Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Blanko drž se, to jsou...Majlo,
první jsem mluvila s tchýni a první co jsem řekla,že chci aby mě manžel vyvezl do lesa, že mu budu ukazovat praváčky,prý rostou. Ale pak jsem si vzpomněla na klíšťata a měla jsem po chuti. A jen přemýšlím co musím stihnout a udělat a nakoupit. Přišela mi jen pozvánka na předoperační vyšetření s termínem nástupu a operace.
Navíc mi asi vyjde menzes. :o(

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Blanko, tak ti přeju, že...Hanka,
už jsem v září byla 19.9.1989 a moc to tenkrát nedopadlo, ale snad teď bude ta zlomová operace a já budu moci konečně normálně žít. Až mám strach že od toho očekávám příliš.

majla (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Jano,tak šťastnou a...Blanko drž se, to jsou nervíky, uvidíš,jak pak budeš ráda jak to budeš mít za sebou. Já dnes byla v lese, sice jsem skoro nic nenašla, ale zato jsem šlphala a sestupovala svahy jak kamzík. Noha funguje

majla (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

JANA, tak mi tam držte místo ,přijedu 19.srpna. Jano, napiš mi prosím jak to tam před branou vypadá s tím parkováním, jestli je to bezpečné,asi bych jela také autem.

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Tak holky, zítra ráno jedu...Jano,tak šťastnou a pohodlnou cestu. Pozdravuj tam a řekni jim,že mám termín,že se už klepu. Raděj bych už byla tam kde Vy, mám zimnici z nervu, než to vstřebám. Tak zatím Ahoj

majla (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

LENKA, pak se jezdí Darkov, Klimkovice a myslím Ostrožská Nová Ves a Slatinice u Olomouce. Nevím ale jestli vševhny lázně dělají přímo pooperační rehabilitaci na to by bylo dobré Jevíčko. Do lázní většinou jezdí pacoši co jseu už částečně schopní.

Jana (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Tak holky, zítra ráno jedu do těch Velichovek. Vyšlo to tak, že Yvona jela už dneska a už tam na mě čeká :-)) Všechno mi tam zjistila, domluvila mi odvoz kufru od auta (jedu sama), bydlíme na stejné chodbě - je to perfektní mít tam někoho jako předvoj :-)). Všem kteří tam ještě v budoucnu pojedete - konvici na kafe s sebou, polštář mezi nohy není nutný, prý ho tam mají. Určitě se ozveme, počítač táhnu s sebou.

Hanka (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Blanko, tak ti přeju, že už víš termín. Září je výborný měsíc na operace, všechno se krásně hojí. Já se ještě budu klepat strachem a ty už si budeš krásně vykračovat a rehabilitovat.Tak ať to vyjde!!

Jana (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

Helčo a Blanko děkuji za...Poukaz na lázně musí psát na základě doporučení odborníka obvoďák. Ten má seznam všech lázní, které se uvedeného onemocnění týkají. Já vím akorát Třeboň, Bohdaneč, Velichovky, Hodonín. Určitě jich je víc :-))

Jana (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

TAK MÁM TERMÍN !!!!!!!!!!...Blanko,to je úžasný, neboj se budeš to mít za sebou. Budeme ti držet palce.

lentilka - lenk (St, 4. 8. 2010 - 18:08)

:)

lentilka (St, 4. 8. 2010 - 18:08)

Helčo a Blanko děkuji za reakce.

Dotaz pro všechny: kde všude se u nás dá lázeňsky rehabilitovat? Chápu, že nejse chodící encyklopedie, ale aspoň prosím Vaše vlastní zkušenosti. Tchyně je na Jižní Moravě, ale to není úplně podstatné - odlifrujem ji (pokud se dá) kamkoliv :) Díky.

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 17:08)

TAK MÁM TERMÍN !!!!!!!!!! 14.9.2010
klepu se jako ratlík. Nečekala jsem to tak brzo. jéééééé jááááá se bojím !!!!!!!!!

