dobrém) jak jsi na tom dobře.

Alena (Po, 2. 8. 2010 - 12:08)

Aleno,
ty začátky nebyly...Larry,
jsi bojovník, takže ty 3-4 kg zvládneš určitě hravě. Já potřebuji shodit více, takže to bude tvrdší oříšek. Už delší dobu mám zpátky sníženou postel, nástavec na WC z pohodlnosti stále ještě používám. Dala jsem si ale závazek, že tento týden ho odstraním. O víkendu přijede k nám na chalupu na prázdniny vnučka, tak už ho tam v tu dobu mít nechci. Nehty na prvně operované noze už se mi také podařilo dnes ráno ostříhat, ale měla jsem toho plné zuby, takže zase až večer se pustím do té druhé. U té ale počítám, že to nebude jednorázová akce. To mi ale nevadí, mám radost, že to zvládám alespoň takhle postupně.

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 12:08)

Yvono, tak teď mi volali z...Jano, tak to je bezva,že se tam potkáme.Maijl mám:[email protected]
napiš mi telefon.U brány je možno pujčit vozík na přepravu kufru, tak si řekneš někomu.Snad by to v recepci zařídili někoho,dáš mu menší částku.Já to mám jednodušší, mě tam kufr donese na pokoj manžel.Já ti to tam mezi tím zjistim,pak ti napíšu na mail moje číslo,až budeš nedaleko Velichovek,prozvoníš.

majla (Po, 2. 8. 2010 - 12:08)

JANO, tak to tam budem tři, YVONA má na mě telefon a jméno,tak se tam dáme pak nějak dohromady. Volala jsem dnes do Velichovek,tak ručníky nepotřebujem ani na procedůry,ptala jsem se na možnost uvařit si kafe,varné konvice tam nejsou. Odkud jedeš, auto necháš na parkovišti nebo si budeš platit to parkování za 70,-kč?

Larry (Po, 2. 8. 2010 - 12:08)

Larry,
to je fajn, že si...Aleno,
ty začátky nebyly jednoduché, dokonce jsem propadl pocitu, že ta operovaná noha je kratší, ale tak jsem začal spíš s kratšími kroky a dával jsem si velký pozor, abych nepoklesl na tu operovanou nohu, snažil jsem se chodit hodně vzpřímeně a vsugerovával jsem si, že obě nohy jsou stejně dlouhé a že to pajdání bylo vlastně způsobeno používáním FH. Prostě jsem do toho zapojil víru, že to jít musí. Trochu mě v začátcích pobolívalo na zádech nad ledvinou, ale postupně to odeznívalo.
Nástavec na WC ani sedátko do vany už také nepoužívám. Ke štěstí mi ještě schází menší nadváha, potřebuji shodit asi 3-4 kila, teď v červenci jsem trochu polevil v životosprávě a dopřál jsem si párkrát sladkosti. Všiml jsem si, že tady probíhala diskuse o hubnutí, mohu doporučit mnohými zatracovaný Herbalife, který jsem s úspěchem použil loni.

Jana (Po, 2. 8. 2010 - 11:08)

Ahoj vespolek,
dlouho jsem...Larry, hned jsem počítala, jak jsem na tom s termínama já, kdy bych mohla ty FH odhodit. Když ty jo, proč já ne :-))
Děkuji, potěšil jsi mě.

Alena (Po, 2. 8. 2010 - 10:08)

Yvono, tak teď mi volali z...Děvčata,
vy se máte, že se poznáte i osobně. Už se vám to blíží, tak nám pak dávejte zprávy, jak se máte.

Alena (Po, 2. 8. 2010 - 10:08)

Ahoj vespolek,
dlouho jsem...Larry,
to je fajn, že si tak dobře vedeš, moc hezky se to čte. A že už nikdo na Tvé chůzi nepozná, že jsi byl na operaci, to si ani neumím představit coby pajda pajdavá. Nějak si správnou chůzi nacvičoval? Tak jen tak dál, také moc gratuliji.

Jana (Po, 2. 8. 2010 - 10:08)

Yvono, tak teď mi volali z Velichovek - mám nástup 5.8. ve čtvrtek :-)) To se tam potkáme určitě. Budu na tý pravý straně s internetem. Můžeš mi napsat email, já bych ti poslala telefon, jinak se nepoznáme. Těch ženských s FH tam bude asi víc co :-)) Potřebuju poradit, jelikož jsem minulý týden zkusila řídit a jde to, tak asi pojedu autem. ám problém se zavazadlem, když si vezmu kufr na kolečkách tak mi stejně asi nepůjde strkat, tak přemýšlím o ruksaku. Nebo bych tam musela někoho chytit aby mi s tím kufrem pomohl, vždycky jezdím s velkou taškou, ale to je nejhorší varianta.

Blanka (Po, 2. 8. 2010 - 08:08)

Ahoj vespolek,
dlouho jsem...Larry,
tak to se přidávám k Majle, gratuluji a smekám. Já jsem jedna z těch čekatelek,a ráda to slyším,že o jde i rychle,i když já budu spíše to želví tempo,ale čas nejlepší přítel, tak hodně dalších pokroků a úspěchů.

majla (Po, 2. 8. 2010 - 08:08)

LARRY, gratuluju, to není vychloubání,je to super a myslím, že to tady všem pomůže, když vidí optimistické vyhlídky. Jen se k tomu každý dopracováváme jinak časově.

Larry (Ne, 1. 8. 2010 - 23:08)

Ahoj vespolek,
dlouho jsem tu nebyl, ale občas si to tu pročítám. Prosím, abyste můj příspěvek nebrali jako vytahování, ale jako popsání mého současného stavu, ze kterého jsem nadšen. Na operaci jsem byl 27.4. Od 9.7. chodím bez FH. Před týdnem jsem si poprvé ostříhal nehty na operované noze. Už přes týdnem chodím tak, že na mě kolegové v práci nepoznají, že jsem byl na operaci. Ve středu jsem dokonce dobíhal asi 20 m tramvaj. Dneska jsem se stěhoval z podnájmu do nového bytu v Praze, k čemuž patřilo smontování postelí a psacího stolu a tahání nejrůznějších kartonů po bytě.
Provádím všechny možné pohyby jako před operací, ale samozřejmě s vyšší opatrností, nicméně bez bolesti.
Zkrátka vrátil jsem se do normálního života, čímž chci dodat optimismu především těm, kteří jsou teprve před operací.

Alena (Ne, 1. 8. 2010 - 22:08)

Aleno, tak tam mě asi...Yvono,
naštěstí už nic nebolí, ale beru to jako varování, že musím víc na tu chůzi myslet, protože podvědomě pořád šetřím tu levou, jak jsem ji nesměla tak dlouho zatěžovat, a na pravou toho bylo moc. Také jsem se přistihla, když už se mi špatně šlo, že se všelijak vykrucuji do strany, tak asi se mi to tam pak zablokovalo. Ráno jsem se ale už probudila bez bolesti.
Cvičení určitě doženeš, hlavně že je malý v pořádku a Ty jsi ten víkend také dobře zvládla.

Reklama

Přidat komentář