Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

bianka (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Ano, psala jsem to já , ale ne o sobě.

Kača (St, 11. 3. 2020 - 20:03)

A to je asi ten problém. Nebylo by lepší psát o sobě, než vytahovat to nejhorší ze "své" skupiny a tím dělat rozbroje mezi seniory a mladými? No nic...
Milu, aspoň jedna dobrá zpráva. Píší, že se vyléčil další člověk z HIV. Jak se ti daří? Rodiče jsou zdraví? Moje máma měla ráno něco přes 37°C. Tak jsem z ní nervózní, aby něco nechytla. Pořád lítá do města do Kauflandu. Tak čekám na telefon jak to s ní vypadá. Ach jo...

Kača (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Psala jsi o 4 korunách za cestu na RHB. Oproti 16 Kč. Nebo tak nějak. Tak jsem myslela, že píšeš o sobě. Jdu se podívat zpětně, kdo to tedy psal.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 11:03)

Vláda zákaz Sany vyhlásila ale když se ví že to porušili a jezdili tam i přes zákaz tak žádný postihy nic,což nechápu.Takže souhlasim s tebou. A Aleši právě o to jde aby nemocnice měli dost místa,což bez lyžařů mohlo být ale kolik se z tisícovek lyžařů mohlo nakazit? Do dvou týdnů budeme vědět.

Sany11 (St, 11. 3. 2020 - 10:03)

V tom pripade vlada mela vyhlasit plosny zakaz a kdo by ho porusil a odjel tam, tak tucne, bolestive pokuty. Jenze to by je Milion chvilek a podobni dobraci roznesli na kopytech.
Stacilo mi, kdyz jsem si vcera precetla, co napsal ten idiot J.Hrusinsky ml. (syn herce a majitel Divadla na Jezerce.), kdyz zjistil, ze je zakaz divadel. Na lidi se spolehnout nelze, ze budou mit rozum. To ale nikdy nebylo jinak.

Lalla (St, 11. 3. 2020 - 10:03)

Jo, ten se nepovedl. Starej Hrušínskej by koukal

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 10:03)

Aleši bylo tam za poslední týdný kolem sto tisíc lyžařů.Jezdili tam podle okresů který zrovna měli jarní prázdniny.Minulý týden měli jarní prázdniny Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín,tihle lidé už tam jeli přes zákaz a vrátili se o víkendu,takže v těhle městech poroste nejvíc nakažených a dodělá to teď poslední vlna který se vrací dnes a to jsou Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod,Bruntál,takže nákaza pro rychlý šíření už je tu dostatečně zavlečená a už se to jen roznese a bude násobit.Bez těhle tupejch hovad který museli jet do Itálie by jsme tu měli nakažených 5, s tim se mohlo ještě něco dělat,aspoň by to nerostlo tak skokově.Tak poděkuj lyžařum že nemůžem do práce a praseckym Číňanum který jsou původci a žerou cokoliv co se hýbe a to i v syrovém stavu.

-Aleš- (St, 11. 3. 2020 - 10:03)

Díky za informaci, já jak nemám děti, tak se v těch prázdninách neorientuju. Je jasný že čísla budou narůstat nejenom u nás, ale v celým světě. Četl jsem, že díky opatřením bude epidemie trvat sice dýl, ale nemocnice budou mít dost místa pro vážný případy. Bohužel ekonomickej dopad bude velkej a plno lidí může mít problémy. Hlavně ti, kteří mají hypotéku a ze dne na den přišli o práci.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 14:03)

Hlavně že študáci a důchodci mohou jezdit vlakem za čtvrtinu. Babiš rozpustil rezervy a budeme v pr....

-Aleš- (St, 11. 3. 2020 - 09:03)

Včera v autobusu jsem seděl za babičkou, která doprovázela asi 6 letou vnučku a ta brečela. Nevěděl jsem proč, ale došlo mi to až když jsme jeli kolem školy. Holčička začala mávat a plačtivým hlasem pronesla - ahoj školo. Holčička chtěla chodit do školy a nemůže, stejně jako já nemůžu do práce. A šéf se neozývá, ten asi hlídá svých 5 vnoučat.

-Aleš- (St, 11. 3. 2020 - 09:03)

Ty tisíce lyžařů se vrací už nějak dlouho, ne? To je v té Itálii půlka národa? Už aby se ten sníh rozpustil aby konečně byl od všeho pokoj. Hlavně v Číně by měli lidem vysvětlit, že vařenej netopýr není moc dobrej nápad a že taková delikatesa nestojí za to aby se půlka světa ocitla v karanténě. A ještě k těm českým turistům - to je fenomén, který trefně vystihl jeden chorvatskej novinář. Viz video od 48:30

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10408111009-cesky-zurnal/213562262600005-obnazeny-narod/

Lalla (St, 11. 3. 2020 - 10:03)

No ty woe :), to je masakr

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 08:03)

Tak se nám Miluno a Die vrací z Itálie dalších tisíce přenašečů.Já bych sem ty lyžařský zmetky nepustil.

die (St, 11. 3. 2020 - 15:03)

Ještě v sobotu tam jezdili, jeden z těch blbečků měl kromě lyží na střeše i sáňky.

bianka (St, 11. 3. 2020 - 05:03)

Ale čtu také jiné názory v diskusích............Ještě jsem nikde nečetl jak se to léčí a čím?Nebo se to tají?

===

Moc se o tom nepíše, a přímo léčit to nejde, jen příznaky působení virů.

Tento se vyznačuje tím, že velmi rychle mutuje a tím ztrácí na své imunitě vůči obrannému systému člověka.
Dnes tady bylo deset doporučení pro seniory. I tam bylo pár rad.
Jezte zdravě a dodržujte alespoň trochu půsty. I ta naše židovsko-křesťanská kultura, byla rozšířena jen díky tomu, že se dokázala přizpůsobit jídelníčku a zvyklostem zdejších.
Ale obecně, pomáhá jíst ryby. Babičky a rodiče, nám přece v dobách nepříznivých, dávali jíst rybí tuk. Dnes se dá snadno spolknout v tobolce. Nebo jezte brambory, tam je spousta vitamínu C. Pak samozřejmě ovoce, zelenina a luštěniny. Tím doplníte tělu energii.
Samozřejmě to do sebe nemůžete tlačit pořád a můžete sem tam zhřešit, pořádným kusem masa.
Říká se tomu biorytmus.

bianka (St, 11. 3. 2020 - 05:03)

...dokud si nepřečtu ranní zprávy. Třeba prohlášení Merkelové... hoďte na ní deku!!!!!!

bianka (St, 11. 3. 2020 - 05:03)

Jo? to já někdy ráda zaperlím. :-)

Fernando (Út, 10. 3. 2020 - 23:03)

Ale Lallo, přece bych kvůli tomu nedokázal být na tebe vošklivej :) Víc mě zaujala jiná perlička, když se tady debatovalo o desateru hygienických zásad pro ochranu před virem. Tehdy (27.února) bianka napsala "Desatero se týká preventivně nachlazených". Já vím jak to myslela, ale přesto jsem se pobavil při představě, že bych se nechal preventivně nachladit nebo pro jistotu i zmrazit.

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 22:03)

Díky za vysvětlení...

Pils (Út, 10. 3. 2020 - 21:03)

Já jsem teď dorazila domů a nejde mi TV. Jsem sama a ona asi volá po setoboxu. Nevím si s tím rady, ale pár dní to asi bude muset počkat.

Reklama

Přidat komentář