Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Fernando (St, 26. 2. 2020 - 01:02)

"Tak co tomu všemu řikáte?" NO JÁ SEM SLYŠEL, JAK JEDEN PÁN ŘIKAL, ŽE DYBY VON MOH MLUVIT, A JENOM TAKLE MÁVNUL RUKOU... "Tak je to přece jenom pravda?!" A CO? "No já nevim!!" MÁTE STRACH? "Se mnou to cloumá!!!" (Osvobozené divadlo: Už panikáři jedou)

úryvek (Út, 25. 2. 2020 - 21:02)

-Mladý italský student Nicola ze severoitalské Padovy si myslí, že úřady za dané situace dělají, co mohou, problémem jsou sociální sítě „plné fake news”.
Osobně se jej dotklo uzavření sportovišť, neboť pracuje i v jednom z tenisových klubů v Padově, která má něco přes 200 000 obyvatel. Kromě dočasné ztráty jednoho ze dvou svých zaměstnání prý Nicola žije stejně jako dřív, pouze má na paměti doporučení ohledně častého mytí rukou a vyhýbání se davům.

„Zkrátka, mohli bychom žít v klidu a pokojně a jenom být trochu opatrnější, ale místo toho máme přílišnou paniku a mluví se jenom o koronaviru, jako by to byl černý mor,” uvedl. Problémem jsou podle Nicoly sociální sítě ( zkráceno).
.
.
.
I z toho bychom se mohli poučit a zabránit zbytečné panice

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 20:02)

Tak to vidíš Bianko tak jsme tady asi jediné kdo má z toho divnej pocit.Já vim Sany že máš pravdu že ničemu nepomůžeme ale v sobě z toho taková nepohoda nebo jak to říct.Odpol mi z toho bylo špatně teď je to trochu lepší ale je ve vzduchu divno prostě.Nemam chuť ani něco plánovat nebo tak.A Alešku tebe sem se chtěla zeptat koho si to novýho potkal?

? (Út, 25. 2. 2020 - 19:02)

Nevěřím,že jsi k tomu lhostejná.

Pils (Út, 25. 2. 2020 - 20:02)

Lhostejná ne, ale nemá smysl se skládat dopředu. Když nevím, kde je brod, nechám si gatě. Ať se budeme strachovat jakkoli, stane se to, co se musí stát.

Pils (Út, 25. 2. 2020 - 19:02)

Já mám tolik jiných starostí (i radostí), že nějaký koronavir vůbec neřeším. Aleši, máš pravdu, stejně tak anonym-optimista. I kdybychom se utrápili starostmi, něco proběhne, to je jasné, ale většina lidí se uzdraví, a určitě vymyslí nějaký lék. A co nás nezabije, to nás posílí.

Sany11 (Út, 25. 2. 2020 - 18:02)

A co si pomuzeme, kdyz budeme vysilovat, Milco? Tak samozrejme se kazdy normalni clovek boji o sve blizke, ale stejne to neodvratime, pokud to prijde, jen se muzeme snazit se tomu vyhnout a doufat, ze to nejak dostaou pod kontrolu.

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 17:02)

Mimo Bianky u které vidim že je mi v tomhle nejblíž,bojíte se aspoň o blízký??? Fakt mi nejde pochopit ten klid ve vás.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 17:02)

Jen co kouknu na Seznam už další zpráva: na SM je člověk s podezřením v karanténě, vrátil se z Itálie. Můžu být optimista?
:-) Ale jsem tak napůl, jak jsem psala, ještě to nemáme u dveří a v okolí žádná nákupní horečka.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 17:02)

Jo máš pravdu. Spletla jsem se.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

:-)

