Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Alena (Út, 3. 8. 2010 - 19:08)

Yvona,Ty by ses pod to...Blanko,
kašli na to, nějaký šťoura neměl asi co dělat. Však každému se může občas nějaká ta chybička vloudit, každý se občas překlikne. A tato diskuze opravdu není ani o gramatice ani o brilantním slohovém cvičení.

Yvono,
tak ty nehty se mi včera podařilo ostříhat na jeden zátah, tak mám radost. Jinak jsem dnes byla od rána v Praze - u obvoďačky a u plicaře, pak ještě na chvíli v práci a cestou zpátky na chalupu jsme se s manželem stavili u Hornbacha na malém nákupu. Na rozdíl od té Billy minule se mi chodilo docela dobře, nic nebolelo. O víkendu přijede vnučka na 14 dní, tak už se těším a doufám, že to všechno zvládnu. Jen ještě v pátek na kontrolu k operatérovi.
Ty už zítra jedeš do těch lázní, pokud jsem se nespletla? Měj se fajn a s ostatními děvčaty nám pište, ať víme, jak se vám daří.

Helena (52) (Út, 3. 8. 2010 - 18:08)

Hanko,
mně operovali první kyčel taky 20. 10., ale před 3 roky, v Kladně. Do práce jsem pak šla 18. 1. 2008.
Tak držím palce, na Vánoce už budeš fit. Žádný nervy, za trochu toho omezování na krátký čas to fakt stojí.

Hanka (Út, 3. 8. 2010 - 16:08)

Larry, tak jsem se podívala na to video hořovické nemocnice. Ale Jak krteček ke kalhotkám přišel se mně líbí líp.

Blanka (Út, 3. 8. 2010 - 12:08)

Ahoj Blanko, já mám termín...Hanka,
vše co jsi napsala dobře znám. Nikde už nechodím a v obchodech se taky opírám o vozík. Škoda že malej už kočár nepotřebuje,taky mi to pomáhalo. S berlema se mi nechce nikde chodit tak pokud nemusím jsem doma. Já bez analg.taky ani rána. Snažím se vydržet ale o to je to pak horší. Tak snad nám to takhle rychleji uteče.

Blanka (Út, 3. 8. 2010 - 12:08)

Blanko já to nepsala.Já v...Yvona,Ty by ses pod to podepsala a většina tady chápe,že sem tam nějaká chybka vklouzne. Ale i tací jsou mezi námi, to je už jedno. Tak se ozvěte. Ahoj.

Hanka (Út, 3. 8. 2010 - 10:08)

Hanko,
ahoj Hanko, taky jsem...Ahoj Blanko, já mám termín 20.10.2010. Číselně pěkné, ne?! Jinak nic moc, to zná asi každý z tepkařů, jak mu bylo před operací.Strach, bolest. Vyzkoušela jsem hodně z různých možností, jak oddálit /nebo se vyhnout?/ operaci - cvičení, hubnutí s různým úspěchem a výkyvy, rehabilitace, lázně, injekce Orthokine v Ostravě, potravinové doplňky, SYSADOA, léky proti bolesti, koupila jsem si magnetoterapii domů a pravidelně aplikovala. Ale teď už se snad i těším, že se termín operace blíží. Třeba budu mít štěstí jako Larry nebo Blanka/ kdesi v dávné historii těchto stránek/, že se vrátím k normální chůzi.Vždycky jsem byla činorodá, sportovala jsem, opečovávala velkou zahradu na chalupě a teď převážně sedím. Představovala jsem si, jak budu v důchodu cestovat a teď se mi nejlíp "cestuje" opřená o vozík jako chodítko v supermarketu. Poslední měsíc chodím už s francouzskou holí. Teď jsem měla na čtrnáct dnů vnučky na chalupě a došla mě analgetika a to teda byla fakt síla, poznala jsem, jaký problém je otočit se v noci na posteli, vstát atd.Naštěstí mně hodná magistra vydala analgetika bez receptu /ten jsem dodala až teď/, takže jsem si trošku oddechla. Bez analgetik to už fakt nejde.Trošku jsem se rozepsala, raději končím.

Yvona (Út, 3. 8. 2010 - 10:08)

Blanko já to nepsala.Já v zápalu psaní taky napsala dost chyb,které jsem zjistila pak dodatečně.Ale cení se obsah psaní.Tobě a ostatním vám děkujeme za přání.Budem podávat zprávy.

Blanka (Út, 3. 8. 2010 - 09:08)

Blanko, MY, nikoliv MI.Už jem pomalu spala,tak se to dá prominout ne?

tep (Út, 3. 8. 2010 - 07:08)

Tak holky lázeňský,...Blanko, MY, nikoliv MI.

Blanka (Po, 2. 8. 2010 - 23:08)

Tak holky lázeňský, užijte si to tam a piště pokroky ať mi co čekáme se máme na co těšít.

