Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 21:09)

Jirko a ty umíš malou i...To fakt klobouk dolů, starat se o děti je 24 hodinová směna a člověk má strach, aby tomu něco neudělal. Já jsem koupal jen párkrát, měl jsem z toho bobky a malí už drkotali zuby, jak to na ně bylo dlouhé. Žena to zvládala levou zadní, šup šup a bylo hotovo, obdivoval jsem tu zručnost. A to je Jirko fakt, že děti ty emoce vycítí. A je to i naopak, alespoň u ženských, když na kluky něco lezlo, nebo měli nějaké trápení, ani nemuseli nic říc a hned věděla. Já to poznal až když jim třeba teklo z nosu a měli teplotu, ale ona už třeba den před tím, než řekli, že je něco bolí, věděla, že něco není OK. Ty vazby tam jsou. My "velcí" chlapi tak vnímaví nejsme, ale děti a ženské- matky ano.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 21:09)

asi to bylo myšleno na...Ano přesně. Myslela jsem na rejpaly.
Mio webkou je vidět leccos ale člověk by musel mít trpělivost. Zas tak malé město to není a je tam hodně lidí asi.

anonymka Any (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Asi. Ale dobře píšete, asi si dám nějaký nick. Třeba Any.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Co máš proti anonymům? :-)asi to bylo myšleno na anonymy - rejpaly

anonymka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jirko a ty umíš malou i...Co máš proti anonymům? :-)

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine nemas tu depku jak se...koukla jsem na webku na Žatec, jestli neuvidím Milču pobíhat s měřítkem. No je tam moc lidí tak jsem neměla šanci ji uvidět.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine nemas tu depku jak se...Jirko a ty umíš malou i vykoupat? A jak je už velká? Myslím kolik váží?
Anonymy nevolej ale je škoda že Milča odešla.

Jirka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

S tím senem se mi vždy...Ja bohuzel babicku nezazil zadnou,obe umrely brzy.Poznal jsem jen jedinyho dedu do 10let.Takze te chapu.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Mio na venkově voní skoro...věk moc neřeším. Nemám žádné zdravotní problémy, nic mě vcelku až tak nebolí, jen občas někde píchne nebo loupne. Jsem ráda že zvládám i dlouhé prochajdy, sice pomaleji než dřív, ale zvládám, na zahradu taky stačím no a když jsem unavená tak si lehnu a neřeším to.
Všechno špatný už je z mnou, to máš pravdu, žádný kostlivec ve skříni, tak jsem spokojená.
Na první lásky taky ráda vzpomínám, když šel on, já zčervenala a začla se mě třást kolen a na první pusu nikdy nezapomenu.

Jirka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine nemas tu depku jak se zmenilo pocasi? No Pilsnerko ja docela v pohode jsem,ale zabrecel jsem si u toho o cem pisem.Ale dcerka hned zacala brecet taky,ty deti to fakt vyciti.No Mio koukam kde jsou vsichni ty anonymove,proc taky nenapisou jejich myslenky a vzpominky.A Miluna uz nepise,je mozny,ze sla ven,kdyz tam maji slavnosti.

Pilnserka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni...Mio na venkově voní skoro všechno a ve městě krásně voní asfalt když se v létě pokropí.
Na věk se vykašli a nepřipouštěj si ho však loupání zase přejde.
Já taky vzpomínám ráda na první lásky a na školní roky. Ale špatně není ani teď.
Hlavně že máš Mio ty nepříjemné starosti už za sebou.
Jarine dej si skleničku něčeho dobrého a bude fajn.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni...S tím senem se mi vždy vybaví, jak jsme jednou šli k babičce. Byly mi tak 3 roky. Babičku jsme potkali v ulici s ohromným proutěným košem plným suchého sena, zrovna šla domů. A vítala nás. Byla strašně hodná, děda také. Jsou to jediní lidé, co mi z rodiny chybí. Často na ně myslím. Nikdy jsem jim nestihl říci a možná ani nedal dostatečně na jevo, jak moc jsem je měl rád.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni sena. Když takhle končí parný den, pomalu se ochlazuje, seno na louce voní. Zavřu oči, nasávám tu vůni a najednou je mě 17 roků a jdu na rande. Jenže pak mě rýpne v koleni, zabolí záda a v tu ránu jsem v realitě, jen mrzutě spočítám jak je to dlouho.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Moje babička taky měla...jo dneska je zde pohoda, žádný rýpal, tak se dá psát.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Tak timhle si to zabil...mě rozhodí písnička Zatím co ty spíš, představuji si svého tátu, jak jsme šli jednou do průvodu, já lampion, táta mě držel z ruku. A ta písnička je přesně to, co ke mě cítil, vím to.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Moje babička taky měla angrešt a rybíz (říkala tomu ryvíz) a taky meruňky a broskve.
A Jarine v Itálii není jiné než vynikající kafe!
A jak tak čtu Miu a Jarina a Jirku tak koukám jak máte citově bohatý život.
Vypadáte dnes všichni moc spokojeně.
A teď si jdu poslechnout tu písničku od Jarina.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Tak timhle si to zabil...No, mám dnes nějaké depky, nějak to na mne dolehlo. A když tady ženský psaly o těch písničkách, vybavilo se mi pár věcí z minulosti. Vlastně dost.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Teda lidi vy jste mi...jo Jirko, to je přesně ono ta písníčka - zbyl mi jen sen atd. zpívá to Bílá, ale nám to hráli beze slov, v duchu jsem si to zpívala.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine to je fakt! Na vůně...Tak to mě zajímá, jakouže písničku to máš spojenou s dětstvím. Chci se zasmát :-) tak nedělej drahoty a sem s tím :-)

Jirka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

A když jsme u těch...Tak timhle si to zabil Jarine.Vidim sebe malyho a tatu jak si se mnou hraje s autama a rvu tady,nemam slov jak mi to vzalo.A i ty ruze ze zahradky presne sedi:"(

Reklama

Přidat komentář