Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

a (Pá, 14. 2. 2020 - 14:02)

co myslíš Oto? Nečteš co tady píše? Dnešek nebude jiný.

tak (Pá, 14. 2. 2020 - 14:02)

nového může být, že Sergej se z toho rychle dostává. Teď Miluna poznává, jak to vypadá, když žena pracuje, někdo z rodiny marodí a ona se o něj ještě stará. Přes víkend naberou síly a od pondělka do práce zase spolu

Ota (Pá, 14. 2. 2020 - 13:02)

Tak co Milunko jak jsi na tom?

Fernando (Čt, 13. 2. 2020 - 23:02)

Ahoj Lallo, díky za milý příspěvek pro mě předevčírem. To mě vždycky potěší, když na mě někdo myslí :) a srovnání se Z.Svěrákem je zajímavé. No - učitelem jsem náhodou byl, ale dílenským na průmyslovce, obor elektro a sdělovací technika. - Ti Slováci opravdu mají už řadu let v příčestí minulém jen měkké i. Tady by se to jistě leckomu líbilo; kdysi se o tom rozproudila i veřejná debata, kde chtěli někteří dokonce vymýtit ypsilon úplně všude, ale naštěstí to utichlo. Pamatuju, že jeden z posledních příspěvků byl skoro dojemný dopis od jednoho školáka, který přiznával, že má v českém jazyce sice slabý prospěch, ale moc prosí, "abysme tu češtinu nechali tak jak je". Slovo "gymnázium" mi tolik nevadilo, ale dlouho jsem si zvykal na "prezidenta" - pořád jsem slyšel našeho profesora, který s oblibou nadával "zatracenej prezente". - Ale teď jsou tady "na stole" jiná témata... Tak dobrou noc a pusu.

Miluna (Čt, 13. 2. 2020 - 22:02)

Andy já sem přes večer klimbla a teď sem se vzbudila.Sem to naspávala odpol a i teď a sem se vzbudila už jako vyspaná a celkem se tu nudim.Mam to nějaký rozházený.Sergejovi už je líp už teplotu neměl ale nějak mi to tu nebaví.A v té práci nejčastěji dělam s ukrajinkama:-) ..no já šla dělat i kvuli dětem protože mi kluk nedávno dostal když řekl že po něm děti chtěli pomoct s učenim a dali mu za to sami 5kč a byli tři tak se kluk smál a řekl že si vydělal 15kč a dodal že to je víc než já když sem nedělala.No a anonyme kéž bys měl pravdu a nezlobilo mi tak tělo.

Pils (Čt, 13. 2. 2020 - 20:02)

Lallo, ty vůbec nečteš maily. :-)

Andrea (Čt, 13. 2. 2020 - 20:02)

Milu,neboj,bude lépe, víkend budeš mít asi volno,pak už asi budeš jezdit se Sergejem,cestou z práce se stavíte na nákup a třeba spolu něco uvarite,no s budete fungovat jako rodina,no a za první výplatu si koupíš nějakou radost pro sebe a děti,za krásné vysvědčení

Návštěvník (Čt, 13. 2. 2020 - 19:02)

budeš-li tam dělat déle zvykneš si tělo si na zátěž zvykne a bude i výkonost

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 15:02)

A ještě. Je pro mě problém vyznat se v nickách anonymů. Splývá mi to, že píše jeden a jsem z toho zmatená jak "divoká lesní včela" :)

bianka (Čt, 13. 2. 2020 - 06:02)

Miluno vydrž. A tu polívku s masem bys měla uvařit co nejrychleji. A vařit čaje s medem, citronem. Měl by to vypotit.

Miluna (Čt, 13. 2. 2020 - 14:02)

Tak sem v práci byla a to sem se probudila ráno s migrenou a hodila do sebe prášky ale v sedě mi tam bylo nevolno a dělalo blbě od žaludku tak nás s nějakou ženskou vyměnily a 4h sem spíš běhala kolem pásu a vozila zboží k přípravě a s pohybem to šlo ale unavilo mi to zase pořádně ale sem ráda že sem vydržela.Ale je to příšerný tyhle problemy.Jinak by se dělalo kdyby měl člověk energii a byl zdravej.No jdu si lehnout a pak ten vývar udělam.A cikáni jak o nich teď píšete,tak já nevim ale když si na ně vzpomenu tak už cítim jen vztek.Škoda že mi to nedošlo tenkrát že je to s nima všechno zbytečný.Lituju toho s nima a je mi líto že to nemůžu vrátit zpátky.

Návštěvník (Čt, 13. 2. 2020 - 14:02)

Když ti bude nejhůř, vždycky si vzpomeň že doma bys stejně seděla a nudila se. Takhle potěšíš Sergeje, děti a vaše. Migréna nechodí každý den. Chce to míň koukat do mobilu. Uvidíš, že se do rutiny dostaneš. Hlavně to nevzdej! Lehká práce moc není. I knihovnice musí mít maturitu a nejlépe Bc. Takže jedině fabrika, uklízet nebo servírka. Ta fabrika mi z toho vychází nejlépe. I co se týká peněz.

Miluna (Čt, 13. 2. 2020 - 19:02)

Maš pravdu.Musim říct že je to v něčem lepší než koukat celý dny doma s nim.To uplně nesnášim když se sedí víc dní doma.Lidi si pak můžou začít lézt na nervy.Jen se těšim až budu mít jinou směnu.A vyhovuje mi těch šest hodin to je na mě přesně tak akorát.Akorát škoda že mi ještě neni moc dobře.Moc bych ráda cítila energii a výkonost aby se dělalo dobře.

Vlasta (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

A její máma byla právnička vyhrála několik připadú i v zaharničí

Umí několik jazyku Česky Anglicky Španělsky a franouzsky je strašně moc chytrá

A ano je to čistá romka

tak (St, 12. 2. 2020 - 22:02)

to je od ní moc hezký, že jako češka umí Česky. To jen tak někdo nezvládne.

jistě (Čt, 13. 2. 2020 - 12:02)

ale u Romek převládá romština, slovenština nebo zkomolená čeština. A vzdělanější člověk není tolik zabedněný a leccos pochopí, když se mu řekne. Vlasta chtěla poukázat i na jinou tvář romů, že se někteří umí přizpůsobit a vzdělávat

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 12:02)

Ale to je snad obecně známo...

no (Čt, 13. 2. 2020 - 13:02)

Odpověď patřila : " to je od ní moc hezký, že jako češka umí Česky. To jen tak někdo nezvládne. " Umět hezky česky u Romů není úplně obvyklé :-)

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 13:02)

Aha takže žert na neobratně napsaný koment. Jinak vzdělaní Romové existují, jen je jich v jejich populaci menší procento než u bílých, v tom se asi shodneme

nerozumím ti (Čt, 13. 2. 2020 - 15:02)

Lallo, Vlasta napsala příspěvek obratně, jen kdosi se chytnul češtiny a ironicky jí to vpálil. Žertu tam není ani gram. Nevím, co řešíš ty? Máš rýpací den?

Reklama

Přidat komentář