Larry (Po, 2. 8. 2010 - 22:08)

Vážení TEPkaři,
tak já...Heleno, v tom je právě ten problém, který postihuje většinu uživatelů HL. Jak ho člověk vysadí, tak se často dostaví jojo efekt. Já jsem ho pil od srpna do října 2009, držel jsem si tu váhu celý rok a přibral jsem až ted tři měsíce po operaci. Ale chápu, že k HL vládne obecně spíš nedůvěra...

Larry (Po, 2. 8. 2010 - 21:08)

Larry, také jsi mě...Helčo, v tomhle mám asi kliku, řekli mi, že mám artrozu i v druhé noze, ale kdyby to neodhalil RTG, tak o tom ani nevím, vůbec nic mě tam nebolí, tak doufám, že mám na mnoho let pokoj od druhé operace. Ale myslím si, že jakmile má člověk jednu operaci za sebou, ví, co to obnáší a snad tu druhou snese lépe, samozřejmě za předpokladu, že první TEP byla úspěšná. Asi jsem tu jeden z mála, který neměl nijak velké bolesti před operací a ani po operaci..

Larry (Po, 2. 8. 2010 - 21:08)

Larry, moc děkuji za Vaši...Hanko,
operovali mě v Hořovicích, primář Pastucha - pokud to snesete, tak tady je video:
http://www.nemocnice-horovice.cz/video-nemocnice-horovice/totalni-nahrada-kycelniho-kloubu-204. Měl jsem epidural a celé jsem to i tak prospal...

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 21:08)

Mailo, děkuji za informace....Jano,to parkoviště je hned před branou,manžel když tam byl v lázních taky tam dával auto.Nebyl problém.

Jana (Po, 2. 8. 2010 - 21:08)

JANO, tak to tam budem tři,...Mailo, děkuji za informace. Konvici si vezmu, s tím autem zatím nevím. Nechám ho na tom parkovišti před hlavní budovou a obhlídnu jak to vypadá. Kdyby se mi to nezdálo, tak si domluvím tu garáž. Auto budu mít půjčené, tak aby se mu něco nestalo. Pojedu z Havlíčkova Brodu, je to od nás 108 km, už jsem to studovala. Pojedu ráno dřív a po cestě si udělám přestávku někde na kafe nebo čaj a protáhnutí. Zatím jsem jezdila jen tady po městě, ale problém mi to nedělá, tak to snad půjde.

Helena (52) (Po, 2. 8. 2010 - 20:08)

Vážení TEPkaři,
tak já půjdu na kontrolu po 1 roce koncem října. Posledně (po 1/2 roce) mě ani na rtg neposílal,protože prý chodím jak baletka. Jen to trochu cítím v kříži (nebo nad ledvinami), když mám větší výdej třeba při plení jebo jiných pracech, kterých bylo po dovolené dost. Tak nevím, zda se to spraví.
Jediné, co mě trápí, je nadváha. Chtělo by to 8-10 kg dolů. Znovu zkusím fitko a snížit příjem.
Larry, na Herbelife nevěřím. Jednou jsem při něm hezky zhubla, ale za 2 měsíce to bylo zpět. To už je asi 20 roků.
Lázeňkáři - užívejte, já to vzdala, tak si užijte i za mě. Já teď musím makat.

Helča (Po, 2. 8. 2010 - 20:08)

Majlo, Yvono, Jano, tak si to v těch lázních hezky společně užijte. Nakonec se může stát, že se některé z Vás sejdete i na jednom pokoji! Podávejte průběžné zprávy, jak se daří!

Helča (Po, 2. 8. 2010 - 20:08)

Larry, také jsi mě potěšil. Já počítám, kdy už to budou 2 měsíce, 3 měsíce, co bych už v tu dobu mohla také třeba dokázat, i když u mě to asi půjde dle náznaků operatéra pomaleji, ale snad to i později půjde také. Štve mě ta druhá noha, protože mě teď bolí mnohem víc, než před operací, takže toho nemůžu moc nachodit, i když bych ráda, už proto, aby se ta operovaná víc pohybovala. Ale určitě se do toho dokáže vžít Alena, která na tom byla obdobně. Rozhodně operaci druhé nebudu nijak zbytečně dlouho odkládat, i když vzpomínky jsou ještě příliš čerstvé, ale už bych chtěla také konečně začít žít bez bolestí.

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 19:08)

YVONA, já přijedu až...Majlo, jdu ti napsat ten telefon.

Yvona (Po, 2. 8. 2010 - 18:08)

Ještě Yvoně:
Tak další...Aleno,jsem ráda,že jsem to dokázala zhubnout.Mám obavy abych v lázních nepřibrala.To víš,změním stravu,občas hospůdka atd.
jinak napiš,jak se ti podaří ostříhat nechty na té posledně operované.

Reklama

Přidat komentář