Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 16:02)

Myslíš?
Ale tahle zpráva mě nazvedla ze židle a šla jsem si dokoupit rýži. :-) Nikomu není jedno co se kolem děje, to mi nevyvrátíš. Musím číst a vědět co se kolem děje. Jen flegmatikovi je to jedno. Jedno to ale nebude určitě seniorům, kteří si vemou poslední peníze a půjdou se zásobit potravinami. Protože podobné situace zažili. Já se hlavně neraduji, že žiju v téhle zemi.

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 15:02)

Stát má potravinové zásoby na 1,3 dne????
Tak kdo dělá tu paniku?

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 15:02)

Kancléř Mynář vycestoval do Pekingu. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil „silná opatření“, která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru. Doufám, že si ho tam nechají, nebo při návratu přidají k té stovce lidí. U nás slunečno.....jdu se projít.

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 15:02)

:-)..........Tak vida. Pan Hamáček řekl panu prezidentovi, že Česko je na onen vir připraveno. Že umí číst myšlenky na dálku, jsem nevěděla. Já to, vím už dávno. Přece nedali těch 100 ? lidí zbytečně do karantény.

falknew (Čt, 27. 2. 2020 - 14:02)

"Jak uvedl dnes odpoledne na tiskové konferenci konané v protiatomovém krytu kroměřížské nemocnice její mluvčí, žádné nebezpečí nehrozí: „Personál plicního oddělení vyhodnotil situaci jako kritickou a jednal velmi pohotově. Hned jak se od pacienta dozvěděl podezření, poslal jej do čekárny a svolal krizovou schůzi všech členů oddělení. Po bleskovém konsiliu byl pacient odeslán na specializované oddělení do Uhreského Hradiště. Můžeme zároveň ubezpečit občany města Kroměříže, že žádná z našich sanitek není kontaminovaná, neboť v rámci karantény mu vrátný kroměřížské nemocnice půjčil dámské kolo zn. Favorit a svářečskou kuklu. Pacient je v průběhu jízdy monitorován. Naposledy byl spatřen pí. Boženou Kropáčkovou v okolí Otrokovic“. Mluvčí nemocnice rovněž dementoval zprávy, že konsilium trvalo tři hodiny, protože v kantýně došly lososové chlebíčky a zároveň uvedl, že ochranný oblek nosí do práce každý den, protože je trendy".

:D (Čt, 27. 2. 2020 - 15:02)

Tahle švejkovina je klidně možná. Záleží na EQ personálu :D

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 12:02)

Zase se opravuji, desatero se týká koronaviru, ale nic nezanedbáme, když budeme dodržovat rady i my. I když je ten brod daleko, jak někdo psal. Samosebou Milu do práce BĚŽ! :-D

bianka (Čt, 27. 2. 2020 - 12:02)

Milu, doopravdy nestresuj se. Pokud to bude u nás, republika je připravená. Vrátila jsem se z běžného :-) nákupu a zastavila se v lékarně pro acylpytin. Lékarnice mi sama nabídla roušku, přesněji Ústenku chirurgickou 3 vrstvou s balenímpo 2 kusech. :-) Prý už je jen pár kusů. Stálo to 37kč, tak jsem to koupila, aby měla radost. Možná jí použiju někdy doma. Na netu teď píšou : /clanek/nekaslat-do-ruky-a-vyhybat-se-lidem-cesti-lekarnici-vydali-desatero-ke-koronaviru. Tak si to desatero také přečtu.:-)) Desatero se týká preventivně nachlazených. Jo a nastálo vir nebývá. Proto se jmenuje vir. Přiletí, odletí. Jen převíruje kolem nás. Ale víš na co více zaměřuji? Na mytí rukou. Jak dojdu z venku, to jsem zvyklá. Ale myju si je důkladněji.:-)

Miluna (Čt, 27. 2. 2020 - 11:02)

Včera vedle mě v práci pracovala vietnamka.Stáli jsme vedle sebe tři hodiny.A k tomu pak další kontakty s jinýma který i někdy cestujou nebo přichází do kontaktu z lidma (Itálie,Německo,Francie).K tomu se mi ale potvrzuje že ty lidi tam jsou fajn,s nikym žádný problem.Ale většina je cizinců.To je první.prac místo s takovim kolektivem.Dělá se v tom jinak.Teď bych mohla být z toho šťastná ale prostě ta radost mi nejde kvuli tomu co se děje.Ale jak psala Sany stejně nic nezmůžem.Je to ve mě jako stín,škoda ze skažený atmosféry o které ani nevíme jestli na určitou dobu nebo trvale.

Ota (St, 26. 2. 2020 - 19:02)

Je to těžký jak se Coronavirus rozlézá.Nevíme kam se to může vymknout.Souhlasim s mojí Miluškou aby lidi zbytečně tolik teď necestovali.Nadruhou stranu vidim u nás v obchodě jak už plaší a kupujou zásoby.Zajímalo by mně jestli s oteplovánim dá vir pokoj a nebo se usadí trvale celoročně což by byla hrůza.

