Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

u příspěvku na bydlení se tohle neuvádí a ještě k tomu, když by bydlela sama, je třeba se o to zajímat a najít si to na netu

Radka (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

Tak já nevím jak to je a u čeho jí to řekli ale není to tak snadný to získat.Mému strejdovi zase prolézali byt a musel pořád něco vykazovat po třech měsících.Už je to pár let ale bylo to ponižující to získat.Přišel o práci před důchodem.

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

to žádal asi podporu přes pracák, to jo, tam to mohlo být, ale doplatek na byt se žádá na MÚ, tam je to jiné

-Aleš- (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

Přesně tak, příspěvek na bydlení dorovnává nízký příjem. To že má žadatel na účtu třeba milion nikdo nezkoumá. Kdo ví o co na tom úřadě vlastně žádala.

-Aleš- (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

To je pěkná sviňárna, ani se mi to nechce věřit, co má Miluna společnýho s majetkem rodičů? To je jako kdyby mojí mámě, která pobírá příspěvek na bydlení, řekli, ať její sestra prodá pole a lesy.

Radka (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

No to říkala že prý byli arogantní a že i vyzvídali kolik má na účtě a že nesmí mít ani spoření.To prý nějaký měla ale měla tam jen něco přes deset tisíc.Prý to byl takový výslech že to bylo ponižující a že jim na to kašle takhle se doprošovat s takovýma výslechama.Já tomu věřím,není to po prvý co jsem něco podobnýho slyšela.Nevím jak to rozdělujou proč někdo má a někdo ne.

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 16:09)

je třeba se podívat na formulář, vyplnit a podat a nežádala ona nějakou jinou podporu? toho je více těch podpor

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Ono je to těžký, ale Miluna je celkem skromná, mohla by se podívat po menším bydlení, levnějším, i když to je velmi těžké a pod. Ale ona se vždy na někoho přilepí a pořád dokola. Radit nemá cenu. Odcházím, měj se hezky Sany11.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Dik, ty taky. Ja jsem ted se sebou bojovaval a presvedcila jsem se, jdu na hodinu mucit sve telo do docela studene vody. :D

Radka (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Já koukala na nájmy v Písku a fakt teda síla že ten včerejší nápad zavrhuju.Jo mít prachy tak by si člověk žil jinak.Nájmy běžné od 9000 ty levnější a kde jsou další platby,výdaje.Psala že už to má spočítaný že ani sama s platem nevyžije proto si nastěhovala Sergeje.S tím už se nic dělat nedá.Už ten základ měl vypadat jinak ve dvaceti,tím myslím i sebe.Člověk musí s těma chlapama čumět jestli nechce počítat koruny a strachovat se jestlí to v práci vydrží a nevyhodí ho.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Taky je pravdou, ze nekdy tu do ni hucime nedelej to, nedelej ono a stejne to udela. Takze ja kdy bere ty prispevky doslova.;)

-Aleš- (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Je asi fakt, že nikdo nemohl tušit že Miluna bude brát zdejší příspěvky až takhle úplně doslova. Zvláště po tom co si zažila by člověk řekl, že už nasbírala dost životních zkušeností na to aby věřila své intuici než nějaké diskuzi. Ale tady ten úryvek z jejího příspěvku je všeříkající a já se přiznám že mě rozesmál :-) "Jo to sem mu řekla i to jestli neni na chlapy tak to hlavně se ho dotklo a urazilo ho to.Pak sem mu řekla že jestli mě vůbec miluje že kamarádka říkala že začátky vztahu vypadaji jinak.Prostě to co jsme tu včera psali.No bych řekla že má toho plný zuby."

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Hele, tak já si někdy rýpnu, to je pravda, ale s Milunou to myslím dobře, jako většina, i když nedoufám, že se její život změní k lepšímu. Potřebuje tu svobodu, neumí žít dlouho ve svazku a ani bohužel nebude. Proč, to je snad většině jasné.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

ok. To s tou svobodou a samostatnosti jsem ji take psala zu xkrat, ale to je zbytecne. Ona proste ma pocit, ze to nezvladne a fakt je, ze to lehke neni, s jejimi moznymi prijmy. I jsem ji psala, at odejde od Sergeje, tenkrat. Aby to tam radeji nechala a byla v klidu nejakycas u rodicu, pomalu si nasetrila na novou kauci, atd. Ale rodice ji tam pry nechteli. Samoozrejme by to byla pro ni nejlepsi varianta byt sama za sebe a mit svuj klid. Ale jak toho ted docilit, je otazka jina.

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Bylo, je a bude. Jsi na Doktorce, jak už bylo psáno a tady se to dá čekat, kdybys šla na registrovanou diskusi, bylo by to lepší. Protože to hovado, doopavdy tím hovadem většinou zůstane.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Asi jo.

Miluna (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Ale já sem ráda že vás mam i když mi třeba někdo z anonymů občas sejme ale pořád je vás tady velká část který se právě podepisujete a jste zkušený už životem.A já si troufam říct že když mi bylo nejhůř tak jste mi nejspíš i někdy zachránili i když v mi podvědomí drží ty děti abych jim to neudělala,s touhle myšlenkou bych odejít nedokázala a i rodičum ale někdy sem tak na hraně:-( víte já si sama sebe představuju jako nahnilej strom který se klátí ve větru a praská ale ještě odolává ale už je nažranej těma červotočema nebo jak se to jmenuje jestli nepíšu zas kraviny.Ale prostě ještě odolává ale nevim kolik toho ještě je schopen vydržet.Vysychá,kořeny praskaji jen občas ještě je zalitej a chvíli z toho žije ale ale...no nevim no.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Asi je pravdou, Milu, ze by ses vic mela spolehat sama na sebe. Na svou intuici. My to prece jen muzeme videt zkreslene.

Návštěvník (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

A ještě, hovado zůstaně hovadem, i když anonymem nebude. Takže tak.

Sany11 (So, 21. 9. 2019 - 15:09)

Velice, prevelice moudre rceni.Opravdu. Takove odvazne, rekla bych. :D Tak to rekni rovnou, koho tim myslis. Ulev si. Tady muzes.

Reklama

Přidat komentář