Andrea (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

Aleši,pod tvůj komentář se podepisuji,souhlas,panika myslím není na místě

-Aleš- (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

Bianko, když seš taková odbornice na mikrobiologii, tak mi řekni co je chřipka, když to není vir. Já jsem si vždycky myslel, že je to virový onemocnění. Jenomže ho všichni známe, tak se neruší lety a nezavírají se lidi do karantény. Taky nevím, proč kvůli viru lidi berou obchoďáky útokem. Ještě bych pochopil že by ze strachu brali plný košíky pemprsek, ale proč si dělat zásoby jídla? Po venku stejně budeme muset chodit vir nevir. Taky nepochybuju, že se ten vir brzy objeví i u nás, ale nějak to se mnou nic nedělá, žádnou paniku nepociťuji. Možná je to tím, že si čtu vyjádření odborníků na danou problematiku, místo aby mě zajímaly vystrašený komentáře na sociálních sítích lidí, kteří se bojí vlastního stínu. Jdu si číst nějakou postapokalyptickou literaturu o konci civilizace :-)

Návštěvník (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

I ty lichotníku. OOO... SLADKÉ MÁMENÍ .-)) Nikde nepíšu, že chřipka není vir. Chřipka je virové onemocnění, ale tenhle čínský dáreček je jiný vir, podobný chřipce. Že to s tebou nic nedělá, no Aleši ty jsi odolný různým virům/nic ve zlééém/ .-) a jste chlapi. Jo, počti si. :-)

-Aleš- (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

To je fakt, že jsem asi odolnej, včera mě kouřila jedna paní, která je dle mého úsudku už sama o sobě slušně zavirovaná. Ale nemysli si, že jsem lehkomyslnej. Předevčírem jsem se vyhnul velkým obloukem ulici na které je obchod s italskou módou :-)

https://tv.idnes.cz/zahranicni/italie-koronavirus-supermarkety-obchody-prazdne-regaly.V200225_081657_idnestv_ande

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

Jak to ten anonym dělá??? Já musim souhlasit s Biankou.Já právě mam strach hodně i o rodiče.Nebo si představuju sebe jak sem někde zavřená v karanteně a nemohu dýchat a děti v inkubační době a do toho strach o ně a že se to přenese na rodiče.Prostě mi nejde být v klidu i kdybych se podělala nemam nad sebou kontrolu.Vše je na hlavu zrovna když se mi takhle povedla práce a s dětma řešim budoucí školu objeví se tenhle hnus!! Všechno jak naschvál!! A do toho Sergej s kterym o tom mluvit nemůžu.Klidně na mě řve ať už sem s tim ticho.Chce dělat jak kdyby to neexistovalo nebo co!! fakt nechápu.Nejradsi bych se sebrala a zase utíkala.Bianko jak si se ptala tak se někdy mlátí do hlavy a do nohou sám sebe.V práci mi přehodili dnes na ranní tak sem byla na ranní a dělalo se mi v neklidu dost blbě.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

PS: Jdu si pustit: S tebou mě baví svět.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

Zachovat klid....... víš co bude až se potvrdí jeden, jediný případ u nás? Lidé prvně vykoupí obchody jako v Itálii a pak nevylezou z domu. V klidu rozhodně nebudou. I ti "zdraví", bez ps. poruch. I když to tak nevypadá, jsem celkem v klidu, protože to nemám za dveřmi. Přeneseně. A strach..... ty nebudeš mít strach, ne třeba o sebe, ale o své blízké? Píšeš, že vše máme ve svých rukou. Nemáme.

Sany11 (Út, 25. 2. 2020 - 20:02)

V Nemecku taky potvrdili vir uz pred dost dny a porad jeste nikdo neumira hlady a zadne obchody vykoupene nejsou. Prave takovi lide, kteri moc koukaji na horory a mozna nemaji moc co na praci, vyvolavaji paniku a situaci jeste zhorsuji.

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 21:02)

To sem taky přemýšlela jak je to možný že v Německu neni slyšet o tom že by se to tam rozjíždělo jako v Itálii.Tak co je jinak? Nemaji to Italové ještě i z vody? Vir prý našli taky v kanalizacích a jestli Italové tam nemaji problemy s vodou a pak by se jim ta nákaza šířila rychleji.

Reklama

Přidat komentář