Roman (St, 26. 2. 2020 - 12:02)

Špatné je ta dlouhá inkubační doba kde už to nakažený šíří a ještě o tom sám neví.Takže Aleši souhlas s Milunou,kdo musí nutně teď i přes rizika lyžovat měl by už tam zůstat popřípadě ihned do karantény.Jak jinak chceš zamezit šíření když jsou někteří hovada.

Návštěvník (St, 26. 2. 2020 - 17:02)

Měli by opravdu dát pokoj s cestovánim a aspoň na nějakou dobu ho zakázat.Tohle je horší než chřipka.

K. (St, 26. 2. 2020 - 11:02)

Ty výkřiky jiných, jako lidi neblaznete a já tam klidně pojedu a ha ha atd. mi přijdou dost hysterický, jak se snaží urputně trvat na svém málem světě, kde se jim přece nemůže nic stát. To se všechno děje jiným. Cítím za takovým chováním velký strach a hysterii.

. (St, 26. 2. 2020 - 10:02)

Nejlepší jak to někdo srovnává s chřipkou přitom to postihuje plíce v některých případech i ledviny.A už jste někdy viděli aby kvůli chřipce zavírali do karantény celá města?

-Aleš- (St, 26. 2. 2020 - 10:02)

A který orgány podle tebe postihuje chřipka? Ty karantény zavádějí, protože to chtějí laici ne odborníci. Vidíš, že Miluna by už u nás nejradši zavřela do karantény každýho lyžaře.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/evropa-italie-koronavirus-chripka-covid-19-mapa-gismondo_2002231723_ban

-Aleš- (St, 26. 2. 2020 - 08:02)

Milunko, jak jsi se ptala jestli mám někoho novýho, tak nemám. Pořád píšu o jedný a tý samý. Já vím, psal jsem že sedí, ale zatím ne. Soud ji asi teprve čeká, ale moc o tom nevím. Ona o tom nechce mluvit.

Miluna (St, 26. 2. 2020 - 07:02)

Tohle co je tady teď v Evropských státech bylo v Číně v lednu ze začátku taky a pak se to vymklo a nepovedlo se jim to udržet.A když vidim jak cestujou a ještě jezdí jako naschvál teď kvuli posranym lyžim právě tam kde je toho nejvíc a je jim to jedno že ta jejich palice si to asi nepřipouští,ale tak do toho tahaji i zbytek lidí a ohrožujou tim ostatní který by nikam nejeli.To mi na tom provokuje nejvíc jak se to šíří právě kvuli těmhle zmetkum.Neni to už jen jejich problem! Jsou to pěkný sobci.Měli by táhnout do karantény hned co z Itálie přilezou.Já před lety prodělala těžkej zápal plic,tak vim co to je se dusit a nemoct dýchat a téměř každý zakašlání zvracet z plic i s krví jak to bylo rozežraný ty dýchací cesty a k tomu se i poblít ze žaludku.Byla sem s tim nemocná 6 týdnů,i v nemocnici na přístroji,měla sem komplikace,k tomu zablokované záda z prudkého kašle,přidal se k tomu zánět dutin,pak sem se z toho dostávala rok a lezla po nemocnicích protože sem omdlévala a pak rok vdechovala do plic na roztažení průdušek.A tohle nový svinstvo tohle právě může způsobovat proto to neumim zlehčovat a nenechává mi to v klidu i když si nepomůžu a ještě s tim co mam a rodiče už starší,máma je v rizikové skupině podle co psali,pacienti s cukrovkou,vysoký tlak atd..Nebaví mi to poslouchat jak lemplové cestujou a ohrožujou zbytečně další.Asi to tady vnímame takhle jen my dvě Bianko a ještě Fernando a Die.Do teď se mi Bianko nepovedlo se na nic soustředit na věci co mi jindy baví.A sex sem v noci s nim už měla a bylo to tak neutrál.Dnes jdu zas na odpolední.

Miluno (St, 26. 2. 2020 - 09:02)

Na jednu stranu kritizuješ chování druhých, na druhou stranu nakažená virem HIV sexuješ ( nebo sexovala jsi ) s kdekým bez ochrany. Zdůvodňovalas to tím, že máš nulovou virovou nálož. Ale přenašečem jsi pořád. Doporučuji soustředit se na své chování a potom ukazovat na ostatní

Návštěvník (St, 26. 2. 2020 - 10:02)

To jsem si přesně myslel kdo jí napíše tohle.Ty jí asi u toho svítíš jestli má ochranu a nevim proč to pleteš do Koronaviru.Že by jsi se vrátil z výletu Itálie?

no (St, 26. 2. 2020 - 11:02)

Miluna sama o tom psala. Na její výroky o nezodpovědnosti platí pořekadlo - Zloděj křičí : " Chyťte zloděje! "

Reklama

Přidat komentář