Helča (St, 4. 8. 2010 - 15:08)

Lenko, informace, které ty by jsi potřebovala asi na těchto stránkách nenalezneš. U tvé tchyně nebude asi prvotní problém TEP, ale hlava, jak už napovídá počet zvířat a hygiena při spolužití s nimi. Takže nejprve asi na radu k psychiatrovi.

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 13:08)

Lenko, skuste ji nechat vydusit at si to sama uvědomí. Jinak Vám asi nic nepomůže. Ale to co podstupuje je opravdu velké riziko. Držím pěsti ať dostane rozum.

lenka (St, 4. 8. 2010 - 11:08)

ahoj Blanko, ona je velmi zlá, urážlivá, teď navíc před 3 měsíci ovdověla (předtím nechávala těžce nemocného manžela samotného doma se zvířaty (která všechna přitáhla domů ona včetně 20 dalších sousedovic koček) a rajzovala po republice - většinou v autě, protože chodit samozřejmě dobře nemohla)- ale v podstatě ji to přimělo konečně se objednat na operaci... je od nás 300km, takže žádná legrace, za poslední měsíc jsme na střídačku tu cestu s manželem podnikli každý několikrát, nikdy se tam nemůžeme potkat, protože máme i svoji domácnost a děti (které bych do toho chlíva nepustila, pouze pod dohledem). budu se snažit kontaktovat jejího operatéra, na webu jsem vyhrabala, že ideální je jet z nemocnice rovnou do lázní. barák je plný psích louží (nenaučila je ven), čili obrovské nebezpečí uklouznutí :-(

chápu, že kdo nezažil, neuvěří, před 20 lety to byla čistotná puntíčkářka

Blanka (St, 4. 8. 2010 - 11:08)

ahoj, hledám tu informace o...Lenko, to je šílená představa jak jste to popsala. Ale když sama nechce tak to budete mít těžký. To záleží jak ona sama se cítí že to zvládne, i když si to neumím představit a to jsem mladá. Vy máte tolik času aby jste se o ni a ta zvířata starali? Určitě máte své povinnosti,tak ji nechte trochu podusit aby pochopila že někde v rehabilitačním ústavu či lázních ji pomůžou rychleji. Je to risk v tomto věku,ví co může a nemůže dělat, když má TEP a že hrozí vykloubení? To by ji i obvodní lékař mohl domluvit. Skuste to i s ním probrat.

lenka (St, 4. 8. 2010 - 10:08)

ahoj, hledám tu informace o rehabilitaci. moje šílená tchýně je tři dny doma a tvrdí, že žádnou rehabilitaci nepotřebuje (je urážlivá, vzteklá, povýšená a na celou rodinu vytváří neuvěřitelný psychický nátlak)

může mi někdo říct, jestli je vůbec reálné, aby 70letá ženská s 3 psy a barákem plným koček (který nezvládá) neměla žádnou rehabilitaci a nechala se denně vozit (údajně) k nějaké masérce? na naše aktivity, že ji pošlem do lázní, vůbec nereaaguje a ublíženě tvrdí, že to zvládne sama

Yvona (Út, 3. 8. 2010 - 21:08)

Blanko,
kašli na to,...Aleno tak to jsi dobrá s těmi nechty. Já zas dnes jsem zvládla vlést do napuštěné plné vany a zas vylést.Bylo to bezva.Už nemusím používat sedátko.Teď se mi to proti tvým ostříhaným nechtům zda jednoduchý.Já ty nechty ještě neostříhám.A jsem ráda,že ty již zvládáš celý den maraton u lékařů,obchoďák a práci a nic tě nebolelo,vše zvládlas.Uvidíš,že i v pátek dopadne kontrola u ortopéda dobře.Ozvu se pak z lázní jak je.

Hanka (Út, 3. 8. 2010 - 19:08)

Pro Helenu 52
Dík za povzbuzení. Jak je vidět, 20.10.je dobré datum, vím, že patříš k těm, kterým ta endoprotéza taky vyšla dobře. Ze čtení těchto stránek jsem získala takovou představu, že tak první rok je rozhodující - někdo dřív, někdo později, ale tak do toho roku se s tím velkým zásahem do organizmu nějak srovná každý.Přeji všem další pokroky v cestě za svižnou chůzí.

Reklama

Přidat komentář